Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 08.07.2022 10:20

cooking napisał(a):
koziol007 napisał(a):Zakup czeskiej winiety - czy ktoś się spotkał na dniach z dziwną sytuacją, że chce pobrać 1760 koron :?: 8O
Napisałem do support'u, czekam na feedback.
Oczywiście zakup bezpośrednio przez stronę rządową.

Obrazek


Wygląda, że nie kupujesz na oficjalnej stronie czeskiej.. edalnice kropka cz


Faktycznie masz rację, przekierowało mnie na stronę e-vignette kropka cz (z tego wynika, że "świry" biorą 4x tyle)

Podziękował za szybką reakcję :) Jutro wyjazd :hut:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2022 10:33

koziol007 napisał(a):
Faktycznie masz rację, przekierowało mnie na stronę e-vignette kropka cz (z tego wynika, że "świry" biorą 4x tyle)

Podziękował za szybką reakcję :) Jutro wyjazd :hut:


Świry?

To ludzie interesu

Świry to Ci, którzy z takiej oferty skorzystają :lol:
wacekg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) wacekg » 08.07.2022 15:21

Dzień Dobry wszystkim
Po raz pierwszy będę jechał przez Węgry i potrzebuję winietę.
Mam pytanie dotyczące rejestracji na stronie ematrica. W polu "Name of the buyer" wpisuje swoje dane czy właściela pojazdu?
Auto jest w leasingu i w dowodzie rejestracyjny widnieje bank. Jest to dla mnie nie do końca jasne. Cała ta część ma tytuł: "default invoicing data" i nie wiem do kogo mam to odnieść. Postanowiłem, że zapytam zamiast walnąć babola :-)
Czy winieta na Węgry jest ważna od momentu zakupu czy mogę wskazać datę od .. do ..
Dziękuje z góry wacek
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3452
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 08.07.2022 15:26

Datę możesz wskazać. Możesz wybrać serwis, gdzie nie trzeba się rejestrować. Nie ważne jest, kto jest właścicielem auta. Ważny jest nr. rejestracyjny pojazdu i kraj pochodzenia.
Ostatnio edytowano 08.07.2022 16:58 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 08.07.2022 15:56

wacekg napisał(a):Dzień Dobry wszystkim
Po raz pierwszy będę jechał przez Węgry i potrzebuję winietę.
Mam pytanie dotyczące rejestracji na stronie ematrica. W polu "Name of the buyer" wpisuje swoje dane czy właściela pojazdu?
Auto jest w leasingu i w dowodzie rejestracyjny widnieje bank. Jest to dla mnie nie do końca jasne. Cała ta część ma tytuł: "default invoicing data" i nie wiem do kogo mam to odnieść. Postanowiłem, że zapytam zamiast walnąć babola :-)
Czy winieta na Węgry jest ważna od momentu zakupu czy mogę wskazać datę od .. do ..
Dziękuje z góry wacek

Skoro mowa jest o nabywcy i danych fakturowych, to chodzi o Ciebie raczej - Ty kupujesz winietę, na Ciebie wystawiany jest dowód zakupu. Jaki związek miałby mieć właściciel pojazdu z zakupem faktury? O to co najwyżej policja węgierska może zapytać, tzn. o zgodę właściciela na użytkowanie auta poza granicami PL.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2022 12:23

piotrulex napisał(a):
Krisv napisał(a):A ja dzisiaj kupowałem przy wjeździe autostradą z Austrii do Słowenii. Podajesz dowód rejestracyjny i dostajesz wydruk (do zachowania na czas ważności winiety). Nie wiedziałem wcześniej, że Słoweńcy wprowadzili e-winiety. Płaciłem gotówką w euro.


Nie mam pojęcia czy, kiedy, czym i którędy pojedziemy, więc jak zwykle chcę kupować na bieżąco, być może za kilkanaście dni

Czechy - rok temu kupowałem po wjechaniu A1, na stacji w automacie na parkingu - bez zmian?
Austria - cały czas naklejka na parkingu przed granicą???
Słowenia - widzę w cytacie powyżej, że coś się zmieniło, ale cały czas można kupić na granicy


Czy ktoś jednak kupuje winiety NIE online i jest w stanie odpowiedzieć na pytanie?
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.07.2022 12:40

piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Krisv napisał(a):A ja dzisiaj kupowałem przy wjeździe autostradą z Austrii do Słowenii. Podajesz dowód rejestracyjny i dostajesz wydruk (do zachowania na czas ważności winiety). Nie wiedziałem wcześniej, że Słoweńcy wprowadzili e-winiety. Płaciłem gotówką w euro.


Nie mam pojęcia czy, kiedy, czym i którędy pojedziemy, więc jak zwykle chcę kupować na bieżąco, być może za kilkanaście dni

Czechy - rok temu kupowałem po wjechaniu A1, na stacji w automacie na parkingu - bez zmian?
Austria - cały czas naklejka na parkingu przed granicą???
Słowenia - widzę w cytacie powyżej, że coś się zmieniło, ale cały czas można kupić na granicy


Czy ktoś jednak kupuje winiety NIE online i jest w stanie odpowiedzieć na pytanie?

Teraz każdy kupuje online...
Po co tracić czas...
Na wymienione kraje kupisz online w dniu wyjazdu albo nawet
podczas jazdy...
Austriacką podczas zamawiania odchacz "że jesteś przedsiebiorcą"... i od razu masz aktywną..
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2022 12:50

yanek37 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Krisv napisał(a):A ja dzisiaj kupowałem przy wjeździe autostradą z Austrii do Słowenii. Podajesz dowód rejestracyjny i dostajesz wydruk (do zachowania na czas ważności winiety). Nie wiedziałem wcześniej, że Słoweńcy wprowadzili e-winiety. Płaciłem gotówką w euro.


Nie mam pojęcia czy, kiedy, czym i którędy pojedziemy, więc jak zwykle chcę kupować na bieżąco, być może za kilkanaście dni

Czechy - rok temu kupowałem po wjechaniu A1, na stacji w automacie na parkingu - bez zmian?
Austria - cały czas naklejka na parkingu przed granicą???
Słowenia - widzę w cytacie powyżej, że coś się zmieniło, ale cały czas można kupić na granicy


Czy ktoś jednak kupuje winiety NIE online i jest w stanie odpowiedzieć na pytanie?

Teraz każdy kupuje online...
Po co tracić czas...
Na wymienione kraje kupisz online w dniu wyjazdu albo nawet
podczas jazdy...
Austriacką podczas zamawiania odchacz "że jesteś przedsiebiorcą"... i od razu masz aktywną..


Ale to mój czas :)

Ja naprawdę nie szukam porad w zakresie pomocy w zaplanowaniu mojego czasu :)

Szukam powodu, aby stanąć choćby na granicach na sikanie i rozprostowanie gnatów

Cały czas jednak liczę, że ktoś odpowie na moje pytanie, będąc zarazem pewnym, że jednak nie każdy kupuje online
mbobojar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbobojar » 13.07.2022 14:06

piotrulex napisał(a):
Ale to mój czas :)

Ja naprawdę nie szukam porad w zakresie pomocy w zaplanowaniu mojego czasu :)

Szukam powodu, aby stanąć choćby na granicach na sikanie i rozprostowanie gnatów

Cały czas jednak liczę, że ktoś odpowie na moje pytanie, będąc zarazem pewnym, że jednak nie każdy kupuje online


Mapka punktów sprzedaży w Austrii: https://www.asfinag.at/en/toll/sales-ou ... e%22%5D%7D
Czechy: tylko e-winieta, ale można ją kupić w punkcie sprzedaży https://edalnice.cz/pl/jak-ja-kupic/ind ... ing_places
Słowenia: tylko e-winieta, można kupić w punkcie sprzedaży (lista na dole) https://evinjeta.dars.si/en/how-buy
Macieywr
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Macieywr » 13.07.2022 15:05

Dzień dobry,

Przepraszam za głupie pytania, ale naprawdę nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, a jestem ostatnią osobą która nie była nigdy na wakacjach za granicą...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2022 15:32

mbobojar napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Ale to mój czas :)

Ja naprawdę nie szukam porad w zakresie pomocy w zaplanowaniu mojego czasu :)

Szukam powodu, aby stanąć choćby na granicach na sikanie i rozprostowanie gnatów

Cały czas jednak liczę, że ktoś odpowie na moje pytanie, będąc zarazem pewnym, że jednak nie każdy kupuje online


Mapka punktów sprzedaży w Austrii: https://www.asfinag.at/en/toll/sales-ou ... e%22%5D%7D
Czechy: tylko e-winieta, ale można ją kupić w punkcie sprzedaży https://edalnice.cz/pl/jak-ja-kupic/ind ... ing_places
Słowenia: tylko e-winieta, można kupić w punkcie sprzedaży (lista na dole) https://evinjeta.dars.si/en/how-buy


Pięknie dziękuję

Zatem w porównaniu do zeszłego roku naklejki stacjonarnie kupię:

Czechy bez zmian - pierwsza stacja po wjeżdzie - kiosk samoobsługowy Samoobslužný kiosek IS EDAZ - D1, směr Ostrava - 2

Austria bez zmian - buda z knajpą na granicy - Point of sale: Am Zollhaus 11, 2165 Drasenhofen

Słowenia bez zmian - na granicy - Punkt sprzedaży MP Šentillj - Šentilj przejście graniczne (wjazd do kraju),
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.07.2022 16:41

Macieywr napisał(a):...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?


Z chęcią się podszkolę i poczytam pojawiające się odpowiedzi. PayPal mam i ogarniam, ale jak na razie tylko w złotówkach miałem transakcje. Mam tylko konto złotówkowe i nie mam bladego pojęcia jak płacić za te winiety online, gdy ich cena jest w euro czy koronach :)
Macieywr
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Macieywr » 13.07.2022 19:51

piotrulex napisał(a):
Macieywr napisał(a):...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?


Z chęcią się podszkolę i poczytam pojawiające się odpowiedzi. PayPal mam i ogarniam, ale jak na razie tylko w złotówkach miałem transakcje. Mam tylko konto złotówkowe i nie mam bladego pojęcia jak płacić za te winiety online, gdy ich cena jest w euro czy koronach :)


Założyłem tego PayPal'a i dodałem euro jako walutę podstawową. Przelałem tam z rachunku w EUR w mBank środki na winietę. Zobaczę jutro czy będzie widać i czy da radę tak zapłacić. W PayPal powiązałem jeszcze rachunek wielowalutowy w EUR, ale na to się chyba trochę dłużej czeka.
Na stronie Słoweńskiej można zapłacić przelewem, ale 4dni robocze wstecz - spóźniłem się o 1 dzień.
Za winietę Czeską zapłaciłem przelewem trochę więcej - w piątek powinni mieć środki na koncie, a mam czas do niedzieli, więc w niedzielę/poniedziałek powinienem mieć też jakąś odpowiedź czy opłacona czy nie. Najwyżej jak się nie uda to zakupię na granicy.
Najgorzej z winietą Austriacką - tam widzę możliwość płatności tylko kartą albo PayPal. Ewentualnie jakieś dziwne formy płatności które pierwszy raz widzę na oczy :) No zobaczymy jutro, może się uda :)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 13.07.2022 20:45

Macieywr napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Macieywr napisał(a):...
Chciałbym zakupić winiety online. Wiem na których stronach można je zakupić, ale czy za te winiety można zapłacić przelewem ? Czy tylko kartą kredytową ? Chciałbym dokonać płatności przelewem, coś co najwięcej mi mówi to PayPal, ale nadal nie wiem czy klikając tą opcję, będę miał możliwość płatności przez bank, czy muszę znowu gdzieś otwierać jakieś dodatkowe konta do zasilenia ?
Zakupiłem już winietę czeską, pokazał mi się komunikat żeby zrobić przelew i żeby przeliczyć korony czeskie na euro po aktualnym kursie. Ale jakim kursie ? Kursie w moim banku, średnim kursie czy kursie w banku do którego wysyłam ?


Z chęcią się podszkolę i poczytam pojawiające się odpowiedzi. PayPal mam i ogarniam, ale jak na razie tylko w złotówkach miałem transakcje. Mam tylko konto złotówkowe i nie mam bladego pojęcia jak płacić za te winiety online, gdy ich cena jest w euro czy koronach :)


Założyłem tego PayPal'a i dodałem euro jako walutę podstawową. Przelałem tam z rachunku w EUR w mBank środki na winietę. Zobaczę jutro czy będzie widać i czy da radę tak zapłacić. W PayPal powiązałem jeszcze rachunek wielowalutowy w EUR, ale na to się chyba trochę dłużej czeka.
Na stronie Słoweńskiej można zapłacić przelewem, ale 4dni robocze wstecz - spóźniłem się o 1 dzień.
Za winietę Czeską zapłaciłem przelewem trochę więcej - w piątek powinni mieć środki na koncie, a mam czas do niedzieli, więc w niedzielę/poniedziałek powinienem mieć też jakąś odpowiedź czy opłacona czy nie. Najwyżej jak się nie uda to zakupię na granicy.
Najgorzej z winietą Austriacką - tam widzę możliwość płatności tylko kartą albo PayPal. Ewentualnie jakieś dziwne formy płatności które pierwszy raz widzę na oczy :) No zobaczymy jutro, może się uda :)

Czemu się boicie płacić kartą? Zwykła bankomatowa wystarczy i tak przychodzi SMS żeby potwierdzić kod. Tak samo jak przelew, przy przelewie dodatkowo masz opłatę za przelew.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2022 20:59

piotrulex napisał(a):Pięknie dziękuję

Zatem w porównaniu do zeszłego roku naklejki stacjonarnie kupię:

Czechy bez zmian - pierwsza stacja po wjeżdzie - kiosk samoobsługowy Samoobslužný kiosek IS EDAZ - D1, směr Ostrava - 2

Austria bez zmian - buda z knajpą na granicy - Point of sale: Am Zollhaus 11, 2165 Drasenhofen

Słowenia bez zmian - na granicy - Punkt sprzedaży MP Šentillj - Šentilj przejście graniczne (wjazd do kraju),

Austria - dwa typy winiet w punktach sprzedaży: elektroniczna lub naklejka
Czechy i Słowenia - w punktach sprzedaży tylko zakup winiet elektronicznych, naklejek nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 264
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone