Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 20.06.2022 14:40

marekkowalak napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Witam.mam pytanie czy po zakupie Węgierskiej winety jest możliwa zmiana nr.rej.samochodu?Niestety przy zakupie przez pomyłkę podałem nr auta którego już nie posiadam.


Raczej nie.
W regulaminie jest zapis o błędzie dotyczącym maks. 3 pozycji (liter lub cyfr), a przypuszczam, że u ciebie zmieniło się więcej.

W dodatku jest to obłożone karą administracyjną 1,470 forintów.

Trudno za błędy się płaci pozostaje mi kupić następną.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.06.2022 14:54

Nie wiem jak z zakupem węgierskiej winiety ale ten sam przypadek miałem z winietą słowacką. Zadzwoniłem na numer telefonu z ich strony i pogadałem. Temat załatwiłem
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 20.06.2022 16:08

W 2020 pomyliłem się o jedną cyfrę.
Nie chciałem ryzykować,więc na granicy w Rajce kupiłem następną.
Sympatyczna pani poinformowała mnie również,że można to załatwić w biurze obsługi turystów gdzieś
między Rajką a Gyorem tylko trzeba zjechać z autostrady.
Delikatnie mówiąc olałem to.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 20.06.2022 17:06

Cropidło napisał(a):W 2020 pomyliłem się o jedną cyfrę.
Nie chciałem ryzykować,więc na granicy w Rajce kupiłem następną.
Sympatyczna pani poinformowała mnie również,że można to załatwić w biurze obsługi turystów gdzieś
między Rajką a Gyorem tylko trzeba zjechać z autostrady.
Delikatnie mówiąc olałem to.

Chyba też to oleje i kupię nastepną na szczęście koszt to okolo 60zł więc dramatu nie ma.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.06.2022 17:26

marekkowalak napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Witam.mam pytanie czy po zakupie Węgierskiej winety jest możliwa zmiana nr.rej.samochodu?Niestety przy zakupie przez pomyłkę podałem nr auta którego już nie posiadam.


Raczej nie.
W regulaminie jest zapis o błędzie dotyczącym maks. 3 pozycji (liter lub cyfr), a przypuszczam, że u ciebie zmieniło się więcej.

W dodatku jest to obłożone karą administracyjną 1,470 forintów.


A jak wygląda kwestia zwrotu winiety? W sensie rezygnacji (vide rezygnacja z winiety austriackiej w wersji dla osoby fizycznej).
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2022 19:53

Sorry, wcześniej nie doczytałem - można przenieść dane winiety na nowy numer rejestracyjny w przypadku sprzedaży auta i kupna nowego! Przez ichnie biuro klienta. Tylko nadal podlega to opłacie administracyjnej 1470 forintów.

stachan napisał(a):
A jak wygląda kwestia zwrotu winiety? W sensie rezygnacji (vide rezygnacja z winiety austriackiej w wersji dla osoby fizycznej).


To samo - przez biuro klienta i również z opłatą w wysokości 1470 forintów.

Tu wrzucam link do ich przepisów:
https://toll-charge.hu/articles/article/customer-services
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2022 20:02

Zawsze lepiej być w plecy 17zł niż płacić za drugą winietę ;)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.06.2022 10:14

Kupowałem dziś winiety i na stronie

marekkowalak napisał(a):(SLO) https://evinjeta.dars.si/selfcare/en



natrafiłem na problem przy bezpośredniej płatności kartą - pokazał się komunikat o czasowym braku dostępności tej metody z radą spróbuj później.

Rozwiązaniem jest zaznaczenie opcji PayPal, gdzie również jest możliwość płatności kartą (bez konieczności zakładania konta) - przeszła bez problemu :idea:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 25.06.2022 21:49

stachan napisał(a):Kupowałem dziś winiety i na stronie

marekkowalak napisał(a):(SLO) https://evinjeta.dars.si/selfcare/en



natrafiłem na problem przy bezpośredniej płatności kartą - pokazał się komunikat o czasowym braku dostępności tej metody z radą spróbuj później.

Rozwiązaniem jest zaznaczenie opcji PayPal, gdzie również jest możliwość płatności kartą (bez konieczności zakładania konta) - przeszła bez problemu :idea:

dzięki za info - za tydzień będę testował zakup.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.06.2022 22:45

stachan napisał(a):Kupowałem dziś winiety i na stronie

marekkowalak napisał(a):(SLO) https://evinjeta.dars.si/selfcare/en



natrafiłem na problem przy bezpośredniej płatności kartą - pokazał się komunikat o czasowym braku dostępności tej metody z radą spróbuj później.

Rozwiązaniem jest zaznaczenie opcji PayPal, gdzie również jest możliwość płatności kartą (bez konieczności zakładania konta) - przeszła bez problemu :idea:

A ja dzisiaj kupowałem przy wjeździe autostradą z Austrii do Słowenii. Podajesz dowód rejestracyjny i dostajesz wydruk (do zachowania na czas ważności winiety). Nie wiedziałem wcześniej, że Słoweńcy wprowadzili e-winiety. Płaciłem gotówką w euro.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 27.06.2022 21:04

Kilka dni temu kupowałem winiety słoweńską i czeską na ich oficjalnych stronach (DARS i e-dalnice), płatność kartą bez problemów, wydruki potwierdzeń na wszelki wypadek zrobiłem i za kilka dni w drogę... :D
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty przeniesione we właściwe miejsce.

wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.07.2022 20:32

Mam pytanko: kto z Was kupuje winiety w necie? Rok temu kupowałem na Czechy (nie na polskich strona tylko czeskim), teraz widzę że można na Austrię i Słowenię. Jak to wygląda w praktyce?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.07.2022 20:37

wojstar napisał(a):Mam pytanko: kto z Was kupuje winiety w necie?

Z tego co czytam w odpowiednim temacie (tym o opłatach drogowych) to większość ;)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.07.2022 20:40

empire13 napisał(a):
wojstar napisał(a):Mam pytanko: kto z Was kupuje winiety w necie?

Z tego co czytam w odpowiednim temacie (tym o opłatach drogowych) to większość ;)

Czyli bez naklejek na szybę :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2022 20:57

wojstar napisał(a):Mam pytanko: kto z Was kupuje winiety w necie? Rok temu kupowałem na Czechy (nie na polskich strona tylko czeskim), teraz widzę że można na Austrię i Słowenię. Jak to wygląda w praktyce?

Pytaj o winiety we właściwych wątkach.
oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-3075.html
A najlepiej poczytaj ten wątek >>> oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 262
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone