Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2018 08:32

dg napisał(a):Siemka, dostałem list z Austrii. Mam podać kto kierował autem w Lictenberg kierunek Mureck (objazd p... autostrad w SLO). Nie podali żadnej przyczyny.
Mieliscie takie sytuacje tam moze, ew gdzie indziej?


Jest cały temat o mandatach w Austrii. Poszukaj, poczytaj, wyciągnij wnioski, zdecyduj. Jest tam też moja "batalia" po tym, jak LPD skierowało sprawę do polskiego sądu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2018 16:28

slavko.v napisał(a):Czy orientujecie się jaka jest tolerancja przekroczenia prędkości na Słowacji (fotoradary)?
Czytałem, że na Węgrzech na fotoradarach jest tolerancja 15km/h w terenie zabudowanym i 20km/h poza terenem zabudowanym
(źródło forum węgierskie)



Po tym, co się stało w Dolnym Kubinie szczerze, od serca radzę - jedź tyle, ile widnieje na znakach zakazu ograniczających prędkość. Trzech debili wyrobiło taką opinię Polakom na Słowacji (a raczej podkręciło funkcjonujący tam już stereotyp), że każdy, kto dopuści się drobnego przekroczenia będzie pokutował (dosłownie, bo "pokuta" to mandat).
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 05.10.2018 07:47

100 % się zgadzam- opinie mamy przez debili na pewno fatalną
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2018 08:41

bodzio_gdańsk napisał(a):100 % się zgadzam- opinie mamy przez debili na pewno fatalną


Wcześniej też mieliśmy.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 08.04.2019 09:55

Aktualny taryfikator mandatów w Słowacji. ( drugie od góry PDF)


https://www.minv.sk/?dokumenty-na-stiahnutie-5
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 08.04.2019 09:59

Ma ktoś może stronę do umiejscowienia fotoradarów stacjonarnych na Słowacji. Czytałem ze jest ich tylko 13 w całym kraju.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2019 13:07

wajheczka napisał(a):Ma ktoś może stronę do umiejscowienia fotoradarów stacjonarnych na Słowacji. Czytałem ze jest ich tylko 13 w całym kraju.


Z tymi 13 to ktoś pojechał ;) W linku obok jest cała mapka - Unikátna mapa: Presne tu na vás číhajú radary
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 08.04.2019 14:39

https://forsal.pl/artykuly/1098206,foto ... -2018.html
artykuł sprzed ponad roku
owe 13 to widziałem jeszcze w ok trzech innych artykułach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2019 19:46

"Eksperci Systemu Yanosik" - i dalej nie czytam ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2019 00:19

Temat trochę umarł, więc go przypomnę ze względu na foto w Grazu gdzie na bramownicach jest wyświetlana prędkość (brak znaków pionowych) i zaraz po drugiej bramownicy jest pstryk po prawej stronie na poboczu.
Właśnie w sobotę błysło, ale nie wiem czy mnie czy austriakowi co koło mnie jechał po prawej lekko z przodu o pół długości auta.
Na bramownicy było 100km/h a nawigacja pokazywała 130km/h jako dopuszczalne, więc to miejsce to mała pułapka.
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 20.05.2019 06:27

wielbiciel napisał(a):Na bramownicy było 100km/h a nawigacja pokazywała 130km/h jako dopuszczalne, więc to miejsce to mała pułapka.


Żadna pułapka, kto ufa nawigacji bezgranicznie?
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 20.05.2019 08:16

wielbiciel napisał(a):Właśnie w sobotę błysło, ale nie wiem czy mnie czy austriakowi co koło mnie jechał po prawej lekko z przodu o pół długości auta.

Najprawdopodobniej oboje unikniecie mandatu, bo na zdjęciu nie może być innych pojazdów.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2019 17:27

cromanT napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Na bramownicy było 100km/h a nawigacja pokazywała 130km/h jako dopuszczalne, więc to miejsce to mała pułapka.


Żadna pułapka, kto ufa nawigacji bezgranicznie?

Pułapka w tym sensie że nie ma oznakowania pionowego, tylko bramownice z wyświetlaną prędkością, a tą możemy w każdej chwili zmienić. I nie ma żadnego "achtung!", tylko wyświetlona prędkość.
Poniżej to miejsce:
https://www.google.hr/maps/dir//47.0118 ... !3e0?hl=pl
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2019 17:28

grab56 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Właśnie w sobotę błysło, ale nie wiem czy mnie czy austriakowi co koło mnie jechał po prawej lekko z przodu o pół długości auta.

Najprawdopodobniej oboje unikniecie mandatu, bo na zdjęciu nie może być innych pojazdów.

Też mam taką nadzieję, poczekamy zobaczymy.
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 20.05.2019 19:05

wielbiciel napisał(a):tylko bramownice z wyświetlaną prędkością, a tą możemy w każdej chwili zmienić


Jakież to polskie, cały świat na nas poluje. Zmieniają tą prędkość co chwilę aby nas złapać :D

tylko wyświetlona prędkość


I czego tu nie rozumiesz? Jakiś problem ze zwolnieniem do obowiązującej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry] - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone