Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek_krk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_krk » 03.06.2021 20:46

Część,
Jechałem na Chorwację od strony Chyżne przez Budapeszt, w miejscach zabudowanych były radarowe wyświetlacze prędkości, wiecie takie co pokazują waszą aktualną prędkość. Czy z takiego urządzenia mogę dostać mandat? I czy zawsze przed urządzmeniami typu fotoradary musi być uprzednio postawiony znak o tym sygnalizujący. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek czy to pozytywną czy negatywną odpowiedź.
Jacek
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.06.2021 21:01

To pokazuje Twoja aktualną prędkość i mobilizuje do użycia hamulca :wink:
Mandatu z tego nie dostaniesz.
Co do drugiej części pytania, to niekoniecznie musisz być informowany o fotoradarze.
Zwłaszcza na Słowacji. :wink:

I jeszcze jedno - jeździmy do Chorwacji.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 03.06.2021 22:58

Ja jeżdżę od 17 lat NA ;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 04.06.2021 08:43

Jacek_krk napisał(a):Część,
Jechałem na Chorwację od strony Chyżne przez Budapeszt, w miejscach zabudowanych były radarowe wyświetlacze prędkości, wiecie takie co pokazują waszą aktualną prędkość. Czy z takiego urządzenia mogę dostać mandat? I czy zawsze przed urządzmeniami typu fotoradary musi być uprzednio postawiony znak o tym sygnalizujący. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek czy to pozytywną czy negatywną odpowiedź.
Jacek


My jeździmy DO Chorwacji.
urządzmeniami ? Z takiego urządzenia nie dostaniesz.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 08.06.2021 21:40

Chyba nie dostaniesz, ale z kamery nad skrzyżowaniem już tak. Gdzieś opisałem jak dwa lata temu dostałem mandat własnie z takiej kamery na terenie HU. Ograniczenie na trasie do 70, a miałem jakoś lekko ponad 80. Jak wróciłem po 2 tygodniach z wakacji mandat już czekał.. :)
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 03.07.2021 16:21

Ma ktoś albo wie gdzie znaleźć wykaz fotoradarów na Węgrzech stacjonarnych ?
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 05.07.2021 22:44

Na drodze 86 Węgry, są dwie czynne suszarki. Pierwsza wioska Zalabaksa i druga zaraz obok - wioska Kalócfa. Uważajcie, bo mandaty są dotkliwe.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 05.07.2021 22:51

adresik84 napisał(a):Ma ktoś albo wie gdzie znaleźć wykaz fotoradarów na Węgrzech stacjonarnych ?



http://guretruck.com/SpeedRadarsHungary/pl
Yanosik pokazuje fotoradary na M 86 i 86 .
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry] - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone