Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dubrownik - wrzesień 2018

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maradona_Karpat
Autostopowicz
Dubrownik - wrzesień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maradona_Karpat » 08.05.2018 11:11

DUBROWNIK - wrzesień 2018

Hej,
pytanie do osób które, w ubiegłych latach jeździły do Dubrownika po szczycie wakacyjnym :) Czy jest duży problem ze znalezieniem apartamentu na początku września? Bedę szukał miejscówki dla 5 osób a nie chcę rezerwować bo jak to w zyciu bywa - komuś coś może się wysypać.

W ubiegłych latach jeździłem do Zadaru i Baśki i zawsze w ciemno. W Zadarze byłem we wrześniu i za 4 osoby zapłaciliśmy frytki - ok 1100 zł za tydzień, w Baśce w sierpniu i było podobno bardzo ciężko coś znaleźć więc pierwszy złoty strzał za 50e/doba nawet się nie zastanawialiśmy :)

A jak ceny kształtują się we wrześniu w Dybrovniku? Prawda to, że to najdroższy rejon Chorwacji jeśli chodzi o noclegi i usługi? Czy warto pchać się do samego Dubrovnika czy może jakieś niedalekie obrzeża (jakie?)

Jeśłi będe jechał przez Bośnię to potrzebuję oprócz zielonej karty paszporty ? Czy auto musi być na mnie zarejestrowane ?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi, jeśli w złym miejscu umieściłem post to przepraszam.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.05.2018 10:14

Nie byłem poza sezonem szczytowym w Dubrovniku ale jestem ogarniętym cromaniakiem, który to forum zna na wylot jak i relacje kolegów i koleżanek więc pomogę.
Początek września to żaden koniec sezonu w Chorwacji. W ciemno będzie może łatwiej niż przełom lipca i sierpnia ale nie liczyłbym na jakieś pustki czy obniżki cenowe.
Koniec września i owszem.
Ja mieszkałem w Mlilni więc blisko Dubrovnika i da się za 50e /4os spokojnie ale w ciemno....marne szanse.
Sam pomagałem 2 polakom szukać miejscówki bo się wybrali w ciemno. Musieli wracać na riwierę makarską bo kompletnie nic nie mogli znaleźć w pobliskich miasteczkach (Srebreno, Mlini, Cavtat), a na Peljesac nie chcieli nawet próbować.
Co do cen w samym Dubrovniku to owszem jest drogo ale chyba nikt normalny nie stołuje się codziennie na starym mieście w Dubrovniku. Tam się degustuje w trakcie zwiedzania starówki i murów - 1x na całe wakacje.
W miejscowościach powyżej ceny są normalne jak w reszcie miejsc w Chorwacji.
Co do noclegów szukanych przez oficjalne portale to faktycznie w rejonie Dubrovnika dostawałem palpitacji serca bo średnia cena za 4os to było 80EUR /dobę.
Ale dzięki temu forum znalazłem nocleg u ŚP. Vlaho w Milini za 50e. Ma niestety takie obłożenie, że wątpię aby teraz jeszcze coś miał.
Możesz spróbować (ale w ciemno 0% szansy) - http://www.apartmans-erminia.com/indexeng.html

Przekraczając granice Bośni potrzebujesz zielonej karty na samochód. Paszportów w Bośni nie potrzeba. Samochód nie musi być na Ciebie zarejestrowany.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.05.2018 12:33

Maradona_Karpat napisał(a):A jak ceny kształtują się we wrześniu w Dybrovniku? Prawda to, że to najdroższy rejon Chorwacji jeśli chodzi o noclegi i usługi?

Przykład cen z pizzerii ze starego miasta:
http://www.meaculpa-pizzeria.com/pizza_menu.html

Sporo restauracji w stylu tych z degustacyjnym menu, więc w większości ceny z innej planety :hut:
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.05.2018 13:10

Dokładnie, w Dubrovniku, w centrum się nie jada na co dzień po prostu.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021