Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na Moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 23:50

komaciek napisał(a):Konzum jest od drugiej strony miasta,
a te hotele są od strony Pakostane

Ok faktycznie masz rację - to te hotele przed samym miasteczkiem właściwym zaraz na końcu deptaka, przy pomniku "7 cycków" .
Plaże, o których piszę są za campem Soline jeszcze dalej w stronę Pakoštane;)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 23:53

komaciek napisał(a):https://www.google.pl/maps/dir/43.9351303,15.4432854/43.9302789,15.450746/@43.93318,15.4455895,16.48z/data=!4m2!4m1!3e2
Dobrze zaznaczyłem tą plażę?
Głowy nie dam ale chyba tak, z tyłu jest jakieś boisko albo parking nie pamiętam dokładnie, z prawej strony "sklep" spożywczy i zaczyna się ciąg restauracji...

Obrazek
Na zdjęciu tego nie widać ale plaża o którą pytasz byłaby z jego lewej strony - widać. tylko część zatoczki
Ostatnio edytowano 10.06.2016 23:57 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 23:56

A kojarzysz plaże przy samych hotelach, jest drobny żwir, czy kamienie?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 23:59

komaciek napisał(a):A kojarzysz plaże przy samych hotelach, jest drobny żwir, czy kamienie?


Powiedziałabym, że beton i drobne kamienie :P
Obrazek

a dokładniej pobliże tych hoteli wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

To jeden z nich zdaje się Kornati (z basenem z widokiem na morze :P):
Obrazek


Na booking.com masz jak wygląda plaża przed nimi
Obrazek

... i szerzej:
Obrazek
andrew77
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrew77 » 01.07.2016 13:13

Witam. Powie mi ktos czy te wszystkie plaze w Biogradzie sa darmowe i ile kosztuja zjezdzalnie na plazy chyba Drazica?
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 01.07.2016 18:16

andrew77 napisał(a):Witam. Powie mi ktos czy te wszystkie plaze w Biogradzie sa darmowe i ile kosztuja zjezdzalnie na plazy chyba Drazica?

Pozdrav

Plaze w Biogradzie sa darmowe. Jesli chodzi o zjezdzalnie na chwile obecna ceny nie pamietam ale napewno nie majatek. Jesli bardzo potrzebujesz moge sie dowiedziec:)
Pozdrav
paxlinka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2017
Biograd na moru vs Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 27.03.2017 09:54

Cześć wszystkim!

Wątków wiele, ale w żadnym nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. W zeszłym roku byłam pierwszy raz na Chorwacji, w Vodicach. Zauroczylam się tą miejscowością, co prawda na plażę dojeżdżaliśmy do pobliskiej wioski, wolimy ciszę, spokój i nie zatłoczone plaże. W tym roku wybraliśmy Biograd na Moru, kwaterę mamy już zarezerwowaną, no i właśnie.. Dajcie proszę znać czy byliście, jak wrażenia, jak centrum? Jest gdzie dobrze zjeść, pospacerować wieczorem?

Będę wdzięczna, za wszystkie odpowiedzi :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Biograd na moru vs Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.03.2017 10:42

paxlinka napisał(a):Cześć wszystkim!

Wątków wiele, ale w żadnym nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. W zeszłym roku byłam pierwszy raz na Chorwacji, w Vodicach. Zauroczylam się tą miejscowością, co prawda na plażę dojeżdżaliśmy do pobliskiej wioski, wolimy ciszę, spokój i nie zatłoczone plaże. W tym roku wybraliśmy Biograd na Moru, kwaterę mamy już zarezerwowaną, no i właśnie.. Dajcie proszę znać czy byliście, jak wrażenia, jak centrum? Jest gdzie dobrze zjeść, pospacerować wieczorem?

Będę wdzięczna, za wszystkie odpowiedzi :)


Nie byliśmy wprawdzie w samym Biogradzie tylko w pobliskim Drage, ale do Biogradu jeździliśmy na zakupy, na kawę, na obiad i stamtąd płynęliśmy też na Kornati.
Biograd to taki typowy turystyczny moloch, ale mnie się tam całkiem podobało ( chociaż nie mogłabym tam mieszkać). Jest gdzie pospacerować - jest tam marina, jedliśmy tutaj dwa razy i było bardzo smacznie. Naprzeciwko tej restauracji była druga, ale nie ma jej na mapie. Tam z kolei jedliśmy dobrą pizzę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Biograd na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.03.2017 11:55

paxlinka napisał(a):Będę wdzięczna, za wszystkie odpowiedzi :)

Nowa atrakcja w Biogradzie :wink:

http://funparkmirnovec.com/o-nama/
paxlinka
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paxlinka » 27.03.2017 12:02

Trochę się uspokoiłam. Wybraliśmy to miejsce właśnie ze względu na fajną bazę wypadową. Dzięki za polecenie restauracji :) na Chorwacji chyba wszędzie jest się zadowolonym, niezależnie od miejsca :)
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 27.03.2017 12:59

W Biogradzie jest sporo fajnych knajpek, jest targ rybny i jest też gdzie pospacerować wieczorem. Dla mnie jest do za duża miejscowość, preferuję mniejsze, ale jako baza wypadowa jest spoko. Udanego wyjazdu :)
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Biograd na moru vs Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 28.03.2017 22:01

paxlinka napisał(a):Cześć wszystkim!

Wątków wiele, ale w żadnym nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. W zeszłym roku byłam pierwszy raz na Chorwacji, w Vodicach. Zauroczylam się tą miejscowością, co prawda na plażę dojeżdżaliśmy do pobliskiej wioski, wolimy ciszę, spokój i nie zatłoczone plaże. W tym roku wybraliśmy Biograd na Moru, kwaterę mamy już zarezerwowaną, no i właśnie.. Dajcie proszę znać czy byliście, jak wrażenia, jak centrum? Jest gdzie dobrze zjeść, pospacerować wieczorem?

Będę wdzięczna, za wszystkie odpowiedzi :)


Na wszystkie pytania można odpowiedzieć TAK, ale Biograd w porównaniu np z pobliskim Pakostane w moim rankingu przegrywa w przedbiegach. Z Vodicami też - jeśli chodzi np o plaże.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: Biograd na moru vs Vodice

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 29.03.2017 08:30

Biograd można podzielić na część spokojną i tą bardziej rozrywkową. Spokojnie (cisza w nocy, mniej ludzi na plażach) jest w okolicach plaży Bosana (patrząc z morza na marinę w Biogradzie to po lewej stronie). Natomiast restauracje i lepsze plaże są w okolicach hoteli (plaża Soline). Niestety jest tam też duuużo więcej ludzi. Z restauracji polecam: Guste (Ul. kralja Petra Svačića) i Liburnija (przy starym kościółku). Z tym, że ja tam byłem w 2012 r. więc mogło się coś zmienić. Generalnie Biograd nie jest zły (fajna baza wypadowa) choć pobliskie Pakostane i wspomniane przez Ciebie Vodice lepsze ... :papa:
krzysztofm1982
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 29.05.2017
Biograd na moru 05.08.-15.08

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofm1982 » 13.07.2017 15:20

Witajcie
Na początku sierpnia wybieram się wraz z rodziną i dziećmi 2 + 6 lat do Biogradu. Proszę o wskazanie ciekawych atrakcji oraz miejsc w okolicy do odwiedzenia w okolicy w/w miejscowości. Już byłyem na wodospadach Krka natomiast chciałbym troszkę popodrózować i co nieco zwiedzić inne miasta miejsca plaże.
Ostatnio edytowano 18.07.2017 11:40 przez krzysztofm1982, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Biograd na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.07.2017 15:32

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p708038
Šibenik (katedra), Trogir (starówka), Primošten (starówka), Zadar (starówka, organy morskie, Pozdrav Suncu), Nin (starówka i piaszczysta plaża), Pag (starówka) i plaże nad zatoką (np. Sv. Marija!, Rucica, trudniej Beretnica z dziećmi), punkty widokowe w okolicy B. na M., Vransko Jezero, rejs na Kornati, wycieczka na Pašman / Ugljan, itp.
Kup sobie przewodnik i mapę. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Biograd na Moru - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone