Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 06.02.2019 22:12

@travel masz oko do zdjęć, niby każdy widzi to samo ale nie każdy tak to złapie w obiektywie
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.02.2019 22:54

Tayla napisał(a):@travel masz oko do zdjęć, niby każdy widzi to samo ale nie każdy tak to złapie w obiektywie


Dzięki :D :smo:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.02.2019 21:26

Dzień trzynasty - a właściwie wieczór

Kolacja miała być w Supetarze, ale knajpy które widzieliśmy pierwszego dnia na nabrzeżu jakoś nie przypadły nam do gustu - duże i wyraźnie nastawione na turystów. Supetarowi nie daliśmy drugiej szansy :roll: Może w tym roku jeszcze raz spróbujemy :hut:

No to gdzie będziemy jeść?

Małż proponuje Milną , którą na krótko odwiedził przed nurkowaniem ( baza nurkowa z Supetaru w Milnej ma swoją łódź).

Przystaję ochoczo na tą propozycję .Jak chce mnie zawieźć na kolację do Milnej - to proszę bardzo :mrgreen:

Szybko wsiadamy do samochodu , bo chcemy zdążyć do Milnej na zachód słońca.

Wyspa w promieniach zachodzącego słońca wygląda pięknie :hearts:

428.JPG

429.JPG


wjeżdżamy do Ložišćy:
430.JPG

431.JPG

432.JPG

433.JPG


dojeżdżamy do świateł i zapala się zielone światło :evil:
434.JPG


miałam nadzieję ,że spokojnie obfocę dzwonnicę :(

a tak zrobiłam zdjęcie zza szyby i wyszło co wyszło :roll:
435.JPG


Małż widząc moje rozczarowanie zatrzymuje się koło cmentarza i rzuca krótko:
- rób szybko te zdjęcia bo słońce zaraz zajdzie

pomarańczowa Ložišća:
437.JPG

436.JPG


pędzimy dalej:
438.JPG

439.JPG


i w ostatniej chwili wjeżdżamy do Milnej :mrgreen:
440.JPG


ufff udało się :D

teraz możemy spokojnie pospacerować nabrzeżem:
441.JPG

442.JPG

443.JPG

444.JPG

445.JPG


Poruszamy się trochę po omacku. W tym roku nie miałam w planie Milnej, więc wiem tylko ,że jest tu spora marina.
Idziemy dalej , jednocześnie szukając jakiegoś przybytku , w którym można by było coś dobrego zjeść.

446.JPG

447.JPG

448.JPG

449.JPG

450.JPG


Może nie widać tego na moich zdjęciach, ale ludzi jest tu zdecydowanie więcej niż w Sutivanie :roll:

451.JPG

452.JPG

453.JPG

454.JPG

455.JPG


Na drugim końcu zatoki znajdujemy całkiem przyjemną konobę Gajeta.
Zamawiamy serową platę, zupę rybną (najlepsza jaką dotąd jadłam) i ..... sałatki z ośmiornicy .

Podczas tego urlopu zjedliśmy tyle ośmiornicy ,że bałam się żeby nam macki nie wyrosły :lol:

Zdjęć nie zrobiłam, bo nadal mam opory przed robieniem zdjęć w konobach, jakoś mi głupio :oops:

Ale za to zrobiłam zdjęcie widoczku z tarasu konoby:
456.JPG


Wracaliśmy z Milnej w kompletnych ciemnościach. Trochę miałam pietra na tych zakrętach , ale poza przegapieniem zjazdu do Sutivanu nic nam się przytrafiło.

laku noć :papa: :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.02.2019 22:15

Świetny pomysł z tą Milną o zachodzie. Supetarowi nawet takie cudne światło nie pomoże a Ložišća wyszła na Twoich zdjęciach pięknie. Chyba zacznę jeździć na zachody słońca po okolicznych miasteczkach :mrgreen:. Choć w tym roku jest plan dotarcia na daleki wschód wyspy i spacery po nieodwiedzonym jeszcze Sumartinie i Povlii to widzę że muszę powtórzyć Ložišće popołudniowo. :papa: :hut:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.02.2019 22:29

AdamZ napisał(a):Świetny pomysł z tą Milną o zachodzie. Supetarowi nawet takie cudne światło nie pomoże a Ložišća wyszła na Twoich zdjęciach pięknie. Chyba zacznę jeździć na zachody słońca po okolicznych miasteczkach :mrgreen:. Choć w tym roku jest plan dotarcia na daleki wschód wyspy i spacery po nieodwiedzonym jeszcze Sumartinie i Povlii to widzę że muszę powtórzyć Ložišće popołudniowo. :papa: :hut:


Jestem mało spontanicznym typem i lubię mieć wszystko zaplanowane, ale jak widać spontan też ma dobre strony :mrgreen:

Zdjęcia Ložišće we wrześniu robiłam przed godz. 19. W czerwcu na zachód słońca pewnie trzeba jeszcze poczekać z 2 godziny 8O

Zastanawiam się czy będzie mi się to podobać :?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.02.2019 23:22

travel napisał(a):Zastanawiam się czy będzie mi się to podobać :?

Myślę że nie będzie najgorzej. Czerwiec też ma swoje dobre strony, więcej dnia do zwiedzania zakamarów na przykład :)
Wrzucę dwa zdjęcia robione 16.06.2017 o 20:30 jedno po drugim z tej samej lokacji:
DSC02672.jpg

DSC02673.jpg

Zdążysz się wyplażować, pozwiedzać i podczas wieczornego spaceru nazbierać fajnych zdjęć w pomarańczach :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2019 14:29

Śliczna Milna. Tylko rzeczywiście - przynajmniej w temacie na jaki zwracam szczególną uwagę - niesamowicei zatłoczona :cry: Wciąż czeka na moje odwiedziny, jakoś wiecznie nie po drodze :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.02.2019 17:13

AdamZ napisał(a):
travel napisał(a):Zastanawiam się czy będzie mi się to podobać :?

Myślę że nie będzie najgorzej. Czerwiec też ma swoje dobre strony, więcej dnia do zwiedzania zakamarów na przykład :)
Zdążysz się wyplażować, pozwiedzać i podczas wieczornego spaceru nazbierać fajnych zdjęć w pomarańczach :)


Chyba będzie mi się podobać :
-więcej kwiatów
-więcej zieleni
-dłuższy dzień

tylko dojrzałych fig i granatów nie będzie na drzewach.....

a czy będzie więcej muszelek na plażach i w morzu ?

Mam wrażenie ,że tłumy turystów zbierają muszle przez cały sezon , dlatego we wrześniu jest ich tak mało :roll:

W każdym razie po tym urlopie będę miała porównanie września z czerwcem :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.02.2019 17:15

beatabm napisał(a):Śliczna Milna. Tylko rzeczywiście - przynajmniej w temacie na jaki zwracam szczególną uwagę - niesamowicei zatłoczona :cry: Wciąż czeka na moje odwiedziny, jakoś wiecznie nie po drodze :wink:


Zatłoczona pod względem jednostek pływających i ludzi , a było to w połowie września.

A co tu się dzieje w sierpniu :?: :?:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2019 17:37

travel napisał(a):
beatabm napisał(a):Śliczna Milna. Tylko rzeczywiście - przynajmniej w temacie na jaki zwracam szczególną uwagę - niesamowicei zatłoczona :cry: Wciąż czeka na moje odwiedziny, jakoś wiecznie nie po drodze :wink:


Zatłoczona pod względem jednostek pływających i ludzi , a było to w połowie września.

A co tu się dzieje w sierpniu :?: :?:

To co na zdjęciach Kateriny z Visu 8O 8O 8O
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.02.2019 20:36

beatabm napisał(a):
travel napisał(a):
beatabm napisał(a):Śliczna Milna. Tylko rzeczywiście - przynajmniej w temacie na jaki zwracam szczególną uwagę - niesamowicei zatłoczona :cry: Wciąż czeka na moje odwiedziny, jakoś wiecznie nie po drodze :wink:


Zatłoczona pod względem jednostek pływających i ludzi , a było to w połowie września.

A co tu się dzieje w sierpniu :?: :?:

To co na zdjęciach Kateriny z Visu 8O 8O 8O


Oj pomału zaczynam bać się czerwca na Visie :roll:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 08.02.2019 21:42

travel napisał(a):Chyba będzie mi się podobać :
-więcej kwiatów
-więcej zieleni
-dłuższy dzień

tylko dojrzałych fig i granatów nie będzie na drzewach.....

a czy będzie więcej muszelek na plażach i w morzu ?

Figi będą suszone na słońcu (pożerałem je garściami)
Muszelek na pewno nowych morze dosypie :)
Miasteczka jeszcze puste i świeże przed nowym sezonem
Jak czytam po internetach na jakieś atrakcje też można liczyć:
24 czerwca: Św. Jana Chrzciciela (przeskakiwanie ogniska); fjera w miejscowości Povlja, Dzień Gminy Sutivan
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.02.2019 23:23

AdamZ napisał(a):Jak czytam po internetach na jakieś atrakcje też można liczyć:
24 czerwca: Św. Jana Chrzciciela (przeskakiwanie ogniska); fjera w miejscowości Povlja, Dzień Gminy Sutivan


24 czerwca będę już visovać :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.02.2019 13:39

Cieszę się , że nie jestem jedynym , który ma jakieś dziwne opory przed robieniem zdjęć zawartości talerza :)

travel napisał(a):
Oj pomału zaczynam bać się czerwca na Visie :roll:


Izo , w czerwcu dzień jest na tyle długi , że każdy chyba znajdzie swój czas i miejsce na zdjęcia i wypoczynek :wink:


travel napisał(a):
24 czerwca będę już visovać :papa:


Zazdroszczę ( w pozytywny ma się rozumieć sposób ) , bo my już po pierwszym urlopie będziemy :? , który mam nadzieję dojdzie do skutku . . .


Pozdrawiam
Piotr
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.02.2019 16:55

piotrf napisał(a):Cieszę się , że nie jestem jedynym , który ma jakieś dziwne opory przed robieniem zdjęć zawartości talerza :)

Chyba nie powinniśmy mieć już oporów, bo teraz wszyscy robią zdjęcia wszystkiemu :|

piotrf napisał(a):
travel napisał(a):Oj pomału zaczynam bać się czerwca na Visie :roll:


Izo , w czerwcu dzień jest na tyle długi , że każdy chyba znajdzie swój czas i miejsce na zdjęcia i wypoczynek :wink:


Podsumowując: 2-tygodniowy urlop w czerwcu jest dłuższy od 2 tygodni we wrześniu 8O :mrgreen:


piotrf napisał(a):
travel napisał(a):
24 czerwca będę już visovać :papa:


Zazdroszczę ( w pozytywny ma się rozumieć sposób ) , bo my już po pierwszym urlopie będziemy :? , który mam nadzieję dojdzie do skutku . . .


Pozdrawiam
Piotr


Nie martw się ,Twój urlop na pewno dojdzie do skutku , bo chcieć to móc :D

I jeszcze powtórzę słowa Aleksandra Doby, który kajakiem przepłynął ocean:

-trzeba mieć marzenia , marzenia przekładać na plany , a plany realizować


:papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DZIWNA PARA-PRIMOŠTEN I SUTIVAN 2018 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone