Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 14:15

Garo&Justa napisał(a):Chyba że za takowe przyjąć obiady i kolacje w konobie w Bratusiu.


Wielu uzna to za szaleństwo.

Właściwie jest tylko jedna zmienna i jest nią miesięczny dochód.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.08.2019 14:28

wikol napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik

W apartamencie za 100EUR nie ma krzesełka i stolika ? Dla 3 latka rozkładane krzesełko ?? ;)


Wikol - czy jest cokolwiek, z czym TY nie masz problemu???
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2019 14:29

Garo&Justa napisał(a):
manewr napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Rok 2016 - 12 tys z hakiem
Rok 2017 - 12700,
Rok 2018 - 13300,
Rok 2019 - byłoby fajnie osiągnąć tyle samo choć będzie trudno. Liczę na max 15000

15 tyś to na 2 tygodnie? Powiem Ci że dużo. Ile za mieszkanie płacisz?

Wszystko opisałem dzisiaj rano, ale proszę


Jutro wyjazd, wiec zakupy juz zrobione.
Różne opinie się pojawiają w tym temacie. Jedni np. liczą kupioną spożywkę a drudzy nie bo w kraju też musza jeść.
W takim razie paliwa tez nie powinno się liczyć bo jak ktoś pracuje to jeździ do pracy i paliwo spala...

Jak wspomniałem, jutro jedziemy na 15 dni, koszty poniesione odnośnie wyjazdu poniżej. Dane rzeczy będą używane raz, niektóre kilka lat, jadnak kupić trzeba było.

540 zł Zakupy, zarówno do konsumpcji w podróży, podczas pierwszych dni w Cro (mało), jak i kremy do opalania itp
350 zł Belki pod box dachowy
296 zł (68.8 E) Winiety Tolltickets, w obie strony
299 zł Ubezpieczenie Allianz
290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik
285 zł Auto zatankowałem pod korek
80 zł buty do wody - co roku nowe dla dzieci, nogi rosną

2140 zł poniesione koszty
6062 zł Kwatera 14 nocy, 1400E, liczę po 4.33 zł

900 zł paliwo na resztę trasy, opłaty za przejazdy w Cro,

9100 juz nas jak widać wyniesie urlop

Zostają wydatki na miejscu na życie. Ostatnimi czasy było tak, że jedliśmy obiady w konobie a co drugi dzień, także kolacje.
Nie mamy kwoty przeznaczonej na stratę ale fajnie byłoby zamknąć sie w kwocie 400 zł dziennie, max 500 zł.

Rodzina 2+2, dzieci 6 i 12 lat.

Jak belki pod box i krzeselka dla dzieci to również mozna doliczyć w moim przypadku koszt auta bo sugerowalem sie m.in tym, ze kilka razy do cro nam bedzie sluzyc za transport...a tak szczerze to 15 tys mnie przeraża:). My w tym roku wydalismy niecale 7 tys zl jednak nie stolowalismy sie kazdego dnia poza apartamentem i nie doliczylem ceny kremów gdyz smarowalem sie juz nimi w PL bo byla piękną pogoda pod koniec czerwca nad Bałtykiem. Można wiedzieć gdzie w tym roku macie apartament za 100 euro dla waszej rodzinki?Macie prywatna plażę?
Życzę spokojnej podróży i udanego wypoczynku. Tylko zazdrościć, nam zostały juz tylko z tegorocznej cro wspomnienia.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 14:35

amatus1 napisał(a): ...a tak szczerze to 15 tys mnie przeraża:). My w tym roku wydalismy niecale 7 tys zl jednak nie stolowalismy sie kazdego dnia poza apartamentem i nie doliczylem ceny kremów gdyz smarowalem sie juz nimi w PL bo byla piękną pogoda pod koniec czerwca nad Bałtykiem. Można wiedzieć gdzie w tym roku macie apartament za 100 euro dla waszej rodzinki?Macie prywatna plażę?
Życzę spokojnej podróży i udanego wypoczynku. Tylko zazdrościć, nam zostały juz tylko z tegorocznej cro wspomnienia.


Dla nas też to sporo, ale znam ludzi, którzy wydaja znacznie więcej i nic nadzwyczajnego w tym nie widzą

Jeden zarabia 2 tysie i jedzie do cro na 2 tygodnie. Innemu te 2 tysie wpadają na konto co tydzień, a kolejny ma 20 tysi miesięcznej wypłaty

Dla każdego coś innego :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2019 14:41

No tak jednego ,,przeraza,, a drugiego dziwi, ze tak malo:). Powiem Ci szczerze, ze ciezko bylo by mojej rodzinie wydac 15 k w cro, no może za 1-2 razem jak bylismy...z roku na rok wydajemy co raz mniej i to nie raczej z oszczędności.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 15:02

amatus1 napisał(a):No tak jednego ,,przeraza,, a drugiego dziwi, ze tak malo:). Powiem Ci szczerze, ze ciezko bylo by mojej rodzinie wydac 15 k w cro, no może za 1-2 razem jak bylismy...z roku na rok wydajemy co raz mniej i to nie raczej z oszczędności.

A jak to robicie ? I dlaczego za pierwszym razem 15 ?
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 14.08.2019 15:02

wikol napisał(a):Żona jest uzależniona od McCafe Cafe Latte 300ml z McDonalds. Trzy postoje w McDonald na trasie jest . 5złx3 razy daje 15zł, w dwie strony trzy dychy na samą kawę...Ile Karlovacko za to bym miał.


masz farta ze nie odkryla jeszcze chi latte za 13PLN z menu cafe mcdonalds :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2019 15:04

Za pewne mniej zwiedzania, a tym samym samym mniej kasy na paliwo, parkingi, wejściówki. Przy cenach wejść w Cro sporo mniej może wyjść....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2019 15:14

bigredone napisał(a):
amatus1 napisał(a):No tak jednego ,,przeraza,, a drugiego dziwi, ze tak malo:). Powiem Ci szczerze, ze ciezko bylo by mojej rodzinie wydac 15 k w cro, no może za 1-2 razem jak bylismy...z roku na rok wydajemy co raz mniej i to nie raczej z oszczędności.

A jak to robicie ? I dlaczego za pierwszym razem 15 ?

Jak to robie? Hm, apartament mam stosunkowo niedrogi, jemy w konobie gdzie mamy zniżki, owoce i wazywa przywoza nam prosto z pola granicy BiH, ryby na grilla kupijemy od rybaków, w zasadzie wiele juz zwiedziliśmy i spedzamy głównie czas na plaży... a wyjazdy generowaly nam spore koszty: parkingi, bilety, wstepy. Podczas pierwszych wyjazdów po prostu mniej wiedzieliśmy co, gdzie, kiedy i jak:).
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 15:15

amatus1 napisał(a):a tak szczerze to 15 tys mnie przeraża:)..

Można wiedzieć gdzie w tym roku macie apartament za 100 euro dla waszej rodzinki?Macie prywatna plażę?

Życzę spokojnej podróży i udanego wypoczynku. Tylko zazdrościć, nam zostały juz tylko z tegorocznej cro wspomnienia.


Jak widzisz, z wyliczeń nie wynika wielkie szaleństwo. Kwatera plus dojazd to juz 7.5 tys...
Apartmani Marin Bratuś

Nie dziękujemy za życzenia ;) coby nie zapeszać

wikol napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):290 zl Rozkładane krzesełka dzieci i stolik

W apartamencie za 100EUR nie ma krzesełka i stolika ? Dla 3 latka rozkładane krzesełko ?? ;)

Nie przypominam sobie bym pisał że jadę z 3 latkiem.
Owszem, pod apartamentem (3 m od wejscia do domu zaczyna sie plaża) mamy stolik z krzesłami. Stoi w wydzielonym miejscu pod palmami. Jednak nie rozkładają się a my lubimy właśnie rozkładane. Swoje z żoną kupiliśmy w zeszłym roku i oczywiście nie doliczam teraz. W zeszłym to byl doliczony koszt.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.08.2019 15:15

piekara114 napisał(a):Za pewne mniej zwiedzania, a tym samym samym mniej kasy na paliwo, parkingi, wejściówki. Przy cenach wejść w Cro sporo mniej może wyjść....

Zgadza sie:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 15:33

piekara114 napisał(a):Za pewne mniej zwiedzania, a tym samym samym mniej kasy na paliwo, parkingi, wejściówki. Przy cenach wejść w Cro sporo mniej może wyjść....

– Panie Kazimierzu! Ma pan klucz od kabiny?
– Bardzo państwa, proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.
– Kluczbork.
– Odpowiedź prawidłowa – Kazimierz.
:)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 14.08.2019 15:36

100 euro można zrozumieć...pierwsza linia, wysoki standard itd.
Ale po co doliczac bagażniki, boxy, kajaki, sup'y, krzesełka, stoliki, kremy, itd.
Takie rzeczy faktycznie podnoszą koszt urlopu, ale tylko osobie która to kupuje. Nie powinno się tego brać pod uwagę jeśli chodzi o koszt urlopu w Chorwacji ( średnie ceny za apartament, konoby, piwo, lody, paliwo, bilety wstępu itp.jak najbardziej)

Jak kupie motorowkę z przyczepa za 80 tys. to mam ją doliczyć do kosztów urlopu w Chorwacji?

Wtedy napiszę że 14 dniowy pobyt urlopowy w Chorwacji wyniósł mnie ze wszystkim 90.000...droga ta Chorwacja :lol:
Ostatnio edytowano 14.08.2019 15:43 przez Bartek81, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2019 15:40

Wynajęcie w miarę przyzwoitego jachtu na tylko tydzień to już jakieś 20-30 tys. E. Wprawdzie dzieli się na max 3 rodziny, ale...
Nie mam pojęcia jak można się zmieścić w Chorwacji w 15 tys zł..?!






:)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2019 15:44

bigredone napisał(a):Wynajęcie w miarę przyzwoitego jachtu na tylko tydzień to już jakieś 20-30 tys. E. Wprawdzie dzieli się na max 3 rodziny, ale...
Nie mam pojęcia jak można się zmieścić w Chorwacji w 15 tys zł..?!






:)


co znaczy w miarę przyzwoitego? Znaczy jakiego? Bo cene podałeś kosmiczną 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 717
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone