Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie Diabeł nie może...to do Vodic pośle:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 02.08.2012 15:21

Jedź chłopie na KRYM

Na pewno nie pożałujesz
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.08.2012 09:15

gego napisał(a):Jedź chłopie na KRYM

Na pewno nie pożałujesz


Świetna relacja! Nie trafiłem wcześniej.... Genialnie... Już mi się klarują plany na przyszły rok:).

Teraz odpada. Jedziemy na 8-9 dni przecież, więc spędzenie 4 w samochodzie mija się z celem.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.08.2012 09:38

Klamka zapadła! Będziemy się witać ze Słowenią 01.09! Mam jednak dar przekonywania!:)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2012 10:53

MRK napisał(a):Klamka zapadła! Będziemy się witać ze Słowenią 01.09! Mam jednak dar przekonywania!:)


:nice: super, ale pamiętaj, po powrocie jesteś nam dłużny relację :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.08.2012 11:05

helen napisał(a):
MRK napisał(a):Klamka zapadła! Będziemy się witać ze Słowenią 01.09! Mam jednak dar przekonywania!:)


:nice: super, ale pamiętaj, po powrocie jesteś nam dłużny relację :)


Zerknij na pierwszy post w tym temacie:)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 03.08.2012 12:02

Na jeden dzień wpadnijcie do Logarskiej. To ok 90km z Bohinj. Warto. Popatrz sam: http://www.logarska-dolina.si
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 03.08.2012 12:50

Mosqito napisał(a):Na jeden dzień wpadnijcie do Logarskiej. To ok 90km z Bohinj. Warto. Popatrz sam: http://www.logarska-dolina.si


Już byłem na tej stronce. Zakładam, że tam pojedziemy, ale... kurcze, tego tam jest od groma i nie mam pojęcia, gdzie uderzać. Będę miał zgryz na kilka nocy, a jako kierownik wycieczki, muszę rozplanować wszystko dokładnie:).
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 03.08.2012 13:44

NorbertTM napisał(a):Polecam Zell am See w Austrii.



A ja na zime polecam Ci ZELL am ZILLER
Ja nie jestem miłośnikiem sportów zimowych a bawiłem się tam wyśmienicie :)
Więcej informacji i zdjęcia znajdziesz TU
Jak się zdecydujesz to daj znać-powiem Dominikowi (właścicielowi biura organizującego pobyt w ZELL am ZILLER) żeby się Tobą zaopiekował :)
A może się spotkamy bo coś słyszałem że mamy tam znowu grać
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.08.2012 00:51

Austria szybciej na wiosnę. Może do tego czasu nauczę się jeździć na nartach, a cisną mnie zewsząd cały czas:). A jak się nie nauczę, to dasz znać temu Dominikowi, coby mi rozrywkę zapewnił, jak cała reszta będzie jeździć:).
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.08.2012 14:13

Pytanie: z której strony lepiej wjechac na przełęcz Vrsic? Od Bovec czy też może od Kranjskiej Gory? Ma to jakieś znaczenie?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2012 14:32

MRK napisał(a):Pytanie: z której strony lepiej wjechac na przełęcz Vrsic? Od Bovec czy też może od Kranjskiej Gory? Ma to jakieś znaczenie?

Najlepiej wjechać z jednej strony, a zjechać na drugą. Z przełęczy można zrobić krótką i łatwą wycieczkę na Mojstrowkę.
W wątku https://www.cro.pl/slowenia-alpy-julijskie-oraz-kamnisko-savinjske-t26014.html na czwartej stronie znajdziesz fotki z zachodu słońca na Mojstrovce.

Jeśli byście się wybrali, to - oczywiście - w obie strony moim wariantem zejściowym.

Pozdrawiam,
Wojtek
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.08.2012 14:59

Franz napisał(a):
MRK napisał(a):Pytanie: z której strony lepiej wjechac na przełęcz Vrsic? Od Bovec czy też może od Kranjskiej Gory? Ma to jakieś znaczenie?

Najlepiej wjechać z jednej strony, a zjechać na drugą....


Nagroda Złotych Ust ląduje u Ciebie:). Znaczy jak??:)

Franz napisał(a):Z przełęczy można zrobić krótką i łatwą wycieczkę na Mojstrowkę. ...wariantem zejściowym.


Mógłbyś w przybliżeniu podać czas? Tak pi razy oko? I czy osoba z wadą serca sobie poradzi?

EDIT: i jeszcze pytanko... czy zwykła osobówka poradzi sobie z dotarciem na przełęcz pod Mangartem?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2012 15:12

MRK napisał(a):Nagroda Złotych Ust ląduje u Ciebie:). Znaczy jak??:)

Hmm... samochodem?
Nie bardzo wiem, co dokładnie kryje się w pytaniu: "jak?". Szosa jest wygodna po obu stronach przełęczy.

MRK napisał(a):Mógłbyś w przybliżeniu podać czas? Tak pi razy oko? I czy osoba z wadą serca sobie poradzi?

Czasy podane w przewodniku:
w górę - 2h15
w dół - 1h15

W kwestii wad serca nie mam stosownych kompetencji, by się wypowiadać.

MRK napisał(a):czy zwykła osobówka poradzi sobie z dotarciem na przełęcz pod Mangartem?

Bez problemów.

Pozdrawiam,
Wojtek
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.08.2012 15:20

Franz napisał(a):
MRK napisał(a):Nagroda Złotych Ust ląduje u Ciebie:). Znaczy jak??:)

Hmm... samochodem?
Nie bardzo wiem, co dokładnie kryje się w pytaniu: "jak?". Szosa jest wygodna po obu stronach przełęczy.


Dzięki za odpowiedzi.

Źle sprecyzowałem pytanie, mea culpa. Chodziło mi o to, od której strony jest gorszy podjazd/zjazd pod kątem samochodów (sprzęgło, klocki itp). Chyba, że nie ma to znaczenia. Teraz chyba się wysłowiłem:).
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Gdzie Diabeł nie może...to do Słowenii wyśle:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2012 15:28

MRK napisał(a):Chodziło mi o to, od której strony jest gorszy podjazd/zjazd pod kątem samochodów (sprzęgło, klocki itp). Chyba, że nie ma to znaczenia. Teraz chyba się wysłowiłem:).

Konkretnego nachylenia nie pamiętam, ale to normalna górska szosa z serpentynami. Mnóstwo samochodów na przełęczy.
Kiedy ja tam byłem, to się płaciło za parkowanie. Chyba że... zaparkowało się jakieś sto metrów na północ od samej przełęczy. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gdzie Diabeł nie może...to do Vodic pośle:) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone