Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 27.08.2018 07:23

slavko.v napisał(a):Czy orientujecie się jaka jest tolerancja przekroczenia prędkości na Słowacji (fotoradary)?
Czytałem, że na Węgrzech na fotoradarach jest tolerancja 15km/h w terenie zabudowanym i 20km/h poza terenem zabudowanym
(źródło forum węgierskie)

Informacja z wczoraj. Upolowali mnie videoradarem z czarnego Golfa. W terenie zabudowanym miałem 75km/h.
Koszt - najniższy wymiar kary - 50 euro (twierdzili, że widełki dla tego przekroczenia to 50-100 euro). :papa:
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 27.08.2018 14:44

wielbiciel napisał(a):
bodzio_gdańsk napisał(a):30 000 forintsów - wyszło 412 polskich złociszy


Czyli w tym miejscu cię zapamiętali:
https://www.google.pl/maps/place/48%C2% ... !1e1?hl=pl
Przestroga dla innych.

Tak , dane gps sa na zdjęciu
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 27.08.2018 15:55

Zrobił mi fotoradar fotkę w Sarajewie, ciekawe czy z BiH przyślą mandat do Polski?
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 27.08.2018 17:08

nie sądze , nie są w uni
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 01.09.2018 14:27

Też się pochwalę 30000 forintów. Droga nr 86. W kierunku do Cro.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 04.09.2018 10:00

Czy fotoradary na Węgrzech błyskają? ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 11.09.2018 21:13

Miałem dwa razy licznikowe 60 (czyli około 55) na 50tce pod fotoradarem. Mam oczekiwać na kartkę z wakacji?
piter123789
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter123789 » 11.09.2018 22:27

A powiedzcie proszę jak wygląda sprawa fotoradarów w Czechach.. Dzis wracalem z Cro i przed Boboszowem jest kilka tych radarkow ktore pokazuja predkosc.. Poczatkowo myslalem ze to tylko po to aby informowac ze sie za szybko jedzie ale w kolejnym radarze zobaczylem ze na gorze nad wyswietlaczem jest kamera.. Troszke sie zagapilem i wlecialem zbyt szybko w zabudowany i na wysokosci fotoradaru mialem okolo 80/85 km/h.. Teraz najgorsza jest ta niepewosc..:( Dostal ktos pocztowke z takiego ustrojstwa??
Pozdrawiam CroManiakow
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 15.09.2018 15:45

Jeśli ktoś dostał mandat z Węgier to tu podsyłam link https://kozigbirsag.police.hu/Fine/Index . Przez podaną
stronę po zalogowaniu można nawet mandat zapłacić.Ja swój opłaciłem kartą Revolut.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2018 18:47

Witam,
dziś dostałem awizo i na poczcie dowiedziałem się że to polecony z Czech :( nie odebrałem.
Poradźcie czy mam odbierać ? czy mam odebrać i olać ? czy odebrać i opłacić ?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wygląda temat zdjęć z fotoradarów z Czech :(
Wyjazd się udał ale nie chciałbym powiększać już jego kosztów :)
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 26.09.2018 09:07

Kolego , trochę się dziwie takim postom ....jeżeli popełniłeś wykroczenie na terenie uni to i tak wyegzekwują tą należność przez polskie organy - to tylko kwestia czasu i oczywiście większych kosztów które i tak będziesz musiał ponieść.Decyzja należy do Ciebie ....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.09.2018 09:11

krissgren napisał(a):Witam,
dziś dostałem awizo i na poczcie dowiedziałem się że to polecony z Czech :( nie odebrałem.
Poradźcie czy mam odbierać ? czy mam odebrać i olać ? czy odebrać i opłacić ?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wygląda temat zdjęć z fotoradarów z Czech :(
Wyjazd się udał ale nie chciałbym powiększać już jego kosztów :)


Wpis świadczy o Tobie i jak widać nie za dobrze ... odrobinę honoru
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.09.2018 09:32

krissgren napisał(a):Witam,
dziś dostałem awizo i na poczcie dowiedziałem się że to polecony z Czech :( nie odebrałem.
Poradźcie czy mam odbierać ? czy mam odebrać i olać ? czy odebrać i opłacić ?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wygląda temat zdjęć z fotoradarów z Czech :(
Wyjazd się udał ale nie chciałbym powiększać już jego kosztów :)


Nie odbieraj i poczekaj na wezwanie z polskiego sądu. Jak to jest poleconym, to w zasadzie żadna różnica, czy odbierzesz i zapłacisz teraz, czy jednak nie odbierzesz a później zapłacisz więcej. Tylko żeby potem nie było lamentu przy wycieczce do Czech - widzę, że i Czesi wzięli się za wystawianie mandatów...
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 04.10.2018 08:42

Siemka, dostałem list z Austrii. Mam podać kto kierował autem w Lictenberg kierunek Mureck (objazd p... autostrad w SLO). Nie podali żadnej przyczyny.
Mieliscie takie sytuacje tam moze, ew gdzie indziej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
fotoradary [Chorwacja ,Austria,Czechy, Słowacja,Węgry] - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone