Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.07.2013 18:52

Witam,

W zeszłym roku byłam w Lumbardzie na wyspie Korcula, bardzo mi się podobał urok tego miasta,

szukam czegoś podobnego na Hvarze, możecie coś polecić?
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011
Re: Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 15.07.2013 19:08

jolcix napisał(a):Witam,

W zeszłym roku byłam w Lumbardzie na wyspie Korcula, bardzo mi się podobał urok tego miasta,

szukam czegoś podobnego na Hvarze, możecie coś polecić?



Ja byłem 2 lata temu na Korculi, jeździliśmy do Lumbardii praktycznie codziennie na obie piaszczyste plaże. W tym roku jedziemy na Hvar, Ivan Dolać i choć zapewne tam piachu Lumbardzkiego nie będzie, to cała wyspa jawi mi się niezwykle atrakcyjnie :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.07.2013 19:49

dziękuję:)

zdecydowanie nie szukam piaszczystej plaży:) tylko kamienista:)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar, Korcula, Lumbarda

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.07.2013 00:01

Mnie bardziej podoba się Milna.
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013
Hvar czy Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 25.01.2014 22:53

Witam wszystkich Cro-maniaków!!!
Jestem nowicjuszem w temacie Chorwacji. W tym roku planuję wyjazd około 3.08 na tydzień i mam pytanie jaką miejscówkę wybrać Stari Grad na Hvarze, czy Korculę na Korculi. Planuję zabrać rowery i pojeździć na rowerku, wjechać gdzie się da pozwiedzać co się da i po robić zdjęć gdzie się da i co się da.
Proszę o poradę którą wyspę wybrać, ze względu na rower i nie tylko. Chodzi mi również o plaże, małe urocze do których można by było dojechać rowerkiem.
Mam również pytanie o prom na obie wyspy skąd najlepiej na jedną i na drugą wyspę.
Poczytałem trochę, ale mam już mętlik w głowie i chciałem zebrać wszystkie informację w jednym wątku.
Pozdrawiam i czekam na życzliwe rady

dzięki poprawiłem
Ostatnio edytowano 26.01.2014 11:30 przez przemo68, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Hvar czy Krocula

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.01.2014 23:37

nie obraź się, ale chodzi Ci zapewne o miasto i wyspę Korčula (trzy razy to raczej nie literówka);
w temacie poproszę o wypowiedź bardziej doświadczonych... rowerzystów
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.01.2014 18:09

Nie jestem rowerowa, znaczy się w Chorwacji nie jestem, ale....nie wiem co bym wybrała :)
Najpierw kwestia promu. Na Korculę możesz w dwojaki sposób: ze Splitu, wówczas dopływasz do Vela Luka, albo z Orebica (na Półwyspie Pelješac) wówczas dopływasz do Domince obok miasta Korcula. Podobnie jest w przypadku wyspy Hvar. Możesz płynąć ze Splitu do Stari Gradu, lub z Drvenika do Sucuraju - tańsza i krótsza opcja, ale masz do pokonania całą prawie wyspę jeśli będziesz stacjonował w Starim Gradzie.
Promy

Nie wiem jak z trasami rowerowymi na Korculi, jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi, ale Hvar na pewno jest świetnie do tego przygotowany, są trasy, mapki z trasami. Myślę, że w tej kwestii powinni się wypowiedzieć Ci, którzy mieli okazję rowerowo podróżować po obu wyspach. Na Hvarze sporo rowerzystów widziałam w tym, znaczy się w zeszłym roku.

Jak tak sobie myślę, to czysto teoretycznie chyba wybrałabym Hvar :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.01.2014 23:08

hvar-na-rowerze-2010-t37128.html
rower-na-hvar-rze-t28635.html#p562067

Aldonka napisał(a):Najpierw kwestia promu. Na Korculę możesz w dwojaki sposób: ze Splitu, wówczas dopływasz do Vela Luka, albo z Orebica (na Półwyspie Pelješac) wówczas dopływasz do Domince obok miasta Korcula.

Jest jeszcze opcja 3 > Drvenik - Korčula-Dominče brac-hvar-czy-moze-korcula-t38897.html#p1019452
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2014 01:00

Prawda, to połączenie jakoś mi umknęło :)
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 27.01.2014 17:24

Dziękuję serdecznie za powyższe informację i linki.
Jak opracuję trasę to zwrócę się o ewentualne uwagi.
Pozdrawiam
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 30.01.2014 19:13

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam w tym już założonym. W załączeniu podsyłam trasę, jaką sobie wymyśliłem, jest to etap I gdyż chcę noc spędzić na Campingu Zalalovo. Proszę o sprawdzenie czy taka trasa może być, i czy na tej trasie wystarczą winiety tylko na Słowację?

https://goo.gl/maps/L3Wi4

Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2014 19:18

Wystarczą.
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 13.02.2014 21:28

Witam
Jednak wybór padł na wyspę Hvar - Stari Grad. W załączeniu przedstawiam planowaną trasę przejazdu. Proszę by ktoś "doświadczony" zerknął na nią i doradził czy jest to dobra droga, czy może coś zmienić. Szczególnie interesuje mnie droga końcowa na Węgrzech. Czy przejadę tym przejściem granicznym w Letenie droga 7 a może ten krótki odcinek autostrady jest już nie płatny?

https://goo.gl/maps/QJk0S

Dalej droga autostradą do Sestanovac i zjazd do Drvenika.

Pozdrawiam i czekam na uwagi.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.02.2014 08:45

przemo68 napisał(a):Czy przejadę tym przejściem granicznym w Letenie droga 7 a może ten krótki odcinek autostrady jest już nie płatny?

https://goo.gl/maps/QJk0S


Przejedziesz i z tego co pamiętam to za darmo.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 14.02.2014 13:54

Droga M70 na Węgrzech do zjazdu na stare przejście jest darmowa, a przynajmniej taka była we wrześniu 2013 roku. Stali nawet policjanci, którzy mnie zatrzymali, sprawdzili dokumenty, zapytali "Polak"? Ja odpowiedziałem, że tak (na rejestracji PL jak byk;) i pożegnali mnie "Polak, Weger dwa bratanky...", a ja dokończyłem powiedzenie i pojechałem dalej :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone