Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Box i rower na promie => cena?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_s
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.07.2010
Box i rower na promie => cena?

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_s » 09.09.2012 07:29

Czołem,

Na pewno ktoś z Was ma doświadczenie w przeprawach promowych z boxem i rowerem na dachu - czy mógłby mi podpowiedzieć jak są one traktowane w taryfach? Tzn. zdaję sobie sprawę że z tymi dwoma sprzętami to przekraczam wymiary określone w cenniku i wpadam w wyższą kategorię, ale chodzi mi o praktykę (zwłaszcza pod koniec września). Czytałem na forum że ludzie nie dopłacają za boxa.

Zatem wydaje mi się że opcje są następujące:
1) regularna taryfa - wjazd z boxem i rowerem na dachu na prom na tzw. głupa
2) wyższa taryfa - i mam wszystko w d... (ale kosztuje to prawie 2x więcej)
3) regularna taryfa + zdjęcie roweru z dachu i wmaszerowanie z nim na prom (jeśli to rower miałby sprawiać że "wpadamy" w wyższą).

Jakieś podpowiedzi jak to rozegrać w praktyce? Trasa Drvenik-Sucuraj jeśli to ma znaczenie.
Dzięki,
t_s
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2012 12:02

Ja za boxa nie płaciłem nic extra na żadnym promie. Roweru nie wiozłem. Ale wszystko zależy od łącznej wysokości Twojego samochodu razem z Twoim boxem i Twoim rowerem. Jeżeli przekraczasz wysokość określoną w taryfie (tj. 2m) - płacisz więcej.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 12.04.2023 11:15

Odgrzeję temat bo może komuś się przyda.
Ostatnie lata pływałem na wyspy promem - autem z box'em na dachu i rowerami na platformie rowerowej na haku - dlatego bacznie zwracałem uwagę na kategorię pojazdu podczas zakupu biletów.
Na promach są trochę inne zasady niż na autostradach (na autostradzie box dachowy nie jest liczony do wysokości pojazdu).
Natomiast na promie ważna jest sumaryczna wysokość (graniczna wartość - 2 m) i długość pojazdu (graniczna wartość - 5 m).
U mnie niestety w takim zestawie (box + rowerki) przekraczam zarówno wysokość jak i długość.

Jest to opisane na stronie Jadrolinii - FAQ pkt 12 oraz w cennikach.
https://www.jadrolinija.hr/en/faq
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.04.2023 12:34

Całkiem niedawno dyskutowaliśmy o tym na forum, bo w tym roku pierwszy raz jadę do Chorwacji z rowerami i również płyniemy promem. W naszym przypadku powinniśmy się zmieścić metrażem i nie będziemy dopłacać :D
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 12.04.2023 13:48

A to jeszcze dorzucę, że podczas jazdy z rowerkami na haku trzeba bardzo uważać (no ogólnie ale szczególnie) podczas wjazdu i zjazdu z promu - łatwo można przytrzeć o asfalt lub pochylnie promu.
Tak niestety miałem podczas zjazdu z promu w Sućuraju na Hvarze.
Na szczęście poza lekkim obrysowaniem platformy rowerowej nic się nie urwało. :oops:
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 04.05.2023 17:30

markid napisał(a):Odgrzeję temat bo może komuś się przyda.

Na promach są trochę inne zasady niż na autostradach (na autostradzie box dachowy nie jest liczony do wysokości pojazdu).
Natomiast na promie ważna jest sumaryczna wysokość (graniczna wartość - 2 m) i długość pojazdu (graniczna wartość - 5 m).
U mnie niestety w takim zestawie (box + rowerki) przekraczam zarówno wysokość jak i długość.

Jest to opisane na stronie Jadrolinii - FAQ pkt 12 oraz w cennikach.
https://www.jadrolinija.hr/en/faq


Od lat wożę box na dachu i nigdy nie płaciłem na promie dodatkowo za przekroczenie łącznej wysokości z samochodem 2 m.
Na elektronicznym formularzu zakupu biletu Jadrolinija również nie dolicza nic, nawet gdy zaznaczy się box o wysokości 200 cm, a wcześniej samochód wg modelu w moim przypadku 156 cm.
Według mnie jeśli sam samochód na wysokość mieści się do 2 m to za box czy rowery na dachu z którymi przekracza się 2 m brak jest dopłat.
W Twoim przypadku chodzi o ponad 5 m długości i stąd wyższa opłata.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone