Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar czy Korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolcix
Croentuzjasta
Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.07.2013 17:52

Witam,

W zeszłym roku byłam w Lumbardzie na wyspie Korcula, bardzo mi się podobał urok tego miasta,

szukam czegoś podobnego na Hvarze, możecie coś polecić?
cooleczka
Croentuzjasta
Re: Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.07.2013 18:08

jolcix napisał(a):Witam,

W zeszłym roku byłam w Lumbardzie na wyspie Korcula, bardzo mi się podobał urok tego miasta,

szukam czegoś podobnego na Hvarze, możecie coś polecić?

Ja byłem 2 lata temu na Korculi, jeździliśmy do Lumbardii praktycznie codziennie na obie piaszczyste plaże. W tym roku jedziemy na Hvar, Ivan Dolać i choć zapewne tam piachu Lumbardzkiego nie będzie, to cała wyspa jawi mi się niezwykle atrakcyjnie :)
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.07.2013 18:49

dziękuję:)

zdecydowanie nie szukam piaszczystej plaży:) tylko kamienista:)
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 15.07.2013 23:01

Mnie bardziej podoba się Milna.
przemo68
Turysta
Hvar czy Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 25.01.2014 21:53

Witam wszystkich Cro-maniaków!!!
Jestem nowicjuszem w temacie Chorwacji. W tym roku planuję wyjazd około 3.08 na tydzień i mam pytanie jaką miejscówkę wybrać Stari Grad na Hvarze, czy Korculę na Korculi. Planuję zabrać rowery i pojeździć na rowerku, wjechać gdzie się da pozwiedzać co się da i po robić zdjęć gdzie się da i co się da.
Proszę o poradę którą wyspę wybrać, ze względu na rower i nie tylko. Chodzi mi również o plaże, małe urocze do których można by było dojechać rowerkiem.
Mam również pytanie o prom na obie wyspy skąd najlepiej na jedną i na drugą wyspę.
Poczytałem trochę, ale mam już mętlik w głowie i chciałem zebrać wszystkie informację w jednym wątku.
Pozdrawiam i czekam na życzliwe rady

dzięki poprawiłem
Ostatnio edytowano 26.01.2014 10:30 przez przemo68, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Cromaniak
Re: Hvar czy Krocula

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2014 22:37

nie obraź się, ale chodzi Ci zapewne o miasto i wyspę Korčula (trzy razy to raczej nie literówka);
w temacie poproszę o wypowiedź bardziej doświadczonych... rowerzystów
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.01.2014 17:09

Nie jestem rowerowa, znaczy się w Chorwacji nie jestem, ale....nie wiem co bym wybrała :)
Najpierw kwestia promu. Na Korculę możesz w dwojaki sposób: ze Splitu, wówczas dopływasz do Vela Luka, albo z Orebica (na Półwyspie Pelješac) wówczas dopływasz do Domince obok miasta Korcula. Podobnie jest w przypadku wyspy Hvar. Możesz płynąć ze Splitu do Stari Gradu, lub z Drvenika do Sucuraju - tańsza i krótsza opcja, ale masz do pokonania całą prawie wyspę jeśli będziesz stacjonował w Starim Gradzie.
Promy

Nie wiem jak z trasami rowerowymi na Korculi, jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi, ale Hvar na pewno jest świetnie do tego przygotowany, są trasy, mapki z trasami. Myślę, że w tej kwestii powinni się wypowiedzieć Ci, którzy mieli okazję rowerowo podróżować po obu wyspach. Na Hvarze sporo rowerzystów widziałam w tym, znaczy się w zeszłym roku.

Jak tak sobie myślę, to czysto teoretycznie chyba wybrałabym Hvar :D
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.01.2014 22:08

hvar-na-rowerze-2010-t37128.html
rower-na-hvar-rze-t28635.html#p562067

Aldonka napisał(a):Najpierw kwestia promu. Na Korculę możesz w dwojaki sposób: ze Splitu, wówczas dopływasz do Vela Luka, albo z Orebica (na Półwyspie Pelješac) wówczas dopływasz do Domince obok miasta Korcula.

Jest jeszcze opcja 3 > Drvenik - Korčula-Dominče brac-hvar-czy-moze-korcula-t38897.html#p1019452
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2014 00:00

Prawda, to połączenie jakoś mi umknęło :)
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 27.01.2014 16:24

Dziękuję serdecznie za powyższe informację i linki.
Jak opracuję trasę to zwrócę się o ewentualne uwagi.
Pozdrawiam
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 30.01.2014 18:13

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym już założonym. W załączeniu podsyłam trasę, jaką sobie wymyśliłem, jest to etap I gdyż chcę noc spędzić na Campingu Zalalovo. Proszę o sprawdzenie czy taka trasa może być, i czy na tej trasie wystarczą winiety tylko na Słowację?

https://goo.gl/maps/L3Wi4

Pozdrawiam
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2014 18:18

Wystarczą.
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 13.02.2014 20:28

Witam
Jednak wybór padł na wyspę Hvar - Stari Grad. W załączeniu przedstawiam planowaną trasę przejazdu. Proszę by ktoś "doświadczony" zerknął na nią i doradził czy jest to dobra droga, czy może coś zmienić. Szczególnie interesuje mnie droga końcowa na Węgrzech. Czy przejadę tym przejściem granicznym w Letenie droga 7 a może ten krótki odcinek autostrady jest już nie płatny?

https://goo.gl/maps/QJk0S

Dalej droga autostradą do Sestanovac i zjazd do Drvenika.

Pozdrawiam i czekam na uwagi.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.02.2014 07:45

przemo68 napisał(a):Czy przejadę tym przejściem granicznym w Letenie droga 7 a może ten krótki odcinek autostrady jest już nie płatny?

https://goo.gl/maps/QJk0S

Przejedziesz i z tego co pamiętam to za darmo.
algirdas
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 14.02.2014 12:54

Droga M70 na Węgrzech do zjazdu na stare przejście jest darmowa, a przynajmniej taka była we wrześniu 2013 roku. Stali nawet policjanci, którzy mnie zatrzymali, sprawdzili dokumenty, zapytali "Polak"? Ja odpowiedziałem, że tak (na rejestracji PL jak byk;) i pożegnali mnie "Polak, Weger dwa bratanky...", a ja dokończyłem powiedzenie i pojechałem dalej :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019