Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2010 14:03

Podobno kwiatkom nie robi się zdjęć z góry, tylko z boku ... :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.11.2010 14:06

weldon napisał(a):Podobno kwiatkom nie robi się zdjęć z góry, tylko z boku ... :wink:


A co z takim :?:
:wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.11.2010 14:13

longtom napisał(a):
weldon napisał(a):Podobno kwiatkom nie robi się zdjęć z góry, tylko z boku ... :wink:


A co z takim :?:
:wink:

A ja nie wiem. Kazali mi podręczniki czytać i się doszkalać,
a tam jest napisane, że najlepiej z boku albo z niebem w tle.
Trzeba by jakiego profesjonalistę spytać. :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.11.2010 21:23

Jadąc dalej mijamy leżąca w dolinie Livinallongo Araabę i kierujemy się najpierw na Cortinę by po paru kilometrach prawie na wysokości Passo Falcarego zjechać serpentynami w kierunku Caprille.

Dojeżdżamy do Malga Ciapela leżącej na wysokości 1446 metrów.
Malga Ciapela to nie miasteczko tylko maleńka miejscowość u stóp lodowca Marmolada.

Znajdują się tu dwie rezydencje z apartamentami, hotele, dwa sklepy spożywcze, pizzeria, wyciąg na Sella Ronda i oczywiście kolejka linowa na Marmoladę, która zapewnia bezpośredni i szybki dostęp na szczyt Punta Rocca ( 3270m n.p.m.)

Kolejka na Marmoladę do punktu docelowego (Punta Rocca) ma dwie stacje przesiadkowe i aby dostać się do najwyższej stacji jedziemy trzema wagonikami. Najpierw dociera się do punktu Antermoja - który jest tylko stacją przesiadkową. Drugą kolejką do punktu nazwanego Serauta gdzie oprócz stacji znajduje się muzeum, restauracja, punkt widokowy i tu znów przesiadka by po paru minutach znaleźć się ostatecznie na Punta Rocca.


Trasę kolejki można prześledzić ... wystarczy kliknąć na przycisk - "Ropeways Chairlifts" na pokazanej mapce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 09.11.2010 22:00 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.11.2010 21:38

Marmolada (3343 m n.p.m.) zwana "Królową Dolomitów" to zarazem najwyższy ich szczyt.

Nazwa masywu pochodzi z języka ladyńskiego, w którym oznacza "błyszcząca", co związane jest z leżącym na niej lodowcem Ghiacciaio della Marmolada, znanym narciarzom tak zimą jak i latem. Zresztą dyskusja na ten temat była w dolomitowej relacji Franza, między Plavcem a Wojtkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po dotarciu do Punta Rocca, z uwagi na szalejący wiatr nie mogliśmy opuścić budynku stacji, gdyż z uwagi na bezpieczeństwo obsługa zamknęła wyjście na lodowiec.

Pozostało "rozpoznanie" tego miejsca przez okna ... zresztą z uwagi na płynącą na tej wysokości warstwę chmur widoki były mocno ograniczone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Więcej o tym miejscu i jak można się tam inaczej dostać (a nawet wyżej) ... oraz co widać ... jest TUTAJ.



Zwiedzamy jeszcze znajdująca się tutaj w skalnej grocie kapliczkę ze statuą Matki Boskiej, która po poświęceniu przez Papieża Jana Pawła II czasie jego wizyty na Marmoladzie (28 sierpnia 1979) - roku stała się miejscem pielgrzymek.

zdjęcie internet

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 09.11.2010 22:16

mariusz-w napisał(a):zdjęcie internet

Przecież od razu widać spadek jakości Mariusz - że to internet tylko. :D
-------------------------------------------------------------------------------------
Pogoda - mimo pojedynczych incydentów - marzenie. Macie nosa.
A groźniejsze chmury tylko dodały charakteru tej Marmeladzie.

Dalej, nieustająco jest ślicznie, moi drodzy.
Trzymacie wciąż ten nieelegancki, przeraźliwie dobry, wysoki poziom. :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.11.2010 22:48

weldon napisał(a):Podobno kwiatkom nie robi się zdjęć z góry, tylko z boku ... :wink:


Dlatego to ostatnie zdjęcie zimowita (tak ... tak zimowita !) ... :)

... trafiło do odrzuconych ! ;)



Crayfish napisał(a):
Pogoda - mimo pojedynczych incydentów - marzenie. Macie nosa.
A groźniejsze chmury tylko dodały charakteru tej Marmeladzie.
Dalej, nieustająco jest ślicznie, moi drodzy.


Widzę po Twoim zainteresowaniu Turcją, że rok 2011 chyba do niej będzie należał.

I dobrze ... piękna, ciekawa, egzotyczna ... warta wakacji !

Jednak znając Twoje preferencje i entuzjazm, szczególnie po wakacjach w Alpach ... to wiem iż Dolomity to tylko kwestia czasu.

Jestem przekonany, że im nie darujesz ! :)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.11.2010 08:42 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 09.11.2010 23:44

mariusz-w napisał(a):Widzę po Twoim zainteresowaniu Turcją....
Jednak znając Twoje preferencje i entuzjazm, .... po ... Alpach....


Rozdzieraj mnie jeszcze ty potworze tymi fotami. :mrgreen:
Podrzesz mnie na kawałki. :mrgreen:

Jeśli do Turcji - to raczej tylko objazdóweczka ... po historii + lekki relaks (oj ... zawsze marzyłem - taka podróż "Piotra_B")
Jeśli w góry - to takie jak pokazujesz - wysokie, ciepłe, szerokie ... no w Alpy ... tak żeby mieć jeszcze swobodę miejsca pobytu i podróżowania - czyli autkiem.
No i wleźć gdzieś w końcu bo tak je zostawiłem - kaleka - ... ehhhh.
Troszkę już liznąłem - ale Dolomity wyglądają oszołamiająco.
Zawsze coś nowego, zawsze inna budowa, zawsze inna charakterystyka ... ehhh .
---------------------------------------------------------------------------------------

Definitywna decyzja przede mną ...
O obydwu kierunkach skrupulatnie gromadzę informacje jak malutki chomiczek ... :D
Za krótkie to życie, za krótkie urlopy !
Postuluje o wyraźne wydłużenie obydwu. Tak mało czasu mamy.
-----------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Mariusz Ciebie jak i Twą uroczą małżonkę, która nam tu wiernie towarzyszy w relacjach.
I jestem cały w strachu co tu jeszcze nam pokażesz.
Bo cuda pokazujesz.
Ale pokazuj, pokazuj. Bo jak nie zdążymy wszędzie być, to chociaż zobaczymy jak tam jest.
A jest tam bardzo ładnie.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 09.11.2010 23:49

O rany, ale pogoda 8O - zmienna aura w górach lubi płatać figle, co? - faktycznie wygląda jakby miała być za chwilę niezła zawierucha :lol: - a z drugiej strony Dolomity w innej odsłonie :D

Pod postulatem Crayfisha o wydłużeniu życia i urlopów podpisuję się obiema rękami! :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.11.2010 02:03

mariusz-w napisał(a):Nazwa masywu pochodzi z języka ladyńskiego, w którym oznacza "błyszcząca", co związane jest z leżącym na niej lodowcem Ghiacciaio della Marmolada, znanym narciarzom tak zimą jak i latem. Zresztą dyskusja na ten temat była w dolomitowej relacji Franza, między Plavcem a Wojtkiem.

... i z której wynika, iż to jednak od marmuru... ;)

Mam bardzo świeże wspomnienia z tego rejonu.
W zeszłym roku po przejściu ferraty na Punta Serauta zjechałem tą kolejką na dół.
A w tym roku trzy noce i dwa deszczowe dni spędziłem w Malga Ciapela...

Joanka23 napisał(a):Pod postulatem Crayfisha o wydłużeniu życia i urlopów podpisuję się obiema rękami!

Mnie kiedyś drażniło, że pracuje się jedenaście miesięcy, a odpoczywa tylko jeden.
Nie jestem rewanżystą, więc nie żądałem odwrócenia relacji. Uważałem, że równy podział będzie satysfakcjonujący dla obu stron. I wymogłem to na życiu. :P 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.11.2010 08:41

Crayfish napisał(a):Rozdzieraj mnie jeszcze ty potworze tymi fotami. :mrgreen:
Podrzesz mnie na kawałki. :mrgreen:

Coś podobnego. Opaniuj się, weź krople nasercowe, waleriankę, ....

Mariusz ..... czy Ty nie widzisz, że chłop jest lichej kondycji psychicznej. Zobaczy zdjęcie i już ...... :wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 10.11.2010 08:49

Franz napisał(a):Mnie kiedyś drażniło, że pracuje się jedenaście miesięcy, a odpoczywa tylko jeden.
Nie jestem rewanżystą, więc nie żądałem odwrócenia relacji. Uważałem, że równy podział będzie satysfakcjonujący dla obu stron. I wymogłem to na życiu. :P 8)

No i pod taką filozofią to mogę się spokojnie podpisać. :D

woka napisał(a):Coś podobnego. Opaniuj się, weź krople nasercowe, waleriankę, ....

Nie bój się woka, to miało tylko podnieść dramatyzm wypowiedzi.
A tak słabe środki dawno przestały na mnie działać. :mrgreen: :sm:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.11.2010 08:58

Crayfish napisał(a):A tak słabe środki dawno przestały na mnie działać. :mrgreen: :sm:

Zamawiasz teraz "kolekcjonerskie"?





:lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.11.2010 09:00

Crayfish napisał(a):Nie bój się woka, to miało tylko podnieść dramatyzm wypowiedzi.
A tak słabe środki dawno przestały na mnie działać. :mrgreen: :sm:

Kamień z serca. Już myślałem, że jesteś z tych co można swobodnie manipulować. :wink:
(chyba nie manipulujesz Mariuszem ... to porządny "chłop").
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2010 09:08

Przejechałem się niebieskim wagonikiem :wink: i mogę jechać dalej.


Pozdrowienia z zamglonego Gdańska.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja) - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone