Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 06.09.2022 20:00

kupowanie online winiet nie zajmuje dużo czasu a kasa zostaje w kieszeni ale jak ktoś bogaty to może przez pośredników. zatrzymać się na stacji jak się chce to można a jak nie to jade dalej, nie że muszę się zatrzymać żeby bilecik kupić
Tomek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek1977 » 06.09.2022 20:29

Dzięki ŁukaszCiupa za konkretną odpowiedź na moje pytanie. Oto mi chodziło.
To, jak kto woli dokonać zakupu winietki to jego indywidualna sprawa.
Ja za każdym razem jadąc do Chorwacji zawsze kupuje winietkę w państwie do którego wjeżdżam,
a że w tym roku Słowenia wprowadziła zmiany to chciałem się dowiedzieć jak to obecnie u nich wygląda.
Pozdrawiam wszystkich :)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 08.09.2022 19:37

I dalej klepacie ten temat ... dramat ...
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 08.09.2022 19:49

ŁukaszCiupa napisał(a):Austriacką na 10 dni kupowałem na BP w Mszanie przy A1, cena w dniu zakupu 18.08.2022 - 76 zł..

To ładnie kasują ta winieta kosztuje 9,6euro czyli jakieś 45zł
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 08.09.2022 21:45

Zbigniew74 napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):Austriacką na 10 dni kupowałem na BP w Mszanie przy A1, cena w dniu zakupu 18.08.2022 - 76 zł..

To ładnie kasują ta winieta kosztuje 9,6euro czyli jakieś 45zł

Kto bogatemu zabroni
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2022 20:19

osobiście nie zgodzę się - kupiłem on-line...
równie dobrze można powiedzieć że bogaty jedzie na urlop lub je codziennie na urlopie w restauracji...
Tomek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek1977 » 11.09.2022 10:49

Winiety bez problemu można zakupić na granicach,
Czechy - pierwsza stacja za przejściem w Gorzyczkach
Austria - na granicy w Mikulov
Słowenia - pierwsza stacja na granicy.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.09.2022 11:30

Tomek1977 napisał(a):Winiety bez problemu można zakupić na granicach,


Doprecyzujmy - z reguły bez problemu.

Bo zdarzały się sytuacje (opisywane także tu na forum), że na w/w stacjach zabrakło winiet albo były tylko miesięczne, a brakowało 10-dniowych.

W przypadku zakupu winiet online ryzyko problemów spada do 0.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.09.2022 09:04

marekkowalak napisał(a):
Tomek1977 napisał(a):Winiety bez problemu można zakupić na granicach,


Doprecyzujmy - z reguły bez problemu.

Bo zdarzały się sytuacje (opisywane także tu na forum), że na w/w stacjach zabrakło winiet albo były tylko miesięczne, a brakowało 10-dniowych.

W przypadku zakupu winiet online ryzyko problemów spada do 0.


Niedawno byłem w jednej z sieci handlowych, gdzie dokonywałem zakupów. Będąc w sklepie z załadowanym koszykiem, skończył mi się limit danych w telefonie, nie mogłem odpalić aplikacji i ze względów ekonomicznych zrezygnowałem z zakupu. To taka krótka historia po której bym napisał np.

"W przypadku zakupu winiet online ryzyko problemów spada PRAWIE do 0" :)
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 16.09.2022 22:34

Cześć.

Pożyczam samochód na wypad do Chorwacji. Właściciel nie opłaca winiet, muszę to zrobić we własnym zakresie.
Wszedłem na „eznamkę” i po wpisaniu nr rej. wyskoczyło, że na samochód jest opłacona winieta miesięczna do 2.10. Czy spokojnie mogę dokupić winietę od 3.10 czy powinienem od dnia faktycznego wyjazdu bo np. osoba kupująca poprzednią może ją w jakiś sposób wycofać?

Podobnie jest przy zakupie winiety na Węgry. Co prawda nie ma tam możliwości sprawdzenia ale po zdefiniowaniu samochodu wyskakuje komunikat, że pojazd o tym numerze ma ważną winietę - czy mimo to kontynuować zakup.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.09.2022 16:24

O możliwości wycofania winiety nie słyszałem.
Ja w zeszłym roku miałem busa z wypożyczalni. Też miał opłaconą winietę na Słowację. Ja z tego skorzystałem. Wg mnie spokojnie możesz kupić winietę na powrót.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 17.09.2022 17:12

To by mi pasowało. Jadę na 11 dni więc już się nie łapię na krótkie winiety tylko musiałbym mieć miesięczne.
Na słowackiej stronie można fajnie sprawdzić czy na samochód jest wykupiona winieta.
Niestety Węgrzy chyba tego nie udostępniają aczkolwiek przy próbie zakupu wyświetla się, że jest opłacona winieta. Metodą prób zakupów "od tyłu" doszedłem, że jeszcze 2.10 też była ważna.

Wygląda na to, że poprzedni wynajem też był do Chorwacji :-)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 17.09.2022 19:00

Skimir napisał(a):To by mi pasowało. Jadę na 11 dni więc już się nie łapię na krótkie winiety tylko musiałbym mieć miesięczne.
Na słowackiej stronie można fajnie sprawdzić czy na samochód jest wykupiona winieta.
Niestety Węgrzy chyba tego nie udostępniają aczkolwiek przy próbie zakupu wyświetla się, że jest opłacona winieta. Metodą prób zakupów "od tyłu" doszedłem, że jeszcze 2.10 też była ważna.

Wygląda na to, że poprzedni wynajem też był do Chorwacji :-)

Węgierska wymaga logowania, bez loginu i hasła nie poradzisz.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 17.09.2022 19:41

Wiem, mam login i hasło bo w ubiegłych latach tam kupowałem.
Jak się zaloguję to też nie widzę możliwości sprawdzenia czy do nr rej. jest przypisana winieta (albo nie mogę znaleźć).
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 17.09.2022 20:55

Skimir napisał(a):Wiem, mam login i hasło bo w ubiegłych latach tam kupowałem.
Jak się zaloguję to też nie widzę możliwości sprawdzenia czy do nr rej. jest przypisana winieta (albo nie mogę znaleźć).

Sprawdzisz te kupowane na ten login i hasło, jak rozumiem ktoś inny kupował na ten samochód co jedziesz, musiałbyś mieć jego login i hasło
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 271
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone