Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.08.2019 11:58

manewr napisał(a):Kawę na stacji tez wliczacie w koszt wakacji? :mrgreen: :mrgreen:

Sumuję wszystkie zejścia z konta podczas wyjazdu, więc w moim przypadku kawa wpadnie w koszty :D .
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 12:02

Żona jest uzależniona od McCafe Cafe Latte 300ml z McDonalds. Trzy postoje w McDonald na trasie jest . 5złx3 razy daje 15zł, w dwie strony trzy dychy na samą kawę...Ile Karlovacko za to bym miał.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 14.08.2019 12:04

Według mnie, wszystkie koszta poniesione od momentu wyjazdu na urlop/wakacje to koszty urlopu. Moza się bawic i rozbić to na atomy, ile kosztowały przygotowania do urlopu a ile fizycznie poniesione koszty później. Nie podpalajcie się tylko urlopujcie:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 12:10

wikol napisał(a):Żona jest uzależniona od McCafe Cafe Latte 300ml z McDonalds. Trzy postoje w McDonald na trasie jest . 5złx3 razy daje 15zł, w dwie strony trzy dychy na samą kawę...Ile Karlovacko za to bym miał.


3,47 szt Karło miałbyś w Tommy Makarska , jeśli miałbyś boca na wymianę :)
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 14.08.2019 12:29

Zliczam wszystkie wydatki na wczasach. Łatwo. Zapisuję gotówkę przed wyjazdem i po powrocie plus ściąganie z konta karty.
3 osobowa rodzina, samochód 2 litry benzyna, Polska południowo-wschodnia do Rogoźnicy.
Apartament duży z oddzielną sypialnią.
Bilety do Plitvic, 12 noclegów, 1/3 obiadów w restauracji, lody codziennie, piwo, wino (czasem w Konobie, czasem na tarasie), zakupy spożywcze bez ograniczeń.
Koszt całkowity wydatków: ponad 6700 zł.

Jeśli zabrałbym jeszcze dwoje dzieci, to koszt wzrósłby może o 10-20%. Droga tak samo, apartament też. Tylko żywienie byłoby droższe i bilety.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 12:57

manewr napisał(a):Kawę na stacji tez wliczacie w koszt wakacji? :mrgreen: :mrgreen:


My oczywiście. Tak samo jak kibel na trasie za 0,5E czy hot dog z dodatkami we Wiedeńskiej Ikei za 1,0E

Wyciąg z zakresu dat importuje do Excela, tam w rubrykę wpisuje tylko nazwy grup kosztów np. restauracja, paliwo, opłata autostradowa, spożywka, noclegi, bilety wstępu. Wtedy jak ktoś się o coś pyta robię filtrowanie i łatwiej jest komuś zobrazować tzw. koszty minimalne, stałe itd

Gotówką mało co płacimy ale skoro zabieram 70E i wraca 5E to wiadomo, że wydałem gotówką 65E co wchodzi w koszt wakacji :)
Ostatnio edytowano 14.08.2019 13:01 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
leszekh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 12:59

Szczerze, to ni cholery nie rozumiem sensu takich obliczeń i porównań. Przecież jakby na to nie patrzeć, to zmiennych za dużo i zawsze jakieś bzdury wyjdą.
Ktoś ma nowe auto, ktoś musi swoje przygotować do wyjazdu (przegląd, wymiana tego czy tamtego, klima).
Ktoś ma assistance, ktoś dokupuje (chyba, że ktoś jedzie bez - podziwiam odwagę).
Ktoś ma w aucie silnik 4 litry pojemności, ktoś ma pojemność 1,1 litra.
Ktoś w trasie jedzie 90 km/h, bo ekonomicznie i szkoda mu na mandaty, ktoś jedzie 200 km/h, bo ma w d... wir w baku i ograniczenia prędkości.
Ktoś ma konto walutowe, ktoś nie.
Ktoś kupuje walutę przed wyjazdem szukając najlepszych cen, ktoś płaci kartą albo wybiera z bankomatów na miejscu.
Ktoś ma wyposażenie, ktoś kupuje.
Ktoś kupuje to i tamto na podróż i na sam pobyt, ktoś kupuje po drodze i na miejscu.
Ktoś rezerwuje apartament pół roku wcześniej, ktoś tydzień przed wyjazdem.
Ktoś bierze hotel 4 gwiazdki, ktoś pokój z kuchenką.
Ktoś stołuje się w restauracjach wyższej klasy, ktoś bierze słoiki.
Ktoś jedzie sam, ktoś z 5-cio osobową rodziną.

Ta sama miejscowość, ten sam sezon, porównywalny apartament, 2 lata temu. Znajomi w 3 osoby (w 7 dni) wydali prawie 2 razy więcej niż ja z rodziną (w sumie 5 osób - 10 dni) i opowiadali potem wszystkim, jaka ta Chorwacja droga. Można? Można.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 13:03

leszekh napisał(a):Szczerze, to ni cholery nie rozumiem sensu takich obliczeń i porównań. Przecież jakby na to nie patrzeć, to zmiennych za dużo i zawsze jakieś bzdury wyjdą.
Ktoś ma nowe auto, ktoś musi swoje przygotować do wyjazdu (przegląd, wymiana tego czy tamtego, klima).
Ktoś ma assistance, ktoś dokupuje (chyba, że ktoś jedzie bez - podziwiam odwagę).
Ktoś ma w aucie silnik 4 litry pojemności, ktoś ma pojemność 1,1 litra.
Ktoś w trasie jedzie 90 km/h, bo ekonomicznie i szkoda mu na mandaty, ktoś jedzie 200 km/h, bo ma w d... wir w baku i ograniczenia prędkości.
Ktoś ma konto walutowe, ktoś nie.
Ktoś kupuje walutę przed wyjazdem szukając najlepszych cen, ktoś płaci kartą albo wybiera z bankomatów na miejscu.
Ktoś ma wyposażenie, ktoś kupuje.
Ktoś kupuje to i tamto na podróż i na sam pobyt, ktoś kupuje po drodze i na miejscu.
Ktoś rezerwuje apartament pół roku wcześniej, ktoś tydzień przed wyjazdem.
Ktoś bierze hotel 4 gwiazdki, ktoś pokój z kuchenką.
Ktoś stołuje się w restauracjach wyższej klasy, ktoś bierze słoiki.
Ktoś jedzie sam, ktoś z 5-cio osobową rodziną.

Ta sama miejscowość, ten sam sezon, porównywalny apartament, 2 lata temu. Znajomi w 3 osoby (w 7 dni) wydali prawie 2 razy więcej niż ja z rodziną (w sumie 5 osób - 10 dni) i opowiadali potem wszystkim, jaka ta Chorwacja droga. Można? Można.


Dlatego przy tych kosztach, dodając 2 zdania z opisem, daje się pogląd na całą sytuacje. Zobacz jak inni to robią w odpowiednim temacie, a może zrozumiesz :)
Ostatnio edytowano 14.08.2019 13:23 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 13:17

Rok 2016 - 12 tys z hakiem
Rok 2017 - 12700,
Rok 2018 - 13300,
Rok 2019 - byłoby fajnie osiągnąć tyle samo choć będzie trudno. Liczę na max 15000
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 14.08.2019 13:28

Ja byłem 6 razy i nigdy nie wydałem wiecej niz 6450 na 3 lub 4 osoby i raz mieszkałem dalej od morza niz 100 metrow w lini prostej i to były pobyty na 10-12 noclegow.Znajomy rok temu pytał mi sie czy 5 tysiecy euro mu starczy na 11 dni odpowiedziałem ze starczy i na 4 osoby prawie wszystko wydal pil nawet z nim kelner bo ja go nie chciałem naciagac.Mozna mozna
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 13:29

Garo&Justa napisał(a):Rok 2016 - 12 tys z hakiem
Rok 2017 - 12700,
Rok 2018 - 13300,
Rok 2019 - byłoby fajnie osiągnąć tyle samo choć będzie trudno. Liczę na max 15000

15 tyś to na 2 tygodnie? Powiem Ci że dużo. Ile za mieszkanie płacisz?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 13:50

manewr napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Rok 2016 - 12 tys z hakiem
Rok 2017 - 12700,
Rok 2018 - 13300,
Rok 2019 - byłoby fajnie osiągnąć tyle samo choć będzie trudno. Liczę na max 15000

15 tyś to na 2 tygodnie? Powiem Ci że dużo. Ile za mieszkanie płacisz?

Wszystko opisałem dzisiaj rano, ale proszę


Jutro wyjazd, wiec zakupy juz zrobione.
Różne opinie się pojawiają w tym temacie. Jedni np. liczą kupioną spożywkę a drudzy nie bo w kraju też musza jeść.
W takim razie paliwa tez nie powinno się liczyć bo jak ktoś pracuje to jeździ do pracy i paliwo spala...

Jak wspomniałem, jutro jedziemy na 15 dni, koszty poniesione odnośnie wyjazdu poniżej. Dane rzeczy będą używane raz, niektóre kilka lat, jadnak kupić trzeba było.

540 zł Zakupy, zarówno do konsumpcji w podróży, podczas pierwszych dni w Cro (mało), jak i kremy do opalania itp
350 zł Belki pod box dachowy
296 zł (68.8 E) Winiety Tolltickets, w obie strony
299 zł Ubezpieczenie Allianz
290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik
285 zł Auto zatankowałem pod korek
80 zł buty do wody - co roku nowe dla dzieci, nogi rosną

2140 zł poniesione koszty
6062 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.33 zł

900 zł paliwo na resztę trasy, opłaty za przejazdy w Cro,

9100 juz nas jak widać wyniesie urlop

Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.

Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.08.2019 13:55

Garo&Justa napisał(a):Rok 2016 - 12 tys z hakiem
Rok 2017 - 12700,
Rok 2018 - 13300,
Rok 2019 - byłoby fajnie osiągnąć tyle samo choć będzie trudno. Liczę na max 15000


Jestem na półmetku 3 tygodniowego pobytu. Nawet nie podchodzę do wstępnych podliczeń. Po cholerę psuć sobie humor? A tak... jest pięknie. :oczko_usmiech:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 13:59

Garo&Justa napisał(a):290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik

W apartamencie za 100EUR nie ma krzesełka i stolika ? Dla 3 latka rozkładane krzesełko ?? ;)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 14:02

Prawidłowo.
Poza tym powiem wam, jak zresztą widzicie wyżej, za kwotę od 13000 do 15000 nie ma zadnych szaleństw.
Chyba że za takowe przyjąć obiady i kolacje w konobie w Bratusiu.
Jedna jest tylko ale za to smacznie robią
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 716
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone