Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DUCE (OMIŚ)_proszę o opinie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015
Omis - Wasze opinie o miasteczku

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 04.06.2020 09:15

W tym roku postanowiłam powrócić do cro po kilku latach porzucenia jej na rzecz zwiedzania innych części świata. Długo szukałam miejscowości - zawsze mam z tym ogromny problem ponieważ jest tyle pięknych miejsc, że ciężko się zdecydować. Do tej pory byłam w Tribunj, Pag, Primosten, Pirovac. Szukałam czegoś gdzie jest: choćby niewielka starówka, promenada, jakieś żywe centrum, kościółek itd. - ogólnie mówiąc nie interesują mnie miejscowości typowo turystyczne, gdzie poza apartamentami i plażą nie ma nic. Do tej pory najbardziej urzekło mnie miasteczko Pag. W tym roku padło na Omis. I właśnie o Wasze opinie na temat miasteczka chciałabym zapytać. Czy można je przyrównać do Pagu bądź innych miasteczek które wymieniłam. Może jest większe? bardziej hałaśliwe?
W której części szukać kwatery, aby było z dala od zgiełku, aby wieczorem spacerkiem można było przejść się na starówkę - czyli app max 3 km od starówki. Gdzie są najmniej zaludnione plaże w okolicy. Zazwyczaj nie korzystam z plaż miejskich tylko poszukuję dzikich z odrobiną prywatności. Nocleg na samej starówce odpada, za duży zgiełki, tłok, częsty problem z parkingiem itd. Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z pobytu w tym mieście. Będę bardzo wdzięczna za pomoc i podpowiedzi. Czy wszędzie w okolicy Omis jest strome zejście do plaż? Z tego co wyczytałam do tej pory wygląda ma to, że zejścia do plaż z ogromną ilością schodów co mnie niestety zniechęca.
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 04.06.2020 09:47

pasażer napisał(a):Wybierającym się pierwszy raz na Rivierę Omis polecam wybrać miejscowość
od Stanici do Pisaka (sam Pisak odpada).
Oczywiście to wersja dla osób chcących mieć ciszę i spokój oraz plażę z czystszą wodą. Sklepik z wystarczającym asortymentem również się znajdzie, a i przynajmniej jedna konoba również.
Przy miejscowościach, gdzie jest większy parking przy drodze, w weekend może na plaży się zjawić więcej miejscowych.
Wielkość samochodu i umiejętności kierowcy również mają tu znaczenie, bo drogi dojazdowe do apartamentów bywają wąskie i strome.
Zejście do plaży , to również kilkadziesiąt schodów. O schodach można przeczytać w temacie Stanici.



Czy możesz podpowiedzieć gdzie (poniżej-powyżej) Omis najlepiej celowa,ć aby uniknąć stromych zejść na plażę i dodatkowo nie zakotwiczyć w miejscowości gdzie są same apartamenty? Chodzi mi bardziej o małe miasteczko, w którym można pospacerować, jest jakaś starówka, może niewielka promenada (miasteczko typu Primosten, Pag, Tribunj).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2020 10:12

Ja polecałbym miejscowość Mala Duba, Zivogosce a najlepiej gdybyś dołożył odległości i wybrał Drvenik bo to jedna z lepszych miejscowości na lądzie według mnie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omis - Wasze opinie o miasteczku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2020 12:30

gaba30 napisał(a):Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z pobytu w tym mieście. Będę bardzo wdzięczna za pomoc i podpowiedzi. Czy wszędzie w okolicy Omis jest strome zejście do plaż? Z tego co wyczytałam do tej pory wygląda ma to, że zejścia do plaż z ogromną ilością schodów co mnie niestety zniechęca.

Nie zakładaj nowego wątku, bo jest aktualny.
I jeszcze jeden >>> omis-aktualnosci-2020-t44357-465.html
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015
Re: Omis - Wasze opinie o miasteczku

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 04.06.2020 12:54

Janusz Bajcer napisał(a):
gaba30 napisał(a):Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami z pobytu w tym mieście. Będę bardzo wdzięczna za pomoc i podpowiedzi. Czy wszędzie w okolicy Omis jest strome zejście do plaż? Z tego co wyczytałam do tej pory wygląda ma to, że zejścia do plaż z ogromną ilością schodów co mnie niestety zniechęca.

Nie zakładaj nowego wątku, bo jest aktualny.
I jeszcze jeden >>> omis-aktualnosci-2020-t44357-465.html



O nie wiedziałam, że jest taki wątek. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 04.06.2020 15:27

Generalnie od Omisza w kierunku Splitu nie ma stromego zejścia do morza. Ale za to dla mnie minusem jest bliskość ruchliwej jadranki.
Od Omisza w kierunku Makarskiej też jest na początku płasko, ale za to jadranka dalej od wody. Ja osobiście bym się tą stroną raczej zainteresował.
A duże stromizny to chyba od Marusziczi, Pisaka. Ale może się jeszcze ktoś wypowie.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 04.06.2020 15:36

A z kolei w drugą stronę jest Nemira gdzie jest i stromo i trochę mniej, natomiast dużo mniej ludzi a plaże są piękne i kameralne. Jest sklep, parę restauracji, blisko Omis. Czyli wszystko co potrzeba. O dziwo wciąż dosyć tanie zakwaterowanie.
O&M
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) O&M » 04.07.2020 11:11

Witam
Tak patrzę na google mapach to spacer przy drodze z Duce do centrim Omisa chyba nie należy do najprzyjemnieszych. Chodnik szeroki na dwie płytki z jednej strony Jadranki. Czy plażą jakoś mozna pokonać większosć tej trasy?
Mamy tam dojechac do znajomych ispedzić ok 2 tyg w sierpniu. Przyznam że wyglada to dość fatalnie na dluzszy pobyt. W 2012 roku plazowalem tam pół dnia, ale to tylko tyle.
Czy kawalek betonu też się tam znajdzie czu tylko ten żwirek?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
DUCE (OMIŚ)_proszę o opinie - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone