Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2019 09:39

robertms napisał(a):Turcja kusi klimatem, ale takze animacjami i dodatkami hotelowymi typu codzienne, fajne animacje, serwis calodobowy, a moze nawet boisko plazowki z piachem... Warto sprawdzic... ;)
Akurat animacje to jest to co mnie najmniej interesuje, nawet szukam ofert bez tych animacji....


A200universeblue napisał(a):Opowieści dziwnej treści w tym wątku co do kosztów sugerują ze ceny wypoczynku się wyrownaly i od turysty zależy gdzie spędzi urlop.Jesli kogoś stać na lepsza turcje/Egipt to tez i na Hiszpanie
Obserwuję teraz bp na sierpień, wrzesień i październik i ceny są horrendalne. Na połowę października w Europie + Turcja nie ma ofert all w cenie 5 tys za 3 osoby (nastolatek 16 lat), na lasta na sierpień już w ogóle. Tzn. coś znajdziesz, ale takie hotele raczej mają kiepsą opinię w necie i są na bakier z czystością. W tym roku nie ma dobrych cenowo ofert - ale na to już dużo osób od wiosny zwraca uwagę.
Obserwowałam teraz jedną ofertę na Rodos bez wyżywienia, wylot na 7 dni dla naszej trójki: cena 3,5 tys zł. Po kilku dniach podskoczyła do 5,3 tys zł, podobnie jak inne. Ten rok właśnie taki jest, że na lasty oferty są droższe niż przy wczesnym zakupie...


A200universeblue napisał(a):Kompletnie nie rozumiem fenomenu arabskich wakacji.
Inny klimat, coś nowego, nie znanego.... Mam w pracy znajomych, co nie rozumieją jak można jechać na wakacje nie all albo, że jak wakacje to tylko poza Europą, bo Europa to jest na co dzień i nic tu ciekawego... Ludzie mają rożne potrzeby.... I jeszcze inna sprawa, kraje arabskie mają dłuższy sezon, w Europie ciężko znaleźć w październiku region ze stabilną piękną i ciepłą pogodą...

Pedros29 napisał(a):Chyba alkohol nie jest najważniejszy na urlopie,ale może się mylę.
Niestety dla wielu tak. Wystarczy także tu na forum poczytać ile kasy poszło na piwo/inne drinki lub ile alkoholu się kupiło na miejscu i na powrót do domu...

boboo napisał(a):Czy dobrze rozumiem, że uczestnicy wakacji "all inklusive" są na miejscu w jakiś sposób "etykietkowani"?
Tak. Typ opaski świadczy o tym jaki masz status w hotelu, a tym samym jakie usługi (w tym jedzenie i alkohol) należą Ci się free...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2019 09:51

Byłem kilka razy na ALL i kilka razy autem w CRO.
Wszystko ma plusy i minusy. Alkohole na ALL to podrabiany whisky, rum itd o niższej zawartości alko.
80% leży nad basenem cały tydzień. Do 3 lat dzieci mają za free.
Nie każdy chce się bujać ponad 1000km autem. Nie każdy ma dobre auto, pod blokiem stoją raczej starocie. Strach tym jeździć gdzieś dalej.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2019 09:56

Nie jakość (czy też jej różnice) napitków i żarcia mnie interesuje, tylko fakt "obrączkowania" mnie z deczka zdziwił.
I są ludzie, którzy to zakładają? 8O
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2019 10:01

boboo napisał(a):Nie jakość (czy też jej różnice) napitków i żarcia mnie interesuje, tylko fakt "obrączkowania" mnie z deczka zdziwił.
I są ludzie, którzy to zakładają? 8O

Ty taki światowy człowiek dopiero teraz się dowiedziałeś że są opaski na wczasach all. Albo podpucha albo mała prowokacja do dalszej dyskusji. Opaski są co najmniej od 20 lat w hotelach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2019 10:08

Ja zaś nie wyobrażam sobie urlopu w molochu z 3 tysiącami ludzi ALL. Nigdy nie byłem ale alkoholu nie piję, drinki i inne gówna mnie nie rajcują ( rakija też paskudna dla mnie ), ewentualnie piwo wypiję chętnie i tylko piwo. Nie rozumiem ludzi, którzy jadą nad morze i większość czasu drą ryje przy basenie z chlorem. Niestety, może będę zmuszony wybrać się na taki urlop w przyszłym roku z powodu córki bo ona w cro się nudzi mimo, że z wody praktycznie nie wychodzi. Myślę o Grecji ale tylko z niemieckiego biura podróży bo do Arabów nie pojadę, nie moje klimaty.
Może jakoś to przeżyję choć nie widzę siebie w takim molochu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.08.2019 10:19

robertms napisał(a):
boboo napisał(a):
Pedros29 napisał(a):Chyba alkohol nie jest najważniejszy na urlopie,ale może się mylę.
Może się mylisz.
Jeden szuka plaż, inny ścieżek rowerowych, a jeszcze inny barów czynnych od rana.
Wolno im, wolno jemu.


Raczej DO rana... ;)

Zdruffka!


Lata temu Ela Dmoch śpiewała w "Wiśniowej rozmowie"
" przy otwartej butelce wiśniówki
mija noc z poniedziałku na środę..."
Prorokini czy co??? :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.08.2019 10:21

wikol napisał(a):Ty taki światowy człowiek dopiero teraz się dowiedziałeś że są opaski na wczasach all. Albo podpucha albo mała prowokacja do dalszej dyskusji. Opaski są co najmniej od 20 lat w hotelach.
Jak napisałem na poprzedniej stronie:
"człowiek się uczy przez całe życie"
Nigdy nie byłem na urlopie "all inclusive".
Owszem, przeglądałem reklamy czy inne ulotki, ale nie było na nich ani słowa o tasiemkach czy innych opaskach.

Byłem w hotelach, gdzie można było sobie zamówić pokój ze śniadaniem albo bez śniadania.
Jedynym sposobem identyfikacji czy śniadanie mi się należy, było grzeczne pytanie o numer pokoju przy wejściu do restauracji.
Nikt nie pytał o dowód ani o klucz z numerkiem. Moja odpowiedź całkowicie mu wystarczała.

Dlatego się dziwię temu "obrączkowaniu".
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.08.2019 11:51

W Egipcie, Turcji obrączki to norma to samo w Chorwacji w hotelach jak wynikało z wypowiedzi jednego cromaniaka.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 16.08.2019 12:22

boboo napisał(a):Nie jakość (czy też jej różnice) napitków i żarcia mnie interesuje, tylko fakt "obrączkowania" mnie z deczka zdziwił.
I są ludzie, którzy to zakładają? 8O


Sa nawet tacy ktorzy wyjmuja to po niemcach i anglikach z popielniczki pod hotelem przy glownym wejsciu :P
Potem nakladaja to dla dzieciaka i on kursuje przy barze hotelowym zamawiajac drinki dla rodzicow.
Rodacy maja smykalke do patentow 8)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10861
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.08.2019 12:57

Ural napisał(a):W Egipcie, Turcji obrączki to norma to samo w Chorwacji w hotelach jak wynikało z wypowiedzi jednego cromaniaka.

Stefan, taka sama norma w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji itp jako coś normalnego przy AI.

wikol napisał(a):
boboo napisał(a):Opaski są co najmniej od 20 lat w hotelach.

Z doświadczenia wiem, że dłużej.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.08.2019 13:59

Tribunj
Ceny z wczoraj

Frytki na plaży 30 kn :roll:
Karlovacko flaszkowe w sklepie 7,5 kn :mrgreen:
PAN 0.33 puszka 6.99kn
Leżak z parasolem na plaży 50 kn
1 kugla 8kn ale widzialem tez za 5kn
Pizza Carbonara 50kn
Cevapcici 60kn
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 16.08.2019 20:08

Tak sobie liczę i w tym roku :

Paliwo ( 145 litrów ) - 100E + 300KN + 160 PLN - 770 zł
winiety 230 (tolltickets)
ubezp. travel - 200
asisstance - 300
noclegi 780 E - 12 x 65E po (4,20 ) euro mi zostało z 2017 roku wtedy było w takiej cenie - 3300 :-)
na miejscu wydane 3000 Kuna x 0,60 gr - 1800 ( dziennie lody, palaczinki, kilka razy pizza, pamiątki rakije itp,

wychodzi ok 6500 ( przed wyjazdem zakupy za 800 zł w tym trochę napojów %, trochę pysznego swojskiego jedzonka)

można przyjąć że w domu też bym to przejadł może nie tyle wypił :-)

przyjmuje za tegoroczny koszt 7.000 za 12 dni pobytu i przejazd w 2 strony (w 2017 wyszło mi ponad 8.000)
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 17.08.2019 00:53

2 osoby. 4000 km (sporo podróży na miejscu plus powrót przez Poznań na Podkarpacie ;), winiety miesięczne SK, HU, autostrady HR, PL. Ubezpieczenie podróżne. 13 noclegów w tym 2 na trasie. Jedzenie pół na pół własnoręcznie robione i restauracje. Do tego lody, piwo na plażę, rejs na Korczulę, co trzeba było to się kupowało.
Wszystko wyszło 5800 PLN z czego 660 EUR noclegi, a reszta inne rzeczy. Dość dobry bilans jak na sezon (poza sezonem zazwyczaj wydawałem ok 1000 PLN mniej).
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.08.2019 22:27

wikol napisał(a):
boboo napisał(a):Nie jakość (czy też jej różnice) napitków i żarcia mnie interesuje, tylko fakt "obrączkowania" mnie z deczka zdziwił.
I są ludzie, którzy to zakładają? 8O

Ty taki światowy człowiek dopiero teraz się dowiedziałeś że są opaski na wczasach all. Albo podpucha albo mała prowokacja do dalszej dyskusji. Opaski są co najmniej od 20 lat w hotelach.


Właśnie.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.08.2019 22:31

.....może i są, ale ja nigdy ich nie zakładałem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 721
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone