Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rower na Hvar-rze

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006
Rower na Hvar-rze

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 04.07.2010 12:34

W tym roku wybieram się na Hvar , a to że trochę jeżdżę na rowerze , którego nie mogę zabrać z sobą to chciałbym go wypożyczyć . Gdzie na wyspie znajdują się jakieś wypożyczanie , jeśli ktoś podczas swoich wojaży tegorocznych spotkał to niech się podzieli swoją wiedzą .
Chyba , że jest ktoś na forum kto ma ma jakiś kontakt do prywatnej osoby która by pożyczała rower na wyspie - wiadomo , ze nie za darmo - zawsze można się dogadać :sm: .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2010 14:23

U pani Kasi jakiś rower sie chyba znajdzie ;)

forum/viewtopic.php?p=293459#293459

Jak się dogadasz to odpłatnie na pewno coś dla ciebie znajdzie ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.07.2010 20:15

W wypożyczlni, w której pracuje rowerków "niet", ale w każdym z "miasteczek" rower wypożyczysz bez problemu (nie wiem, czy w Vrboskiej, ale w Jelsie, St.Gradzie i Hvarze na pewno).
Jelsa
i tu namiary na wypożyczalnie

W Vrboskiej może w ACI (marina); w St.Gradzie w hotelu Arkada i w centrum przy kafejce "Priko 13" (po drugiej stronie zatoki niż starówka), w Hvarze (wypożyczalnia przy wejściu na starówkę)


ścieżki rowerowe
i jeszcze raz tu

tu moje skromne wypociny o ścieżkach

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 04.07.2010 20:37 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 2 razy
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 04.07.2010 20:29

A ja bym rower zabrał płacić kaske extra za wynajem
PS. kiedy w Chorwacji zacznie się doceniać turyste z Polski bo tłumaczenia stron internetowych :cry: na nasz brak
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2010 20:36

matrix02 napisał(a):A ja bym rower zabrał płacić kaske extra za wynajem
PS. kiedy w Chorwacji zacznie się doceniać turyste z Polski bo tłumaczenia stron internetowych :cry: na nasz brak

Pewnie wtedy, kiedy zaczniemy płacić ekstra kaskę za wynajem
i przestaniemy swoje przywozić ...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.07.2010 20:41

matrix02 napisał(a):A ja bym rower zabrał płacić kaske extra za wynajem
PS. kiedy w Chorwacji zacznie się doceniać turyste z Polski bo tłumaczenia stron internetowych :cry: na nasz brak


Co do rowerów.. cóż każdy musi rozważyć, co lepsze... trzeba pamiętać, że swoje to swoje, a wypożyczone rowery są takiej sobie jakości (nie są to jakieś super sprzęty, a i ich stan często pozostawia wiele do życzenia).

W kwestii stron internetowych (a raczej ich tłumaczeń).. bez przesady... wszystkie strony mają wersję anglo- i niemieckojęzyczną...czy to nie wystarczy? Poza tym chorwacki jest językiem słowiańskim, zatem choćby "piąte przez dziesiąte" można chyba dać radę....
Pozdrawiam

P.S. Nazwę wyspy można spokojnie odmieniać przez przypadki (bez kresek i innych tym podobnych).
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.07.2010 10:07

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):(...)

P.S. Nazwę wyspy można spokojnie odmieniać przez przypadki (bez kresek i innych tym podobnych).

Ja podejrzewam, że taki jest tytuł dlatego, żeby łatwiej wyszukiwarka znajdowała...? ;)
Hvar akurat mógł być napisany normalnie, ale np. niektórzy piszą "jadę do -Makarska-", a nie do -Makarskiej-..
-Aby znaleźć słowo, w wyszukiwarkę wpiszemy Makarska, nie jej odmiany.
(Ale miałam wywód ;) )
Pozdrawiam imienniczkę! :)
k.
arek39elblag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek39elblag » 06.07.2010 23:04

Pani Kasiu a czy orientuje się pani czy w Sv.Nedjelija znajdę rower do wypożyczenia??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.07.2010 23:09

arek39elblag napisał(a):Pani Kasiu a czy orientuje się pani czy w Sv.Nedjelija znajdę rower do wypożyczenia??


Ręki odciąć sobie nie dam, ale raczej nie.
Pozdrawiam
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 25.07.2010 18:56

Może ktoś się orientuje jak z wypożyczeniem skuterów na Hvarze?
czy można i ile to ewentualnie kosztuje?
na rowery może być za gorąco...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.07.2010 06:31

rudik_a napisał(a):Może ktoś się orientuje jak z wypożyczeniem skuterów na Hvarze?
czy można i ile to ewentualnie kosztuje?
na rowery może być za gorąco...

A przeczytałeś to, co pisałam kilka postów wyżej?
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 26.07.2010 10:54

Ups....zasugerowałam się tymi rowerami i nie doczytałam o skuterach
gapa ze mnie :?

dziękuję :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.07.2010 12:53

rudik_a napisał(a):Ups....zasugerowałam się tymi rowerami i nie doczytałam o skuterach
gapa ze mnie :?

dziękuję :)


Generalnie w każdym "miasteczku" na wyspie wypożyczysz skuter (St.Grad, Vrboska, Jelsa, Hvar); ceny rożne i zależą od pojemnosći, momentu sezonu i czasu, na jaki wypożyczasz...Z każdej z tych miejscowości trafisz do wypożyczalni bez problemu, bo zawsze są w widocznych miejscach.
Kilkakrotnie pisałam o tym na forum
tu, tu, tu, tu....itd.
Pozdrawiam
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 26.07.2010 13:03

Baaardzo dizękuję :)
wiem, że mnie to nie tłumaczy ale jako "nowa" jeszcze nie we wszystkim się odnajduję :)
ale jest coraz lepiej - niebawem będę dawać rady innym, hehe

iiiii, za 3 tygodnie o tej porze będę już w Plitvicach :))

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone