Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 09:52

Jutro wyjazd, wiec zakupy juz zrobione.
Różne opinie się pojawiają w tym temacie. Jedni np. liczą kupioną spożywkę a drudzy nie bo w kraju też musza jeść.
W takim razie paliwa tez nie powinno się liczyć bo jak ktoś pracuje to jeździ do pracy i paliwo spala...

Jak wspomniałem, jutro jedziemy na 15 dni, koszty poniesione odnośnie wyjazdu poniżej. Dane rzeczy będą używane raz, niektóre kilka lat, jadnak kupić trzeba było.

540 zł Zakupy, zarówno do konsumpcji w podróży, podczas pierwszych dni w Cro (mało), jak i kremy do opalania itp
350 zł Belki pod box dachowy
296 zł (68.8 E) Winiety Tolltickets, w obie strony
299 zł Ubezpieczenie Allianz
290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik
285 zł Auto zatankowałem pod korek
80 zł buty do wody - co roku nowe dla dzieci, nogi rosną

2140 zł poniesione koszty
6062 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.33 zł

900 zł paliwo na resztę trasy, opłaty za przejazdy w Cro,

9100 juz nas jak widać wyniesie urlop

Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.

Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.08.2019 09:59

Garo&Justa napisał(a):9100 juz nas jak widać wyniesie urlop
Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.
Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.

Wychodzi 15-16k, większość forumowiczów w tej kwocie ma 2 wyjazdy do Chorwacji. Mam na myśli podobną ilość dni i skład osobowy.
Ostatnio edytowano 14.08.2019 10:02 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 10:01

Jak widać nie da się inaczej w tym roku
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 10:01

Garo&Justa napisał(a):6062 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.33 zł

Za 6-7k to ja mam prawie cały wyjazd :)

Kiedyś pisałeś że bliskość plaży jest priorytetem. Jeśli komuś nie zależy na bliskości plaży może od razu zbić koszt Twego wyjazdu o 2500zł płacąc 60EUR za noc.
100EUR to spora kwota za nocleg.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 10:04

Garo&Justa napisał(a):Jutro wyjazd, wiec zakupy juz zrobione.
Różne opinie się pojawiają w tym temacie. Jedni np. liczą kupioną spożywkę a drudzy nie bo w kraju też musza jeść.
W takim razie paliwa tez nie powinno się liczyć bo jak ktoś pracuje to jeździ do pracy i paliwo spala...


My oczywiście wliczamy, choć nas spożywka wyszła koło 150 zeta

Coś co używam latami i nie tylko w cro bym sobie odpuścił, np. belki czy krzesełka
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 10:07

wikol napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):6062 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.33 zł

Za 6k to ja mam prawie cały wyjazd :)

Kiedyś pisałeś że bliskość plaży jest priorytetem. Jeśli komuś nie zależy na bliskości plaży może od razu zbić koszt Twego wyjazdu o 2500zł płacąc 60EUR za noc.
100EUR to spora kwota za nocleg.

Czy spora za dwie sypialnie, wejście do apartamentu prosto z plaży?
W Podgorze za 85E cztery lata temu, dwie sypialnie, na plaży ale 3 piętro... ;)
Poza tym, dzieci bawią się w wodzie a jak chcą siusiu lub zmęczone odpocząć w domu, to przechodzą 5 m z plaży i wchodzą prosto do apartamentu a ja je wzrokiem odprowadzam, siedząc dalej na plaży.
Polecam
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 10:09

piotrulex napisał(a):coś co używam latami i nie tylko w cro bym sobie odpuścił, np. belki czy krzesełka

Upieram się by wliczyć bo koszt poniesiony.
Obiecuję za rok tego juz nie wliczać
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 10:31

Garo&Justa napisał(a):
piotrulex napisał(a):coś co używam latami i nie tylko w cro bym sobie odpuścił, np. belki czy krzesełka

Upieram się by wliczyć bo koszt poniesiony.
Obiecuję za rok tego juz nie wliczać


No spoko

Jak np. lodówkę kupiłem z myślą o wyjeździe do cro. Świetnie się spisała. Teraz często używam kupując np. świeżą rybę czy mięso do wędzenia. Z belkami podobnie było. Kupione kiedyś na wyjazd do cro a później wielokrotnie rowery na dachu targane w PL. Nie wliczałem tego w koszt wakacji

Niektórzy z myślą o wyjeździe do cro nowsze auto kupują, to dopiero wyjdzie koszt w podsumowaniu ;)

No ale luz, każdy ma prawo wyboru kwatery taka jaka mu odpowiada czy własnego księgowania kosztów :)
Ostatnio edytowano 14.08.2019 11:01 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 14.08.2019 10:52

Ja kupiłem na wyjazd klapki trampki koszulki kapielowki spodenki to tez mam wliczac kosz wyjazdu? to glupota bede w tym chodził przez dluzszy czas nie powno sie tego wliczac.Ubezpiecznienie czy buty do wody winiety to juz tak bo z tego skorzystamy tylko na czas wakacji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2019 10:59

Jeśli doliczasz box, belki i buty do wody do kosztów wakacji to powinieneś doliczyć wszelkie ciuchy, buty, kapelusze, kolczyki i bransoletki kupione przez żonę przez ostatnie pół roku, bo zapewne były kupowane pod wakacje.... Dla mnie takich rzeczy się nie wlicza w koszt wakacji, bo użytkuje się je sporo dłużej niż tylko w te jedne wakacje. Podobnie jak roczne assistance nie dzielę na 365 dni i przeliczam potem na czas pobytu w Cro....
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 11:07

Assistance zakupiłem osobne (PZMot holowanie 1000km), mimo posiadania już ubezpieczenia.
No właśnie - nie wliczyłem jeszcze 170 zł tego ubezpieczenia.

Kosztu Boxu nie wliczyłem, nie wiem dlaczego o nim piszesz.
Belki mogę odjąć ale buty do wody dla dzieci kupuję nowe co roku.

Żona nie kupuje świecidełek.
Ciuchów jak widzicie, kolczyków czy bransoletek też nie wliczam.
Odliczam belki 350 zł a dodaję dodatkowe ubezpieczenie auta 170. Koszt spadł o 180 zł i dalej oscyluje przy 9 tys zł bez wyżywienia
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.08.2019 11:42

piekara114 napisał(a):kolczyki i bransoletki kupione przez żonę przez ostatnie pół roku, bo zapewne były kupowane

Garo&Justa napisał(a):Żona nie kupuje świecidełek.

Obrączka ślubna się liczy? Tyle, że ma już 10 lat. To chyba ostatnie świecidełko ;).
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2019 11:46

Kupiłem koło dojazdowe za 399zł, czy wliczać w koszt urlopu ...specjalnie kupiłem pod wyjazd. Gdybym nie jechał nie kupiłbym w tym roku.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 11:52

To są właśnie dylematy, skoro konkretnie pod wyjazd to dla mnie koszt wyjazdu.
Każdy liczy po swojemu bo i każdy z nas jest inny.
Tylko nie kłócić się mi tu ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 11:55

Kawę na stacji tez wliczacie w koszt wakacji? :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 715
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone