Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 16.08.2023 15:43

piotrulex napisał(a): Gdybym wiedział jakim autem, jaką trasą i dokładnie w jakim czasie będę jechał to też bym sobie kupił w necie :)

Jedz i nie przejmuj się szkoda marnować czasu na to. Nie będziesz miał budki to kupisz w telefonie bez problemu. Rok temu ogarniałem winiety z trasy, bo do końca nie wiedziałem jak pojadę, a o zakupie w Słowenii miał zadecydować ewentualny korek na granicy. Zapisz sobie te adresy w telefonie, bo wyskakuje masa pośredników i później traci się czas na szukanie odpowiedniego. W trasie to te sprawy Ci pasażer ogarnie, a jak nie on to sam na postoju w 15 minut.

CZ https://edalnice.cz/#/validation
A https://shop.asfinag.at/en
SLO https://evinjeta.dars.si/selfcare/sl
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2023 13:47

BartNS napisał(a):
piotrulex napisał(a): Gdybym wiedział jakim autem, jaką trasą i dokładnie w jakim czasie będę jechał to też bym sobie kupił w necie :)

Jedz i nie przejmuj się szkoda marnować czasu na to. Nie będziesz miał budki to kupisz w telefonie bez problemu. Rok temu ogarniałem winiety z trasy, bo do końca nie wiedziałem jak pojadę, a o zakupie w Słowenii miał zadecydować ewentualny korek na granicy. Zapisz sobie te adresy w telefonie, bo wyskakuje masa pośredników i później traci się czas na szukanie odpowiedniego. W trasie to te sprawy Ci pasażer ogarnie, a jak nie on to sam na postoju w 15 minut.

CZ https://edalnice.cz/#/validation
A https://shop.asfinag.at/en
SLO https://evinjeta.dars.si/selfcare/sl


Tak, dziękuję, znam te strony

Wyjazd jutro (piatek) popołudniu, gdyż żaglówka i tak dopiero w sobotę popołudniu będzie gotowa

Jedziemy osobówką (mniejszą ale nową lub większą ale nastoletnią) lub busem o ile wróci z warsztatu :) Być może na trasie dołączymy do znajomych, którzy wolą opcję Węgierską. Jak sami to raczej Słoweńska. Dylematów sporo, a ja nie lubię się czymkolwiek wiązać :)

Zatem pewnie osobiście przetestuję i zostawię info dla potomnych, może komuś się przyda :)
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 18.08.2023 07:23

Tak, tak. Twierdzisz, że do ostatniej chwili nie wiesz którędy, ani czym pojedziecie (maszyna losująca coś wylosuje?), ale 2 tygodnie wcześniej chcesz wiedzieć czy w konkretnym miejscu stoi buda w winietami :roll:. Idealną opcją będą krajówki, przecież nie lubisz się czymkolwiek wiązać.
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 18.08.2023 08:19

Lawliet napisał(a):Tak, tak. Twierdzisz, że do ostatniej chwili nie wiesz którędy, ani czym pojedziecie (maszyna losująca coś wylosuje?), ale 2 tygodnie wcześniej chcesz wiedzieć czy w konkretnym miejscu stoi buda w winietami :roll:. Idealną opcją będą krajówki, przecież nie lubisz się czymkolwiek wiązać.

Ale po co te złośliwości. Ulżyło Ci.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2023 08:37

Lawliet napisał(a):Tak, tak. Twierdzisz, że do ostatniej chwili nie wiesz którędy, ani czym pojedziecie (maszyna losująca coś wylosuje?), ale 2 tygodnie wcześniej chcesz wiedzieć czy w konkretnym miejscu stoi buda w winietami :roll:. Idealną opcją będą krajówki, przecież nie lubisz się czymkolwiek wiązać.


Lepiej?

:)

Jeśli będziemy jechać inną trasą to jak wspomniałem ze znajomymi, a oni tam wszystko mają ustalone, tam nie musze o nic pytać :)

Naprawdę nie wiem po to ta poboczna dyskusja w stylu:

Czy cała czas jest ta pyszna lodziarnia a Baśce na końcu promenady?
Lodziarnia? Bez sensu, lepiej zjedz burka, przecież wszyscy jedzą burki, no i zamów sobie przez net z dowozem na camping


Poważnie? Tak trudno odpowiedzieć bez złośliwości na pytanie?

Samochód wylosował przed chwilą mechanik z informacją: Auto naprawione, ale ja bym nim w dłuższą podróż nie jechał

Bez odbioru :)
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 18.08.2023 09:21

BartNS napisał(a):Ale po co te złośliwości. Ulżyło Ci.

Pytasz czy odpowiadasz?
piotrulex napisał(a):Czy cała czas jest ta pyszna lodziarnia a Baśce na końcu promenady?
Lodziarnia? Bez sensu, lepiej zjedz burka, przecież wszyscy jedzą burki, no i zamów sobie przez net z dowozem na camping


Teraz porównujesz winietę do burków i lodów. Rzeczywiście lepiej bez odbioru.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.08.2023 10:06

Lawliet napisał(a):Tak, tak. Twierdzisz, że do ostatniej chwili nie wiesz którędy, ani czym pojedziecie (maszyna losująca coś wylosuje?), ale 2 tygodnie wcześniej chcesz wiedzieć czy w konkretnym miejscu stoi buda w winietami :roll:. Idealną opcją będą krajówki, przecież nie lubisz się czymkolwiek wiązać.


Marcin Daniec lubi to! :mg:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.08.2023 08:27

Winietki kupione :) Wszystkie bezpośrednio od krajowych wystawców.

Czechy 10 dni: 310 Kć
Słowacja: 12 EURO
Węgry: 5500 HUF

Matko jak ja się cieszę, że nie będę musiał tego przyklejać na szybę. W końcu! Teraz jeszcze czas na Polaków i Chorwatów żeby się ogarnęli i te zakichane bramki zlikwidowali.

Ajde
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 25.08.2023 17:50

Inde napisał(a):Teraz jeszcze czas na Polaków
Ajde

Polacy się już ogarneli, a że wybory idą to nawet "bardziej" niedlugo zniknie koszmarek Kraków Katowice, ale pewnie zacznie się dobudowywanie 3 pasa, zostanie tylko Stryków Rzepin ale tam cywilizacja zawita w 2037 roku chyba że wprowadza ewiniety
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.08.2023 20:03

BartNS napisał(a):
Inde napisał(a):Teraz jeszcze czas na Polaków
Ajde

Polacy się już ogarneli, a że wybory idą to nawet "bardziej" niedlugo zniknie koszmarek Kraków Katowice, ale pewnie zacznie się dobudowywanie 3 pasa, zostanie tylko Stryków Rzepin ale tam cywilizacja zawita w 2037 roku chyba że wprowadza ewiniety


Od Strykowa do Konina jest już darmowa. Kulczykówka jest dopiero od Konina.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.08.2023 22:45

marekkowalak napisał(a):
BartNS napisał(a):
Inde napisał(a):Teraz jeszcze czas na Polaków
Ajde

Polacy się już ogarneli, a że wybory idą to nawet "bardziej" niedlugo zniknie koszmarek Kraków Katowice, ale pewnie zacznie się dobudowywanie 3 pasa, zostanie tylko Stryków Rzepin ale tam cywilizacja zawita w 2037 roku chyba że wprowadza ewiniety


Od Strykowa do Konina jest już darmowa. Kulczykówka jest dopiero od Konina.


BartNS napisał(a):
Inde napisał(a):Teraz jeszcze czas na Polaków
Ajde

Polacy się już ogarneli, a że wybory idą to nawet "bardziej" niedlugo zniknie koszmarek Kraków Katowice, ale pewnie zacznie się dobudowywanie 3 pasa, zostanie tylko Stryków Rzepin ale tam cywilizacja zawita w 2037 roku chyba że wprowadza ewiniety


A, widzicie. Ja z dalekiej północy Polski. U nas A1 płatna jak była tak jest. Wszak to Autostrada Bursztynowa, płatna aż się świeci, błyszczy wręcz!
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2023 10:28

Inde napisał(a):
A, widzicie. Ja z dalekiej północy Polski. U nas A1 płatna jak była tak jest. Wszak to Autostrada Bursztynowa, płatna aż się świeci, błyszczy wręcz!



Bo Bursztynowa od Torunia do Gdańska nie jest zarządzana przez GDDiK, tylko przez spółkę - konkretnie GTC - do 2039 roku.

A i tak w wakacyjne weekendy jest teraz darmowa :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.08.2023 09:18

piotrulex napisał(a):Cześć

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na poniższe pytanie?

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winiety stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta


2023
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą - e-winieta
Austria - buda na parkingu przed granicą - winieta naklejana
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - e-winieta

Gdybym kupował wcześniej przez net to jedną winietkę bym był w plecy, gdyż plan się lekko zmienił
d19
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) d19 » 30.08.2023 11:25

Dzień dobry,

A czy ktoś z Was kupował może winietę poprzez kartę routex? Lub płacił na bramkach w Chorwacji?
Jest to możliwe? Jakieś wskazówki ewentualnie jak to najlepiej zrobić?

Z góry dzięki :)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 30.08.2023 14:14

piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):Cześć

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na poniższe pytanie?

W tym roku w tych samych miejscach też kupię winiety stacjonarnie?

piotrulex napisał(a):2021 rok
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta


2023
Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą - e-winieta
Austria - buda na parkingu przed granicą - winieta naklejana
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - e-winieta

Gdybym kupował wcześniej przez net to jedną winietkę bym był w plecy, gdyż plan się lekko zmienił


Jakie ceny Austria i Słowenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 281
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone