Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tucepi - rower

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006
Tucepi - rower

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 17.06.2012 09:54

Witam wybieram sie do Tucepi i mam pytanko czy warto zabrać tam rower żeby sobie pojeździć czy są tam jakies scieżki rowerowe ??
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 17.06.2012 10:49

Co prawda roweru w Tucepi nie miałem, ale byłem tam i wydaje mi się, że rower w mieście to kiepski pomysł - może się mylę. Jednak ludzi tam sporo w sezonie - no chyba że poza sezonem jedziesz. Są tacy co wjeżdżają na Sv. Jure, ale to raczej ekstremalna wyprawa. Nie wiem jak z połączeniami pomiędzy okolicznymi miasteczkami, ale raczej tylko Jadranka, a to mało bezpieczne.
Może się znajdzie ktoś, kto miał rower i udzieli lepszych rad.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.06.2012 11:08

W Tucepi rowerem za wiele nie pojeżdzisz.
Promenadą zapomnił , Jadranką .....dość wąsko i spory ruch.

...ale można sobie zrobić fajną wycieczkę rowerową przez las wzdłuż wybrzeża po górkach z Tucepi do Makarskiej.

Pozdrav
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 17.06.2012 11:44

No chcialem zabrac sobei rowerek zeby codziennie puknac te 15 -30 km i pozwiedzac okolice do okoła Tucepi.
Miałem rower w Primosten i mialem w Makarskiej i w sumie codziennie nim sie poruszalismy .
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.06.2012 13:01

Rower możesz zabrać jak najbardziej , tylko w samym Tucepi to za dużo po nim nie pojeżdzisz.
Jadran ......promenada ......apartamenty pierwsza linia brzegowa , potem druga , Jadranka ........ i potem następna linia brzegowa apartamentów , następna .....itd. itd. ....
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 18.06.2012 08:45

O ściezkach zapomnij. Ja byłem tam z rowerm ale poza sezonem. Na rower górski w terenie jak dla mnie za gorąco. Na szosę jak najbardziej. Tylko że ja jezdzilem w głąb lądu w gory po 100km. A tak rekreacyjnie....hmmm.....no wzdłuz morza z synem po promenadzie ale w sezonie może tam byc niezły slalom pomiedzy ludźmi.... :evil:
Ja jadę w lipcu do północnej CRO i oczywiście biorę (bo nie ma innej opcji :lol: ) ale tylko szosę. A tak do rekreacyjnej jazdy ....muszisz przekalkulować czy warto targać taki kawał rower (no chyba że masz np Audi Q7 czy innego potwora że nie liczysz się z bagażem....... :D
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 18.06.2012 09:09

No to chyba odpuszczę w sumie to nie jest tak duża miejscowość jak Makarska żeby się poruszać rowerem .

Passatem jadę wiec na dach bym zarzucił dla siebie rower i dla syna ale jak mamy sie przebijać codziennie miedzy ludźmi to sobie odpuszczę.
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 18.06.2012 09:14

Wiem że nei ten dział ale zadam jedno pytanko zawsze jeździłem przez czechy austria słowenia .


Czy lepiej teraz jechac przez węgry ??
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 18.06.2012 09:39

Witam
Ja jadę po raz kolejny przez Węgry , Chałupki ,autostrada Czechy ,autostrada Słowacja , Węgry ,już w tamtym roku bardzo przyjemnie a w tym myślę remonty skończone .więc osobiście polecam .
----
Co do rowerów ,miałem w Bolu ,i powiem tak , jedna z lepszych atrakcji wyjazdu............ :roll: W tym roku jadę mniejszym samochodem (Mondeo kombi) i 2 górale się nie zmieszczą , szukam jakieś składane ,jak ktoś może polecić jakiś sprawdzony model za rozsądne pieniądze to proszę o link.
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 18.06.2012 09:49

Ja jade od łodzi poźniej Katowice Zwardoń kieunek na żiline Budapeszt dobrze patzre w googlach ?
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 18.06.2012 10:39

borek1974 napisał(a):Ja jade od łodzi poźniej Katowice Zwardoń kieunek na żiline Budapeszt dobrze patzre w googlach ?


Tak!tylko przez Węgry! żadne tam Austrie ,Słowenie itp
Ja jadę Katowice,droga na Wisłe, potem Cieszyn (ta przez Bielsko jest zatkana (remonty), kawałek Czech i potem Zilina / Słowacja - autostrada, Bratysława i z niej na Węgry na drogę przez Csorna itd nr 86(znajdż sobie w goolgle maps), do Budapestu się nie pchaj, a poza tym musisz wtedy zapąłcić za autstradę przez Węgry a tak za free jest 86 ka.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 18.06.2012 10:42

aquavita napisał(a):Witam
Ja jadę po raz kolejny przez Węgry , Chałupki ,autostrada Czechy ,autostrada Słowacja , Węgry ,już w tamtym roku bardzo przyjemnie a w tym myślę remonty skończone .więc osobiście polecam .
----
Co do rowerów ,miałem w Bolu ,i powiem tak , jedna z lepszych atrakcji wyjazdu............ :roll: W tym roku jadę mniejszym samochodem (Mondeo kombi) i 2 górale się nie zmieszczą , szukam jakieś składane ,jak ktoś może polecić jakiś sprawdzony model za rozsądne pieniądze to proszę o link.


Ja miałem też na Bracu! zrobileś Vidową Górę?bo ja kilka razy :twisted:
haha...."mniejszym "Mondek kombi ...... :D
Ja Focusik kombi 8) ale ja na dachu za widelec.
aquavita
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavita » 18.06.2012 11:12

Vidowa ,jak ja byłem, to przez chmury była "nie widowa" , a błyskawice sprawiły że moja ładniejsza połowa dała mi szlaban na wjazd. :cry:
Ale okolice poniżej zjeździłem , najbardziej do Konzuma ...
Co do mondka , wcześniej jechałem Galaxy ,to 2 rowery leżały w środku ...
Na dachu raczej nie przewiduję .
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 20.06.2012 09:22

Ja tydzień Hvar-Jelsa, a poźniej Tucepi, ale rower obowiązkowo musi być :D .Chorwacja to kopalnia pomysłów- zawsze znajdzie sie jakąś boczną dróżkę jadąc którą można natknąć się na bajeczną zatoczkę. :D
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 20.06.2012 20:10

No ja do Tucepi jade 6 lipca ale wciąz kusi mnie ten rowerek .po zakupy mozna skoczyc i w sumie objechac plaże żeby znaleźć dobre miejsce
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone