Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 13.07.2022 22:11

Macieywr napisał(a):Dzień dobry,

Przepraszam za głupie pytania, ale naprawdę nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, a jestem ostatnią osobą która nie była nigdy na wakacjach za granicą...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?

Witam, ja płaciłem zwykłą kartą Visa - konto w PKO i karta wielowalutowa - bardzo łatwa płatność tą kartą
Macieywr
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Macieywr » 14.07.2022 08:18

Zbigniew74 napisał(a):
Macieywr napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Macieywr napisał(a):...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?


Z chęcią się podszkolę i poczytam pojawiające się odpowiedzi. PayPal mam i ogarniam, ale jak na razie tylko w złotówkach miałem transakcje. Mam tylko konto złotówkowe i nie mam bladego pojęcia jak płacić za te winiety online, gdy ich cena jest w euro czy koronach :)


Założyłem tego PayPal'a i dodałem euro jako walutę podstawową. Przelałem tam z rachunku w EUR w mBank środki na winietę. Zobaczę jutro czy będzie widać i czy da radę tak zapłacić. W PayPal powiązałem jeszcze rachunek wielowalutowy w EUR, ale na to się chyba trochę dłużej czeka.
Na stronie Słoweńskiej można zapłacić przelewem, ale 4dni robocze wstecz - spóźniłem się o 1 dzień.
Za winietę Czeską zapłaciłem przelewem trochę więcej - w piątek powinni mieć środki na koncie, a mam czas do niedzieli, więc w niedzielę/poniedziałek powinienem mieć też jakąś odpowiedź czy opłacona czy nie. Najwyżej jak się nie uda to zakupię na granicy.
Najgorzej z winietą Austriacką - tam widzę możliwość płatności tylko kartą albo PayPal. Ewentualnie jakieś dziwne formy płatności które pierwszy raz widzę na oczy :) No zobaczymy jutro, może się uda :)

Czemu się boicie płacić kartą? Zwykła bankomatowa wystarczy i tak przychodzi SMS żeby potwierdzić kod. Tak samo jak przelew, przy przelewie dodatkowo masz opłatę za przelew.


A można zwykłą kartą ? Bo piszą, że musi być kredytowa...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1973
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.07.2022 08:44

Macieywr napisał(a):
Zbigniew74 napisał(a):
Macieywr napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Macieywr napisał(a):...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?


Z chęcią się podszkolę i poczytam pojawiające się odpowiedzi. PayPal mam i ogarniam, ale jak na razie tylko w złotówkach miałem transakcje. Mam tylko konto złotówkowe i nie mam bladego pojęcia jak płacić za te winiety online, gdy ich cena jest w euro czy koronach :)


Założyłem tego PayPal'a i dodałem euro jako walutę podstawową. Przelałem tam z rachunku w EUR w mBank środki na winietę. Zobaczę jutro czy będzie widać i czy da radę tak zapłacić. W PayPal powiązałem jeszcze rachunek wielowalutowy w EUR, ale na to się chyba trochę dłużej czeka.
Na stronie Słoweńskiej można zapłacić przelewem, ale 4dni robocze wstecz - spóźniłem się o 1 dzień.
Za winietę Czeską zapłaciłem przelewem trochę więcej - w piątek powinni mieć środki na koncie, a mam czas do niedzieli, więc w niedzielę/poniedziałek powinienem mieć też jakąś odpowiedź czy opłacona czy nie. Najwyżej jak się nie uda to zakupię na granicy.
Najgorzej z winietą Austriacką - tam widzę możliwość płatności tylko kartą albo PayPal. Ewentualnie jakieś dziwne formy płatności które pierwszy raz widzę na oczy :) No zobaczymy jutro, może się uda :)

Czemu się boicie płacić kartą? Zwykła bankomatowa wystarczy i tak przychodzi SMS żeby potwierdzić kod. Tak samo jak przelew, przy przelewie dodatkowo masz opłatę za przelew.


A można zwykłą kartą ? Bo piszą, że musi być kredytowa...

Można
Macieywr
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Macieywr » 14.07.2022 09:46

empire13 napisał(a):Można


Dzięki wielkie za pomoc ! Skonaktowałem się z bankiem i okazało się, że muszę tylko podłączyć główną kartę debetową do konta wielowalutowego i tyle. Zapłaciłem w 2min :) Teraz tylko muszę jakoś odzyskać środki z PayPal ale jeszcze tam nie doszły
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2022 10:36

Janusz Bajcer napisał(a):
piotrulex napisał(a):Pięknie dziękuję

Zatem w porównaniu do zeszłego roku naklejki stacjonarnie kupię:

Czechy bez zmian - pierwsza stacja po wjeżdzie - kiosk samoobsługowy Samoobslužný kiosek IS EDAZ - D1, směr Ostrava - 2

Austria bez zmian - buda z knajpą na granicy - Point of sale: Am Zollhaus 11, 2165 Drasenhofen

Słowenia bez zmian - na granicy - Punkt sprzedaży MP Šentillj - Šentilj przejście graniczne (wjazd do kraju),

Austria - dwa typy winiet w punktach sprzedaży: elektroniczna lub naklejka
Czechy i Słowenia - w punktach sprzedaży tylko zakup winiet elektronicznych, naklejek nie ma.


Dziękuję, że wczytałeś się w moje pytanie i odpowiadasz w temacie :)

Nie ma dla mnie znaczenia w jakiej to będzie formie, byle bym kupił to stacjonarnie podczas podróży
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 14.07.2022 11:57

Hej , kupiłem winietę elektroniczną na Słowację w pzmot. Dostałem tylko potwierdzenie SMS od eznamka.sk z nr rejestracyjnym pojazdu i terminem ważności winiety. Żadnego papierowego potwierdzenia jak w przypadku winiety czeskiej czy węgierskiej. Czy jest OK ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2022 12:13

Bartek81 napisał(a):Hej , kupiłem winietę elektroniczną na Słowację w pzmot. Dostałem tylko potwierdzenie SMS od eznamka.sk z nr rejestracyjnym pojazdu i terminem ważności winiety. Żadnego papierowego potwierdzenia jak w przypadku winiety czeskiej czy węgierskiej. Czy jest OK ?


Zdradzisz nam jaką kupiłeś i ile Cię ta winieta kosztowała u tego dość kosztownego pośrednika? :)

EDIT

Już widzę

10 dniowa tak wygląda:

pzmot - Tylko 70.50 pln https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/w ... ,1025.html

nominalnie - 10,00 euro czyli jakieś 48,20 pln https://eznamka.sk/pl/evignettes/types-and-prices

Czyli usługa pośrednictwa kosztowała Cię dodatkowo ponad 46% wartości produktu ...

2 dychy niby niewiele, ale % to już grubo się robi ;)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 14.07.2022 12:45

Za 30-dniowa zapłaciłem 77 zł

Na podanej przez Ciebie stronie 14 e.

14x4.83=67,62

Dałem im zarobić - 9,38 PLN.

A czy w kwestii zapytania masz coś do powiedzenia kolego piotrulex ?

Ps.wiem że na stronie jest 89.50
Mam paragon jest 77
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2022 13:14

Bartek81 napisał(a):Za 30-dniowa zapłaciłem 77 zł

Na podanej przez Ciebie stronie 14 e.

14x4.83=67,62

Dałem im zarobić - 9,38 PLN.

A czy w kwestii zapytania masz coś do powiedzenia kolego piotrulex ?

Ps.wiem że na stronie jest 89.50
Mam paragon jest 77


Super, zatem gratuluję rabatu :) https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/w ... ,1025.html

W temacie niestety nie pomogę, zawsze kupuję podczas trasy w danym kraju w wartości nominalnej

Strona którą podałem to jedyna oficjalna strona operatora Słowackiej autostrady, gdzie kupuje się winiety po cenie nominalnej. Pzmot też tam kupił za Ciebie, jak Ty siedziałeś po drugiej stronie biurka :)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 14.07.2022 13:19

Bartek81 napisał(a):Za 30-dniowa zapłaciłem 77 zł

Na podanej przez Ciebie stronie 14 e.

14x4.83=67,62

Dałem im zarobić - 9,38 PLN.

A czy w kwestii zapytania masz coś do powiedzenia kolego piotrulex ?

Ps.wiem że na stronie jest 89.50
Mam paragon jest 77


Pokażesz ten paragon? Na winiety dają rabaty od cen ze strony?
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 14.07.2022 13:49

Kurde, a wystarczyło by żebym napisał że poprostu kupiłem winietę :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.07.2022 14:44

Bartek81 napisał(a):Kurde, a wystarczyło by żebym napisał że poprostu kupiłem winietę :lol:


Wiesz, Pzmot jest znanym zdziercą jeśli chodzi o ceny winiet i często o tym jest tu pisane

Dlatego co chwilę są tu podsuwane strony, gdzie kupuje się winiety w cenach nominalnych bez jakiejkolwiek prowizji

Nie dziw się, ze ludzie chcą poznać sposób jak kupić u nich z tak rewelacyjnym rabatem, nieosiągalnym dla szarego obywatela :)
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 17.07.2022 21:49

marekkowalak napisał(a):
biokd napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Winety online można kupić nawet w dniu wyjazdu. Przerabiałem to mi latwiej kupić w ten sposób nawet w drodze na parkingu poświęcić 5 minut niż szukać po drodze za granicą.


Czy kupując winiety online Austriackie z tej ichniejszej strony asfinag można zaznaczyć, że jest się przedsiębiorcą jeśli się nie jest, aby dostać winietę od razu? Czy to ktoś jakoś weryfikuje?


Można - wiele osób tak robi. Nikt tego nie weryfikuje.


A jak to zrobić?? Nigdzie na stronie nie widzę możliwości wybrania, że się jest przedsiębiorcą.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2022 21:59

Dracro napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
biokd napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Winety online można kupić nawet w dniu wyjazdu. Przerabiałem to mi latwiej kupić w ten sposób nawet w drodze na parkingu poświęcić 5 minut niż szukać po drodze za granicą.


Czy kupując winiety online Austriackie z tej ichniejszej strony asfinag można zaznaczyć, że jest się przedsiębiorcą jeśli się nie jest, aby dostać winietę od razu? Czy to ktoś jakoś weryfikuje?


Można - wiele osób tak robi. Nikt tego nie weryfikuje.


A jak to zrobić?? Nigdzie na stronie nie widzę możliwości wybrania, że się jest przedsiębiorcą.

Jak to nie ma? Jeżeli zaznaczasz którą winietę chcesz kupić zaraz wyskakuje pytanie czy jesteś konsumentem czy przedsiębiorcą.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 17.07.2022 22:37

dids76 napisał(a):
Dracro napisał(a): [...]

A jak to zrobić?? Nigdzie na stronie nie widzę możliwości wybrania, że się jest przedsiębiorcą.

Jak to nie ma? Jeżeli zaznaczasz którą winietę chcesz kupić zaraz wyskakuje pytanie czy jesteś konsumentem czy przedsiębiorcą.


No nie wyskakuje... :/ Doszedłem do tego, że wcześniej chyba zaznaczyłem, że konsument i w cooki mnie zapamiętało. Potem ile razy nie wchodziłem to już nie pytało. Poradziłem sobie zakładając konto, tam można edytować dane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 265
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone