Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukaszek_b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszek_b » 13.07.2023 22:02

Fakt macie rację, 20zl na winiecie zarabiają, rok temu kupowałem na szybko i wygodnie. Stąd impuls polecenia...wygody.
Jak kupić na ichniejszych stronach winiety i bez karencji na Austrię?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2023 22:13

Tu masz wszystko
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html#p249563

Właśnie przed chwilą kupowałem winiety CZ,AT,SLO - koszt łącznie 179,58zł - płaciłem PayPalem i Google Pay. CZ,AT na 10 dni, SLO na 7, bo nad powrotną drogą się jeszcze zastanawiam i chyba pojadę objazdem.
lukaszek_b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszek_b » 13.07.2023 22:29

Koenig napisał(a):Tu masz wszystko
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html#p249563

Właśnie przed chwilą kupowałem winiety CZ,AT,SLO - koszt łącznie 179,58zł - płaciłem PayPalem i Google Pay. CZ,AT na 10 dni, SLO na 7, bo nad powrotną drogą się jeszcze zastanawiam i chyba pojadę objazdem.


Dziękuję, też myślę o 7dni SLO
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.07.2023 22:32

lukaszek_b napisał(a):Polecam wszystkim zakup winiet na pzm travel wystarczy wyklinać na stronie.. niestety nie mogę dać linka

Jako że kupiłem tak rok temu szybko i sprawnie po kilku minutach miałem potw na @
Poza tym kontakt też możliwy telefoniczny i co najważniejsze winiety na Austrię bez karencji.

Jeżeli dobrze pamiętam to chyba doliczaja 2 zł do winiety porównując z zakupem online w danym kraju.


Dobrze policz. Od wielu lat kupuję winiety na: tallticets, a od kilku lat na stronach poszczególnych operatorów autostrad.

SK, CZ, A bez karencji zaznaczając że jestem przedsiębiorcą, SLO od ręki bez żadnych opłat. Potwierdzenie jest momentalnie na mailu.

W tym roku kupiłem SK, H, RO i BG. Nie muszę u pośredników płacić nawet 2 zł skoro płacę za internet w domu.
Ostatnio edytowano 16.07.2023 12:39 przez ruwado, łącznie edytowano 1 raz
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 15.07.2023 12:21

„Ważne: Winieta online uzyskuje ważność najwcześniej po 18 dniach od zakupu (wynika to z prawa odstąpienia od umowy drogą elektroniczną)
Jeżeli kupujemy winietę online jako firma, wtedy obowiązuje natychmiast. Płatność kartą kredytową lub PayPalem.”

Tzn. mogę kupić jako przedsiębiorca, mimo że nim nie jestem i jest ok? Tzn. rezygnuję z prawa do zwrotu? Czy kupić po prostu pamiętając o tych 18 dniach?….Pytam, bo już były tu dyskusje na ten temat, ale wątek ma jednak kilkaset stron.
Chodzi o Austrię.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3187
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 15.07.2023 14:58

michał1234 napisał(a):Tzn. mogę kupić jako przedsiębiorca, mimo że nim nie jestem i jest ok? Tzn. rezygnuję z prawa do zwrotu? Czy kupić po prostu pamiętając o tych 18 dniach?….Pytam, bo już były tu dyskusje na ten temat, ale wątek ma jednak kilkaset stron.
Chodzi o Austrię.


Tak - chodzi o prawo zwrotu. Możesz zaznaczyć, chyba że wyruszasz za 18 dni i więcej :)
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 15.07.2023 15:13

Wszystko jasne. Dzięki.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 596
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.07.2023 16:39

Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2023 21:07

marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz

No i elektronicznej winiety już somsiad na szybie Twojego auta nie zobaczy i nie będzie miał czego zazdrościć :oczko_usmiech: :mrgreen:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3187
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.07.2023 21:23

Do somsiada zawsze można pocztówkie wysłać... I widoczek będzie. I stempel. :oczko_usmiech:
grzess69
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzess69 » 18.07.2023 05:56

dids76 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz

No i elektronicznej winiety już somsiad na szybie Twojego auta nie zobaczy i nie będzie miał czego zazdrościć :oczko_usmiech: :mrgreen:


No właśnie - kupno na stacji czy w innym punkcie.

Pytanie od mojego sąsiada starszego człowieka który nie korzysta z internetu i po 20 latach znów wybiera się na Chorwację:

"Czy na stacji benzynowej za winietę zapłacę gotówką? Czy muszę korzystać z plastikowej karty płatniczej" - oryginalne pytanie od niego.

Odpowiedziałem mu że jeżeli stacja przyjmuje płatność w gotówce za benzynę to zapewne za winiety też...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2023 07:09

dids76 napisał(a):[
No i elektronicznej winiety już somsiad na szybie Twojego auta nie zobaczy i nie będzie miał czego zazdrościć :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mi brakuje jednej, żeby było symetrycznie, nie potrzebnie raz jechałem objazdem :wink: (starych nie zerwałem - znam temat...).
Muszę przyznać, że liczne winiety naklejkowe pozwoliły mi sprzedać stare auto po lepszej cenie :twisted:

---

U mnie CZ/A przez neta, a SLO na stacji, bo i tak trzeba zawsze tam stanąć, po przejechaniu dwóch poprzednich krajów.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 596
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 18.07.2023 07:59

grzess69 napisał(a):
dids76 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz

No i elektronicznej winiety już somsiad na szybie Twojego auta nie zobaczy i nie będzie miał czego zazdrościć :oczko_usmiech: :mrgreen:


No właśnie - kupno na stacji czy w innym punkcie.

Pytanie od mojego sąsiada starszego człowieka który nie korzysta z internetu i po 20 latach znów wybiera się na Chorwację:

"Czy na stacji benzynowej za winietę zapłacę gotówką? Czy muszę korzystać z plastikowej karty płatniczej" - oryginalne pytanie od niego.

Odpowiedziałem mu że jeżeli stacja przyjmuje płatność w gotówce za benzynę to zapewne za winiety też...



Trochę się nie chce wierzyć, że starsza osoba planująca wyjazd DO Chorwacji nie ma dzieci, rodziny czy znajomych, którzy mogliby mu pomóc kupić tę winietę w sieci.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.07.2023 08:06

No cóż... Z rodziną to się podobno na zdjęciach wychodzi
Dziś ruszam z sąsiadami, mają dorosłe dzieci w w wieku dwudziestu kilku lat a i tak mnie prosili, żebym im winiety załatwił. Mało tego, wszystkie wyjazdy do Cro ( byli z nami w sumie 3 razy) ja im organizowałem.
Życie
Trzeba sobie pomagać.
grzess69
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzess69 » 18.07.2023 13:22

marecky81 napisał(a):
grzess69 napisał(a):
dids76 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz

No i elektronicznej winiety już somsiad na szybie Twojego auta nie zobaczy i nie będzie miał czego zazdrościć :oczko_usmiech: :mrgreen:


No właśnie - kupno na stacji czy w innym punkcie.

Pytanie od mojego sąsiada starszego człowieka który nie korzysta z internetu i po 20 latach znów wybiera się na Chorwację:

"Czy na stacji benzynowej za winietę zapłacę gotówką? Czy muszę korzystać z plastikowej karty płatniczej" - oryginalne pytanie od niego.

Odpowiedziałem mu że jeżeli stacja przyjmuje płatność w gotówce za benzynę to zapewne za winiety też...



Trochę się nie chce wierzyć, że starsza osoba planująca wyjazd DO Chorwacji nie ma dzieci, rodziny czy znajomych, którzy mogliby mu pomóc kupić tę winietę w sieci.


Cóż z rodziną na bakier z prawie wszystkimi sąsiadami też. Do mnie ma chyba największe zaufanie. I tyle.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 278
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone