Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.06.2023 10:56

empire13 napisał(a):.

Bo każdy inaczej interpretuje?[/quote]

Bo prawo lokalne ma być zgodnie z prawem Unii, ale nie musi być jego powieleniem "kopiuj-wklej" - dopóki nie narusza przepisów unijnych, można sobie lokalnie wdrażać dodatkowe zasady.

Patrz: RODO i nasza Ustawa o ochronie danych osobowych, czy też adaptacje wielu ustaw PL pod kątem RODO: Kodeks Pracy i monitoring wizyjny określony w KP, na ten przykład.
eresen
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.02.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) eresen » 14.06.2023 19:41

Borykam się z małym problemem. Mianowicie niedawno zakupiłem autko (zwykłe kombi z magiczną kratką) zarejestrowane do kategorii N1. Czy ktoś weryfikuje kategorie pojazdu przy zakupie winiety? Zdarzają się kontrole? Czy lepiej nie kombinować i wykupić winietę dla pojazdu ciężarowego? Niestety do wyjazdu nie uda mi się ogarnąć wszystkich formalności aby auto przekwalifikować do kategorii M1 : ( Kupując winietę na bramce w chorwacji sprawdzany jest dowód rejestracyjny?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.06.2023 20:10

@eresen,
w Austrii bez problemu:
https://www.oesterreich.gv.at/ napisał(a):für mehrspurige Kraftfahrzeuge bis einschließlich 3,5 t höchstes zulässiges Gesamtgewicht (z.B. Pkw, leichte Wohnmobile, Kleintransporter):
Jahresvignette: 96,40 Euro
2-Monats-Vignette: 29 Euro
10-Tages-Vignette: 9,90 Euro
translator napisał(a):dla wielośladowych pojazdów silnikowych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t włącznie (np. samochody osobowe, lekkie przyczepy mieszkalne, małe samochody dostawcze):
Roczna winieta: 96,40 euro
Winieta 2-miesięczna: 29 euro
Winieta 10-dniowa: 9,90 EUR

W Słowenii "pytają" o gabaryty, nie o kategorię:
https://evinjeta.dars.si/pl/lista-zmierzonych-pojazdow?

W Chorwacji chyba też wysokość odgrywa znaczącą rolę.


Edit (20:17):
Jednak w Austrii, jeśli będziesz jechać przez te czerwone obszary z obrazka pod tym linkiem:
post2303819.html#p2303819
to radziłbym zaopatrzyć się w "plakietkę ekologiczną"
Ostatnio edytowano 14.06.2023 20:17 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
eresen
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.02.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) eresen » 14.06.2023 20:16

dzięki za odpowiedź! : ) czyli nie ma co kombinować. Niestety trasa przez Austrie odpada ze względu na konieczność posiadania naklejki (związanej z normą emisji spalin). Pojazdy ciężarowe powinny taką posiadać z tego co wyczytałem.

Edit (20:56):
zamiast wydawać kasę na jakieś "eko-świrskie" plakietki przejadę się chętnie przez Węgry : )
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 15.06.2023 08:46

eresen napisał(a):dzięki za odpowiedź! : ) czyli nie ma co kombinować. Niestety trasa przez Austrie odpada ze względu na konieczność posiadania naklejki (związanej z normą emisji spalin). Pojazdy ciężarowe powinny taką posiadać z tego co wyczytałem.

Edit (20:56):
zamiast wydawać kasę na jakieś "eko-świrskie" plakietki przejadę się chętnie przez Węgry : )

Na 90% na Węgry musisz kupić D2, nawet jak masz 5osob w dowodzie. Właśnie ktoś na cro.pl opisywał jak za to dostał mandat.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 22.06.2023 19:59

W jaki sposob na stronie slowackiej oplaca sie winiete ? tam trzeba miec karte kredytowa czy mozna normalnie przejsc do platnosci online na strone swojego banku ?
To samo na wegierskiej ? Jak wyglada platnosc i co wybrac zeby byla wlasnie taka opcja ?
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 22.06.2023 20:07

Jeśli dobrze pamietam, to nie było takiej możliwości, jak płatność online ze strony banku. Trzeba podać dane karty debetowej / kredytowej.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 22.06.2023 20:16

a ta tatrapay co to jest ? Bo tam jest albo terminal do kart platniczych albo ta tatra ?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 20:41

Tatrapay to słowacki system szybkich przelewów jak u nas Przelewy24 albo Pay4U.
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 01.07.2023 20:53

Potwierdźcie proszę czy dobrze kombinuję.
Jadąc Oplem Vivaro w Czechach i Austrii kupują normalną winietę jak dla sedana, a w Słowenii tą za 64,10 Euro na 30 dni ? W Chorwacji kupuję przy bramkach, więc nie muszę się zastanawiać jaką potrzebuję ?
Chciałem się jeszcze upewnić, że tutaj
https://goo.gl/maps/M4kPhogPDbknRNtx9
wciąż można przez całą dobę kupić winietę.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 01.07.2023 20:54

Kup na stronach operatora przez internet
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 01.07.2023 21:07

andrzejstrzelba napisał(a):Chciałem się jeszcze upewnić, że tutaj
https://goo.gl/maps/M4kPhogPDbknRNtx9
wciąż można przez całą dobę kupić winietę.


Wszystkie winiety kupujesz przez internet - zerknij tutaj :arrow: Opłaty za autostrady

andrzejstrzelba napisał(a):W Chorwacji kupuję przy bramkach, więc nie muszę się zastanawiać jaką potrzebuję ?


Tak, kupujesz przy bramkach, ale zwróć uwagę na kategorie pojazdów. Dopiero od przyszłego roku będzie opłata przez www, gdyż planowane jest wprowadzenie systemu rozpoznawania tablic.

Odnośnie wskazanego auta i opłat w Słowenii - nie wypowiem się.
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 01.07.2023 21:38

Wyjazd mam za kilka dni dlatego nie kupię winiety online. Nie chcę kombinować z winietą dla przedsiębiorców w Austrii. Stąd moje pytanie o stary punkt z winietami.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 01.07.2023 22:58

Tylko zaznacza sie ze przedsiebiorca zeby nie obowiazywal 18 dniowy czas reklamacji.Nikt tego nie sprawdza i nie ma zadnych konsekwencji. Przetestowane wielokrotnie w praktyce. To taka furtka dajaca mozliwosc zakupu na ostatnia chwile.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.07.2023 23:20

andrzejstrzelba napisał(a):Wyjazd mam za kilka dni dlatego nie kupię winiety online. Nie chcę kombinować z winietą dla przedsiębiorców w Austrii. Stąd moje pytanie o stary punkt z winietami.



Ale tu nie ma żadnego kombinowania. Zaznaczasz, że jesteś przedsiębiorcą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 276
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone