Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.08.2022 11:39

Adax napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Adax napisał(a):Pewnie to było, ale nie znalazłem - ile szacunkowo procent on-line winiety wychodzą drożej, jeśli chodzi o CZ i A ?
Z tego co widzę to PZMot ma najdroższe :)


Chyba nie rozumiem ...

Ile kosztują nominalnie to wiadomo
W jakiej cenie sprzedaje PZMot to też wiadomo

Mamy Ci obliczyć jaka jest różnica w procentach między tymi cenami?

Czy o co chodzi?
No "chyba" ja też nie rozumiem Ciebie ;)


Bo to nie jest łatwa matma: jak cena spadnie ze 100 do 50, to 'tylko' o 50%, ale zeby wrocilo do 100, to juz musi wzrosnąć o 100%... ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2022 13:23

robertms napisał(a):
Bo to nie jest łatwa matma: jak cena spadnie ze 100 do 50, to 'tylko' o 50%, ale zeby wrocilo do 100, to juz musi wzrosnąć o 100%... ;)


Takie czasy :(

Matma niby taka sama, a dla coraz większej części społeczeństwa, jakby coraz trudniejsza ...

Pokuszę się o stwierdzenie, że może nawet dla "większej połowy" tego społeczeństwa ;)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 12.08.2022 21:28

Witam. Jadąc CZ-A (Mikulov) jest możliwość kupna winiety na granicy?
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 13.08.2022 07:35

Miril napisał(a):Witam. Jadąc CZ-A (Mikulov) jest możliwość kupna winiety na granicy?

Pewnie można, można też pare minut poświęcić i kupić elektroniczną, nie trzeba wtedy szukać miejsca do zaparkowania :wink: :papa:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 13.08.2022 22:33

Jak zmieni nam się wizja trasy np. Słowacja to co wtedy? :D
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 14.08.2022 10:49

W tym roku, winieta czeska i dwa razy austriacka kupowane były w drodze, tuż przed wjazdem albo po wjeździe. Na szczęście nie musiałem się zatrzymywać bo mi dzieciaki ogarnęły kupno przez internet. Tylko słoweńska wymagała więcej zachodu, tę kupiłem dzień wcześniej, bo wiedziałem, że i tak pojadę przez SLO.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2022 13:03

biagggio napisał(a):W tym roku, winieta czeska i dwa razy austriacka kupowane były w drodze, tuż przed wjazdem albo po wjeździe. Na szczęście nie musiałem się zatrzymywać bo mi dzieciaki ogarnęły kupno przez internet. Tylko słoweńska wymagała więcej zachodu, tę kupiłem dzień wcześniej, bo wiedziałem, że i tak pojadę przez SLO.


Zrobiłem to samo z ze słoweńską, w drodze w okolicach Graz, weryfikując jakie tempo w Lucko. Dzieciaki ogarniały, zajęło Ok 10 min. Można się zatrzymać, jak dzieciaki małe. Lub kupić za gotówkę na granicy. Według potrzeb i uznania.
Pozdrawiam serdecznie. Udanych wakacji.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2022 14:51

Miril napisał(a):Witam. Jadąc CZ-A (Mikulov) jest możliwość kupna winiety na granicy?


Pytałem dokładnie o to kilka stron wcześniej

"Austria bez zmian - buda z knajpą na granicy - Point of sale: Am Zollhaus 11, 2165 Drasenhofen"

Też lubię zmieniać trasy, przejścia, państwa a nawet daty

W tym roku tuż przed wyjazdem tak zmieniliśmy, że polecieliśmy do innego kraju nieco dalej :hut:

Tak więc jak nie musze to niczego nie kupuję wcześniej, a tak mam powód, aby choć na granicach wyjść z auta :)
Ostatnio edytowano 18.08.2022 11:53 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008
Zakup winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 18.08.2022 10:20

Witajcie Cromaniacy. Nigdy nie kupowałem winiet dla kogoś na nie mój samochód. Chciałem to zrobić dla kolegi ale zastanawiam się czy potrzebne są jakieś dane osobowe czy też wystarczy tylko numer rejestracyjny pojazdu. Czy nie jest to problemem ?.

Pozdrav
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Zakup winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.08.2022 10:45

https://www.cro.pl/gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184.html

Nie napisałeś, jakie winiety kupujesz, a dużo zależy od kraju. Np. węgierska wymaga rejestracji konta.
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 19.08.2022 16:34

W tym roku kupiłem vinety przez internet, ale na stronach wybranych krajów tj. Czechy, Austria i Słowenia po cenach jakie obowiązują, bo poprzez stronę polską płaci się więcej. Jest tylko jeden problem z Austria, gdzie jeżeli kupuje jako osoba prywatna to okres aktywacji wynosi 18 dni. Dlatego wykupiłem jako firma i wówczas vineta może być aktywna natychmiast.
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 19.08.2022 22:45

biagggio napisał(a):W tym roku, winieta czeska i dwa razy austriacka kupowane były w drodze, tuż przed wjazdem albo po wjeździe. Na szczęście nie musiałem się zatrzymywać bo mi dzieciaki ogarnęły kupno przez internet. Tylko słoweńska wymagała więcej zachodu, tę kupiłem dzień wcześniej, bo wiedziałem, że i tak pojadę przez SLO.

Mam nadzieje że dzieciaki zwróciły uwagę aby na austrie kupić na firmę bo inaczej może być niespodzianka. 8O
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 19.08.2022 23:48

Oczywiście! Przeszedłem szkolenie na forum
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 20.08.2022 01:15

biagggio napisał(a):Oczywiście! Przeszedłem szkolenie na forum

Super. :papa:
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 20.08.2022 09:42

ruwado napisał(a):Zawsze można kupić naprawdę w ostatniej chwili, jak już samochód spakowany... :wink:

Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej to w Austrii winieta jest aktywna dopiero po 18 dniach. Dla osób prywatnych jest 14 dni na odstąpienie od zakupu i dlatego te 18 dni. Jako firma winieta może być aktywna natychmiast.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 269
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone