Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na Moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Biogard na moru. Dla młodych :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.04.2015 22:56

Biograd. Biograd na Moru.
To wpisz w forumową wyszukiwarkę, a wyskoczy Ci pińcet wyników ze zdjęciami i opisem wrażeń.

Biograd to nie Thassos. Absolutnie nie. :mrgreen:

Szału pod wodą też nie będzie. A nad nią... Cóż, może twoi znajomi będą zadowoleni. Ale ty - nie podejrzewam.

Z Drvenikiem też raczej daj sobie spokój, jeśli to Donja Vala na Makarskiej Rivierze - chyba, że lubisz obserwować promy i kolejki do nich.

Na Korčuli i Hvarze to gdzie konkretnie? Bo można by się zastanowić nad tymi opcjami. I kiedy się wybierasz?
Zresztą o te wyspy pytaj tu:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
i tu:
klub-milosnikow-wyspy-kor-ula-t46043.html

A relacje skądkolwiek chcesz znajdziesz tu:
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 12.04.2015 00:14

Drvenik - Villa Gojun
Wyspa korcula,Korcula -hotel bon repos
Hvar-Vrboska - hotel Adriatic

Mi się najbardziej podobają te wyspy... Ale patrząc na lokalizację to nawet nie ma gdzie na piwo iść :D
Dla mnie nr 1 to woda,musi być czysta bo po to tam jadę :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.04.2015 01:01

ufon73 napisał(a):Mi się najbardziej podobają te wyspy... Ale patrząc na lokalizację to nawet nie ma gdzie na piwo iść :D
Dla mnie nr 1 to woda,musi być czysta bo po to tam jadę :hut:

To zależy, gdzie zwykle pijasz piwo.
Spod hotelu na Korčuli masz autobus do miasta Korčula (3km? rozkład i cennik znajdziesz w necie), a za hotelem na nabrzeżu są taksówki wodne na starówkę (piękna). Nie mam pojęcia jakie w tej okolicy są plaże, prócz jednej okropnie brudnej dzikiej plaży (morze ok) za stacją benzynową na nabrzeżu w Domince, ale to już bliżej przystani promowej. Przy samej starówce, gdzie raz pływałam, woda czysta. Wypytaj lub wyczytaj w klubie jak jest na zielonym Punta Križa, wygląda skaliście i obiecująco. Z Korčuli ładne widoki na Pelješac. Poczytaj w relacji np. minimartini o wysepce Badija i sprawdź możliwości dotarcia do niej jakąś watertaxi z okolic hotelu. Z Domince prom do Orebica, jeśli ktoś chce zrobić sobie wycieczkę na Pelješac.
We Vrboskiej jest kilka knajpek, szczególnie po drugiej stronie zatoki. Nie mniej jednak to spokojne, senne miasteczko, jeśli mnie się spodobało, to młodym raczej nie. :mrgreen: Woda na Hvarze czysta. Bardzo. O szczegóły pytaj w klubie.
Drvenika nie komentuję, bo jestem uprzedzona. :|
man10
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.04.2015
Biograd na moru - Apartamenty Dragica - może ktoś zna?

Nieprzeczytany postnapisał(a) man10 » 02.06.2015 21:15

Witajcie
Udało mi się znaleźć takie apartamenty. Warunki ze zdjęć w sam raz dla nas. Cena super. Termin rewelacja. Plaża blisko i atrakcje na plaży dla dzieciaków też się znajdą, i plaża chyba nie przy samej ulicy, miejscami brzeg wygląda na osłonięty drzewami. Miasteczko wygląda sympatycznie, będzie gdzie wyjść posiedzieć - tak myślę.
Czy jest jakiś haczyk? Może ktoś ma doświadczenia z okolicą lub nawet tym konkretnym domem?
Dzięki za wszelkie informacje, pozdrawiam.
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 14.06.2015 00:10

Niestety jestem zmuszony zrezygnować z rezerwacji apartmanu w Biograd na Moru w dzielnicy/osadzie Kumenat. Rezerwację mam w terminie 04.07 - 18(19).07. Ulica Slanica 24, kilka kroków do fajnej plaży dla małych dzieci. Na zdjęciu satelitarnym można zobaczyć.
https://www.here.com/?map=43.92338,15.4 ... ,satellite
Apratman na parterze z jedną sypialnią.
Jeśli ktoś zainteresowany, proszę o kontakt, prześlę zdjęcia i namiary.
Pozdrav.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Biograd na moru plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 17:51

Jak wyglądają plaże w okolicach hoteli Ilirija/Kornati ?
Czy w okolicy jest choć kawałek piaszczystej plaży?
Belphegorus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 25.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belphegorus » 10.06.2016 18:37

W Biogradzie masz tylko plaże kamieniste. Byłem tam dwa razy i nie zauważyłem plaży piaskowej. W prawo od mariny i Konzuma jest plaża z małymi kamyczkami.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 21:42

Piaszczyste plaże masz nad Bałtykiem - w okolicy Biogradu (nie wiem gdzie są hotele o których piszesz) masz piękną zatokę, z kamienistą plażą (częściowo trawiastą) ale piaszczystym kawałkiem morza...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 23:10

Anai napisał(a):Piaszczyste plaże masz nad Bałtykiem - w okolicy Biogradu (nie wiem gdzie są hotele o których piszesz) masz piękną zatokę, z kamienistą plażą (częściowo trawiastą) ale piaszczystym kawałkiem morza...

Te hotele są nad samym morzem: https://www.google.pl/maps/@43.9347024, ... 093,17.72z
A gdzie jest plaża, o której piszesz?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2016 23:16

komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 23:34

Janusz Bajcer napisał(a):http://www.tzg-biograd.hr/pl/89/plaze


Dzięki Janusz :)

w tekście jest taki fragment:
"Na południowo-wschodniej stronie miasta rozciąga się szerg pięknych plaż w gęstym lesie sosnowym. Pierwsza w szeregu, to plaża hotelu Ilirija I Adriatic, następna to žwirkowa plaża Dražica, ciągnąca się aż po piaszczystą zatokę Soline."
Jak z dojściem do tej zatoki, i czy na samej plaży jest piasek?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 23:34

komaciek napisał(a):
Anai napisał(a):Piaszczyste plaże masz nad Bałtykiem - w okolicy Biogradu (nie wiem gdzie są hotele o których piszesz) masz piękną zatokę, z kamienistą plażą (częściowo trawiastą) ale piaszczystym kawałkiem morza...

Te hotele są nad samym morzem: https://www.google.pl/maps/@43.9347024, ... 093,17.72z
Aaa już wiem, za Konzumem w stronę Zadaru - to Cię za bardzo nie poratuję bo my chadzaliśmy w drugą stronę (kierunek Pakoštane) ;)
Wszystkie plaże z których korzystaliśmy znajdziesz tu: post1590507.html#p1590507 i tu: post1590533.html#p1590533 i jeszcze tu: post1590674.html#p1590674

komaciek napisał(a):A gdzie jest plaża, o której piszesz?

Obrazek
Niebieska strzałka oznacza miejsce z piaszczystym zejściem do wody (zero jeżowców) - jest to ostatnia zatoka przed Crveną Luką.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.06.2016 23:38

komaciek napisał(a):w tekście jest taki fragment:
"Na południowo-wschodniej stronie miasta rozciąga się szerg pięknych plaż w gęstym lesie sosnowym. Pierwsza w szeregu, to plaża hotelu Ilirija I Adriatic, następna to žwirkowa plaża Dražica, ciągnąca się aż po piaszczystą zatokę Soline."
Jak z dojściem do tej zatoki, i czy na samej plaży jest piasek?

Piaszczysta zatoka Soline to jak mniemam główna plaża campu Soline - bez szaleństw, typowa chorwacka skalisto\kamienista plaża tyle, że z nawiezionym żółto-burym piachem.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 23:44

Anai napisał(a):
komaciek napisał(a):
Anai napisał(a):Piaszczyste plaże masz nad Bałtykiem - w okolicy Biogradu (nie wiem gdzie są hotele o których piszesz) masz piękną zatokę, z kamienistą plażą (częściowo trawiastą) ale piaszczystym kawałkiem morza...

Te hotele są nad samym morzem: https://www.google.pl/maps/@43.9347024, ... 093,17.72z
Aaa już wiem, za Konzumem w stronę Zadaru - to Cię za bardzo nie poratuję bo my chadzaliśmy w drugą stronę (kierunek Pakoštane) ;)
Wszystkie plaże z których korzystaliśmy znajdziesz tu: post1590507.html#p1590507 i tu: post1590533.html#p1590533 i jeszcze tu: post1590674.html#p1590674

Konzum jest od drugiej strony miasta,
a te hotele są od strony Pakostane
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.06.2016 23:47

Anai napisał(a):
komaciek napisał(a):w tekście jest taki fragment:
"Na południowo-wschodniej stronie miasta rozciąga się szerg pięknych plaż w gęstym lesie sosnowym. Pierwsza w szeregu, to plaża hotelu Ilirija I Adriatic, następna to žwirkowa plaża Dražica, ciągnąca się aż po piaszczystą zatokę Soline."
Jak z dojściem do tej zatoki, i czy na samej plaży jest piasek?

Piaszczysta zatoka Soline to jak mniemam główna plaża campu Soline - bez szaleństw, typowa chorwacka skalisto\kamienista plaża tyle, że z nawiezionym żółto-burym piachem.



https://www.google.pl/maps/dir/43.93513 ... m2!4m1!3e2
Dobrze zaznaczyłem tą plażę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Biograd na Moru - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone