Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrzeb-Dubrownik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013
Zagrzeb-Dubrownik

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 23.03.2023 23:05

Będę jechać z Zagrzebia do Dubrownika /maj /. W planie mam jazdę autostradą A1. Zastanawiam się czy gdzieś nie zjechać z autostrady dla lepszych widoków. A może nawet mały postój ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.03.2023 00:01

Lepsze widoki to na Jadrance (8). Możesz na nią zjechać np. od Senj i jechać nawet do Dubrownika przez Peljeski most.
Zajawka https://www.youtube.com/watch?v=aJEi58ejsLQ
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 24.03.2023 11:55

endryu napisał(a):Lepsze widoki to na Jadrance (8). Możesz na nią zjechać np. od Senj i jechać nawet do Dubrownika przez Peljeski most.
Zajawka https://www.youtube.com/watch?v=aJEi58ejsLQ


Całą drogę chyba za dużo czasu zajmie. Nie dojadę do Dubrownika w jeden dzień. Tak myślę że może od Splitu zjadę z autostrady.
/fajne filmy na YT-dzięki/
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 24.03.2023 12:19

gucio1955 napisał(a):Nie dojadę do Dubrownika w jeden dzień.


Rowerem będziesz jechał ? :mrgreen:

Google mówi, że praktycznie całą trasę możesz pokonać poza autostradami poniżej 10 h - https://www.google.com/maps/dir/Zagrzeb ... 0?hl=pl-PL
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.03.2023 12:56

gucio1955 napisał(a): Tak myślę że może od Splitu zjadę z autostrady.

A ja bym zjechał a autostrady na Senj (jak radzi kolega), koło Zadaru bym na nią wrócił i zjechał z powrotem na Jadrankę w Omišu :wink:
Pierwszy odcinek to niezapomniane widoki na Rab czy Pag.
Odcinek Split- Omiš to totalna nuda.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 24.03.2023 15:42

anakin napisał(a):
gucio1955 napisał(a): Tak myślę że może od Splitu zjadę z autostrady.

A ja bym zjechał a autostrady na Senj (jak radzi kolega), koło Zadaru bym na nią wrócił i zjechał z powrotem na Jadrankę w Omišu :wink:
Pierwszy odcinek to niezapomniane widoki na Rab czy Pag.
Odcinek Split- Omiš to totalna nuda.
Odcinek od Senji do Posedarje z przystankiem na Maslenicy, jest faktycznie bardzo malowniczy ale też najbardziej kręty na całej Jadrance. Mnie jako kierowcy on bardziej męczy fizycznie niż wywołuje u mnie nudności, ale dla pasażerów z chorobą lokomocyjną, nawet dorosłych, nie jest szczytem marzeń i nie zrekompensują im tego nawet widoki. Moja żona, moje córki niestety nie dały rady - wiecie co mam na myśli...
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 24.03.2023 16:09

anakin napisał(a):
gucio1955 napisał(a): Tak myślę że może od Splitu zjadę z autostrady.

A ja bym zjechał a autostrady na Senj (jak radzi kolega), koło Zadaru bym na nią wrócił i zjechał z powrotem na Jadrankę w Omišu :wink:
Pierwszy odcinek to niezapomniane widoki na Rab czy Pag.
Odcinek Split- Omiš to totalna nuda.


I tak chyba pojadę. Cała trasa to trochę za długo dla mnie. 10 godz plus tankowanie jakieś jedzonko wyjdzie około 13 godz.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.03.2023 16:47

ŁukaszCiupa napisał(a):Odcinek od Senji do Posedarje z przystankiem na Maslenicy, jest faktycznie bardzo malowniczy ale też najbardziej kręty na całej Jadrance. Mnie jako kierowcy on bardziej męczy fizycznie niż wywołuje u mnie nudności, ale dla pasażerów z chorobą lokomocyjną, nawet dorosłych, nie jest szczytem marzeń i nie zrekompensują im tego nawet widoki. Moja żona, moje córki niestety nie dały rady - wiecie co mam na myśli...

Wiem o co chodzi, ale zakładam, że pytający nie ma takich problemów.

Można jeszcze zjechać z autostrady na Gospić, kierując się na Karkobag ( D23). Widoki też zacne, z tym, że spora ilość serpentyn.
Ale widok Pagu z góry.. bezcenny :wink:
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 26.03.2023 01:46

Jadąc pierwszy raz do Chorwacji, również zachciało nam się widoków. Zjechaliśmy w Biograd na Morzu około 5:30/6:00 i w Pakostane pierwsze moczenie stóp w Adriatyku. Taka tam była cisza, spokój i ciepła woda. W Makarskiej byliśmy koło południa podziwiając niesamowite widoki (szczególnie jadąc pierwszy raz). W tym roku pojedziemy trzeci raz, ale pierwszy z córką więc zobaczymy czy zjedziemy gdziekolwiek wcześniej :)
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 16.04.2023 00:26

Jest problem. Żona przeczytała o tych serpentynach i już nie chce w drodze do Dubrownika podziwiać widoków morza tylko proponuje Jeziora Pitvickie. Nie wiem czy to dobry pomysł. Jak myślicie ?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 16.04.2023 17:37

Jak dla mnie to już musicie sami sobie ustalić.
Plitvickie Jeziora są oczywiście obowiązkowym punktem w Chorwacji, ale to zupełnie zmieni plan waszej podróży.
Na spacer po Jeziorach potrzebujecie przynajmniej pół dnia, którego potem na pewno nie nadrobicie jadąc autostradą.
Plus oczywiście koszty.

Co do widoków to "coś pięknego i nie drogo" :)
Jeżdżąc do Podacy, specjalnie zawsze zjeżdżam wcześniejszym zjazdem - dla widoków przy zjeździe z autostrady na Jadrankę: https://www.google.pl/maps/@43.4027928, ... 384!8i8192 - poklikaj sobie do przodu.

Podsumowując: polecam i Plitvickie i widoki.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 16.04.2023 19:28

Zjazd w Sestenowac. Piękne widoki, ale kiedy jechałem tam pierwszy raz czułem się dość nieswojo ;) Podobnie na Peljesacu, przed samym zjazdem do Orebica, przed sklepem z winem.

W każdym razie jak ktoś jedzie w sezonie w okolice Omisa, to tylko przez Sestenovac. Można uniknąć słynnych korków od strony Splitu.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 27.04.2023 20:10

endryu napisał(a):Lepsze widoki to na Jadrance (8). Możesz na nią zjechać np. od Senj i jechać nawet do Dubrownika przez Peljeski most.
Zajawka https://www.youtube.com/watch?v=aJEi58ejsLQ


Do Dubrownika przez Peljeski Most? Trochę nuda. Przejeżdża się przez fajny most, a potem kilkadziesiąt km trasy środkiem półwyspu, żadnych ciekawych widoków. Dopiero od Ston zaczyna robić się ciekawie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 569
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 27.04.2023 21:54

Jadąc przez Neum też nie ma specjalnych widoków. Zresztą kierowca powinien patrzeć na drogę, nie na widoki.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone