Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BIOGRAD NA MORU - ktoś był? opinie, sprawozdania

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dorisdayok
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2007
BIOGRAD NA MORU - ktoś był? opinie, sprawozdania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorisdayok » 10.06.2007 15:29

Witam! Czy ktoś był w tym miejscu? Jakie wrażenia? Co warto zobaczyć? Wybieram sie za 3 tyg. i chcialabym wiedziec jaknajwiecej. :D Dziękuję za każdą wypowiedź :D
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 10.06.2007 16:03

Zajrzyj na stronę www.tzg-biograd.hr . Po wybraniu polskiego języka po prawej stronie jest indeks . Głównymi obiektami są przy plaży hotele . Plaża przy hotelach Ilirija, Adriatic i Kornati jest w częsci betonowa , w częsci żwirowa . W sezonie dość zatłoczona . Dwa lata temu byłam tam w Iliriji w czerwcu i było jeszcze nie tak tłoczno , ale za to dużo atrakcji : zjeżdżalnie , można wypożyczyć rowerki wodne , skutery itp. Idąc od hoteli w lewo w kierunku kampu Soline plaża jest wg mnie coraz ładniejsza , bardziej naturalna . Zejścia do morza w miarę łagodne choć miejscami urwiste. Od tych trzech hoteli w prawo jest piękna promenada nadmorska , wieczorami odbywa się tam koncert orkiestry dętej , a pod Iliriją są tańce pod palmami . W okolicach Soline widziałam też knajpkę gdzie były dyskoteki (na powietrzu) .
Oprócz hoteli jest całe mnóstwo apartamentów w domach prywatnych , bliżej lub dalej od plaży .
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 10.06.2007 16:07

Będąc w Biogradzie proponuję wycieczkę promem na kilka kuna na pobliską wyspę Pasman - miejscowośc Tkon ( jakieś 15 min promem) . Na wyspie od nabrzeża w prawo na wzgórzu jest piękny klasztor , zdaje się , ze czynny dla zwiedzających dopiero po godz 16 . No i po wyspie spacer , wiele miejsc gdzie "czas się zatrzymał" .
W samym Biogradzie w centrum polecam mały targ , gdzie można nabyć m.in owoce , ryby , rakiję . Dookoła targu w zabudowie są sklepiki , a z tyłu za targiem market chyba Tommy . Jest też duży market Konzum , ale troche dalej , idąc wzdłuż portu .
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 10.06.2007 16:13

Byliśmy tam 2 lata temu. Bardzo nam się podobało.
8)
Dorisdayok
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorisdayok » 10.06.2007 16:35

A takie może nietypowe pytanie - czy tam widać w nocy księżyc?? bo w zeszłym roku byliśmy w Marinie niedaleko Trogiru i przez cały pobyt nie widzieliśmy księżyca był schowany gdzieś za górami a cała Marina to w zatoce leży ... :cry:
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 10.06.2007 17:27

Widać księżyc . Byliśmy na 4 piętrze hotelu i widok był piękny . Biograd nie leży w zatoce , "naprzeciw" niego widać wyspę Pasman , ale góry nie są tam tak wysokie , aby nie było widać księżyca .
Pozdrawiam
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 10.06.2007 21:31

Bardzo przyjemne miasteczko, skąd wszędzie blisko. Robiliśmy z tamtąd wypady do Zadaru, Szybenika i na wodospady Krka.
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 10.06.2007 21:43

Dorisdayok napisał(a):Witam! Czy ktoś był w tym miejscu? Jakie wrażenia? Co warto zobaczyć? Wybieram sie za 3 tyg. i chcialabym wiedziec jaknajwiecej. :D Dziękuję za każdą wypowiedź :D


Oj był i będzie :))))

Warto jechać.
Wrażenia ?????? Kiepskie !!!! Czwarty raz w sezonie letnim tam pojedziemy a w sumie piąty bo raz byliśmy w grudniu :))))

To co można zobaczyć to znajdziesz w foto-relacjach :)

http://olczyk.com/mirek/chorwacja/

Powodzenia :))))

PS.
mirek109/at/wp.pl Napisz to więcej podpowiem :))))
Dorisdayok
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorisdayok » 12.06.2007 09:53

Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Ze spraw technicznych bankomatów w Biograd nie brakuje? :lol: bo tak czytam inne tematy i różne opinie krążą - jedni żeby w kantorach, bankach pieniążki wymieniać inni, że najlepsze bankomaty tylko nie w każdej miejscowości łatwo je znaleźć. Osobiście uważam że trochę gotówki na "drobne" wydatki, a w restauracjach karta :D w razie wyczerpania budżetu jakiś bankomat się chyba znajdzie :lol:
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 12.06.2007 14:32

Dorisdayok napisał(a): w razie wyczerpania budżetu jakiś bankomat się chyba znajdzie :lol:


Pewnie że się znajdzie :)
My bierzemy złotówki i wymieniamy w urzedzie pocztowym :)))) na kuny dobry przelicznik :))))

Mienialnica dobra - koło wejścia na targ :) - na rogu jest kiosk "ruch" :) a na drugiej stronie mienialnica :)

Jeden wieczorny spacer i wszystko jasne.

Jedziecie do hoteli ???? zorganizowane ???? czy na własną rekę ???
W której części Biogradu bedziecie kwaterować ???


Powodzenia :)
roob
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.01.2004
Biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) roob » 12.06.2007 16:36

Witam
Ja też pomykam do Biogradu ale dopiero od 10.07 :D
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003
Re: Biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 12.06.2007 17:17

roob napisał(a):Witam
Ja też pomykam do Biogradu ale dopiero od 10.07 :D


:)))
Widzę że jest więcej "Biogradowców" :)))

We wrześniu słychać język polski ale raczej po stronie hoteli :)))
Z drugiej strony Mariny słychać ale wieczorami spacerujących w stronę Sw. Filip i Jakov :)))

Powodzenia :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 12.06.2007 17:33

W Biogradzie byłem raz w 1997 roku :) Potem w różnych innych miejscach w Chorwacji, a z powrotem trafiłem tam dopiero rok temu.
w zasadzie zatrzymałem się trochę obok, bo w Sukosanie.
Biograd jak dla mnie jest trochę za duży :) ale to kwestia gustu.
Natomiast w pełni zgadzam się, jeśli chodzi o zachwycający Tkon :)
Bliżej niż klasztor, jest tam na górce zachwycający kościółek, z którego roztacza się fantastyczna panorama :)
No i mozna oglądnąć całkiem niezłe mecze waterpolo :)
W tym roku znowu Sukosan, ale w drugiej połowie sierpnia :) i ze znajomymi, którzy w Cro będą po raz pierwszy:)
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z Cro.pl
Piots
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piots » 12.06.2007 19:54

Super miejscowość. Piękne morze, bardzo ładne plaże, fajne kafejki.
I bardzo dobra baza wypadowa na wycieczki. Napewno pojadę tam jeszcze raz, chociaż w tym roku wybrałem Ciovo.
Dorisdayok
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorisdayok » 13.06.2007 00:30

mirek109 napisał(a):Jedziecie do hoteli ???? zorganizowane ???? czy na własną rekę ???
W której części Biogradu bedziecie kwaterować ???
Powodzenia :)


Ofertę znaleźliśmy w internetowym biurze interhome, apartmeny :D - zarezerwowaliśmy już w styczniu, więc stosunkowo niedrogo, dojazd i wyżywienie we własnym zakresie. Hotel czy jak to nazwać ośrodek raczej nazywa się Poljak i jest w jakiejś ślepej uliczce :D tyle wiem. Jedziemy paczką w sumie ok 20 osób /z dziećmi/ tak, że podejrzewam, że po powrocie połowa nie będzie chciała ze sobą rozmawiać :P To nasze ostatnie wakacje we dwójkę :D więc mam nadzieję że będą niezapomniane!

P.S. Mirek109 - super zdjęcia! Oglądając je coraz bardziej sie niecierpliwię na dzień wyjazdu /jedziemy 29.06 na 2tyg./
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BIOGRAD NA MORU - ktoś był? opinie, sprawozdania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone