Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 08.06.2023 19:56

piekara114 napisał(a):Ja każdorazowo austriacką kupuję na granicy w automacie. Zakup to minuta, przejść się kilka metrów, wyprostować nogi, skorzystać z WC i jedziemy dalej.


Oczywiście każdy robi jak uważa, ale dla mnie bez sensu. Po co mam iść do automatu jak mogę kupić przed wyjazdem i mieć spokój. Śmiejąc się, a jak się zepsuje automat? :) Dla mnie świadomość, że nie muszę się zatrzymać to fajna sprawa. Jak np. reszta ekipy śpi to mam komfort, że mogę jechać dalej w spokoju.

marekkowalak napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
Nie trzeba, dwa miliardy ludzi już pisało, że zaznaczasz że kupujesz jako przedsiebiorca i masz od razu ważna. Nawet od dnia w którym kupujesz. I nie musisz być przedsiębiorcą, nikt tego nie sprawdza, policja nie ściga, do więzienia nie pójdziesz Taki trick



A i tak jestem gotów się założyć i postawić u buka, że w ciągu najwyżej miesiąca ktoś spyta, czy na pewno można kupić jako przedsiębiorca :roll: :roll:

To tak jak z tematem o DK 11 z Cieszyna do Mostów - setki razy było wyjaśniane, że dla osobówek darmowa, a i tak kilka razy rocznie ktoś się upewnia...


W punkt!!!

:papa: :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2023 21:42

Winiety kupuję dzień przed wyjazdem jak już znikome są szanse, że coś wypadnie. Nie jestem przedsiębiorcą, a oszukiwać nie lubię.

A jak automat nie będzie działał (jest ich kilka, szansa znikoma) to na granicy jest jeszcze budka :D
A na granicy jestem wieczorem, więc nikt nie śpi. Poza tym zawsze na postoju budziłam syna (jak jeszcze z nami jeździł), aby się rozruszał :D
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 09.06.2023 09:27

Jakie oszukiwanie? Kupując jako przedsiębiorca nie możesz poprostu zwrócić zakupionej winiety
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 09.06.2023 10:34

Ja tam online winietki lubię przede wszystkim za to że nie trzeba tego gówna po szybach kleić, to po pierwsze.
Po drugie lubię się zatrzymywać wtedy kiedy mamy ochotę a nie kiedy muszę (zakup winiety). Za pierwszym wyjazdem winieta na Słowenii kupowana na granicy - lało ja z cebra, żonka wyskoczyła i jak wróciła to w zasadzie musiała się przebrać ;)

Zwykle kupuję kilka dni przed wyjazdem, wygodnie z fotela na oficjalnych stronach, drukuję papiery i gotowe.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 09.06.2023 10:44

"Oszustwo" z założenia zakłada stratę /szkodę dla oszukanej strony. Jaka stratę ponosi austriacki asfinag?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.06.2023 11:12

marecky81 napisał(a):"Oszustwo" z założenia zakłada stratę /szkodę dla oszukanej strony. Jaka stratę ponosi austriacki asfinag?
Tak, a espresso pije się do śniadania :?

Definicja oszustwa w języku potocznym:
UKNF napisał(a):Oszustwo - w języku potocznym termin ten określa świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wyzyskanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści.
Ani słowa o czyjejś stracie.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 09.06.2023 11:51

W kwestii oszustwa (def) tylko w tym przypadku (zaznaczenia ze jest się przedsiębiorcą) defacto pozbawiamy się prawa zwrotu winiety w ciągu tych nastu dni, zyskując możliwość nabycia winiety w ostatniej chwili. Zachowanie z gatunku "Polak potrafi" - lata praktyki, w ZSRE bardzo pożyteczna umiejętność.

Przedsiębiorca nie ma takiego prawa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2023 13:10

Zaznaczając opcję "dla przedsiębiorcy" oświadczasz, że nim jesteś, czyli oszukujesz/kłamiesz/wprowadzasz w błąd jeśli nim nie jesteś. No ale niektórzy mają różne poczucie czym jest oszustwo.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 09.06.2023 13:26

Ja akurat jestem przedsiębiorcą - więc nie oszukuję, chociaż kupuję na prywatny użytek i nie rozliczam w kup
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 09.06.2023 13:40

Żeby mówić o oszustwie to musi wystąpić jakaś korzyść lub zysk.
W tym przypadku na odwrót możemy mówić o ryzyku straty bo pozbawiamy się prawa konsumenckiego do zwrotu winiety.
Taki mają chory system, wiec trzeba się jakoś „dostosować”.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.06.2023 18:01

Myślę, że trochę się zagalopowaliście. Tak samo definicję przedsiębiorca można różnie interpretować.

Sam ASFINAG zmienił stronę tak aby kupując jako przedsiębiorca nie trzeba było podawać żadnych danych. Na stronie wręcz trzeba wymusić aby podać dane, klikając przycisk podaj dane.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.06.2023 19:07

ziemniak napisał(a):(...) Sam ASFINAG zmienił stronę tak aby kupując jako przedsiębiorca nie trzeba było podawać żadnych danych (...)
A to wcześniej trzeba było podawać dane (oprócz "danych samochodu")?
Skoro zmienił...
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 09.06.2023 20:00

Dla mnie ta dyskusja to rozkminianie pierdułyna na atomy. Po prostu jak się chce z różnych powodów kupić austriacką winietę później niż te 18 dni to się kupuje jako przedsiębiorca. Bez hamletyzowania moralnego.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.06.2023 20:22

Był kiedyś taki "programik" w telewizji o tytule: "Zezem".
W jednym z odcinków pokazano dzieci grających w "głuchy telefon".
Hasło wyjściowe: Ala ma kota.
Na końcu hasło brzmiało: Ale ma kaca.

Ot, skojarzyło mi się :roll:

Bo odnoszę wrażenie, że nieprawdziwe/niepełne informacje mają większą tendencję do aberracji i propagacji.
Dlatego tak sobie myślę, że warto "prostować babole".
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.06.2023 22:33

Ale niektórzy mają problemy....

Rozróżnienie na przedsiębiorców i osoby prywatne Asfinag wprowadziło wyłącznie z powodu dostosowania się do przepisów unijnych (2-tygodniowe prawo do zwrotu). Gdyby nie to, nigdy by im to do głowy nie przyszło.

Dla nich, jak i dla przeciętnego polskiego turysty, najważniejszy jest fakt wykupienia winiety. Jest wykupiona, zapłacone, mamy prawo jechać przez Austrię. I tyle.

Cała reszta to zbędne moralizowanie, które zarówno Asfinag, jak i turystom, "zwisa miękkim kalafiorem", cytując klasyka....

A już nazywanie czegoś takiego oszustwem jest po prostu śmieszne....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone