Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 29.07.2022 18:56

To forum jest bardzo konserwatywne po prostu.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 924
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 29.07.2022 19:31

empire13 napisał(a):Leswac, ja uważam podobnie. No ale ostrzeżenie zarobiłem.
Dla mnie właśnie forum jest min. dla nieogarniających.
Jak ja czegoś nie ogarniam to pytam. Ktoś coś ogarnia to pomaga i odpisuje.
No ale może dobór słów był niefortunny? :-|


oj tam oj tam. masz rację. spoko. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2022 08:29

dids76 napisał(a): ... Można by powiedzieć po co sobie utrudniać zakup jakiejkolwiek winiety wychodząc z domu i łażąc po jakiś biurach, jeżeli to można na spokojnie zrobić przed kompem przy niedzielnej kawce ...


Przed urlopem pytałem się w tym wątku, gdzie konkretnie kupić winiety STANCJONARNIE jadąc po trasie, a uzyskanie odpowiedzi nie było takie proste :)

Gdybym kupił te winiety jak Ty przy niedzielnej kawce to na nic by mi się zdały. Po tej niedzieli zamiast jechać jak zwykle do cro polecieliśmy w całkiem niespodziewane miejsce nieco dalej :oczko_usmiech:

Tak, więc znając nasze PLANOWANIE :mrgreen: ja jednak dalej będę wolał kupić wtedy, gdy faktycznie jadę :)
Ostatnio edytowano 04.08.2022 08:42 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 03.08.2022 11:15

Czyli online w kilkanaście minut;)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 05.08.2022 05:53

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a): ... Można by powiedzieć po co sobie utrudniać zakup jakiejkolwiek winiety wychodząc z domu i łażąc po jakiś biurach, jeżeli to można na spokojnie zrobić przed kompem przy niedzielnej kawce ...


Przed urlopem pytałem się w tym wątku, gdzie konkretnie kupić winiety STANCJONARNIE jadąc po trasie, a uzyskanie odpowiedzi nie było takie proste :)

Gdybym kupił te winiety jak Ty przy niedzielnej kawce to na nic by mi się zdały. Po tej niedzieli zamiast jechać jak zwykle do cro polecieliśmy w całkiem niespodziewane miejsce nieco dalej :oczko_usmiech:

Tak, więc znając nasze PLANOWANIE :mrgreen: ja jednak dalej będę wolał kupić wtedy, gdy faktycznie jadę :)

Też kupuje wtedy gdy jadę ale zawsze online wolę poświęcić 10 min nawet przed wyjazdem niż szukać po stacjach.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.08.2022 08:24

Zawsze można kupić naprawdę w ostatniej chwili, jak już samochód spakowany... :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2022 09:20

Andrzej3777 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a): ... Można by powiedzieć po co sobie utrudniać zakup jakiejkolwiek winiety wychodząc z domu i łażąc po jakiś biurach, jeżeli to można na spokojnie zrobić przed kompem przy niedzielnej kawce ...


Przed urlopem pytałem się w tym wątku, gdzie konkretnie kupić winiety STANCJONARNIE jadąc po trasie, a uzyskanie odpowiedzi nie było takie proste :)

Gdybym kupił te winiety jak Ty przy niedzielnej kawce to na nic by mi się zdały. Po tej niedzieli zamiast jechać jak zwykle do cro polecieliśmy w całkiem niespodziewane miejsce nieco dalej :oczko_usmiech:

Tak, więc znając nasze PLANOWANIE :mrgreen: ja jednak dalej będę wolał kupić wtedy, gdy faktycznie jadę :)

Też kupuje wtedy gdy jadę ale zawsze online wolę poświęcić 10 min nawet przed wyjazdem niż szukać po stacjach.


Dlatego dopytywałem czy nic się nie zmieniło w porównaniu z 2021 rokiem, aby nie szukać. I tak zawsze staję w tych miejscach na sikanie i rozprostowanie gnatów :)

Tam naprawdę niczego nie trzeba szukać. Zatrzymuję się na parkingu przy automacie, wysiadam, wstukuję rejestrację, płacę, robię 3 przysiady, wsiadam i jadę dalej :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2022 09:24

ruwado napisał(a):Zawsze można kupić naprawdę w ostatniej chwili, jak już samochód spakowany... :wink:


W naszym przypadku to by się wielokrotnie nie sprawdziło

Kiedyś np. w okolicy Katowic zachciało nam się jeszcze Bratysławę zobaczyć, więc nie pojechaliśmy jak zwykle przez Gorzyczki i Czechy

Innym razem, choć plan był już ustalony, niespodziewanie na Węgry skręciliśmy i mając kupione tak jak piszesz, by się nam Austriacka zmarnowała ...

Tak wiec niech każdy kupuje zgodnie ze swoim zwyczajem :)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 05.08.2022 10:00

piotrulex napisał(a):
ruwado napisał(a):Zawsze można kupić naprawdę w ostatniej chwili, jak już samochód spakowany... :wink:


W naszym przypadku to by się wielokrotnie nie sprawdziło

Kiedyś np. w okolicy Katowic zachciało nam się jeszcze Bratysławę zobaczyć, więc nie pojechaliśmy jak zwykle przez Gorzyczki i Czechy

Innym razem, choć plan był już ustalony, niespodziewanie na Węgry skręciliśmy i mając kupione tak jak piszesz, by się nam Austriacka zmarnowała ...

Tak wiec niech każdy kupuje zgodnie ze swoim zwyczajem :)

nie próbuję Cię przekonywać, ale ogólnie warto pamiętać, że można je kupić bez problemu na smartfonie, nawet już po wjeździe na autostradę :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2022 11:23

vin napisał(a):
piotrulex napisał(a):
ruwado napisał(a):Zawsze można kupić naprawdę w ostatniej chwili, jak już samochód spakowany... :wink:


W naszym przypadku to by się wielokrotnie nie sprawdziło

Kiedyś np. w okolicy Katowic zachciało nam się jeszcze Bratysławę zobaczyć, więc nie pojechaliśmy jak zwykle przez Gorzyczki i Czechy

Innym razem, choć plan był już ustalony, niespodziewanie na Węgry skręciliśmy i mając kupione tak jak piszesz, by się nam Austriacka zmarnowała ...

Tak wiec niech każdy kupuje zgodnie ze swoim zwyczajem :)

nie próbuję Cię przekonywać, ale ogólnie warto pamiętać, że można je kupić bez problemu na smartfonie, nawet już po wjeździe na autostradę :)


Tak, dziękuję, zdaje sobie z tego sprawę, doceniam taką możliwość i informację :)
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 07.08.2022 12:36

leswac napisał(a):cześć

nie wiem tylko po co sobie utrudniać zakup jakiejkolwiek winiety. zawsze przed wyjazdem już od lat 12 kupuję wszystko na PZM Travel. Nigdy najmniejszych problemów. Zamawiasz i od razu przekierowanie na stronę twojego banku i po problemie. Dzisiaj kupowałem tak winietę czeską i po 2 godzinach od opłacenia miałem wszystko na emailu. Szybko i sprawnie. :papa:

Do oszczędnych nie należę ale też na pieniądzach nie śpię, uważam że warto poświęcić 5 minut dłużej i wejść na każdą stronę bezpośrednio u operatora kupić monety.Przyklad miesięczna Czechy Słowacja Węgry z przewalutowanie około 210zł a w Pzm 323zł.No chyba że ktoś śpi na kasie he he
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 07.08.2022 18:41

Pewnie to było, ale nie znalazłem - ile szacunkowo procent on-line winiety wychodzą drożej, jeśli chodzi o CZ i A ?
Z tego co widzę to PZMot ma najdroższe :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2022 18:54

Adax napisał(a):Pewnie to było, ale nie znalazłem - ile szacunkowo procent on-line winiety wychodzą drożej, jeśli chodzi o CZ i A ?

Czeska 10 dni 330Kč = około 63zł w PZM 78zł, miesięczna 440Kč = około 84zł PZM 104zł
Austria 10 dni 9,60 Euro = około 46zł, PZM 66zł
Procentowo wychodzi różnie, czeskie około +25% a austriacka wychodzi prawie +45% :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2022 09:08

Adax napisał(a):Pewnie to było, ale nie znalazłem - ile szacunkowo procent on-line winiety wychodzą drożej, jeśli chodzi o CZ i A ?
Z tego co widzę to PZMot ma najdroższe :)


Chyba nie rozumiem ...

Ile kosztują nominalnie to wiadomo
W jakiej cenie sprzedaje PZMot to też wiadomo

Mamy Ci obliczyć jaka jest różnica w procentach między tymi cenami?

Czy o co chodzi?
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 08.08.2022 09:53

piotrulex napisał(a):
Adax napisał(a):Pewnie to było, ale nie znalazłem - ile szacunkowo procent on-line winiety wychodzą drożej, jeśli chodzi o CZ i A ?
Z tego co widzę to PZMot ma najdroższe :)


Chyba nie rozumiem ...

Ile kosztują nominalnie to wiadomo
W jakiej cenie sprzedaje PZMot to też wiadomo

Mamy Ci obliczyć jaka jest różnica w procentach między tymi cenami?

Czy o co chodzi?
No "chyba" ja też nie rozumiem Ciebie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 268
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone