Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.11.2021 11:31

dangol napisał(a):Widoki z zamku i spod klasztoru fajne, nawet w pochmurną pogodę. Na malutkich wyspach właśnie :roll: takich panoramek trochę mi brakuje , ale za to są inne :) , też niezłe. Wam się udało połączyć nocowanie na malutkiej Telendos z krótkim wypadem na zwiedzanie większej sąsiadki - tu ponownie jestem pełna podziwu dla świetnego zorganizowania 8) wakacji przez Ciebie (podpatruję, ale raczej sama takiej precyzji nie zdołam osiągnąć, nawet gdybym bardzo się starała).



My te małe wyspy darzymy szczególną sympatią. Klimat na nich zdecydowanie nam lepiej odpowiada. Wolimy je odwiedzać, nawet kosztem niektórych widoków. Telendos i Kalymnos to, pod tym względem, bardzo dobre połączenie.
Dzięki za miłe słowa :).
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 01.12.2021 13:26

12 Październik c.d.

Obserwowaliśmy zachód słońca przy kapliczce Agios Georgios, czas na zachód słońca na plaży Hohlakas. Zwłaszcza, że nie odwiedziliśmy jej jeszcze, a nasz pobyt na Telendos już się kończył.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Warto było wyjść z pokoju. Piękny wieczór na Hohlakas przyćmił pogodowe „niedogodności” tego dnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.12.2021 14:17

Piękny odcinek :hearts:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.12.2021 13:27

13 Październik

Nasz pobyt na Telendos niestety dobiegł końca. Niestety, bo bardzo nam się tam podobało. Żałowaliśmy nawet, że nie zaplanowaliśmy tego wyjazdu tak, żeby zostać na Telendos choć jedną noc dłużej.

Zefyros, statek firmy SAOS Ferries, popłyniemy nim w dalszą drogę.

Obrazek
Obrazek


Pierwotny plan był taki, że z Kalymnos popłyniemy na Leros, ale podczas sprawdzania rożnych połączeń pojawiła się informacja, że bilety na statki SAOS Ferries, przynajmniej w terminach, które nas interesowały, kosztują, UWAGA :!:, zero Euro! Trzeba to było jakoś maksymalnie wykorzystać, choć możliwości nie było zbyt wiele. Byliśmy dosyć ograniczeni czasowo. Stanęło na tym, że dodatkowo popłyniemy jeszcze na jedną noc na Lipsi, a na Leros spędzimy kilka godzin następnego dnia. Obie wyspy połączone ze sobą m.in. właśnie liniami SAOS.
Jednak podczas rezerwacji za pośrednictwem strony w/w linii pojawił się problem, nie można było kupić (w tym wypadku należałoby napisać, dostać) biletów. Pomyślałem, że jak za darmo, to pewnie się skończyły, ale nic z tych rzeczy. Okazało się, że można to zrobić bez problemów za pośrednictwem jednego z ich przedstawicieli, firmy Symi Tours. Zapłaciłem tylko jakieś grosze za przesyłkę biletów na adres naszych kwater na Telendos.


Tak się dobrze złożyło, że na statek musieliśmy dopłynąć tylko do Myrties, nie trzeba było jechać do głównego portu Kalymnos.

Obrazek
Obrazek


Pogoda, w przeciwieństwie do poprzedniego dnia zrobiła się już typowo letnia.

Obrazek
Obrazek


Jak widać, żeby przesiąść się na Zefyrosa, nie mięliśmy daleko.

Obrazek
Obrazek


Przed wejściem na pokład zostają nam jeszcze sprawdzone, oprócz biletów, covidowe paszporty.
Na pokładzie zupełne pustki, po nas wsiadły jeszcze trzy osoby.

Obrazek


Płyniemy. Zaletą rejsu Zefyrosem była niewątpliwie jego prędkość, wadą, to, że nie można było wyjść na zewnątrz, a że szyby nie były zbyt czyste, to zdjęcia przez nie robione, oprócz kilku nie nadają się do publikacji.

Nasze kwatery na Telendos.

Obrazek



Kapliczka św. Konstantyna, którą odwiedziłem dwa dni wcześniej.

Obrazek


Zefyros po drodze na Lipsi zatrzymuje się raz, na Leros. Wysiądziemy tam następnego dnia.

W porcie Lipsi miał na nas czekać Fiat Panda z wypożyczalni, ale nic z tego, pomimo, że potwierdzałem to kilka dni wcześniej. Na szczęście miejsce naszego noclegu było tylko kilkadziesiąt metrów od portu. Ciągniemy nasze walizki, a tam zanosi się na kolejną porażkę, nikogo nie ma, wszystko zamknięte na klucz. Na szczęście po chwili przychodzi jakaś Pani i mówi, że jest matką właścicielki naszych niedoszłych kwater i że Ta, nie mogła przyjechać. Jednak to żaden problem, bo Ona ma inne pokoje nad samym portem. Idziemy za Nią i faktycznie, jest nawet lepiej. Studio z kuchnią i wielkim tarasem nad samym portem. Od razu się zgodziliśmy, cena 35 euro.


Obrazek

Wystawienie nas przez wypożyczalnię samochodów, pokrzyżowało nam plany. Mieliśmy od razu z portu pojechać sobie samochodem pooglądać Lipsi. Straciliśmy trochę czasu, a szkoda nam było spędzić resztę dnia na tarasie i wizytę na tej wyspie ograniczyć do portowego miasteczka. Zostało nam w sumie tylko kilka słonecznych godzin dnia (niewątpliwa wada października). Decydujemy jednak, że poszukamy gdzieś możliwości wypożyczenia samochodu, żeby choć trochę się po Lipsi przejechać.
CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2021 14:56

Wypożyczalnia coś się wytłumaczyła?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.12.2021 15:59

Bilety za szybki statek :o za darmochę ??? Ile czasu spędzasz w internetach, żeby trafić na takie cuda :wink: ?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 06.12.2021 20:02

mysza73 napisał(a):Piękny odcinek :hearts:


Bo wieczór i miejsce piękne :).


piekara114 napisał(a):Wypożyczalnia coś się wytłumaczyła?


Nic kompletnie. Dziwne bo wcześniej kontakt był bardzo dobry. Widać nie opłacało im się fatygować za 25 euro. Ja też już się do nich nie odzywałem. Ostatecznie jakoś sobie poradziliśmy.


dangol napisał(a):Bilety za szybki statek :o za darmochę ??? Ile czasu spędzasz w internetach, żeby trafić na takie cuda :wink: ?


Czysty przypadek. Jak wiesz, później musieliśmy się dostać na Donousse i pod tym kątem były prowadzone poszukiwania połączeń. Najprościej było z Kalymnos popłynąć na Astypaleę, która jest połączona z Donoussą i taki był początkowy plan. Potem okazało się, że z Myrties płynie statek na Leros, co zresztą bardzo mnie ucieszyło, bo logistycznie to bardzo pasowało. Zwłaszcza, że, o czym dokładniej później, z Leros też mieliśmy dobre połączenie. Kiedy zauważyłem na stronie SAOS informację o biletach po 0 Euro, to już był szczyt radości :). No i wskoczyło do planu Lipsi.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.12.2021 15:25

Gdzie się :roll: podziały fotki z Twojej relacji ???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.12.2021 17:29

Fotki zablokował rozbójnik Fotosik....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.12.2021 11:35

Cześć KOL :)
Póki co tylko poczytałem (fotek brak :? ) o Kalimnos i Telendos, mam nadzieję że się znów pojawią, może w kolejnych odcinkach.
Kalimnos wspominam BARDZO dobrze, chciałbym jeszcze kiedyś wrócić na tę wyspę, może w 2022, kto wie. Już teraz był taki plan ale promy okazały się zbyt drogie :roll: .
Ciekawy plan na Grecję :) , czekam zwłaszcza na opisy Astipalei... jestem zdania że ma najpiękniejszą stolicę ze wszystkich greckich wysp, przynajmniej tych które widziałem.
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.12.2021 11:38

kulka53 napisał(a): czekam zwłaszcza na opisy Astipalei... jestem zdania że ma najpiękniejszą stolicę ze wszystkich greckich wysp, przynajmniej tych które widziałem.
Pozdrawiam.
Też na nią czekam :D

Fajnie Cię znowu widzieć Pawle :P
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.01.2022 22:06

dangol napisał(a):Gdzie się :roll: podziały fotki z Twojej relacji ???


Janusz Bajcer napisał(a):Fotki zablokował rozbójnik Fotosik....


kulka53 napisał(a):Cześć KOL :)
Póki co tylko poczytałem (fotek brak :? ) o Kalimnos i Telendos, mam nadzieję że się znów pojawią, może w kolejnych odcinkach.
Kalimnos wspominam BARDZO dobrze, chciałbym jeszcze kiedyś wrócić na tę wyspę, może w 2022, kto wie. Już teraz był taki plan ale promy okazały się zbyt drogie :roll: .
Ciekawy plan na Grecję :) , czekam zwłaszcza na opisy Astipalei... jestem zdania że ma najpiękniejszą stolicę ze wszystkich greckich wysp, przynajmniej tych które widziałem.
Pozdrawiam.



Witam

Fotki już się pojawiły, ciekawe na jak długo. Jak wiecie niemal wszystkie zdjęcia mam na Fotosiku, a coś się ostatnio tam dzieje. Ja już byłem pewny, że to koniec tego wątku i dlatego nie skończyłem relacji i nie zaglądałem na forum. Tą może jeszcze skończę, ale nie wiem czy jest sens ciągnąć to dalej. Obawiam się, że z Fotosikiem stanie się to co z fmixem. Wtedy jeszcze jakoś odtworzyłem kilka lat, ale teraz to już raczej nie byłoby możliwe. Na razie zdjęcia widać, dzisiaj się pojawiły znienacka. Ale brak jakiegokolwiek kontaktu z nimi nie wróży dobrze.

Co do Astypaleii to zgadzam się co do Chory, jest piękna, ale my tym razem na tej wyspie byliśmy tylko jeden dzień i zwiedzania nie było. Kalymnos, Telendos też chętnie bym powtórzył, bardzo miło wspominamy.

Plany ta ten rok już są, częściowo też greckie, tylko czy w tych czasach można być czegokolwiek pewnym?

Poza tym spędziliśmy bardzo fajny czas na przełomie roku w Andaluzji, kilka razy było nawet po dwadzieścia kilka stopni, bardzo udany wyjazd :D.

Pozdrawiam Wszystkich
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2022 09:55

Może wgrywaj zdjęcia bezpośrednio na forum (wiem, dość uciążliwe) lub przez google+ (choć i tu nie wiadomo jak to będzie w przyszłości wyglądać).
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.01.2022 12:26

piekara114 napisał(a):Może wgrywaj zdjęcia bezpośrednio na forum (wiem, dość uciążliwe) lub przez google+ (choć i tu nie wiadomo jak to będzie w przyszłości wyglądać).


Z Google już mi kiedyś zdjęcia poznikały. Może faktycznie jako załączniki na forum, ale jeśli znikną wszystkie poprzednie.... Sam nie wiem.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.01.2022 12:28

13 Październik c.d.

Na szczęście daleko nie musieliśmy szukać. Zaraz obok naszej nowej kwatery znajduje się obiekt o nazwie Poseidon, który oprócz wynajmu pokoi oferuje też wypożyczanie skuterów i samochodów. Akurat przed Ich biurem stała, jakby przygotowana dla nas, Panda. Cena 20 euro razem z paliwem. Gdyby nie stracony czas, można by napisać, że wyszło nawet lepiej.

Pierwsze miejsce, które odwiedzamy to plaża Platis Gialos.

Obrazek


Plaża, która podobno robi wrażenie wyjątkowym kolorem wody, na nas wielkiego wrażenia nie wywarła. To nie ta pora dnia, najwidoczniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nie zabawiamy na Platis Gialos zbyt długo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jedziemy z powrotem w kierunku portowego miasteczka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Agios Nikolaos, chyba obowiązkowe do zobaczenia miejsca na Lipsi. Trochę szkoda, że nie byliśmy tam wcześniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wysepki Aspronisi, gdybyśmy byli na Lipi jeszcze jeden dzień pewnie byśmy tam popłynęli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Podjeżdżamy jeszcze nad plażę Hohlakora, ale jak widać poniżej, nie było sensu na nią zjeżdżać o tej porze. Decydujemy, że kończymy to bardzo krótkie zwiedzanie Lipsi i wracamy do portu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Robimy trochę zakupów na kolejny dzień, oddajemy auto i na portowym nabrzeżu przy piwku spędzamy przyjemnie pozostałą część dnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze ostatnie zdjęcie z naszego tarasu.

Obrazek
CDN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone