Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar czy Korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 14.02.2014 22:13

algirdas napisał(a):Droga M70 na Węgrzech do zjazdu na stare przejście jest darmowa, a przynajmniej taka była we wrześniu 2013 roku. Stali nawet policjanci, którzy mnie zatrzymali, sprawdzili dokumenty, zapytali "Polak"? Ja odpowiedziałem, że tak (na rejestracji PL jak byk;) i pożegnali mnie "Polak, Weger dwa bratanky...", a ja dokończyłem powiedzenie i pojechałem dalej :)


To chyba miałeś szczęście, bo teraz właśnie "przejechałem" street view i przy wjeździe jest znak :cry:

https://www.google.pl/maps/@46.508351,1 ... !2e0?hl=pl

strach mi nie pozwoli i chyba pojadę lokalna drogą równoległą i wtedy na stare przejście. Lepiej 10 minut dłużej jechać niż się szarpać z jakimś nadgorliwym policjantem.
Pozadrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.02.2014 22:27

przemo68 napisał(a):
Dalej droga autostradą do Sestanovac i zjazd do Drvenika.



Za Sestanovac jest Zagvozd i zjazd do nowego tunelu Sveti Ilija (20 kun). Mniej widokowa trasa, ale krócej i szybciej.
Poskok
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Poskok » 16.02.2014 01:11

Mój Boże! Byliśmy dziewiąty raz w ub. roku. Myśleliśmy, że to ostatni, że zrobimy sobie przerwę. I faktycznie tak było do września. Wczoraj kazałem żonie powiedzieć głośno: "powiedz głośno: w tym roku nie jedziemy na Hvar!" - nie była w stanie tego powiedzieć. Od tygodnia już chyba jesteśmy pewni. Jak będzie wszystko ok. - znowu odwiedzimy nasz drugi "wakacyjny dom" w Hvar z widokiem na nasze wspomnienia, naszą zaprzyjaźniona rodzinę. Żal nam tylko naszego 9-cio letniego dziecioka, który zawsze trochę narzeka na brak towarzyszy.
Pewnie, że Hvar nie Korcula.
Zjechaliśmy całe wybrzeże i wyspy: od Istrii do Dubro.
Poskok
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Poskok » 16.02.2014 01:29

"Proszę by ktoś zerknął na nią i doradził czy jest to dobra droga, czy może coś zmienić" - Wszystko ok. tylko mała korekta - od naszej granicy jedź : Cieszyn - Brno -Wiedeń - Graz -Spielfild -Mureck (AT) - Lenart (SLO) - Ptuj - Zagreb -Split -Drvenik (jeśli nie padniesz po drodze - w tym roku śmiało możesz jechać serpentynami po wyspie od Sucuraja do St. Grad, bo serpentyny odrestaurowane przez Strabag). Jeśli Cię sen zmorzy w Splicie: walcuj na prom i do Stari Grad .
Jeśli masz rowery istotnie - lepszy St. Grad niż Hvar; fascynujące dla miłośników i koneserów jest Starogradzkie Pole, czyli obszar starożytnych Greków w okolicach miasta wpisany na listę UNESCO (ale podkreślam dla koneserów.) W St. Grad jedyna mini plaża "piaszczysta" - Maslenica.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 16.02.2014 16:10

"Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free: The M70 between the M7 and the country border" Napisz do nich maila najlepiej. Może się zmieniło.

http://www.toll-charge.hu/Toll-tariffs/ ... -sections/
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 16.02.2014 21:59

algirdas napisał(a):"Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free: The M70 between the M7 and the country border" Napisz do nich maila najlepiej. Może się zmieniło.

http://www.toll-charge.hu/Toll-tariffs/ ... -sections/


Dzięki, rzeczywiście przestudiowałem podaną stronę i wynika, że dla osobowych jest bezpłatna. I ten odcinek od Słowacji do 86 też jest bezpłatny. Tylko trzeba to jeszcze będzie trzeba sprawdzić przed samym wyjazdem :wink: .
A może ktoś powiedzieć, czy ten odcinek https://goo.gl/maps/u6Vht na Słowenii jest płatny :?:

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2014 09:19

przemo68 napisał(a):trzeba to jeszcze będzie trzeba sprawdzić przed samym wyjazdem :wink: .
A może ktoś powiedzieć, czy ten odcinek https://goo.gl/maps/u6Vht na Słowenii jest płatny :?:



Tak - płatny.

Musisz na rondzie przed wjazdem na autostradę wjechać na lokalną drogę do Lendavy (Glavna ulica). Jechać przez miasto i wjechać na drogę nr 109 (Trimlini) a nie na A5 i do Mursko Sredisce.

Pozdrawiam
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 08.07.2014 18:16

Witam serdecznie. Do wyjazdu coraz bliżej. Naczytałem się forum, że aż mnie oczy bolą 8O . Ogólnie od tych wiadomości już mam mętlik w głowie, ale również posiadłem widzę przydatną (mam taka nadzieję).
Mam prośbę by ktoś zerknął na moją trasę, chodzi mi o południowy jej odcinek - najlepszy dojazd do Zwardonia.
https://goo.gl/maps/ih5HT

Planuję nocleg w okolicach granicy Węgiersko-Chorwackiej. W planach mam camping w Letenye lub opcja Zalalovo. I mam pytanie czy ktoś był na tych campingach, a może jakiś inny pomysł na nocleg. Nadmieniam iż i tak biorę namiot.
przemo68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 12.07.2014 21:26

Halo Halo, czy nikt nie ma wiedzy dotyczącej tych dwóch campingów.
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Hvar czy Korcula na następny urlop w 2015 ?:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 26.12.2014 00:22

Witajcie,
a więc 2013 była Baśka na Krk i zwiedzanie głównie miasta Krk i Maly Losnij..
2014 to już Baśka Voda przez tydzień (wodospady KRKA przy tym i Trogir) i potem tydzień w Orebić (tutaj krótki wypad do Dubrownika, Mostaru i kolacja w samym mieście Korcula na Korculi..)

ale 2015 za pasem i Grecja czy Chorwacja....:)
Grecja luz - samolot, loguje się w ***** Super Duper All Inclusive i leżę... lezę... w tłumie gości z 1000 pokojowego hotelu:)

A Croata, własne autko, luz... ma własną Magię:)

I tak myślę sobie: Hvar czy Korcula? 2x dorośli i 3,5 roczny szaleniec dla którego nie istnieje pojęcie za głęboka woda:)
A więc ideał byłby: piaszczysta plaża... no dobra, to Chorwacja - kamczyki mogą być, ale nie głazy czy beton:), oczywiście widoku muszą być (góry i woda on one view...), coś do roboty wieczorami (czytaj: promenada, knajpki, dmuchańce do skakania dla dziecka, może jakieś eventy...), no i żeby miasto żyło (sierpień 2014 Baśka Voda - super miejscówka, super widoki, ilość ludzi porażka - o 7 rano zanosiłem kocyk na plażę żeby w ogółe się zmieścić, a w samej wodzie ok 10:00 to sie na pionowo stało żeby się nie pozabijać... z kolej Orebić: pustawy, słabe centrum, nuda troszkę, ludzi wręcz za mało i nędzne plaże....).
Interesuje mnie coś po środku... co polecacie? Jak Korcula to jaka meijscowość? Jak Hvar.. to też gdzie uderzyć? Zamierzam oczywiście troszkę pojeździć na miejscu, ale miejscówka koniecznie z dobrą plażą i fajny miasteczkiem na wieczory...:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvar czy Korcula na następny urlop w 2015 ?:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.12.2014 21:25

TurboDymoMan napisał(a):Witajcie,

I tak myślę sobie: Hvar czy Korcula?


Witaj - post przeniesiony we właściwe miejsce :idea:

Tak sobie myślę :wink: że warto poczytać dwa poniższe tematy:

:arrow: klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

:arrow: klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.12.2014 22:07

Dodałabym od siebie jeszcze to, choć w zapytaniu Brač się nie pojawił:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

A to dlatego, że na Hvarze trudno o ładne plaże w samych miasteczkach, choć wyspa sama w sobie jest piękna. Poszukaj wątku p.t. "Hvar" - tam Kasia Głydziak-Bojić podawała szczegółowe informacje n.t. miasteczek i plaż w nich (lub raczej ich ewentualnego braku).

Poszukaj info o Supetarze na Braču - łatwo dostaniesz się do niego ze Splitu, miasteczko nie jest całkiem małe, są nawet jakieś zjeżdżalnie wodne - brrr 8O - a plaże przynajmniej na obrzeżach powinny być ok. Była relacja np.maslinki i innych.
No chyba, że uderzysz w sam Bol - tam z pewnością będą tłumy, jakie Ci się marzą. :lol: Większość plaż tam powinna być ok.
monikap76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.03.2016
Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikap76 » 29.01.2017 15:19

Zakochana w zeszlorocznym Pagu zaczynam poszukiwania miejsca na ten rok :D
Myślę o Korculi albo Hvarze. Czy możecie polecić jakieś miejsce, najlepiej ze sprawdzonym apartamentem ?
Chodzi mi o spokojne małe miasteczko, z knajpką z dobrym jedzeniem, apartament z tarasem koniecznie z widokiem na morze, plaże z otoczakami, mozemy dojezdzac byle nie trzeba bylo stromo schodzic, bo z dziecmi.
Znacie takie miejsca ?
W zamian mogę polecić cudne miejsce na Pagu
monikap76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.03.2016
Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikap76 » 29.01.2017 15:25

Zakochana w zeszlorocznym Pagu zaczynam poszukiwania miejsca na ten rok :D
Myślę o Korculi albo Hvarze. Czy możecie polecić jakieś miejsce, najlepiej ze sprawdzonym apartamentem ?
Chodzi mi o spokojne małe miasteczko, z knajpką z dobrym jedzeniem, apartament z tarasem koniecznie z widokiem na morze, plaże z otoczakami, mozemy dojezdzac byle nie trzeba bylo stromo schodzic, bo z dziecmi.
Znacie takie miejsca ?
W zamian mogę polecić cudne miejsce na Pagu
longer78
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) longer78 » 29.01.2017 16:59

Witam polecam na Hvarze Jelse a na Korculi Prigradice.Jelsa super jest gdzie pochodzic wieczorami duzo plaz. Prigradica to spokojna wies ale plaze naprawde przesadzone.polecam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Hvar czy Korcula - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone