Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hvar czy Korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 14.02.2014 22:13

algirdas napisał(a):Droga M70 na Węgrzech do zjazdu na stare przejście jest darmowa, a przynajmniej taka była we wrześniu 2013 roku. Stali nawet policjanci, którzy mnie zatrzymali, sprawdzili dokumenty, zapytali "Polak"? Ja odpowiedziałem, że tak (na rejestracji PL jak byk;) i pożegnali mnie "Polak, Weger dwa bratanky...", a ja dokończyłem powiedzenie i pojechałem dalej :)

To chyba miałeś szczęście, bo teraz właśnie "przejechałem" street view i przy wjeździe jest znak :cry:

https://www.google.pl/maps/@46.508351,1 ... !2e0?hl=pl

strach mi nie pozwoli i chyba pojadę lokalna drogą równoległą i wtedy na stare przejście. Lepiej 10 minut dłużej jechać niż się szarpać z jakimś nadgorliwym policjantem.
Pozadrawiam
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.02.2014 22:27

przemo68 napisał(a):
Dalej droga autostradą do Sestanovac i zjazd do Drvenika.

Za Sestanovac jest Zagvozd i zjazd do nowego tunelu Sveti Ilija (20 kun). Mniej widokowa trasa, ale krócej i szybciej.
Poskok
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Poskok » 16.02.2014 01:11

Mój Boże! Byliśmy dziewiąty raz w ub. roku. Myśleliśmy, że to ostatni, że zrobimy sobie przerwę. I faktycznie tak było do września. Wczoraj kazałem żonie powiedzieć głośno: "powiedz głośno: w tym roku nie jedziemy na Hvar!" - nie była w stanie tego powiedzieć. Od tygodnia już chyba jesteśmy pewni. Jak będzie wszystko ok. - znowu odwiedzimy nasz drugi "wakacyjny dom" w Hvar z widokiem na nasze wspomnienia, naszą zaprzyjaźniona rodzinę. Żal nam tylko naszego 9-cio letniego dziecioka, który zawsze trochę narzeka na brak towarzyszy.
Pewnie, że Hvar nie Korcula.
Zjechaliśmy całe wybrzeże i wyspy: od Istrii do Dubro.
Poskok
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Poskok » 16.02.2014 01:29

"Proszę by ktoś zerknął na nią i doradził czy jest to dobra droga, czy może coś zmienić" - Wszystko ok. tylko mała korekta - od naszej granicy jedź : Cieszyn - Brno -Wiedeń - Graz -Spielfild -Mureck (AT) - Lenart (SLO) - Ptuj - Zagreb -Split -Drvenik (jeśli nie padniesz po drodze - w tym roku śmiało możesz jechać serpentynami po wyspie od Sucuraja do St. Grad, bo serpentyny odrestaurowane przez Strabag). Jeśli Cię sen zmorzy w Splicie: walcuj na prom i do Stari Grad .
Jeśli masz rowery istotnie - lepszy St. Grad niż Hvar; fascynujące dla miłośników i koneserów jest Starogradzkie Pole, czyli obszar starożytnych Greków w okolicach miasta wpisany na listę UNESCO (ale podkreślam dla koneserów.) W St. Grad jedyna mini plaża "piaszczysta" - Maslenica.
algirdas
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 16.02.2014 16:10

"Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free: The M70 between the M7 and the country border" Napisz do nich maila najlepiej. Może się zmieniło.

http://www.toll-charge.hu/Toll-tariffs/ ... -sections/
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 16.02.2014 21:59

algirdas napisał(a):"Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free: The M70 between the M7 and the country border" Napisz do nich maila najlepiej. Może się zmieniło.

http://www.toll-charge.hu/Toll-tariffs/ ... -sections/

Dzięki, rzeczywiście przestudiowałem podaną stronę i wynika, że dla osobowych jest bezpłatna. I ten odcinek od Słowacji do 86 też jest bezpłatny. Tylko trzeba to jeszcze będzie trzeba sprawdzić przed samym wyjazdem :wink: .
A może ktoś powiedzieć, czy ten odcinek https://goo.gl/maps/u6Vht na Słowenii jest płatny :?:

Pozdrawiam
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.02.2014 09:19

przemo68 napisał(a):trzeba to jeszcze będzie trzeba sprawdzić przed samym wyjazdem :wink: .
A może ktoś powiedzieć, czy ten odcinek https://goo.gl/maps/u6Vht na Słowenii jest płatny :?:

Tak - płatny.

Musisz na rondzie przed wjazdem na autostradę wjechać na lokalną drogę do Lendavy (Glavna ulica). Jechać przez miasto i wjechać na drogę nr 109 (Trimlini) a nie na A5 i do Mursko Sredisce.

Pozdrawiam
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 08.07.2014 18:16

Witam serdecznie. Do wyjazdu coraz bliżej. Naczytałem się forum, że aż mnie oczy bolą 8O . Ogólnie od tych wiadomości już mam mętlik w głowie, ale również posiadłem widzę przydatną (mam taka nadzieję).
Mam prośbę by ktoś zerknął na moją trasę, chodzi mi o południowy jej odcinek - najlepszy dojazd do Zwardonia.
https://goo.gl/maps/ih5HT

Planuję nocleg w okolicach granicy Węgiersko-Chorwackiej. W planach mam camping w Letenye lub opcja Zalalovo. I mam pytanie czy ktoś był na tych campingach, a może jakiś inny pomysł na nocleg. Nadmieniam iż i tak biorę namiot.
przemo68
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo68 » 12.07.2014 21:26

Halo Halo, czy nikt nie ma wiedzy dotyczącej tych dwóch campingów.
TurboDymoMan
Odkrywca
Hvar czy Korcula na następny urlop w 2015 ?:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 26.12.2014 00:22

Witajcie,
a więc 2013 była Baśka na Krk i zwiedzanie głównie miasta Krk i Maly Losnij..
2014 to już Baśka Voda przez tydzień (wodospady KRKA przy tym i Trogir) i potem tydzień w Orebić (tutaj krótki wypad do Dubrownika, Mostaru i kolacja w samym mieście Korcula na Korculi..)

ale 2015 za pasem i Grecja czy Chorwacja....:)
Grecja luz - samolot, loguje się w ***** Super Duper All Inclusive i leżę... lezę... w tłumie gości z 1000 pokojowego hotelu:)

A Croata, własne autko, luz... ma własną Magię:)

I tak myślę sobie: Hvar czy Korcula? 2x dorośli i 3,5 roczny szaleniec dla którego nie istnieje pojęcie za głęboka woda:)
A więc ideał byłby: piaszczysta plaża... no dobra, to Chorwacja - kamczyki mogą być, ale nie głazy czy beton:), oczywiście widoku muszą być (góry i woda on one view...), coś do roboty wieczorami (czytaj: promenada, knajpki, dmuchańce do skakania dla dziecka, może jakieś eventy...), no i żeby miasto żyło (sierpień 2014 Baśka Voda - super miejscówka, super widoki, ilość ludzi porażka - o 7 rano zanosiłem kocyk na plażę żeby w ogółe się zmieścić, a w samej wodzie ok 10:00 to sie na pionowo stało żeby się nie pozabijać... z kolej Orebić: pustawy, słabe centrum, nuda troszkę, ludzi wręcz za mało i nędzne plaże....).
Interesuje mnie coś po środku... co polecacie? Jak Korcula to jaka meijscowość? Jak Hvar.. to też gdzie uderzyć? Zamierzam oczywiście troszkę pojeździć na miejscu, ale miejscówka koniecznie z dobrą plażą i fajny miasteczkiem na wieczory...:)
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Hvar czy Korcula na następny urlop w 2015 ?:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.12.2014 21:25

TurboDymoMan napisał(a):Witajcie,

I tak myślę sobie: Hvar czy Korcula?

Witaj - post przeniesiony we właściwe miejsce :idea:

Tak sobie myślę :wink: że warto poczytać dwa poniższe tematy:

:arrow: klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

:arrow: klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.12.2014 22:07

Dodałabym od siebie jeszcze to, choć w zapytaniu Brač się nie pojawił:
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

A to dlatego, że na Hvarze trudno o ładne plaże w samych miasteczkach, choć wyspa sama w sobie jest piękna. Poszukaj wątku p.t. "Hvar" - tam Kasia Głydziak-Bojić podawała szczegółowe informacje n.t. miasteczek i plaż w nich (lub raczej ich ewentualnego braku).

Poszukaj info o Supetarze na Braču - łatwo dostaniesz się do niego ze Splitu, miasteczko nie jest całkiem małe, są nawet jakieś zjeżdżalnie wodne - brrr 8O - a plaże przynajmniej na obrzeżach powinny być ok. Była relacja np.maslinki i innych.
No chyba, że uderzysz w sam Bol - tam z pewnością będą tłumy, jakie Ci się marzą. :lol: Większość plaż tam powinna być ok.
monikap76
Plażowicz
Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikap76 » 29.01.2017 15:19

Zakochana w zeszlorocznym Pagu zaczynam poszukiwania miejsca na ten rok :D
Myślę o Korculi albo Hvarze. Czy możecie polecić jakieś miejsce, najlepiej ze sprawdzonym apartamentem ?
Chodzi mi o spokojne małe miasteczko, z knajpką z dobrym jedzeniem, apartament z tarasem koniecznie z widokiem na morze, plaże z otoczakami, mozemy dojezdzac byle nie trzeba bylo stromo schodzic, bo z dziecmi.
Znacie takie miejsca ?
W zamian mogę polecić cudne miejsce na Pagu
monikap76
Plażowicz
Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikap76 » 29.01.2017 15:25

Zakochana w zeszlorocznym Pagu zaczynam poszukiwania miejsca na ten rok :D
Myślę o Korculi albo Hvarze. Czy możecie polecić jakieś miejsce, najlepiej ze sprawdzonym apartamentem ?
Chodzi mi o spokojne małe miasteczko, z knajpką z dobrym jedzeniem, apartament z tarasem koniecznie z widokiem na morze, plaże z otoczakami, mozemy dojezdzac byle nie trzeba bylo stromo schodzic, bo z dziecmi.
Znacie takie miejsca ?
W zamian mogę polecić cudne miejsce na Pagu
longer78
Turysta
Re: Plaże z otoczakami - Hvar czy Korcula ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) longer78 » 29.01.2017 16:59

Witam polecam na Hvarze Jelse a na Korculi Prigradice.Jelsa super jest gdzie pochodzic wieczorami duzo plaz. Prigradica to spokojna wies ale plaze naprawde przesadzone.polecam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Hvar czy Korcula - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019