Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 19:22

Witam serdecznie.
Mawia się często, że przysłowia są mądrością narodu. Kierując się tą myślą, wspomnę tylko dwa, ale nawiązujące do powyższej dyskusji. Zaznaczam, że nie jest moim zamiarem obrażenie kogokolwiek, ale:
- " Organista lubi ogórki a ksiądz jego córki..."
- " Chytry dwa razy traci"
Osobiście wolę podróż relaksującą. Od mojego miejsca zamieszkania do Chorwacji- przez Słowację i Węgry jest 1800 km. Jak to ktoś wcześniej na tym wspaniałym FORUM zauważył- "wczasy to nie wyścig".
Jechaliśmy odcinkami. Pierwszy nocleg w Ustroniu- w domu rodzinnym jednego z naszych znanych skoczków narciarskich. Aż nie chciało się po śniadaniu odjeżdżać. Następny postój w Budapeszcie.
O urokach tego miasta chyba nie muszę pisać. Do Krvavicy k.Makarskiej pozostało już tylko trochę ponad 700 km. Zero zmęczenia po dojeździe na miejsce. Podróż powrotna w ten sam sposób- tyle tylko, że spaliśmy jeszcze w Trogirze, mogąc go zwiedzać nocą i dojazd nad wodospady KRK-a przez Primosten był bardzo przyjemny. W ten sposób nie czuliśmy zmęczenia i połączyliśmy "przyjemne z pożytecznym". Koszty? Przytoczę słowa mojego męża:
"Prawdziwy facet o pieniądzach nie mówi- po prostu je ma"
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2015 20:22

A ile mieliście urlopu?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7955
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.05.2015 20:26

Bocian napisał(a):A ile mieliście urlopu?

Prawdziwa kobieta o urlopie nie mówi - po prostu go ma :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2015 20:28

dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):A ile mieliście urlopu?

Prawdziwa kobieta o urlopie nie mówi - po prostu go ma :oczko_usmiech: :mrgreen:

Szczególnie macierzyński :oczko_usmiech:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.05.2015 20:57

Ania już w swojej relacji podawała ten adres, ale ja przypomnę w tym wątku.





Blisko granicy węgiersko-słoweńskiej , kilka kilometrów od Cakovca w Chorwacji znajduje się gospodarstwo z kilkoma pokojami do wynajęcia. Cisza, spokój , obok winnice i winiarnia z bardzo dobrymi winami ( uczestnicy XI krakowskiego spotkania mieli okazję spróbować białe wino) , ), rakiją i lozą , w cenach niższych niż nad Jadranem. :) Po wcześniejszym zgłoszeniu można zamówić sobie też coś do zjedzenia.
Polecam.
http://www.seoskiturizam-turk.hr/lokacija.htm
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 21:00

Mężczyźni mogą brać "tacierzyński", więc można się sprawdzić. Jeśli chodzi o długość urlopu, to ten wyjazd w sumie trwał 2 tygodnie, z czego dwie doby (tam i powrót) w Ustroniu, doba w Budapeszcie, 2 doby w Trogirze, tydzień w Krvavicy- no i był jeszcze Sandomierz w Dworku Mateusza, ale... nie rozumiem- sprawdzasz mnie?
Dodam jedynie, iż korzystając z Booking.com. można załapać bardzo dobre i tanie rezerwacje (wszystkie ze śniadaniem). Kwot nie będę wymieniać, bo i po co? Jako nauczyciel do "bogaczy" nie należę. Chętnie odpowiem na inne pytania.
Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2015 21:21

strzelec napisał(a):nie rozumiem- sprawdzasz mnie?

Po prostu są ludzie którzy chcą spędzić jak najwięcej dni w wybranym przez siebie miejscu. I chcą aby podróż trwała jak najkrócej.
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 21:29

Rozumiem. Nad gustami się nie dyskutuje i nie zamierzam kogokolwiek ukierunkowywać. Ja wyraziłam swój punkt widzenia.
Pozdrawiam.
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 21:45

To znowu ja. Wyjazd w 2014r. był naszym pierwszym do Chorwacji. Skutki były oszałamiające. Nie dość, że wrócimy, to jeszcze w powiększonym składzie (zabieram swoją 4 letnią wnuczkę i syna z synową).
Wyjazd na lipiec 2016 r. już w pełni zaplanowany i z rezerwacjami- tym razem dłuższy pobyt w Chorwacji. Również będziemy w Ustroniu, potem Siofok- w tamtą stronę i w Budapeszcie- w drodze powrotnej.
Taka już nasza natura- lubimy zwiedzać.
Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.05.2015 21:45

strzelec napisał(a):Rozumiem. Nad gustami się nie dyskutuje i nie zamierzam kogokolwiek ukierunkowywać. Ja wyraziłam swój punkt widzenia.
Pozdrawiam.

Wiadomo, każdy ma swój punkt widzenia :) Ja urlopu mam z 50 dni co roku ale ci co mają 26 a chcieliby zobaczyć coś jeszcze oprócz Cro, pojechać gdzieś zimą, spędzić z przyjaciółmi jakieś wolne, choćby na Crowielkanocy, liczą każdy dzień :)
Pozdarv.
lipiec 2016

Czyli w tym roku przerwa? :)
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 21:56

Przerwa spowodowana maturą córki. Będziemy wypoczywać w Ustce.
Pozdrawiam.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 13.05.2015 22:00

Byłem w ub. tygodniu w Ustce po 6-cio letniej przerwie - wypiękniało miasteczko i rozbudowało się trochę. Polecam restaurację Syrenka - super ryby podają.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.05.2015 22:02

[quote="Bocian"]
Wiadomo, każdy ma swój punkt widzenia :) Ja urlopu mam z 50 dni co roku ale ci co mają 26 a chcieliby zobaczyć coś jeszcze oprócz Cro, pojechać gdzieś zimą, spędzić z przyjaciółmi jakieś wolne, choćby na Crowielkanocy, liczą każdy dzień :)
Pozdarv.
[quote]

tego niewątpliwie zazdrościmy nauczycielom...
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 13.05.2015 22:05

Dzięki bardzo- uwielbiam ryby i uwielbiam także wypoczynek nad polskim morzem (szczególnie w Międzyzdrojach- polecam Willę Renata). Ustka będzie pierwszy raz.
Pozdrawiam. Alicja
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 13.05.2015 22:21

Polecam Jurinjak Radoboj k/ Krapina... 3 os. 40E
W tym roku spavam w Turanj k/Karlovac - Sobe Gorsic Turanj 70B 3os. 30E, z powrotem Bilje k/Osijek- sobe Jelić 3os. - 30E. ceny bez śniadań... wyjeżdżam ok. 7.00-7.15 i zawsze sami sobie robimy szybkie śniadanie i w drogę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone