Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.05.2019 20:48

cromanT napisał(a):
wielbiciel napisał(a):tylko bramownice z wyświetlaną prędkością, a tą możemy w każdej chwili zmienić


Jakież to polskie, cały świat na nas poluje. Zmieniają tą prędkość co chwilę aby nas złapać :D

tylko wyświetlona prędkość


I czego tu nie rozumiesz? Jakiś problem ze zwolnieniem do obowiązującej?

Widać że nie rozumiesz treści, nikt tu nie wspomniał o "polowaniu" tylko ty, a to ma być ostrzeżenie o punkcie w którym "pstrykają". Rozumiem przepisy i wiem ze obowiązującą prędkością jest ta na oznakowaniu pionowym a wyświetlana jest ewentualnie zalecana.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.05.2019 22:03

Witam.
Od dłuższego czasu korzystam z Yanosika i nie ukrywam, że w Polsce bardzo się przydaje. W związku z moim wyjazdem do Chorwacji za miesiąc mam pytanie do znawców tematu: w których z krajów tranzytowych (Słowacja, Czechy, Austria, Węgry, Słowenia, Włochy, Chorwacja) Yanosik pokazuje aktualne ostrzeżenia, a w których nie ma sensu go włączać, bo będzie milczał przez całą drogę (nawigację mam oddzielną, więc Yanosikowa niepotrzebna, z wideo-rejestratora też nie korzystam). Chodzi mi jedynie o ostrzeżenia: nie tylko patrole czy fotoradary, ale też utrudnienia w ruchu.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 28.05.2019 08:31

Ciężki temat, zwłaszcza jeśli chodzi o patrole czy fotoradary.

Yanosik może coś pokaże (a może nie) na Słowacji ale bez szaleństw.

Korzystałem z TomToma, ale on pokazuje tylko radary stacjonarne (nie wiem czy wszystkie) i korki.

Ponoć Waze jest pod tym względem lepsze za granicą. Z tym, że ja nie próbowałem, jakoś się nie mogę przekonać.

Utrudnienia w ruchy pokazują praktycznie wszystkie nawigację, z tym, że różnie bywa z szybkością pojawiania się nowych problemów.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.05.2019 10:11

marekkowalak napisał(a): w których z krajów tranzytowych (Słowacja, Czechy, Austria, Węgry, Słowenia, Włochy, Chorwacja) Yanosik pokazuje aktualne ostrzeżenia


Jeździłem tydzień temu po Austrii i Yanosik świetnie dawał sobie radę na autostradach z fotoradarami :mrgreen: Miał 100% skuteczność. Mały minus, że wklepanych jest sporo odcinkowych pomiarów prędkości, których w rzeczywistości nie ma.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.05.2019 10:13

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno skorzystam w takim razie w Austrii, chociaż w nocy nie spodziewam się większych utrudnień - ale ostrzeżenia przed pomiarami prędkości się przydadzą.

Na Słowacji ostrzeganie przed radarami mi raczej niepotrzebne, bo tam zawsze jadę przepisowo co do kilometra (raz zapłaciłem za przekroczenie o 7km/h i teraz mam nauczkę), tym bardziej że tam i tak nie wolno mieć telefonu na szybie, więc do sprawdzania ewentualnych korków przed Czadczą czy za Trnavą zatrudnię żonę z GM :D :D .
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.05.2019 10:38

marekkowalak napisał(a):Dzięki za odpowiedzi. Na pewno skorzystam w takim razie w Austrii, chociaż w nocy nie spodziewam się większych utrudnień - ale ostrzeżenia przed pomiarami prędkości się przydadzą.

Na Słowacji ostrzeganie przed radarami mi raczej niepotrzebne, bo tam zawsze jadę przepisowo co do kilometra (raz zapłaciłem za przekroczenie o 7km/h i teraz mam nauczkę), tym bardziej że tam i tak nie wolno mieć telefonu na szybie, więc do sprawdzania ewentualnych korków przed Czadczą czy za Trnavą zatrudnię żonę z GM :D :D .


Możesz sie wspomóc uchwytem na telefon montowanym na kratkę z nawiewu. Na alledrogo od 7zł :wink:
Sam takiego używam bo na trasie w nocy lubie mieć "czystą" szybę i dobry widok :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.05.2019 14:21

sito_zabrze napisał(a):
Możesz sie wspomóc uchwytem na telefon montowanym na kratkę z nawiewu. Na alledrogo od 7zł :wink:
Sam takiego używam bo na trasie w nocy lubie mieć "czystą" szybę i dobry widok :oczko_usmiech:



Kiedyś próbowałem, ale jakoś mi nie podchodzi - wolę na szybie :D
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Fotoradary i mandaty w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 13.08.2019 09:51

Hej.
Jeżeli jest faktycznie tak jak mówią a raczej jest to jesień może być bardzo ciekawa jeśli chodzi o mandaty z Chorwacji.
Jak wjeżdżałem z autostrady ze strony Sibenika nie dostrzegłem tych urzadzeń. Dopiero po przyjeździe właściciel mi powiedział gdzie są. Faktycznie - były. Ku przestrodze dla innych - od zjazdu z cestariny po około 3 km za tunelem w dole sa dwie - patrzą w obie strony. Kolejna jest w Grebasticy. Następna przed Primosten na ograniczeniu do 60. Kolejne to Bilo, Rogoźnica, Podorljak , Seget Vranjica. Można je dostrzec na słupach oświetleniowych - są zamontowane dosyć wysoko nad ziemią - chude i długie i działaja w obie strony.
Ostatnia rzecz to zauważyłem, ze stają tez na przenośnych radarach. Widać, że w tym roku zabrali się za to solidnie :)
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Fotoradary i mandaty w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 13.08.2019 11:05

Zwiększyli kary to i ściągalność muszą poprawić.


https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... zl/24nj1v3
leszekh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekh » 14.08.2019 11:10

Nie ma takiego przepisu, że na Słowacji nie można mieć telefonu na szybie. Generalnie przepis jest taki, że nie może być ograniczonej widoczności - jak gliniarz będzie wredny, to do wszystkiego się przyczepi, ale ja nie słyszałem, żeby ktoś za navi albo telefon mandat dostał.
Co do fotoradarów, to warto uważać na Węgrzech - https://budapeszt.msz.gov.pl/pl/aktualn ... a_wegrzech.
Mniwoj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniwoj » 14.08.2019 13:35

Na drodze między Karlovacem a Plitvicami są nowoustawione dwa fotoradary. Koło szkoły. Tyle zauważyłem, ale syn gospodarza u którego spałem jest policjantem w Karlovacu i potwierdzał, że tylko dwa są na tej trasie. Podpytany, przyznał, że tak jak u nas: jak przekraczasz o max 10 km/h, to Ci darują. Czasami nawet o 20 km/h.
Natomiast znam ludzi co na Słowacji płacili mandaty za przekroczenie o 5 km/h na ograniczeniu do 30 km/h. I to spore mandaty.
Ostatni mandat znajomy zapłacił za brak winietki. Omyłkowo przeoczył zjazd z drogi szybkiego ruchu po przekroczeniu granicy węgierskiej. Kontrola była 2 km dalej. 400 euro. Nie pomogło pół godziny proszenia. Albo płacisz gotówką, albo zabierają auto na lawetę. Po prośbie podwieźli do bankomatu....
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 23.11.2019 21:15

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.11.2019 09:24

Bidon napisał(a):https://www.dalmacijadanas.hr/nova-kamera-na-nadzor-brzine-vozila-na-jadranskoj-magistrali-snima-promet-u-oba-smjera-vozacima-je-jedva-uocljiva

Tam jest strefa 50km/h
https://www.google.com/maps/dir//D60,+2 ... 3.6299!3e0
i wjazd z bardzo długiej prostej o dobrej nawierzchni.
Logiczne że tam będzie radar zainstalowany.
W przyszłym roku muszę uważać na wskaźnik prędkości w tym miejscu, bo to na mojej trasie dojazdowej.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: Fotoradary i mandaty w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 11.07.2020 11:17

Venom555 napisał(a):Hej.
Jeżeli jest faktycznie tak jak mówią a raczej jest to jesień może być bardzo ciekawa jeśli chodzi o mandaty z Chorwacji.
Jak wjeżdżałem z autostrady ze strony Sibenika nie dostrzegłem tych urzadzeń. Dopiero po przyjeździe właściciel mi powiedział gdzie są. Faktycznie - były. Ku przestrodze dla innych - od zjazdu z cestariny po około 3 km za tunelem w dole sa dwie - patrzą w obie strony. Kolejna jest w Grebasticy. Następna przed Primosten na ograniczeniu do 60. Kolejne to Bilo, Rogoźnica, Podorljak , Seget Vranjica. Można je dostrzec na słupach oświetleniowych - są zamontowane dosyć wysoko nad ziemią - chude i długie i działaja w obie strony.
Ostatnia rzecz to zauważyłem, ze stają tez na przenośnych radarach. Widać, że w tym roku zabrali się za to solidnie :)


Jest taka strona https://www.fotoradary.pl/fotoradary-tomtom-go/ co prawda płatna ale co to jest w porównaniu z mandatem jaki może przyjść. Te foto co pisze o nich Venom555 są tez na tej stronie. można sobie na tej stronie tez sprawdzić gdzie są te foty. Jeżeli ktoś korzysta z auto mapy to można pobrać np. na tomtom a potem go przekonwertować do am. Ja tak zrobiłem.
Załączniki:
3333.PNG
4esto
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) 4esto » 13.08.2020 09:36

Hej.
Jako że podróżuje w nocy to zastanawiam się czy wszystkie fotoradary pod drodze (CZ, A, SLO, CRO) błyskają lampą? Jeśli tak, to czy można przyjąć, że skoro nic nie błysnęło po drodze to marne szanse, że przyjdzie jakaś pocztówka z wakacji?

Pozdrawiam,
Adam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry] - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone