Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 11.08.2023 17:12

tbrek napisał(a):Ja od lat kupuję od użytkownika GVA Transit GmbH, przychodzą w ciągu 2 dni, numer jest drukowany, aktualnie cena 9eur.


Jaki numer?
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 11.08.2023 19:47

marecky81 napisał(a):
Jaki numer?


Możesz rozwinąć ?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 11.08.2023 21:00

Jaki numer jest drukowany?

I dlaczego zakup trwa tak długo?
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 11.08.2023 21:12

Nr rejestracyjny, na euro naklejce jest wymagany.
A czy dwa dni na realizację i dostawę to długo? wydaje mi się że nie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 11.08.2023 23:08

Jakiej naklejce? Euro? Co to jest? Przecież wszystko teraz kupuje się online w formie elektronicznej.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.08.2023 05:43

marecky81 napisał(a):Jakiej naklejce? Euro? Co to jest? Przecież wszystko teraz kupuje się online w formie elektronicznej.

To zapraszam do takiej strefy:
Obrazek
bez odpowiedniej naklejki fizycznie przyklejonej na szybie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.08.2023 22:20

marecky81 napisał(a):Jakiej naklejce? Euro? Co to jest? Przecież wszystko teraz kupuje się online w formie elektronicznej.


Kolegom chodzi o naklejki Umweltzone, a nie o winiety
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2023 08:51

Cześć

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na poniższe pytanie?

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winiety stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.08.2023 09:33

piotrulex napisał(a):Cześć

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na poniższe pytanie?

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winiety stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta


Szukałem info, żeby Ci pomóc, tak jak poświęcam czas na różne inne zapytania użytkowników, ale nie namierzyłem wiarygodnego info. Faktycznie musi być to kierowca, który korzystał w ostatnim czasie z tych punktów stacjonarnych.
Większość kupuje widocznie przez internet, ja również, a jadąc w ten sposób po prostu nie myślę o zwróceniu uwagi na te miejsca.

Może jeszcze jednak Ktoś pomoże...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2023 11:39

Buda na granicy czesko austriackiej jest na pewno otwarta, bo w tym roku sporo aut się tam zatrzymywało. Więc chyba winiety też można kupić. Czy w Antosovicach jest automat? Zawsze był, więc dziwne żeby go zlikwidowano.
Edit. Według Googla automat jest.
EuroOil
+420 735 720 549

https://g.co/kgs/ta82tW
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 15.08.2023 00:45

dids76 napisał(a):Buda na granicy czesko austriackiej jest na pewno otwarta, bo w tym roku sporo aut się tam zatrzymywało. Więc chyba winiety też można kupić. Czy w Antosovicach jest automat? Zawsze był, więc dziwne żeby go zlikwidowano.
Edit. Według Googla automat jest.
EuroOil
+420 735 720 549

https://g.co/kgs/ta82tW

Też jechałem ale na granicy nie zwróciłem uwagi były budki ale w jakim celu to nie mam pojęcia może winety tam były.Szczerze to troszkę się dziwię tym którzy się głowią jak gdzie kupić i zatrzymywać się by kupić winety. W dzisiejszych czasach zakup winety online zajmuje maks 10 min można to zrobić nawet w dniu wyjazdu.A konto w banku chyba każdy ma .
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.08.2023 09:25

marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz


Pisałem już o tym...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.08.2023 10:29

marecky81 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Dla niektórych zakup nalepki w budce/stacji miało mistyczny wymiar i dawało poczucie wakacji. Nalepek już nie ma, z zakupem w sieci czują się niepewnie, wydrukowanego potwierdzenia nie da się nalepić na szybę, więc stąd to poczucie zagubienia i podtrzymywanie rytuału budki, nawet jeśli to oznaczać ma, że winietę w sieci kupi pompiarz


Pisałem już o tym...


Na Austrię dalej można kupić winietę w formie naklejki :idea:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2023 14:32

Andrzej3777 napisał(a):
dids76 napisał(a):Buda na granicy czesko austriackiej jest na pewno otwarta, bo w tym roku sporo aut się tam zatrzymywało. Więc chyba winiety też można kupić. Czy w Antosovicach jest automat? Zawsze był, więc dziwne żeby go zlikwidowano.
Edit. Według Googla automat jest.
EuroOil
+420 735 720 549

https://g.co/kgs/ta82tW

Też jechałem ale na granicy nie zwróciłem uwagi były budki ale w jakim celu to nie mam pojęcia może winety tam były.Szczerze to troszkę się dziwię tym którzy się głowią jak gdzie kupić i zatrzymywać się by kupić winety. W dzisiejszych czasach zakup winety online zajmuje maks 10 min można to zrobić nawet w dniu wyjazdu.A konto w banku chyba każdy ma .


Mój post nie jest po to abyś się dziwił :)

Poprostu liczę na pomoc kogoś, kto jechał, widział, korzystał

Gdybym wiedział jakim autem, jaką trasą i dokładnie w jakim czasie będę jechał to też bym sobie kupił w necie :)

Rozumiem, że dla większosci ludzi, pewnie tez dla Ciebie jest to oczywiste, ale warto poprostu pomóc, odpowiedzieć na pytanie, zamiast traciś czas na "szczere dziwienie" :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2023 14:33

te kiero napisał(a):
piotrulex napisał(a):Cześć

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na poniższe pytanie?

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winiety stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta


Szukałem info, żeby Ci pomóc, tak jak poświęcam czas na różne inne zapytania użytkowników, ale nie namierzyłem wiarygodnego info. Faktycznie musi być to kierowca, który korzystał w ostatnim czasie z tych punktów stacjonarnych.
Większość kupuje widocznie przez internet, ja również, a jadąc w ten sposób po prostu nie myślę o zwróceniu uwagi na te miejsca.

Może jeszcze jednak Ktoś pomoże...


Dzięki, doceniam to, licze na kogoś takiego jak ja, co jechał, widział lub moze nawet kupował. Jest takich ogrom, ale jak widać nie na tej grupie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 280
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone