Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 01.08.2023 00:00

Tak sobie wszyscy gadu gadu, a nikt nie pochwalił się jak w praktyce to działa w drugą stronę z najbardziej tu chyba dyskutowanym procederem zakupu - otóż: ktoś (nie przedsiębiorąca) zwracał austriacką winietę? jak poszło?
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 01.08.2023 22:49

Witam przegapiłam termin zakupu winiety na Austrię wyjazd 17.08. Gdzie mogę zakupić winietę na Austrię aby nie trzeba było czekać 18 dni do rozpoczęcia wyjazdu ?
Stacje benzynowe przed granicą odpadają-wolalabym jechać z zakupionymi wcześniej winietami.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.08.2023 22:52

KasiaWW napisał(a):Witam przegapiłam termin zakupu winiety na Austrię wyjazd 17.08. Gdzie mogę zakupić winietę na Austrię aby nie trzeba było czekać 18 dni do rozpoczęcia wyjazdu ?
Stacje benzynowe przed granicą odpadają-wolalabym jechać z zakupionymi wcześniej winietami.

Zaznacz przy zakupie że jesteś przedsiębiorcą i po problemie 8)
KasiaWW
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 17.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaWW » 01.08.2023 22:58

Jakieś inne opcje? :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1981
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2023 23:29

KasiaWW napisał(a):Jakieś inne opcje? :)

Tylko mniej rozsądne typu zakup w pzmot
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2187
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.08.2023 01:26

KasiaWW napisał(a):Jakieś inne opcje? :)


Przecież dids podał Ci najlepszą możliwą opcję, lepszej nie znajdziesz nigdzie. Po co szukać dalej?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 02.08.2023 06:08

ja od lat na Czechy miesięczna elektroniczna zakupiona przed wyjazdem natomiast na Austrie i Słowenie po przekroczeniu granicy w Austrii po prawej stronie jest kompleks "Roadhouse" i tam kupuje tygodniową Austria i miesięczna na Słowenie a podczas powrotu na granicy Słowenii punkt nazywa się Zagornje Gruśkovje Ptuj i tam z kolei na powrót kupuję już Austrię...... :mg:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 02.08.2023 23:03

leswac napisał(a):ja od lat na Czechy miesięczna elektroniczna zakupiona przed wyjazdem natomiast na Austrie i Słowenie po przekroczeniu granicy w Austrii po prawej stronie jest kompleks "Roadhouse" i tam kupuje tygodniową Austria i miesięczna na Słowenie a podczas powrotu na granicy Słowenii punkt nazywa się Zagornje Gruśkovje Ptuj i tam z kolei na powrót kupuję już Austrię...... :mg:
Dokładnie Dids ma rację ja zawsze kupuje dzień przed lub w dniu wyjazdu zajmuje mi to maksymalnie 5 do 10 min.Wole zatrzymywać się gdzie chce a nie gdzie muszę.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 03.08.2023 09:28

KasiaWW napisał(a):Jakieś inne opcje? :)

Jest jeszcze opcja krajoznawcza - ustawić w nawigacji "omijaj płatne odcinki" :P
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.08.2023 12:05

Witam

nie chcę tworzyć nowego wątku więc zapytam tutaj, może Ktoś kto to przerabiał, szybko pomoże i zamkniemy temat:
naklejka ekologiczna na Niemcy (Berlin), muszę wjechać za ring SBahn.

Skąd różnice cenowe:
oficjalne niemieckie punkty sprzedaży:
cena Dekra: 149zł; cena umweltplakette.de od 32,9E
tymczasem inne:
cena berlin.de 5,95E; cena nalepkaekologiczna.pl od 79 do 119zł
i jeszcze dziesiątki innych...

Gdzie kupić i skąd różnice cenowe? W winietach jest odwrotnie oficjalne punkty taniej, nieoficjalne drożej.
Tutaj na odwrót.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2023 14:43

piotrulex napisał(a):
Dla mnie w sumie nic się nie zmieniło. Cały czas kupuję podczas jazdy, gdyż w obecnej sytuacji nigdy nie wiemy czy, kiedy i gdzie pojedziemy

Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta


Cześć

Powyżej cytat po naszym wyjeździe w 2021 roku

Czy w tym również dam radę kupić tak samo na przejściach, czy stacjach w danym kraju?

Oczywiście wiem, że mogę wcześniej przez net, ale nie o to pytam :)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2023 19:30

te kiero napisał(a):Gdzie kupić i skąd różnice cenowe?
Kup w najtańszym legalnym (berlin.de?)
Skąd różnice cenowe? Z początku były tylko w urzędach komunikacyjnych (Strassenverkehrsamt) i była jedna cena.
A potem "uwolnili rynek" ale też nie dla wszystkich.
adac napisał(a):Die Umweltplaketten kosten ca. 5 bis 20 Euro und dürfen in Deutschland nur von den Zulassungsbehörden sowie den technischen Überwachungsvereinen wie Dekra, GTÜ, KÜS oder TÜV und den über 30.000 AU-berechtigten Werkstätten ausgegeben werden.
translator napisał(a):Plakietki ekologiczne kosztują około 5 do 20 euro iw Niemczech mogą być wydawane tylko przez organy rejestracyjne i jednostki kontroli technicznej, takie jak Dekra, GTÜ, KÜS lub TÜV oraz ponad 30 000 autoryzowanych warsztatów UA.


źródło:
https://www.adac.de/verkehr/tanken-kraf ... plaketten/
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.08.2023 11:40

Cześć

Ponawiam pytanie

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winietę stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.08.2023 13:41

boboo napisał(a):
te kiero napisał(a):Gdzie kupić i skąd różnice cenowe?
Kup w najtańszym legalnym (berlin.de?)
Skąd różnice cenowe? Z początku były tylko w urzędach komunikacyjnych (Strassenverkehrsamt) i była jedna cena.
A potem "uwolnili rynek" ale też nie dla wszystkich.

Dzięki... już kupiłem, jak napisałeś poprzez berlin.de, a nalepka przyszła z logo DEKRY, szybka wysyłka DHL już wczoraj doszła.
Wygląda o wiele lepiej niż te z doklejanym nr rej, który wygląda jak podrabiany.
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 11.08.2023 17:06

Ja od lat kupuję od użytkownika GVA Transit GmbH, przychodzą w ciągu 2 dni, numer jest drukowany, aktualnie cena 9eur.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 279
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone