Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na Moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
casperud
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.04.2012
Biograd na Moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) casperud » 25.06.2013 14:03

Witam!

Generalnie cel tegorocznych wakacji jest już wybrany, a mianowicie to Pakostane. Natomiast jak to często bywa w trakcie oczekiwania na wyjazd pojawiają się w perspektywie inne . W moim przypadku taką alternatywą jest miejscowość Biograd na Moru oddalona od Pakostane tylko 4km. Na stronach internetowych ciekawie się prezentuje. Od razu dodam, iż razem z rodziną preferujemy miejsca, gdzie późnymi wieczorami coś się dzieje, atrakcje, muzyka, długie promenady. Proszę o info jakie plaże, atrakcje, tanie sklepy, przystępne cenowo restauracje itp.
Prosiłbym Was o własne zdania na temat tego miasta. Najlepiej porównując z Pakostane. Co wybralibyście za cel podróży?

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2013 14:15

Masz to wszystko w Pakostane.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 25.06.2013 14:17

casperud napisał(a):Witam!

Generalnie cel tegorocznych wakacji jest już wybrany, a mianowicie to Pakostane. Natomiast jak to często bywa w trakcie oczekiwania na wyjazd pojawiają się w perspektywie inne . W moim przypadku taką alternatywą jest miejscowość Biograd na Moru oddalona od Pakostane tylko 4km. Na stronach internetowych ciekawie się prezentuje. Od razu dodam, iż razem z rodziną preferujemy miejsca, gdzie późnymi wieczorami coś się dzieje, atrakcje, muzyka, długie promenady. Proszę o info jakie plaże, atrakcje, tanie sklepy, przystępne cenowo restauracje itp.
Prosiłbym Was o własne zdania na temat tego miasta. Najlepiej porównując z Pakostane. Co wybralibyście za cel podróży?

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Parę dni temu wróciłam z Biogradu - teraz wybrałabym Pakoštane, ale mi kluby i dyskoteki do szczęścia nie są za bardzo potrzebne, natomiast w Biogradzie ich nie brakuje :smo: .
... więc jeśli szukasz miejsca gdzie coś się dzieje wybierz Biograd, nie wiem jak prezentuje się w internecie, ale w/g mnie to taki kurort, chorwackie Międzyzdroje...
Przy samym campingu Park Soline znajdziesz 3 - 4 kluby czynne do wczesnych godzin rannych,
w miasteczku mnóstwo restauracji, kawiarni itp.

Z kolei zdecydowanie lepsze plaże znajdziesz w Pakoštane, w Biogradzie to nie plaże, tylko gruzowiska wysypane tłuczniem :roll:

O tych 4 km zapomnij, zwłaszcza jeśli przyszły Ci do głowy piesze spacery z jednej miejscowości do drugiej...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Biograd na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.12.2013 20:27

mam pytanie do tych co tam byli..
jedziemy z dziećmi od poniżej roku przez 7 lat.. dzięki wam znalazłem apartamenty w miarę fajne (chyba) i niedrogie (choć to pojęcie względne):) ale znajdują się trochę na uboczu,

https://maps.google.pl/maps?q=Biograd+n ... a&t=m&z=16

w tym rejonie. był ktoś może? oglądałem trochę przez street view ale to nigdy nie to samo co opinie kogoś kto był:) mi się wydaje że z małym dzieckiem będzie gdzie w spokoju z wózkiem pospacerować z dala od ruchu ulicznego itp ale czy coś jeszcze się o tym rejonie dowiem:D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 11.12.2013 21:43

To taka miejscowość bez wyrazu,ale z dziećmi może być bo ten region jest wyjątkowo płaski i w porównaniu do innych relatywnie tani.Polecam wypad do Zadaru.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 11.12.2013 22:43

paulr napisał(a):mam pytanie do tych co tam byli..
jedziemy z dziećmi od poniżej roku przez 7 lat.. dzięki wam znalazłem apartamenty w miarę fajne (chyba) i niedrogie (choć to pojęcie względne):) ale znajdują się trochę na uboczu,

https://maps.google.pl/maps?q=Biograd+n ... a&t=m&z=16

w tym rejonie. był ktoś może? oglądałem trochę przez street view ale to nigdy nie to samo co opinie kogoś kto był:) mi się wydaje że z małym dzieckiem będzie gdzie w spokoju z wózkiem pospacerować z dala od ruchu ulicznego itp ale czy coś jeszcze się o tym rejonie dowiem:D


No my byliśmy - całkiem niedaleko, bo na campie Soline i obok tego osiedla przechodzilismy w drodze na plażę.
Co byś chciał/a konkretnie wiedzieć?
To jest osiedle domków, na pierwszy rzut oka dość spokojne...
Okolice Biogradu faktycznie są dość płaskie, ale akurat tam idąc na plażę będziesz szła (?) w dół, co oznacza, że z powrotem pod górkę - nie żeby jakaś straszna stromizna, ale jednak ;)
Jeśli od Put Kumenta pójdziesz drogą w dół (w stronę morza), to dojdziesz do bardzo fajnej plaży i knajpki na niej, ale tu małe ostrzeżonko - jeśli nie tolerujesz golasów, to musisz wiedzieć, że tu się już pojawiają, choć trzymają się raczej na uboczu :D

Jeśli natomiast nie masz nic przeciwko, albo sama lubisz taką formę opalania - to idąc plażą, w lewo (w kierunku przeciwnym do centrum Biogradu), znajdziesz więcej fajnych plaż (w czerwcu niemal bezludnych).
Niestety do centrum z tego miejsca jest kawałek drogi i nie znajdziesz deptaka wzdłuż plaży.
Proponuję kierować się Put Soline a później przez Camp Soline deptaczkiem (niestety nadal nie nad samym morzem, za to przez las :mrgreen: ) do miasteczka :smo:
Sam Biograd może i faktycznie tyłu nie urywa, ale nie jest też taki tragiczny jak to niektórzy próbują przedstawiać :P

pawelh napisał(a):To taka miejscowość bez wyrazu...

Bez jakiego wyrazu? :roll:
pawelh napisał(a):... .Polecam wypad do Zadaru.

Zadar również polecam - bo przecież tam są najpiękniejsze zachody słońca na świecie, poza tym warto wpaść do pobliskiego Pakoštane ;)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem o ile oczywiście znam odpowiedź
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.12.2013 00:01

jedziemy (o ile) w 2 połowie lipca, chodziło mi jak wygląda plaża w pobliżu, dla mnie to nie ma znaczenia może być i nawet beton i po drabince do wody, ale dla 2 siedmiolatek lepiej jak by obojętnie jaka ale by w pobliżu było jakieś w miarę łagodne zejście by spokojnie umiały wejść a nie metr od brzegu już 3 głębokości:) jest tam jakiś sklepik by jakieś napoje itp można kupić i coś gdzie można jakiś obiad zjeść. czy trzeba iść do centrum 2 kilometry czy nawet więcej. wycieczki na miejscu jeszcze będzie czas pomyśleć, ale z tego co chyba widzę to tam pojedziemy, na google widać jakiś tam spad w dół do morza, ale zawsze to lepsze jak kiedyś byliśmy i mimo iż było bardzo blisko to trzeba było ileś tam schodów pokonać a z dogi na plaże jeszcze strome, co dla dzieci napewno bardziej kłopotliwe niż 100-200m drogą:)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 12.12.2013 16:09

paulr napisał(a):jedziemy (o ile) w 2 połowie lipca, chodziło mi jak wygląda plaża w pobliżu, dla mnie to nie ma znaczenia może być i nawet beton i po drabince do wody, ale dla 2 siedmiolatek lepiej jak by obojętnie jaka ale by w pobliżu było jakieś w miarę łagodne zejście by spokojnie umiały wejść a nie metr od brzegu już 3 głębokości:) jest tam jakiś sklepik by jakieś napoje itp można kupić i coś gdzie można jakiś obiad zjeść. czy trzeba iść do centrum 2 kilometry czy nawet więcej. wycieczki na miejscu jeszcze będzie czas pomyśleć, ale z tego co chyba widzę to tam pojedziemy, na google widać jakiś tam spad w dół do morza, ale zawsze to lepsze jak kiedyś byliśmy i mimo iż było bardzo blisko to trzeba było ileś tam schodów pokonać a z dogi na plaże jeszcze strome, co dla dzieci napewno bardziej kłopotliwe niż 100-200m drogą:)


Plaża (ta o której pisałam) jak dla mnie jedna z najlepszych w okolicy, o ile nie najlepsza (takich do których można dojść pieszo, bo oczywiście można jeździć plażować do Pakoštane) - dość szeroka, kamienista (kamienie nie bardzo drobne, ale też nie skały), łagodne zejście, stosunkowo długo płytko, nie pamiętam tylko czy były tam jeżowce, ale ponieważ na okolicznych bywały (nie żeby jakieś zatrważające ilości) to zakładam że i tu były. Przy plaży knajpka, stosunkowo krótko czynna (chyba do 21), nie bardzo wiem czy można tam coś zjeść (nie sprawdzałam), na pewno można napić się zimnego Karlovačko i pograć w bilard ;)

Jeśli chodzi o jedzenie mogę polecić jedną z knajpek na campie Soline - jest to pierwsza z rzędu, zaraz niedaleko ogrodzenia oddzielającego camp Soline od campingu Ljutič (bodajże), jedyna która ma słowo konoba w nazwie ;)
No i oczywiście konobę Pakoštanac w Pakoštane - super-tanio nie jest, ale jedzenie smaczne, świetna atmosfera i właściciel, fajny wystrój.


Jest jedna plaża z lepszym zejściem do wody, dłuuuugo płytko, dno miejscami piaszczyste a tam gdzie piasek zero jeżowców, ale... po pierwsze kawałek drogi i z wózkiem nie bardzo, bo ścieżka różnym podłożem prowadzi, po drugie sama plaża tyłu nie urywa - sporo ostrych kamieni, generalnie trochę śmietnik, z racji odległości raczej rzadko sprzątana, no i po trzecie jest to plaża FKK.

Co do sklepiku niestety nie pomogę - my chadzaliśmy plażą wzdłuż osiedla, nie po samym osiedlu a zakupy robiliśmy: małe w campingowym sklepiku, pieczywo itp. w campingowych piekarenkach (chyba 2 były) a po duże i tak trzeba było podjechać do marketu - mały Konzum niedaleko mariny w Biogradzie (w pobliżu jest również targ - czynny do ok. 13-tej), lub Plodine na wylocie z miasta czy Lidl (przy Jadrance w stronę Zadaru), przed Plodine jest jeszcze jakieś centrum handlowe (ciuchy i takie tam) ale nie pamiętam nazwy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.12.2013 20:28

e no spoko mam nadzieje że mnie nie zjedzą że coś bedzie nie tak, trzeba zarezerwować wpłacic zaliczkę i czekać do lipca:) obmyślając plan dojazdu bo tu też wiele opinii:)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 12.12.2013 20:40

Anai napisał(a):...

DSC_0040.JPG
Plaża (ta o której pisałam) jak dla mnie jedna z najlepszych w okolicy...

DSC_0075.JPG
Widok z knajpki przy niej :)
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 12.12.2013 21:22

Biograd z maluchami to dobry wybór. Jest tam dosłownie wszystko jak w każdym większym mieście. Trochę dużo turystów, ale to chyba świadczy o atrakcyjności miejsca. Na pewno się nie zawiedziesz.
GAJUS
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.12.2013 21:38

Z całym szacunkiem,ale to miasteczko trudno porównywać do innych charakterystycznych dla Cro.Jak napisałem dla odpoczynku z maluchami jest ok,ale nie powala na kolana zabytkami itd i chyba nie wielu osobom gdy mówią czy piszą o Chorwacjii przychodzi ono jako pierwsze do głowy.Nie porównałem go do Dubrownika,Splitu,Trogiru,Zadaru,Poreca czy Puli,ale nawet do wielu innych przemiłych zakamarków na wybrzeżu.To właśnie miało oznaczać stwiedzenie ,iż BN jest miastem bez wyrazu.pozdrawiam :wink:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: biogard na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 12.12.2013 21:49

paulr napisał(a):biogard na moru


Zmień literówkę w temacie,bo takiej miejscowości w Cro nie ma. :idea:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: Biograd na moru

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 13.12.2013 15:35

Mapka na której jest wszystko o czym pisałam i ciut więcej ;)
Mapa
Mam nadzieję że działa :D
bedna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2014
biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) bedna » 28.02.2015 23:40

Czy ktoś był w biograd na moru? Jedziemy tam w tym roku. Kwaterę mamy na obrzeżach miasta. Czy to dobre miejsce na urlop dla rodzin?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Biograd na Moru - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone