Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk i Województwo Pomorskie

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2021 19:22

Jakoś nikt nie komentowal ani nie wolał, to zaprzestałem :)

Na pewno warto byłoby wziąć jakoś klimatyczny pensjonat we Wrzeszczu albo Oliwie. Stamtąd SKM na Old Town:)

Jakby co mogę pomóc coś wylukac
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.05.2021 20:17

tony montana napisał(a):Jakoś nikt nie komentowal ani nie wolał, to zaprzestałem :)


:oczko_usmiech:

Wołałem , usłyszałeś :?:
Komentowanie Twoich zdjęć - tematycznie , dla mnie bomba , technicznie - nie znam się , ale mnie podobają się bardzo 8)

No to jak będzie :?:


Pozdrawiam
Piotr
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 15.05.2021 21:17

Dzięki za chęć pomocy. Jak się zdecyduję, to będę krzyczeć :wink:
Jakoś ostatnio brakuje mi zapału, weny i czego tam jeszcze potrzeba do planowania podróży.
Nawet jakiegoś malutkiego planu nie chce mi robić. Fakt, że muszę od podstaw, bo to rejon mi nieznany.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2021 17:59

piotrf napisał(a):
tony montana napisał(a):Jakoś nikt nie komentowal ani nie wolał, to zaprzestałem :)


:oczko_usmiech:

Wołałem , usłyszałeś :?:
Komentowanie Twoich zdjęć - tematycznie , dla mnie bomba , technicznie - nie znam się , ale mnie podobają się bardzo 8)

No to jak będzie :?:


Pozdrawiam
Piotr


Hej
Postaram się coś wrzucić z oatatniego wyjazdu na Mierzeję Wiślaną, ale póki co mam problem z importem zdjęc :)

pozdrowienia

aga_stella napisał(a):Dzięki za chęć pomocy. Jak się zdecyduję, to będę krzyczeć :wink:
Jakoś ostatnio brakuje mi zapału, weny i czego tam jeszcze potrzeba do planowania podróży.
Nawet jakiegoś malutkiego planu nie chce mi robić. Fakt, że muszę od podstaw, bo to rejon mi nieznany.


Proponuję:
1 dzień na Mierzei Wiślanej
a. spacer po Krynicy
b. spacer na Przekop Mierzei ;)
c. Zdobycie Góry Piratów i Wielbłądziego Garbu
+ wracając z Mikoszewa na Ujście Wisły

2. 2 dni w Gdańsku - Old Town, Westerplatte, Katedra Oliwska, Pachołek

3. Kaszuby - rejs po Jeziorze Raduńskim lub Ostrzyckim. Zdobycie Wieżycy. Zakupy lokalnego jadła w Wyczechowie "U przyjaciół". ZUpa rybna z ich pstrąga - palce lizać. Zakup jajek i kapusty kiszonej w słoiku u babuszki obok :)

4. Szlakiem Latarni Morskich: Rozewie (wczesniej Krynica), Stilo

5. Plażing na polskiej Fuercie - Białogórze.

:papa:


:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2021 18:29

Trochę wariacji z Województwa Pomorskiego - ostatnie tygodnie

Rewa - mini molo
Obrazek

Pucci Bay - widok w kierunku Osłonina/Rzucewa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rewa - Mechelinki
Obrazek

Yacht Park - nowe osiedle nadmorskie w Gdyni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mechelinki - widom na Torpedownię na Babich Dołach
Obrazek

Mechelinki
Obrazek

Obrazek

Klif Pierwoszyńsko-Mecheliński
Obrazek

Obrazek

Kępa OKsywska
Obrazek

Obrazek

:papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 16.05.2021 20:32

Hej, Tony :)
Fajne plenery...
Czwarte i piąte.... na 5 :!:
8)
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2021 08:57

Pięknie, mam nadzieję, że za tydzień na Bałtyk zawitam, bo ten tydzień już sobie odpuściliśmy...

tony montana napisał(a):4. Szlakiem Latarni Morskich: Rozewie (wczesniej Krynica), Stilo
Jako że latarnie morskie uwielbiam, to rozszerzyłabym to jeszcze o: Nowy Port i port Północny w Gdańsku, Sopot, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Rozewe, Stilo, Czołpino. Dalej na Zachód to osobna wycieczka....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.05.2021 17:37

Dzięki. Trochę mnie zmobilizowałeś do działania.
Bo.... skąd ja ma wiedzieć co to takiego Pachołek :?: :lol: Musiałam sprawdzić.
Tak samo - co to - Góra Piratów i Wielbłądzi Garb. Już wiem.
Wreszcie coś zaczęło się lęgnąć.
Mam pytanie odnośnie katedry w Oliwie. Jeśli nie ma koncertu, to warto faktycznie tam iść?

Dalsze pytania
napisałeś, że 2 dni w Gdańsku i wymieniłeś raptem tyle - Old Town, Westerplatte (wydaje mi się, że jak nie zobaczę to wiele nie stracę, a może się mylę?), Katedra Oliwska, Pachołek.
A ja mam zamiar jeszcze zwiedzić Muzeum II wojny (wiem, że ponoć kilka godzin, ale myślę że coś między 2-3 mi wystarczy), wejść do Muzeum Narodowego i zobaczyć Memlinga i się zastanawiam, czy dam radę.
Nie wiem czy warto iść do Muzeum bursztynu, ale korci mnie.
Do Krynicy pojadę, ale i do Sopotu, bo nigdy tam nie byłam.
Noclegi mi trochę brużdżą. Bo chciałabym w centrum Gdańska (wyjście nocne) i nawet widzę przyzwoite oferty apartamentów, ale obawiam się problemów z parkingiem. I chyba to mnie najbardziej zniechęca, czy może stopuje.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.05.2021 14:46

CROberto napisał(a):Hej, Tony :)
Fajne plenery...
Czwarte i piąte.... na 5 :!:
8)
:papa:


Dzięki Robert :)
pozdrowienia

piekara114 napisał(a):Pięknie, mam nadzieję, że za tydzień na Bałtyk zawitam, bo ten tydzień już sobie odpuściliśmy...

tony montana napisał(a):4. Szlakiem Latarni Morskich: Rozewie (wczesniej Krynica), Stilo
Jako że latarnie morskie uwielbiam, to rozszerzyłabym to jeszcze o: Nowy Port i port Północny w Gdańsku, Sopot, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Rozewe, Stilo, Czołpino. Dalej na Zachód to osobna wycieczka....


Si, jest tego całkiem sporo, na wszystkich tych obiektach byłem :)

ps. sprawdź pw Betee

:papa:

aga_stella napisał(a):Dzięki. Trochę mnie zmobilizowałeś do działania.
Bo.... skąd ja ma wiedzieć co to takiego Pachołek :?: :lol: Musiałam sprawdzić.
Tak samo - co to - Góra Piratów i Wielbłądzi Garb. Już wiem.
Wreszcie coś zaczęło się lęgnąć.
Mam pytanie odnośnie katedry w Oliwie. Jeśli nie ma koncertu, to warto faktycznie tam iść?


Możesz zamiast Pachołka "zrobić" Górę Gradową - lepszy dostęp :)
a i widok chyba lepszy bo bliżej Old Town

Jeśli nigdy nie byłaś w Katedrze to i bez koncertu warto, także dlatego, aby zobaczyć Park Oliwski (szczególnie piękny w zimowej szacie) obok i tam sobie pospacerować :)

aga_stella napisał(a):Dalsze pytania
napisałeś, że 2 dni w Gdańsku i wymieniłeś raptem tyle - Old Town, Westerplatte (wydaje mi się, że jak nie zobaczę to wiele nie stracę, a może się mylę?), Katedra Oliwska, Pachołek.


Oczywiście, że jest tego dużo więcej :) Jeśli ktoś lubi zwiedzać churche to w GDN masz ich całkiem sporo i to już może zając pół dnia albo i cały dzień
Muzeów nie brałem pod uwagę pisząc, bo wtedy były zamknięte.
II WŚ obowiązkowo, Memling uważam że tez warty


aga_stella napisał(a):A ja mam zamiar jeszcze zwiedzić Muzeum II wojny (wiem, że ponoć kilka godzin, ale myślę że coś między 2-3 mi wystarczy), wejść do Muzeum Narodowego i zobaczyć Memlinga i się zastanawiam, czy dam radę.
Nie wiem czy warto iść do Muzeum bursztynu, ale korci mnie.
Do Krynicy pojadę, ale i do Sopotu, bo nigdy tam nie byłam.


W Sopotach nie byłaś? Uaaaa, no warto choć zobaczyć Molo 'spłynąć Monciakiem"

aga_stella napisał(a):Noclegi mi trochę brużdżą. Bo chciałabym w centrum Gdańska (wyjście nocne) i nawet widzę przyzwoite oferty apartamentów, ale obawiam się problemów z parkingiem. I chyba to mnie najbardziej zniechęca, czy może stopuje.


Tak, to jest problem, alternatywnie możesz zobaczyć jak wygląda parkowanie "nocne" w Forum (nowa Galeria przy głównej ulicy GDN) - byc może da radę.

Choć z drugiej strony - Szybka Kolej Miejska i Kolej Metropolitalna działa świetnie i ja nie brałbym pod uwagę pchania się do GDN autem na cały dzień (czy dzień i noc). SKM jeździ do 1 w nocy, potem co godzinę, więc jak znajdziesz fajną lokalizację blisko przystanku SKM to hulaj dusza :)
Np zobacz apartmany w Oliwie przy SKM - SKM-ką 15 minut do serca Old Town - przystanek Śródmieście (powstał parę lat temu)

pozdro
:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.05.2021 19:15

Dzięki bardzo. Chyba faktycznie lepiej poza centrum zdecydować się na nocleg.
Całe Trójmiasto i okolice są mi nieznane :oops: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2021 21:59

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):4. Szlakiem Latarni Morskich: Rozewie (wczesniej Krynica), Stilo
Jako że latarnie morskie uwielbiam, to rozszerzyłabym to jeszcze o: Nowy Port i port Północny w Gdańsku, Sopot, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Rozewe, Stilo, Czołpino. Dalej na Zachód to osobna wycieczka....
Si, jest tego całkiem sporo, na wszystkich tych obiektach byłem :)
Ja też wszystkie polskie odwiedziłam :mrgreen: Niektóre, jak Niechorze czy Kołobrzeg, nawet kilkukrotnie....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.05.2021 16:38

Klamka zapadła jadę :D Apartament na Toruńskiej i na szczęście z parkingiem bezpłatnym.
Jak masz jakieś jeszcze sugestie to się sprężaj, bo zaczynam się pakować :wink: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 01.06.2021 17:51

tony montana napisał(a):Gdańsk
Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a po zwiedzeniu dużej części Europy, nie zawaham się powiedzieć, ze jedno z najciekawszych w Europie.

Podpisuję się pod tym zdaniem obydwiema łapkami.
Gdańsk jest piękny. Myślę, że może pretendować do najładniejszego miasta w Polsce (przynajmniej moim zdaniem).
Dzięki Tony, bo w dużej mierze jakoś mnie zmobilizowałeś. A Twoje zdjęcia też zrobiły swoje.
Twoje zdrowie - chińskim piwkiem, bardzo dobrym.
20210528_191059.jpg

20210530_220048.jpg
20210530_170515.jpg
20210530_131602.jpg
20210529_125132.jpg

20210528_174159.jpg

Piknie było :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.06.2021 19:19

Ooooo, fajnie, że się zdecydowałaś.
Gdańsk to jest potęga jeśli chodzi o architekturę

Widzę, że i moje Śledziowo się załapało ;)

pozdrowienia!!
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 01.06.2021 19:39

tony montana napisał(a):
Widzę, że i moje Śledziowo się załapało ;)

pozdrowienia!!

Dlaczego Śledziowo? 8O (O Gdynie Ci chodzi?)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gdańsk i Województwo Pomorskie - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone