Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 16:12

Słuchajcie, zmierza to w złą stronę...

Dla tych którzy chcą kosztów bez belek, krzesełek i kremów itp - proszę bardzo

Jak wspomniałem, jutro jedziemy na 15 dni, koszty poniesione odnośnie wyjazdu poniżej.
Koszty TYLKO potrzebnych rzeczy

100 zł Zakupy, do konsumpcji w podróży
180 zł Dodatkowe ubezpieczenie PZMot
296 zł (68.8 E) Winiety Tolltickets, w obie strony
299 zł Ubezpieczenie Allianz
285 zł Auto zatankowałem pod korek
80 zł buty do wody - co roku nowe dla dzieci, nogi rosną

1240 zł poniesione koszty
6104 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.36 zł

900 zł paliwo na resztę trasy, opłaty za przejazdy w Cro,

8244 juz nas jak widać wyniesie urlop bez życia na miejscu

Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.

Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.

Jak widzicie odliczyłem wszystko to, o co niektórym piana się tworzyła (niektórzy). Jak dla mnie dalej wychodzi jak nic 14 000 zł
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 16:18

Jeśli kogoś stać może wydać 15k lub 35k.
Wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli miałbym przeznaczone na urlop grubsze pieniądze też bym wydał na apartament przy samej plaży. Ludzie wydają ogromne pieniądze na urlop ale raczej tutaj się nie udzielają. Ostatnio słyszałem że ktoś wynajął cały dom za 17k na 2 tygodnie. Można.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 16:39

Tak, tylko jak widzisz główny koszt to dojazd z opłatami oraz kwatera. Reszta zależy od nas. I tak wychodzi sporo, to nie tak, że jesteśmy rozrzutni? Pytam bo widzę, że niektórych te liczby szokują
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 18:38

beatabm napisał(a):
co znaczy w miarę przyzwoitego? Znaczy jakiego? Bo cene podałeś kosmiczną 8O


Pisałem o jachcie motorowym, na którym dość wygodnie może podróżować 4-8 osób...:)

Niektórzy nie rozumieją, że dla jednego 15-20 tys. zł za urlop to połowa lub miesięczny dochód, a inni nie rozumieją, że można się zapożyczyć i wyjechać za 3-6 tys. zł na taki sam okres do Chorwacji. Nie wspomnę o tych, którzy mają "za dużo" i tych co nigdy do HR nie pojadą.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2019 21:04

bigredone napisał(a):
beatabm napisał(a):
co znaczy w miarę przyzwoitego? Znaczy jakiego? Bo cene podałeś kosmiczną 8O


Pisałem o jachcie motorowym, na którym dość wygodnie może podróżować 4-8 osób...:)


Pierwszy z brzegu jacht motorowy - od najbliższej soboty (szczyt sezonu), 12,3 metra długości, 9 osób, jacht z 2011r z Sukosanu - cena za tygodniowy czarter 5818 euro.Więc jednaj podałeś kosmiczna cenę :roll:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2019 21:14

beatabm napisał(a):
bigredone napisał(a):Wynajęcie w miarę przyzwoitego jachtu na tylko tydzień to już jakieś 20-30 tys. E. Wprawdzie dzieli się na max 3 rodziny, ale...
Nie mam pojęcia jak można się zmieścić w Chorwacji w 15 tys zł..?!






:)


co znaczy w miarę przyzwoitego? Znaczy jakiego? Bo cene podałeś kosmiczną 8O


Na jachtach sie nie znam Beatko ale widziałem i rozmawiałem z gościem co wynajmował jachty w Makarskiej i koszt takiego jachtu oscylował co kojarze w graniach 3 tyś euro za dobę. Teraz z ciekawości spojrzałem na "czarter jachtów Chorwacja" i ta cena z Makarskiej nie była wygórowana gdyż takie jachty, łodzie motorowe za dobę stoją po kilkanaście tysięcy złotych...
Hi, no cóż zostaje mi tylko mój dmuchany kajak:):)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2019 21:18

amatus1 napisał(a):Na jachtach sie nie znam Beatko ale widziałem i rozmawiałem z gościem co wynajmował jachty w Makarskiej i koszt takiego jachtu oscylował co kojarze w graniach 3 tyś euro za dobę. Teraz z ciekawości spojrzałem na "czarter jachtów Chorwacja" i ta cena z Makarskiej nie była wygórowana gdyż takie jachty, łodzie motorowe za dobę stoją po kilkanaście tysięcy złotych...
Hi, no cóż zostaje mi tylko mój dmuchany kajak:):)


Ja na motorowych też nie :D
Ten którego cenę podałam jest z wyszukiwarki, z ciekawości zerknęłam :D
http://www.yachtguru.pl/salpa-395-2011- ... -3228.html
Można pływać na super jachcie - cena ot milion dolarów za tydzień - ale chyba nie o takim wspominał bigredone :D
Do czarteru oczywiście nie wchodzi cena paliwa - a one lubią sporo zjeść :wink:
cro_beginer
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro_beginer » 15.08.2019 01:06

Garo&Justa napisał(a):Słuchajcie, zmierza to w złą stronę...

Dla tych którzy chcą kosztów bez belek, krzesełek i kremów itp - proszę bardzo

Jak wspomniałem, jutro jedziemy na 15 dni, koszty poniesione odnośnie wyjazdu poniżej.
Koszty TYLKO potrzebnych rzeczy

100 zł Zakupy, do konsumpcji w podróży
180 zł Dodatkowe ubezpieczenie PZMot
296 zł (68.8 E) Winiety Tolltickets, w obie strony
299 zł Ubezpieczenie Allianz
285 zł Auto zatankowałem pod korek
80 zł buty do wody - co roku nowe dla dzieci, nogi rosną

1240 zł poniesione koszty
6104 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.36 zł

900 zł paliwo na resztę trasy, opłaty za przejazdy w Cro,

8244 juz nas jak widać wyniesie urlop bez życia na miejscu

Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.

Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.

Jak widzicie odliczyłem wszystko to, o co niektórym piana się tworzyła (niektórzy). Jak dla mnie dalej wychodzi jak nic 14 000 zł


Czytam sobie ostatnie wpisy i skłaniam się ku temu co pisze Garo&Justa - bez znaczących szaleństw cena wakacji w Cro nie należy do relatywnie niskich co nie znaczy również że musi być drogo..
Jutro wyjeżdżamy z Breli i policzę za kilka dni sprawę całościowo w wolnej chwili, wtedy podam swoje wyliczenie, ale już teraz widzę że pomimo tego że byłem stałym klientem supermarketu Ribola nie wyjdzie mi 5 tysi za całe wakacje...
Jeżeli chcemy superszczegółowo podejść do tematu to np trzeba przeliczyć koszty paliwa nie po średniej spalania ale po konkretnych tankowaniach w poszczegolnych krajach bo cena paliwa w Bośni i Cro różni się o 20 % zakładam że nikt nie jeździ z kanistrami z polskim ON.. Co do np butów na jezowce oczywiście że należy je doliczac bo na wakacje w Polsce taki zakup jest kompletnie zbędny etc...

M[b]. In. z ww. powodow odnoszę wrażenie (proszę się nie obrażać) że niektórzy przymykaja sobie oczy kombinerkami na swoje wydatki żeby tylko podać coraz to niższe koszty wyjazdu :)[/b]

Tak przy okazji przypomina mi się pół żartem pół serio tekst panów kelnerów z restauracji 'Sowa i przyjaciele' do swoich klientów "nie możemy obrażać Szanownych Państwa niskimi cenami" :D :)

Pozdrowienia, póki co z Cro :)
Ps,
- jak załatwia się w Cro zniżki w restauracjach? A jeżeli tak to na jaki % rabatu można liczyć?
- jak załapać się na promocyjne tanie dostawy warzyw prosto z pól Bośni?
Ostatnio edytowano 15.08.2019 02:08 przez cro_beginer, łącznie edytowano 5 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 01:14

beatabm napisał(a):
amatus1 napisał(a):Na jachtach sie nie znam Beatko ale widziałem i rozmawiałem z gościem co wynajmował jachty w Makarskiej i koszt takiego jachtu oscylował co kojarze w graniach 3 tyś euro za dobę. Teraz z ciekawości spojrzałem na "czarter jachtów Chorwacja" i ta cena z Makarskiej nie była wygórowana gdyż takie jachty, łodzie motorowe za dobę stoją po kilkanaście tysięcy złotych...
Hi, no cóż zostaje mi tylko mój dmuchany kajak:):)


Ja na motorowych też nie :D
Ten którego cenę podałam jest z wyszukiwarki, z ciekawości zerknęłam :D
http://www.yachtguru.pl/salpa-395-2011- ... -3228.html
Można pływać na super jachcie - cena ot milion dolarów za tydzień - ale chyba nie o takim wspominał bigredone :D
Do czarteru oczywiście nie wchodzi cena paliwa - a one lubią sporo zjeść :wink:


Raczej myślałem o czymś wygodniejszym. Na pewno wygoogloojesz ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 01:22

cro_beginer napisał(a):


- jak załatwia się w Cro zniżki w restauracjach? A jeżeli tak to na jaki % rabatu można liczyć?
- jak załapać się na promocyjne tanie dostawy warzyw prosto z pól Bośni?


Ad.1. mogą mieszkać w apartmanie z konobą i mieć np. 10% zniżki
Ad.2. Gospodarz ma uprawę w Bośni i w ramach najmu podrzuca trochę warzyw i owoców.

To akurat nie jest problemem.

Natomiast pisanie, że 4 lata temu wydali 15 tys. ( wątpię po przeczytaniu postów), a teraz 7 tys. (bo chyba o taką +/- kwotę chodzi) to w to nie uwierzę jeśli mocno nie zeszli z poziomu. Koszty "zwiedzania", które miały odejść nie pozwoliłyby na takie oszczędności.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.08.2019 06:46

bigredone napisał(a):Niektórzy nie rozumieją, że dla jednego 15-20 tys. zł za urlop to połowa lub miesięczny dochód, a inni nie rozumieją, że można się zapożyczyć i wyjechać za 3-6 tys. zł na taki sam okres do Chorwacji. Nie wspomnę o tych, którzy mają "za dużo" i tych co nigdy do HR nie pojadą.

Dlatego, tak jak pisałem wcześniej, średnio koszt urlopu w Chorwacji wynosi połowę tego co pisał Garo&Justa, gdyż wiemy ile zarabia przeciętny Kowalski miesięcznie. Jeżeli ktoś ma inne dochody, to jest to zupełnie inna rozmowa. Jeszcze raz powtórzę, po swoich obserwacjach uważam, że koszt tygodniowego urlopu w Chorwacji dla pary z dwójką dzieci wynosi około 6 tys zl.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 08:26

Trajgul napisał(a):
bigredone napisał(a):Niektórzy nie rozumieją, że dla jednego 15-20 tys. zł za urlop to połowa lub miesięczny dochód, a inni nie rozumieją, że można się zapożyczyć i wyjechać za 3-6 tys. zł na taki sam okres do Chorwacji. Nie wspomnę o tych, którzy mają "za dużo" i tych co nigdy do HR nie pojadą.

Dlatego, tak jak pisałem wcześniej, średnio koszt urlopu w Chorwacji wynosi połowę tego co pisał Garo&Justa, gdyż wiemy ile zarabia przeciętny Kowalski miesięcznie. Jeżeli ktoś ma inne dochody, to jest to zupełnie inna rozmowa. Jeszcze raz powtórzę, po swoich obserwacjach uważam, że koszt tygodniowego urlopu w Chorwacji dla pary z dwójką dzieci wynosi około 6 tys zl.

W pierwszym zdaniu piszesz, że średni koszt urlopu to połowa tego co wyda Garo, a w ostatnim, że tygodniowy koszt to 6 tys. Garo jedzie na 2 tygodnie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.08.2019 08:32

cro_beginer napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Słuchajcie, zmierza
Ps,
- jak załatwia się w Cro zniżki w restauracjach? A jeżeli tak to na jaki % rabatu można liczyć?
- jak załapać się na promocyjne tanie dostawy warzyw prosto z pól Bośni?

przez 5 lat w tej samej restauracji i przychodze z klientami, wysokosci nie powiem-tajemnica handlowa:),
co do zakupów to jezdzimy z naszym przyjacielem Chorwatem, badz on sam nam przywozi ze swojego pola badz pola przyjaciela wspomniane specjały z rejonu, o którym wspomniałem.
Jak poznasz ludzi, okolicę to otwieraja się zawsze większe mozliwosci:).
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.08.2019 08:33

bigredone dokładnie.
Tygodniowego tak, zgoda, dlatego trzeba wziąć pod uwagę że jedziemy na 15 dni. Dlatego Wg Twoich wyliczeń (Trajgul) wychodzi 12 tyś zł.
Różnica to kwatera i wydatki na miejscu. Dlatego przyjęte nasze 14 tys zł robi sie realnym kosztem i to bez szastania pieniędzmi na prawo i lewo.
Za 12 godzin wyjazd
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 08:41

Dodam, że wyjazd na tydzień wcale nie stanowi połowy kosztu wyjazdu na dwa tygodnie.
Ubezpieczenia nie są o połowę tańsze, paliwa zużywa się tyle samo, nawet krem do opalania trzeba też kupić w podobnej ilości.
Pomijając, że mnie tydzień nie pozwala naładować akumulatorów, bo być może inni się już nudzą po 7 dniach, to koszty dłuższego urlopu okazują się być bardziej do przyjęcia. Piszę to z własnego pkt. widzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 718
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone