Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.08.2019 23:42

Mike_79 napisał(a):Tak sobie liczę i w tym roku :

Paliwo ( 145 litrów ) - 100E + 300KN + 160 PLN - 770 zł
winiety 230 (tolltickets)
ubezp. travel - 200
asisstance - 300
noclegi 780 E - 12 x 65E po (4,20 ) euro mi zostało z 2017 roku wtedy było w takiej cenie - 3300 :-)
na miejscu wydane 3000 Kuna x 0,60 gr - 1800 ( dziennie lody, palaczinki, kilka razy pizza, pamiątki rakije itp,

wychodzi ok 6500 ( przed wyjazdem zakupy za 800 zł w tym trochę napojów %, trochę pysznego swojskiego jedzonka)

można przyjąć że w domu też bym to przejadł może nie tyle wypił :-)

przyjmuje za tegoroczny koszt 7.000 za 12 dni pobytu i przejazd w 2 strony (w 2017 wyszło mi ponad 8.000)

Ale, że sam jechałeś?
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 18.08.2019 19:19

Jak sam ? No co ty.
Wakacje były oczywiście z rodzinką
2 + 2
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 08:10

Moje pytanie kieruję do tych osób, które były w Grecji z biurem podróży. Czy w hotelach w Grecji jest jakiś zakaz palenia czy jestem narażony na palaczy podobnie jak w Chorwacji ? Obecnie w Polsce zauważyłem, że coraz mniej osób pali ale Chorwaci, Czesi i Włosi to na potęgę jarają. Rano idąc na kawę w cro do konoby ( codzienna czynność z rana )obserwuję jak kto nie przyjdzie to pierwsze co robi to paczkę fajek wyjmuje. Pytanie - czy tam jest tak samo ? Przy basenie, na plaży - są jakieś zakazy palenia czy jest szaro od tego gówna ? W przyszłym roku prawdopodobnie udam się do Grecji ale naturalnie tylko z niemieckim biurem.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.08.2019 08:31

alechandro napisał(a):Moje pytanie kieruję do tych osób, które były w Grecji z biurem podróży. Czy w hotelach w Grecji jest jakiś zakaz palenia czy jestem narażony na palaczy podobnie jak w Chorwacji ? Obecnie w Polsce zauważyłem, że coraz mniej osób pali ale Chorwaci, Czesi i Włosi to na potęgę jarają. Rano idąc na kawę w cro do konoby ( codzienna czynność z rana )obserwuję jak kto nie przyjdzie to pierwsze co robi to paczkę fajek wyjmuje. Pytanie - czy tam jest tak samo ? Przy basenie, na plaży - są jakieś zakazy palenia czy jest szaro od tego gówna ? W przyszłym roku prawdopodobnie udam się do Grecji ale naturalnie tylko z niemieckim biurem.

Ja byłem w Grecji z biurem podróży na Krecie. Polskie biuro na I...
W hotelu był całkowity zakaz palenia. Przed hotelem były wyznaczone miejsca.
Jak by to wyglądało, pełno dzieci na plaży, basenie a obok jarający jegomość.
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 20.08.2019 08:34

alechandro napisał(a):Moje pytanie kieruję do tych osób, które były w Grecji z biurem podróży. Czy w hotelach w Grecji jest jakiś zakaz palenia czy jestem narażony na palaczy podobnie jak w Chorwacji ? Obecnie w Polsce zauważyłem, że coraz mniej osób pali ale Chorwaci, Czesi i Włosi to na potęgę jarają. Rano idąc na kawę w cro do konoby ( codzienna czynność z rana )obserwuję jak kto nie przyjdzie to pierwsze co robi to paczkę fajek wyjmuje. Pytanie - czy tam jest tak samo ? Przy basenie, na plaży - są jakieś zakazy palenia czy jest szaro od tego gówna ? W przyszłym roku prawdopodobnie udam się do Grecji ale naturalnie tylko z niemieckim biurem.

W Grecji palą w kawiarniach, nie wszędzie ale palą, szczególnie w małych miejscowościach. W hotelach sami turyści więc raczej nie palą. Totalny luz, większy niż w Chorwacji jeśli chodzi o palenie czy picie. To też jak dla mnie ma swój urok. Choć nie palę papierosów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 08:40

Ja też nie palę, żona nie pali i nam to przeszkadza. W Czechach w Libercu jest Centrum Handlowe. W Centrum kawiarnia z placem zabaw i kogoś to obchodzi, że pełno dzieci ? Dorośli kawka, papierosek a dzieci w chmurze dymu, głupota i w Chorwacji też mało się tym kto przejmuje. W zeszłym roku Srima - plac zabaw obok kawiarnia gdzie chodziliśmy na kawę - dobrze, że to nie zamknięte pomieszczenie tylko na dworze ale i tak powinien być zakaz palenia. To mnie pocieszyliście - co do biura to mam blisko do Niemiec więc wolę i tak niemieckie biuro z wylotem Berlin/Drezno/Lipsk - rzut beretem. No i Niemcy maja lepsze warunki zarówno organizacyjne jak i hotelowe.
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 20.08.2019 09:10

alechandro napisał(a):Ja też nie palę, żona nie pali i nam to przeszkadza. W Czechach w Libercu jest Centrum Handlowe. W Centrum kawiarnia z placem zabaw i kogoś to obchodzi, że pełno dzieci ? Dorośli kawka, papierosek a dzieci w chmurze dymu, głupota i w Chorwacji też mało się tym kto przejmuje. W zeszłym roku Srima - plac zabaw obok kawiarnia gdzie chodziliśmy na kawę - dobrze, że to nie zamknięte pomieszczenie tylko na dworze ale i tak powinien być zakaz palenia. To mnie pocieszyliście - co do biura to mam blisko do Niemiec więc wolę i tak niemieckie biuro z wylotem Berlin/Drezno/Lipsk - rzut beretem. No i Niemcy maja lepsze warunki zarówno organizacyjne jak i hotelowe.

Ja się uwiązałem do biura R...W zeszłym roku byłem na objeździe, bazą był hotel w Neum. Tragedia, jeśli chodzi o pokoje od strony drogi nr. 8. Drzwi od balkonu na parterze 1,5 mb od krawędzi jezdni :D . Klimatyzacja po dwóch dnia zepsuta lub wyłączona /koniec września/. Reklamowałem bezskutecznie. Zamiana domu z ogrodem na pokój, w którym słychać cała noc samochody to jest przeżycie i doświadczenie na lata.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 09:19

"Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze" :D
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.08.2019 09:22

Endrju napisał(a):W związku z tym, że już powróciłem, mogę pokusić się o podsumowanie kosztów tegorocznego wyjazdu, rodzina 2+2, dzieci 3 i 9 lat.
12 noclegów x 80e (apartament przy plaży) = 960€ x ~4,3 = 4130zł
1 nocleg tranzytowy w Planicy 60€ x ~4,3 = 260zł
Winiety + autostrady = 450zł
Paliwo (1,6 diesel, przejechane ok. 2700km) = 850zł
Wydatki na miejscu: 3x większe zakupy, codziennie lody na plaży i arbuz ze straganów, lokalne wyroby na prezenty, raz konoba, 3x pizza, jesteśmy z żoną smakoszami miejscowych dań, więc resztę obiadów przyrządzaliśmy sami, gdyż są proste i nie wymagają zbyt dużo czasu, codziennie coś innego (cevapcici, makrela, rekin, tuńczyk, baranina, langustynki), okolicę już znamy, w tym roku nastawiliśmy się na typowy odpoczynek, więc nie zwiedzaliśmy nic szczególnego, poza spacerowymi wypadami na Pag, Vir, do Nin czy Zadaru = 2550zł
Całość 8240zł


Dla porównania, pokusiłem się o odnalezienie posta z tamtego roku. Wyjazd do tej samej mieściny, do tego samego apartamentu, tym razem bez noclegu tranzytowego, za to o 2 dni dłużej na miejscu.
14 noclegów x 80e (apartament przy plaży) = 1120€ x ~4,33 = 4850zł
Winiety + autostrady = 450zł
Paliwo (1,6 diesel, przejechane ok. 2600km) = 770zł
Wydatki na miejscu: 3x większe zakupy, codziennie lody na plaży i arbuz ze straganów + pomniejsze zakupy, 3x konoba, 2x pizza, w pozostałe dni gotowanie we własnym zakresie (ryby z grilla, spaghetti, cevapi, stripsy), wycieczka połączona z zakupem win w winnicy Petrcane, wycieczka do Splitu, 3x wycieczka do Zadaru. Większość czasu spędzona na plaży = 2500zł
Całość 8570zł
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 12:36

piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):2017 - Nasze koszty za rodzinę 2 + 1 (11 lat) pod namiotem na nietanich campingach
W cro 13 nocy + 1 w trasie DO i 1 u rodziny Z
Przejechane 2845km, ze średnim spalaniem 5,3l, gdzie się dało autostrady poza SLO w jedna stronę (MLP)
Wyjazd z domu 20.07. po robocie, powrót 04.08. przed północą
Wydatki nieco zaokrąglam choć mam excela co do grosza :)
Całość wydatków 6 000,00 PLN
Dokładnie 6 011,33
W tym również:
zakupy spożywcze w PL na kwotę około 300zł
paliwo 730zł
opłaty drogowe 320zł
campingi 3280zł - co daje średnią ponad 250zł doba - tak, wiem, można mieć niezłą kwaterę za sporo mniej niż 60E lecz nas to całkowicie nie interesuje :)
zakupy na powrocie - 350zł - na wyjazd w Chorwacji i w Czechach, które można było całkiem pominąć - wina, słodycze, piwa, napoje itd
Jak widać na resztę poszło raptem nokoło 1000zł w tym nawet jedna wypas kolacja się trafiła w http://www.konobadaniela.com/konoba.php za 240zł. Były pewnie z 3 wyjścia na pizze, jakieś smażone rybki, cevapcici, burki, codziennie lody, napoje, owoce, świeże pieczywo itd
To tak w skrócie


2018 - Nasze koszty za rodzinę 2 + 1 (12 lat) pod namiotem na nietanich campingach

W cro 13 nocy + 1 w trasie DO i 1 u rodziny Z

Przejechane 2859km, ze średnim spalaniem 5,3l/100km i średnią prędkością 87km/h, gdzie się dało autostrady włącznie ze SLO, tym razem Rupa

Wyjazd z domu w czwartek 19.07. po robocie, powrót w piątek 03.08. przed północą

Wydatki nieco zaokrąglam choć mam excela co do grosza :)

Całość wydatków 6 500,00 PLN
Dokładnie 6 530,68zł

W tym również:

zakupy spożywcze w PL na kwotę około 200zł

paliwo 940zł

opłaty drogowe 335zł

campingi 3440zł - co daje średnią prawie 265zł doba - tak, wiem, można mieć niezłą kwaterę za sporo mniej niż 60E lecz nas to całkowicie nie interesuje :)

zakupy na powrocie - 330zł - na wyjazd w Chorwacji i w Czechach, które można było całkiem pominąć - wina, słodycze, piwa, napoje itd

Jak widać na resztę poszło raptem około 1500zł w tym nawet ze 3 "luksusowe" kolacje się trafiły (220zł, 150zł i jakiś tam mniejszy). Były pewnie z 3 wyjścia na pizze, jakieś smażone rybki, cevapcici, burki, codziennie lody dla córki, napoje, owoce, świeże pieczywo itd

To tak w skrócie


2019 - Nasze koszty za rodzinę 2 + 1 (13 lat) pod namiotem na nietanich campingach

W cro 13 nocy + 1 darmowa w trasie DO i 1 płatna na campingu w CZ za Mikulov na powrocie
1 - w aucie
2 - HR koło Plitvic
8 - HR koło Baska na Krk
3 - HR koło Porec
1 - CZ koło Mikulov - camping Nad jeziorem lub podobnie

Przejechane 3006km, ze średnim spalaniem 4,6l/100km i średnią prędkością 76km/h, gdzie się dało autostrady, do Cro przez SLO objazdem i tym razem Cvetlin, a na powrocie z Istrii płatna SLO

Wyjazd z domu w czwartek 18.07. po robocie, powrót w piątek 02.08. koło 17tej

Wydatki nieco zaokrąglam choć mam excela co do grosza :)

Całość wydatków 5 600,00 PLN
Dokładnie 5 626,85zł

W tym również:

zakupy spożywcze w PL na kwotę około 150zł

paliwo 780zł

opłaty drogowe 300zł

campingi 2720zł - co daje średnią prawie 195zł doba - tak, wiem, można mieć niezłą kwaterę za sporo mniej niż 60E lecz nas to całkowicie nie interesuje :) Dodam, że mieliśmy wspólny namiot ze znajomymi, więc na tym jest spora oszczędność. Np koło Baska, na campie gdzie bywamy, rozłożenie namiotu to jakieś 140zł, a tak kwota ta szła na pół. Mały namiot dzieciaków był doklejony do naszego i jedynie w CZ podczas jednej nocy naliczono nam za niego opłatę około 17zł

zakupy na powrocie - 310zł - na wyjazd w Chorwacji i w Czechach, które można było całkiem pominąć - wina, słodycze, piwa, napoje, dżem figowy, oliwa itd

Jak widać na resztę poszło raptem około 1340zł w tym 1 "luksusowa" kolacja za 135zł ;), raz jakieś tam mniejsze, raz pizza na obiad. Codziennie burki, lody dla córki, napoje, owoce, świeże pieczywo itd

Było też 50E czyli jakieś 215zł za awaryjne otwieranie auta - to też uwzględnione w podanym koszcie

To tak w skrócie


Tak wklejam dla porównania podliczone koszty z:
2019
2018
2017 roku

Znajomi co byli z nami drugim autem, wydali około 5100zł, ale tu wyliczeń nie widziałem. Nie zatrzasnęli jednak kluczyka w aucie, mają ciut młodsze dziecko, gdzie za mniej niż 12 lat płacili nieco mniej, burki im nie zasmakowały no i zakupy na powrocie średnio ich interesowały

Były też Plitvice

2019-07-20 ULAZ 1 RASTOVACA, 2000 PLITVICKA JEZERA -357,66 PLN wstęp

Pekao, konto Przekorzystne

Kuna
0,5742-0,5819

Korona
0,1664-0,1674

Euro
4,2624-4,2933

Można dyskutować i komentować

:)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.08.2019 13:46

piotrulex napisał(a):
2019 - Nasze koszty za rodzinę 2 + 1 (13 lat) pod namiotem na nietanich campingach

W cro 13 nocy + 1 darmowa w trasie DO i 1 płatna na campingu w CZ za Mikulov na powrocie


zakupy spożywcze w PL na kwotę około 150zł


Jak widać na resztę poszło raptem około 1340zł w tym 1 "luksusowa" kolacja za 135zł ;), raz jakieś tam mniejsze, raz pizza na obiad. Codziennie burki, lody dla córki, napoje, owoce, świeże pieczywo itd

Było też 50E czyli jakieś 215zł za awaryjne otwieranie auta - to też uwzględnione w podanym koszcie

To tak w skrócie




Czyli na spożywkę przez 13 dni poszło 1275zł co przy rodzinie 2+1 (13 l.) wychodzi 98zł dziennie. Dla mnie totalna abstrakcja mając też dziecko w tym wieku. Zważywszy na jedną wizytę w konobie, lody, burki, napoje, owoce.....
wcinałeś paprykarze szczecińskie i pasztety podlaskie na śniadanie ?
Ja nie mogłem się wyrobić w 2tys.zł na 10 dni jeśli chodzi o resztę. I raczej żyłem skromnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 13:54

lew napisał(a):.....może i są, ale ja nigdy ich nie zakładałem

To zapytam, jak wchodziles jesc?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 13:58

wikol napisał(a): .. Czyli na spożywkę ... wychodzi 98zł dziennie. Dla mnie totalna abstrakcja mając też dziecko w tym wieku ...


Mamy wielu znajomych, którzy też nam to powiedzieli. 98 zeta x 30 dni to jest prawie 3 tysie na miesiąc na jedzenie. A gdzie rachunki, ciuchy, lekarstwa. Masakra ile czasem ludzie przejadają :) Stwierdzili, że chyba nigdy nie bedzię ich stać na wakacje :(

My nie żyjemy skromnie, ale tak jak mamy ochotę

Paprykarzy nie jedliśmy, gdyż nie lubimy. Były za to paszteciki firmowe drobiowe firmy PROFI, gdyż ich smak nam bardzo odpowiada

Znamy też takich, którzy przed wyjazdem na 2 tygodnie do cro, znacznie więcej niż my na jedzenie, wydają na alkohole, które z sobą zabierają

Bez obrazy, ale z Tobą jakoś nie chce mi się dyskutować o tematach finansowych czy podejściu do życia, do innego człowieka i poszanowaniu jego wyborów, mam nadzieję, że to zrozumiesz i uszanujesz :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 20.08.2019 14:23

To i ja cos dopisze
12 dni .Metajna 5 dni i Zivogosce Blato 7 . 2 dorosłych 2 dzieci 15 i 13lat
apartman 2 plus 2. 12 x55euro

statek plus na Bolu kolejka około 500zł.
obiady na 14 obiadow 10 konoba.
droga przez Wegry i Słowacje.Spalanie 5,2 benzyny
zakupy w domu na wyjazd 400 plus 150 ubezpieczenie podrozne
przywiezlismy 5 litrow wina i 5 oliwy
calkowity koszt urlopu to 8000zl. Rekord
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 14:38

5,2 litra benzyny to bardo dobry wynik.Długi czas przejazdu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 722
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone