Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania: od Andaluzji po Kraj Basków

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2017 18:34

Minęła już dziewiąta i burczy nam - zwłaszcza mnie - w brzuchu, więc wyruszamy, rozglądając się za miłym miejscem na śniadanie. Jedziemy doliną Rio Escalote i po minięciu miejscowości La Riba de Escalote, zatrzymujemy się przy ujęciu wody. Skoro minęliśmy Ribę, to na śniadanie jemy rybę, a skoro dostępna jest bieżąca woda, to Bea decyduje się umyć tutaj włosy. Posileni i odświeżeni ruszamy w dalszą drogę, przekraczając po chwili granicę między Kastyliami - Leonem i La Manchą. Za nami zostaje prowincja Soria, zaś my ponownie wjeżdżamy do prowincji, której nazwa tak bardzo przypadła mi do gustu: Guadalajara...

Obniżamy się nieco i zjeżdżając do Atienzy, już z daleka widzimy ruiny zamku.

P30G1750.JPG


P30G1752.JPG


P30G1753.JPG


P30G1754.JPG
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 09.06.2017 22:51

Witam ponownie.
Cały czas śledzę Twoja relację i jestem na bieżąco, bo planuję w tym roku zaczepić o Hiszpanię ( chociaż tak do Madrytu). Więc na pewno wykorzystam Twoje notatki :D .
A w jakim miesiącu byliście w Hiszpanii ? Chodzi mi głównie o temperatury w dzień i w nocy ( z tego co pisałeś w nocy bywało w niektórych rejonach dosyć rześko ).
A pytam , ponieważ nie byłam przygotowana na niskie temperatury nocne w Normandii i Bretanii . Jakoś to mi wtedy umknęło w Waszym opisie podróży. Ale daliśmy radę, bo mamy dobre śpiwory.
Pozdrawiam
:papa: Renata
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2017 14:42

Renatka66 napisał(a):Cały czas śledzę Twoja relację i jestem na bieżąco, bo planuję w tym roku zaczepić o Hiszpanię ( chociaż tak do Madrytu). Więc na pewno wykorzystam Twoje notatki :D .

Ostatnio zwolniłem tempo relacji z uwagi na znikomy odzew.

Renatka66 napisał(a):A w jakim miesiącu byliście w Hiszpanii ? Chodzi mi głównie o temperatury w dzień i w nocy ( z tego co pisałeś w nocy bywało w niektórych rejonach dosyć rześko ).
A pytam , ponieważ nie byłam przygotowana na niskie temperatury nocne w Normandii i Bretanii . Jakoś to mi wtedy umknęło w Waszym opisie podróży. Ale daliśmy radę, bo mamy dobre śpiwory.

To jest przełom lipca i sierpnia - najgorętsze miesiące. Ale na mesecie noce mogą być chłodne. Ciepłe śpiwory są wskazane i wystarczające.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 10.06.2017 15:30

Franz napisał(a):Ostatnio zwolniłem tempo relacji z uwagi na znikomy odzew.


Chociaż nie piszę to cały czas jestem na bieżąco...Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2017 17:14

ajdadi napisał(a):Chociaż nie piszę to cały czas jestem na bieżąco...

Ty dajesz o sobie znać co jakiś czas.
Wielu czyta, nie zostawiając śladu, a to nie motywuje do poświęcania temu nadmiernej ilości wysiłku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2017 17:30

Wkrótce szosa wspina się na stoki wzgórza, wcinając się między wierzchołek a zabudowania miasteczka zostające poniżej. Skręcamy z niej w lewo, podjeżdżając szutrową drogą pod samą skałę, na której dumnie wznosi się bryła zamku.

100_2002.JPG


P30G1755.JPG


P30G1756.JPG


P30G1757.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.06.2017 16:16

P30G1758.JPG


100_2005.JPG


P30G1759.JPG


100_2009.JPG
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18328
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.06.2017 21:53

Sprawdzałem prognozy na początek października i wygląda na to , że w nocy upałów nie będzie . Nic to , październikowa aura i tak lepsza jest od marcowej , a Dziadek mówił , że jak noc rześka , to dzień zdrowszy :oczko_usmiech:
Niezależnie od nazwy prowincji - ładnie tam

Na ostatnim zdjęciu poprzedniej serii arena , wygląda na zaniedbaną . . . znaki czasu :?: :idea:

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.06.2017 21:28

piotrf napisał(a):Sprawdzałem prognozy na początek października i wygląda na to , że w nocy upałów nie będzie .

Serio? Wybierasz się? Zdradzisz coś z planów?

piotrf napisał(a):Na ostatnim zdjęciu poprzedniej serii arena , wygląda na zaniedbaną . . . znaki czasu :?: :idea:

W Hiszpanii więcej teraz fanów futbolu niż korridy. A tu i tak - taka mała miejscowość, a arena jest.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21057
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 13.06.2017 00:11

Franz napisał(a):. Skręcamy z niej w lewo, podjeżdżając szutrową drogą pod samą skałę, na której dumnie wznosi się bryła zamku.


Pora tam wejść... :wink: Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2017 01:01

ajdadi napisał(a):Pora tam wejść... :wink:

Pełna zgoda.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2017 01:38

Kilka spojrzeń dookoła i ruszamy na podbój zamku przez jedyną ocalałą w murach bramę.

P30G1761.JPG


P30G1762.JPG


P30G1763.JPG


P30G1764.JPG
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18328
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2017 05:08

Znowu tłumy Wam nie przeszkadzały :wink: a widoki piękne 8)

Znajomi namawiają na wersję samolotową ( pięć dni na miejscu wynajętym samochodem ) , w grę wchodzi październik , albo kwiecień . Ten pierwszy termin obiecuje lepszą pogodę . . . ale to tylko plany , a tych jest do realizacji jeszcze sporo . Co się uda z tego zrealizować zobaczymy Jest jeszcze sprawa zdrowia - jeszcze mnie do końca nie naprawili , ale 4 września zaczynam kolejną intensywną rehabilitację , po pierwszej jest zdecydowanie lepiej . . . tego się trzymam i póki co ćwiczę w domu


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2017 14:44

piotrf napisał(a):Znajomi namawiają na wersję samolotową ( pięć dni na miejscu wynajętym samochodem ) , w grę wchodzi październik , albo kwiecień . Ten pierwszy termin obiecuje lepszą pogodę . . . ale to tylko plany , a tych jest do realizacji jeszcze sporo . Co się uda z tego zrealizować zobaczymy Jest jeszcze sprawa zdrowia - jeszcze mnie do końca nie naprawili , ale 4 września zaczynam kolejną intensywną rehabilitację , po pierwszej jest zdecydowanie lepiej . . . tego się trzymam i póki co ćwiczę w domu

Pięć dni na taki kraj... To jest nic.

Szybkiej i pełnej rehabilitacji, Piotrze!

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18328
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2017 17:42

Franz napisał(a):Szybkiej i pełnej rehabilitacji, Piotrze!


Eskerrik asko , Wojtku :)


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hiszpania: od Andaluzji po Kraj Basków - strona 256
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone