Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk <-> Chorwacja - Relacja, objazdówka

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007
Gdańsk <-> Chorwacja - Relacja, objazdówka

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 08.09.2007 17:27

Przedstawiam Relację z podróży do CRO (2 raz, pierwszy samochodem)

W rolach głównych:
Ja, Narzeczona, Punto-lot, Anka (nawigacja)

Jechaliśmy w ciemno, prowadziła nas nawigacja, w domu tylko ustaliliśmy kolejność zwiedzania miejscowości.

Trasa
Gdańsk - Zagrzeb

Wyjazd 02.08 (czwartek) o godzinie 4 rano
03.08 po godzinie 3 rano przyjazd do Zagrzebia - nocleg w Omladinski Hotel Remetinec - koszt 48
Euro za 2 osoby z sniadaniem (ciezko to bylo nazwac sniadaniem)
23 godziny jazdy (prowadziła tylko jedna osoba na jednym red bullu i 5 minutach snu :D), z czego ok 2 godziny stracone na szukanie spania.

Prowadzila nas Anka, przez Wrocław, Jarocin, Boboszowice. Granice z
Czechami przekraczalismy ok 14:30. Pozniej Austria - Wieden, Slowenia, no i Cro.

Korki byly w Wiedniu (ok godziny 18 ) oraz przy granicy z Cro - duzo
Czechow, ale tragedii nie było.

Następnie nasza trasa wyglądała następująco:
Zagrzeb, Karlovac/mostanje, Karlovac, Plitvice, Bibinje, Zadar, Trogir
Salona, Split, Mimice -nocleg 4 dni, w między czasie wyjazd do Dubrovnika
Omis
Szybenik, Vodice, Rijeka, Pula, Rovinj, Dvigrad, Limski kanal
wyjazd z HR popołudniu 13.08, przejazd do Skocjan, pozniej Ljubljana (ok
18)
Granice Austria/Czechy przekraczalismy ok 1 w nocy 14.08, zaraz za
przejsciem granicznym przy stacji paliw Shell jest Motel w Mikulov
(http://www.mbzm.cz), polecam. Pokoje przestronne,
duza lazienka (z prysznicem), TV z podgladem na parking, w cenie (50 euro) sniadanie
(do wyboru 4 pozycje) oraz 2 butelki wina
Po godzinie 8 wyjazd do PL, postoj w Wrocławiu na obiad, a w Gdańsku bylismy
o 22.

W sumie przejechalismy ponad 4300KM, średnia prędkość podczas całej
podróży to ok 65KM/h, 77 godzin jazdy, auto spaliło ok 5,6L/100KM noPB95 (silnik 1.2)

Rady:
-Nie tankowac przy granicach i okolicach - najdrozsze paliwo (zarowno w PL
jak i CZ)
-Nie warto oszczedzac na winietach - Czechy, Austria - komfort jazdy
zupełnie inny niz bysmy mieli jechać bokiem
-W HR nie korzystalismy z autostrad, magistrala adriatycka w dobrym stanie,
ograniczenia predkosci dobrze dobrane, jak jest 40 to napewno trzeba tyle
jechac, aby niewypasc z drogi, ale przewaznie jedziemy ok 80KM.
- w Dubrowniku strasznie drogie lody, 7KUN w innych miejscowosciach 4 kuny za gałkę.
- Bierzemy EURO, za kwatery przewaznie biora w Euro. Euro wymieniamy na
kuny tyle ile potrzeba.
- Mozna placic karta w supermarkecie np Konzum, Plodine jak i w restauracjach
- Warto wziac zgrzewke lub dwie wody 0,5L na pewno sie przyda
- Na stacjach INA nie ma gazu, cena benzyny jest "dobra" w tym okresie 1L np PB95 kosztował 8KUN, oczywiscie mozna placic karta
- Warto kupić miód, pyszny
- Polecam czekoladę KRAS (http://www.kras.hr/index.php?mod=PROIZ& ... ik=hr&tp=1) pycha
- Szukanie kwater, przewaznie szukalismy tylko na jeden dzien, troche to trwalo i bralo sie pierwsze wolne. Więc o negocjacji nie było mowy.
Ostatnio edytowano 06.12.2008 15:53 przez gdapl, łącznie edytowano 2 razy
agal
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agal » 12.09.2007 20:24

Hej,

tez wybieramy sie na objazdówke, tyle ze ze Szczecina. Będziemy jechac przez Niemcy, Austrie Słowenię.
Mam pytanie o noclegi. My planujemy 5 w okolicach Dubrownika, tu mamy juz rezerwacje, ale póxniej to juz podobnie jak wy 1 -2.
Nasze plany sa nastepujące: Drvenik, Omis, Primosten, okolice Zadaru i okolice Plitwickich jezior.
Może korzystaliście z jakis w tych rejonach i mógłbys podac namiary. Nie chcielibysmy zbyt dużo czasu tracic na poszukiwania.
Pozdrawiam

Agnieszka
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 13.09.2007 20:12

W OMIS jest trochę "SOBE" ale tam nie nocowalismy, wszystko zajęte, spalismy ok 10km dalej. W okolicach Zadaru jest miejscowość Bibinje ale tam jest "drogo".
Przygotujcie sie że na jeden dzien mało kto bedzie chciał przenocowac, lub beda chcieli wyzsza kwote. Ale poza sezonem pewnie bedzie latwiej...

W drodze do Plitwickich jezior było sporo noclegów, wiec pewnie bez problemu w ciagu kilku minut sie cos znajdzie.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 13.09.2007 20:53

No to wtrącę swoje trzy grosze:

gdapl napisał(a):Trasa
Gdańsk - Zagrzeb

23 godziny jazdy (prowadziła tylko jedna osoba na jednym red bullu i 5 minutach snu :D), z czego ok 2 godziny stracone na szukanie spania.


Również jechałem prawie 24 h (z kilkoma przystankami i jednym 2h spaniem) z Chorwacji i stwierdzam: NIGDY WIĘCEJ TAKIEJ DŁUGIEJ JAZDY. Nie muszę chyba mówić dlaczego...

Rady:
-Nie tankowac przy granicach i okolicach - najdrozsze paliwo (zarowno w PL
jak i CZ)


Nie jest to regułą. Tankowałem LPG na stacji Shell w Jasienicy koło Cieszyna w drodze do CRO za 2,02 PLN.

- Na stacjach INA nie ma gazu,


Nieprawda. Kilkakrotnie tankowałem LPG na stacjach INA.
Zerknij tutaj:
http://www.proplin.hr/Engleski/punionice.html
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 14.09.2007 06:38

miejski napisał(a):
- Na stacjach INA nie ma gazu,


Nieprawda. Kilkakrotnie tankowałem LPG na stacjach INA.
Zerknij tutaj:
http://www.proplin.hr/Engleski/punionice.html

NIGDY WIĘCEJ TAKIEJ DŁUGIEJ JAZDY. Nie muszę chyba mówić dlaczego...



Tam gdzie tankowalem i przejezdzajac nie widzialem LPG, nawet na nowej stacji wybudowanej przy autostradzie, wiec stad moj wniosek...

A co do dlugiej jazdy, coz... tym razem inaczej zaplanuje i pewnie uda sie przejechac w 20-21H :-)
morawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 29.01.2008
Gdansk-Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) morawa » 05.02.2008 17:21

Od dluzszego czasu studiuje trase przejazdu i z glupia frant wpisalem w maps.google.com Gdansk-Sloweniai.... poprowadzilo mnie przez Niemcy. Mysle ze to dobry wybor. Gdansk-Szczecin - kiepa ale da sie przezyc i dalej utobanami przez cale Niemcy, Austrie, Slowenie i A1 Chorwacka do konca. Co wy na to? Planuje zejsc ponizej 20h (mysle ze niezle mozna nadrobic na banach niemieckich - i jeszcze wybieram jazde popoludniu - raczej nie powinno byc korkow?
Bede wdzieczny za podpowiedz - bede jeczal po raz pierwszy do "cieplych" krajow i sie nie moge doczekac...
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 05.02.2008 18:10

Przez Niemcy napewno mozna nadrobic, zalezy czym sie jedzie ;)
No i bedzie wieksze spalanie heheh

Uwazam ze mozna dojechac do Cro moja strasa ponizej 20H pod warunkiem:
- Brak remontow (teraz od Gdańska masz troche km autostrady :D, wiec omija sie troche miejscowosci gdzie jedzie sie "przepisowe 50")
- Brak korkow
- Jazda autostradami w CZ, A...
- Wyjazd rano, a i moze wczesniej (korki)
- I pewnie jeszcze jazda szybsza niz nakazuja znaki
- Dojedziesz do Zagrzebia, bo zeby "do konca" to raczej bym nie liczyl na to...
morawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 29.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) morawa » 05.02.2008 19:43

Skodunia Octavia kombi jumbojet 1.9 TDiiiiiii :lol: - spalania nie biore pod uwage (na paczce bedzie trzech chlopakow 12,5 i 1 lat) - czas to spokoj :-)
Troche jezdze po Polsce i masakra to jedno z lepszych opisow tego co sie dzieje na naszych "drogach" (mniejszymi literkami sie nie dalo :-)
Poznie jto opisze - teraz pozostaje tylko termin do wyboru - przeraza mnie temperatura w sierpniu (taki byl pierwotny plan) i pewnie wybiore sie koniec czerwca poczatek lipca w okolice Makarskiej. Jezuuuuu, nie moge sie doczekac. Ale bedzie jazda (w sensie juz na miejscu:) ).
Najlepsze jest to ze moja zonka nic o tym nie wie ha ha ha... Taka niespodzianka, az mnie rozpiera. Dowie sie gdzie jedziemy jak sie obudzi na granicy SLowenia/Cro. Bedzie jazda............ Teraz szukam ciekawego, spokojnego, najpiekniejszego miejsca na MOJE wakacje... na razie
ps. myslisz ze zagiel na dachu ma sens? moze troszke podciagne z czasem?:-) :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2008 19:49

gdapl napisał(a):...
Rady:
- Na stacjach INA nie ma gazu, ....

Jest :wink:
strona z wyszukiwarką stacji INA, na których jest LPG
Pozdrav :papa:
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008
Re: Gdansk-Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 01.05.2008 10:00

morawa napisał(a):Od dluzszego czasu studiuje trase przejazdu i z glupia frant wpisalem w maps.google.com Gdansk-Sloweniai.... poprowadzilo mnie przez Niemcy. Mysle ze to dobry wybor. Gdansk-Szczecin - kiepa ale da sie przezyc i dalej utobanami przez cale Niemcy, Austrie, Slowenie i A1 Chorwacka do konca. Co wy na to? Planuje zejsc ponizej 20h (mysle ze niezle mozna nadrobic na banach niemieckich - i jeszcze wybieram jazde popoludniu - raczej nie powinno byc korkow?
Bede wdzieczny za podpowiedz - bede jeczal po raz pierwszy do "cieplych" krajow i sie nie moge doczekac...


Moim zdaniem bicie rekordów: kto dalej i w krótszym czasie, jest niepotrzebnym narażaniem zycia swojego i innych uczestników ruchu (ale zabrzmiało, policjantką nie jestem, ale przeżyłam wypadek). Uważam, że noclego po drodze w tak długiej trasie jest niezbędny: człowiek wypoczęty ma przyjemnośc z jazdy, a i zwiedzić coś po drodze warto, zwłaszcza jak się jedzie po raz pierwszy. My swoją pierwszą trasę rozłozylismy na dwa dni jadąc z Mazur:
pierwszy nocleg w Mikulovie na granicy czesko-austriackiej, a drugi w Plitvicach połaczony z 6-godzinnym zwiedzaniem tego przepięknego PN. Trzeciego dnia na spokojnie dojechaliśmy do celu. A powrotna droga juz była zjednym noclegiem w Mikulovie.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008
Re: Gdansk-Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 01.05.2008 18:43

zauroczona napisał(a):
morawa napisał(a):Od dluzszego czasu studiuje trase przejazdu i z glupia frant wpisalem w maps.google.com Gdansk-Sloweniai.... poprowadzilo mnie przez Niemcy. Mysle ze to dobry wybor. Gdansk-Szczecin - kiepa ale da sie przezyc i dalej utobanami przez cale Niemcy, Austrie, Slowenie i A1 Chorwacka do konca. Co wy na to? Planuje zejsc ponizej 20h (mysle ze niezle mozna nadrobic na banach niemieckich - i jeszcze wybieram jazde popoludniu - raczej nie powinno byc korkow?
Bede wdzieczny za podpowiedz - bede jeczal po raz pierwszy do "cieplych" krajow i sie nie moge doczekac...


Moim zdaniem bicie rekordów: kto dalej i w krótszym czasie, jest niepotrzebnym narażaniem zycia swojego i innych uczestników ruchu (ale zabrzmiało, policjantką nie jestem, ale przeżyłam wypadek). Uważam, że noclego po drodze w tak długiej trasie jest niezbędny: człowiek wypoczęty ma przyjemnośc z jazdy, a i zwiedzić coś po drodze warto, zwłaszcza jak się jedzie po raz pierwszy. My swoją pierwszą trasę rozłozylismy na dwa dni jadąc z Mazur:
pierwszy nocleg w Mikulovie na granicy czesko-austriackiej, a drugi w Plitvicach połaczony z 6-godzinnym zwiedzaniem tego przepięknego PN. Trzeciego dnia na spokojnie dojechaliśmy do celu. A powrotna droga juz była zjednym noclegiem w Mikulovie.



jestem jak najbardziej za @Zauroczoną - bez pojęcia gnać do celu - przecież to są nasze wakacje więc dajmy trochę luzu - co przyjdze z tego że do celu dobrniemy o 12 godzin wcześniej wykończeni - bez sensu - trasa jest śliczna ,masa ciekawych "ruin" do obejżenia więc spokojnie. Moim skromnym zdaniem jest wyjechać dzień wcześniej (nawet wieczorem -żeby się przetelepać przez nasz "cudny kraj")ale luzacko i bez nerwów .... :) Pozdrówki !!!
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 01.05.2008 19:07

No, ale jak "grafik" napięty to się jedzie tak a nie inaczej :)
Zresztą jest co wspominać ;)
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 12.05.2008 19:32

gdapl napisał(a):No, ale jak "grafik" napięty to się jedzie tak a nie inaczej :)
Zresztą jest co wspominać ;)



zawsze jest co wspominać ... :D :D :D nawet nocną mordęgę i wkurzenie graniczne(kolejka) :D
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 12.05.2008 20:58

Jacek L napisał(a):
gdapl napisał(a):No, ale jak "grafik" napięty to się jedzie tak a nie inaczej :)
Zresztą jest co wspominać ;)



zawsze jest co wspominać ... :D :D :D nawet nocną mordęgę i wkurzenie graniczne(kolejka) :D


W ubiegłym roku wracając, staliśmy 6 godz. w korku na wyjeździe z Cro na Słowenie. Przyznam, że mimo tego nie byłam za bardzo zdenerwowana, choć zwykle nie jestem cierpliwa w takich sytuacjach. Chyba byłam baardzo wypoczeta po pobycie i miałam nieźle "naładowane akumulatorki" :)
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008
Re: Gdansk-Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 17.12.2008 21:51

morawa napisał(a):Od dluzszego czasu studiuje trase przejazdu i z glupia frant wpisalem w maps.google.com Gdansk-Sloweniai.... poprowadzilo mnie przez Niemcy. Mysle ze to dobry wybor. Gdansk-Szczecin - kiepa ale da sie przezyc i dalej utobanami przez cale Niemcy, Austrie, Slowenie i A1 Chorwacka do konca. Co wy na to? Planuje zejsc ponizej 20h (mysle ze niezle mozna nadrobic na banach niemieckich - i jeszcze wybieram jazde popoludniu - raczej nie powinno byc korkow?
Bede wdzieczny za podpowiedz - bede jeczal po raz pierwszy do "cieplych" krajow i sie nie moge doczekac...


Czy pisząc kiepa o trasie Gdańsk - Szczecin miałeś również na myśli również ten odcinek Słupsk - Płoty :evil:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gdańsk <-> Chorwacja - Relacja, objazdówka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone