Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie tylko dla... żółtodziobów

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 18.02.2009 20:54

Ciężki dzień dzisiaj miałem, do tego zmarzłem jak diabli...ale poczytałem,pooglądałem i już mi lepiej :D :D :D
Delektując się tym co jest, spokojnie czekam na PRZEDOSTATNI odcinek :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.02.2009 18:03

SVIBANJ napisał(a):Delektując się tym co jest, spokojnie czekam na PRZEDOSTATNI odcinek :D

Svibanj - niezłe :lol: :lol: :lol: ale niestety jakbym z OSTATNIEGO odcinka znowu zrobiła PRZEDOSTATNI to by mnie chyba zmoderowano (pozdrawiam moderatorów :papa: ) za jedno wielkie rozmywanie tematu, bo nawet słowo "małorzeczowe" byłoby nadużyciem :wink: :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 19.02.2009 18:22

Cała relacja Tymonko prześliczna :))) , prezencik maly od Adasia



Milo Hrnic - Vrati Se




Tony Cetinski 2008 - Umirem 100 Puta Dnevno

:lol: :lol: :oops: :oops: Pozdrawiam cieplutko :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.02.2009 22:00

adam11 napisał(a): , prezencik maly od Adasia

Dziękuję za Obrazek, a ode mnie w Obrazek : Obrazek i może jeszcze Obrazek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2009 00:23

I mamy tak wszystko rzucić? - cz.II (i ostatnia z ostatnich)


I znowu błoto... i znowu jadran... i znowu słońce... i znowu hipopotamowe lenistwo w naszym wykonaniu... O błogości wakacyjna! Tak, to taki moment w życiu, kiedy powinno się powiedzieć: chwilo trwaj :wink: :D, choćby się miało duszę oddać samemu diabłu :wink: :D


A więc chwila trwała, a ja dzięki niej czyniłam pewne obserwacje dotyczące użytkowników błota. Podzieliłam ich na trzy kategorie.
Do pierwszej zaliczyłam: letników świadomych , którzy charakteryzowali się tym, że znali właściwości lecznicze mazidła i używali go zgodnie z zastosowaniem czyli smarowali błotem tylko wybrane fragmenty ciała (barki, łokcie kolana) i - co więcej - zabierali w workach foliowych błotko do domu 8O aby w zaciszach domowych pieleszy kontynuować kurację:D
Grupa druga - to letnicy zabawowi, dla których właściwości lecznicze nie miały żadnego znaczenia, liczył się natomiast aspekt czysto rozrywkowy - dlatego też letnik zabawowy wysmarowany był od stóp po czubek głowy. :D
Kategoria trzecia to letnicy bezbłotni, którzy pobyt na plaży błotnej traktowali jak pobyt na jakiejkolwiek innej plaży - na zasadzie - jak jest taka jaka jest,to po co wybrzydzać :D

Obserwacje z perspektywy hipopotama błotnego poczynione, więc czas na sakramentalne pytanie: I znowu mamy tak wszystko rzucić?

I znowu rzuciliśmy :D

Tym razem naszym miejscem docelowym była Baška - jedna z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych wyspy Krk.

Obrazek

Popularność ta jest wynikiem kilku czynników (zaznaczam, że to moja własna teoria życiowa, więc proszę nie przywiązujcie do tego stwierdzenia dużej wagi :wink: :D ). Bo z jednej strony - urokliwe jest położenie miasteczka, które leżąc na końcu doliny rzeki Rječiny, jest odcięte od reszty wyspy przez wzniesienia Vido Hlam (484 m n.p.m) i Mali Hlam (460 m n.p.m). Okolice Baški (a także Starej Baški) są jak dla mnie najbardziej zbliżone to dalmackich krajobrazów - gór schodzących do morza.

Obrazek


Baška jest popularna także ze względów historycznych - we wszystkich informatorach pojawia się zdanie mówiące, o tym, że 3km od centrum w miejscowości Jurandvor, w kościele św. Łucji znajduje się Bašćanska ploča, czyli pochodząca z 1100 r. n.e kamienna Tablica z Baški zapisana głagolicą, która jest ważnym zabytkiem języka chorwackiego, (he, pewnie niejedna chorwacka szkolna wycieczka odwiedza to miejsce :wink: :D) W kościele znajduje się tylko kopia, bo oryginał przewieziono do stolicy :

Kościół św. Łucji:
Obrazek(zdjęcie z netu)


wnętrze Kościoła:

Obrazek(zdjęcie z netu)


Bašćanska ploča:

Obrazek(zdjęcie z netu)


No tak, ale o turystycznej popularności miejsca to chyba jednak nie Bašćanska ploča decyduje :wink: :D tylko to, co Baška oferuje spragnionym słońca, kąpieli morskich, odpoczynku, relaksu. Bo atrakcji turystycznych tu nie brak. Główna atrakcją jest plaża, ciągnąca się przez ok.2km wzdłuż wybrzeża (w związku z czym zwana jest Vela plaza), która zapewnia liczne atrakcje sportowo-rekreacyjne. Jest to ten rodzaj plaży, na której gwarno, tłoczno i kolorowo. Tak więc Ci, którzy lubią ciszę i samotność na pewno będą musieli poszukać inne miejsce do zażywania kąpieli słonecznych.

Zdjęcie zrobione późnym popołudniem - może nie jest mistrzostwem świata, ale pokazuje stopień zaludnienia na plaży:

Obrazek


Atrakcją Baški jest także nadmorska promenada, po której można dłuuuugo spacerować, co nuż zatrzymując się a to na lodach, a to na kawce, a to na soczku, a to na ciasteczku, a to na piwku, a to na obiadku, a to na kolacyjce, przy okazji zaopatrując się w muszelki małe i duże, płetwy w każdym rozmiarze, klapki na nogę i nóżkę, kapelusze modne i mniej modne, korale koloru koralowego (inne oczywiście również), chusty na każdą kieszeń, ręczniki we szerokiej gamie wzorów i kolorów , a także bardzo przydatne, praktyczne wszelkie "durnostojałki" :D

Obrazek

Obrazek


Możliwości wydawania pieniędzy jest naprawdę wiele :wink: :D

Obrazek


Spacer nabrzeżem do przyjemnych należy - my zaczęliśmy od końca, czyli od portu jachtowego:

Obrazek

Następnie nabrzeże wchodzi do centrum miasteczka - czas na chwilę zadumy... kontemplacji... :wink: :D :

Obrazek

I bliżej epicentrum centrum, tym nabrzeże coraz bardziej zamienia się w plażę:

Obrazek


A jako zakończenie i posumowanie pobytu w tym miasteczku - trochę prywaty - w tamto sierpniowe popołudnie, mimo tego całego zgiełku turystycznego, Baška nam się podobała - jest to taki rodzaj kurortu wakacyjnego, w którym w ramach atrakcji turystycznej mogłabym spędzić 1-2 dni. (bo ja z tych, co musi się przemieszczać)



No tak, i to by było na tyle. Owszem byliśmy jeszcze w Malińskiej, ale jak tu opisać nasz pobyt w tym miasteczku, skoro jedyne co pamiętam, to fakt, że spacerowaliśmy od sklepu do sklepu, usiłując kupić chleb, a że było mocne popołudnie, ku naszemu zdziwieniu, nie było to wcale takie proste :wink: :D I jeszcze byliśmy w miejscowości (bardzo ładnej zresztą) Punat, ale tam to głównie szukałam pomidorów i cukinii na obiad :wink: i wtedy też obudziła się we mnie dusza gospodyni domowej, która wie "co", "gdzie" i "ile" kosztuje, w związku z tym pozwoliłam sobie na stwierdzenie: "faktycznie na wyspie drożej" :wink: :D No i jeszcze odbyliśmy spacer Čižići - Klimno - Šilo, który z całą pewnością mogę polecić, bo dobre konoby, winko i niewielką ilość turystów można tam znaleźć :D


Więc sami rozumiecie, że w tym miejscu relacja musi się zakończyć. Pozostało się jeszcze wieczorem spakować, rano bardzo wcześnie wstać, bo to kolejna sierpniowa sobota i pewnie będą korki, a my już nie takie znowu żółtodzioby, żeby się w nie pakować :D


Wnioski już nie żółtodzioba
1. Do Chorwacji trzeba wrócić.


Dziękuję za uwagę i wytrwałość :D :D :D

ps. Tak sobie myślę, że w Pascalu (tym od podróżowania, nie od gotowania) to mnie chyba nie zatrudnią :wink: :D :D :D
Ostatnio edytowano 26.02.2009 19:44 przez Tymona, łącznie edytowano 3 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2009 02:35

Tymona napisał(a):Wnioski już nie żółtodzioba
1. Do Chorwacji trzeba wrócić.


VRATI SE :!: :!: :!:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 20.02.2009 09:55

Tymonka nie wyświetlają się fotki... :cry: , ale pewnie niedługo będą :)
Relacja piękna, superaśna :!: Świetnie piszesz :!:
Dziękuję, bardzo miło mi się podróżowało z Tobą i Twoją rodzinką :!:
No to do następnej relacji :papa:

P.S.
A kto by tam chciał pracować w Pascalu :?: :wink:
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 20.02.2009 11:08

Tymona napisał(a):Pozostało się jeszcze wieczorem spakować, rano bardzo wcześnie wstać, bo to kolejna sierpniowa sobota i pewnie będą korki, a my już nie takie znowu żółtodzioby, żeby się w nie pakować


Noooooo... to bedzie jeszcze o drodze powrotnej :D
Ty się mnie Tymona tak łatwo nie pozbedziesz :D :D :D

W czasie dojazdu do.. i powrotu z.. to się moga dziać naprawdę ciekawe rzeczy ... :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.02.2009 11:34

Nie wyświetlają się fotki :( , sprawdzałam o co chodzi i widzę, że zrezygnowałaś z Fotosika. I słusznie. Nie wiem z jakiego serwera korzystasz. Link jest podobny do Picasy. Sprawdziłam czy moje próby są widoczne, są widoczne. Do Picasy jednak nie mam takiego zaufania jak do sprawdzonego przez wielu użytkowników tego forum ImageShacka.


A Twoja relacja to świetny kąsek dla wszystkich, każdy znajdzie coś ze swoich wspomnień z pierwszego wyjazdu za granicę, z pierwszego wyjazdu na Bałkany czy pierwszego zetknięcia się z Chorwacja. Twoje wspomnienia i doświadczenia są tym bardziej cenne, że byliście z tak małymi dziećmi. I tyyyyyyle zobaczyliście. Ja jestem zachwycona. Ciekawe wnioski żółtodzioba. I ostatni ............. Chorwacja jest piękna, ciekawa, bogata w różnorodności i TRZEBA do niej WRÓCIĆ :D .
My też w tym roku planujemy wrócić na "wrześniową Chorwację" (będzie nasza trylogia jak się plany spełnią) :D

Pozdrawiamy
Kulki
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2009 12:20

Tak na szybko - u mnie zdjęcie są widoczne, wiec mam nadzieję, że u Was także. Dajcie znać :D

faktycznie wczoraj zmieniłam fotosika na picasę, może coś szwankuje?

pozdrawiam
:D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2009 12:48

Tymona napisał(a):Tak na szybko - u mnie zdjęcie są widoczne, wiec mam nadzieję, że u Was także. Dajcie znać :D


Nie widziałem wczoraj , nie widzę dziś :roll:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.02.2009 12:53

U Ciebie są widoczne, bo się ściągają z Twojego komputera, dokładnie nie wiem, ale są internetowe tymczasowe pliki tworzone w chwili gdy pierwszy raz robisz podgląd swojego postu lub coś oglądasz w internecie.

Nie widzę fotek. Niestety. :(
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 20.02.2009 13:00

Zamiast fotek widzę tylko krzyżyki. :(
Też ładne :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2009 13:02

Teraz widzę w relacji jedną, tzn. taką, którą przed chwilką otworzyłem sobie bezpośrednio z linka bez [img]...[/img]
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.02.2009 14:01

Tymona, to są Twoje dwa pierwsze zdjęcia w małym rozmiarze.


Obrazek


Obrazek(zdjęcie z netu)


Co trzeba zrobić? Trzeba bardzo dokładnie zrobić to co opisuje Krzysztoff. Twoim zdjęciom brakuje takiej sekwencji s144/ albo s400/, s800/, nie wiem dokładnie jaki masz rozmiar ustalony dla swoich zdjęć. To jest rozmiar z jakim ma być pobrane zdjęcie z serwera picasy. Bez tego picasa nie wie co ma podać.

Teraz dajemy czas dla Tymony i cierpliwie czekamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie tylko dla... żółtodziobów - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone