Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 28.07.2009 17:21

Aaaaa, to ja już wiem skąd ten korek, wszyscy pewnie na golonkę jechali :lol: .
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.07.2009 18:01

Kurzy napisał(a):hehe Elunia dobre:) ..moj GPS nazywa się Grażynka:)


A ja czasami korzystam z pomocy "Czesia" :D :D

Czytam i czekam na upragniony ciąg dalszy ... :D
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 28.07.2009 18:06

Witaj Helen !
Cieszę się że piszesz kolejną relację - już nie mogę się doczekać dalszego ciągu pozdrawiam!
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 28.07.2009 20:49

Dzień w relacji jeszcze się nie skończył, jedziemy więc dalej. Austria mija bez większych problemów, podziwiamy widoczki i słuchamy radia,
Obrazek
Obrazek
komunikaty mówią coś o korku przed Tauerntunnel, no cóż... nie będziemy kombinować, może nie będzie tak źle.
Pogoda się pogarsza, co chwilę pada, ścigamy się z chmurami i deszczem.
Obrazek
W końcu docieramy do zapowiadanego korka, przeładowany tunel gdzieś daleko przed nami, stajemy na długie minuty, trochę jedziemy w żółwim tempie, znowu stoimy. Wreszcie są bramki:
Obrazek
Wkrótce stajemy na długo wyczekiwaną toaletę i kupno Słoweńskiej winiety, zmęczeni siadamy w restauracji na kawie i posiłku, ale na krótko, czas jechać dalej.
Przed nami jeszcze jedno "wyzwanie": Karawankentunnel
Obrazek
Pogoda beznadziejna, a miało być wg. prognoz tak pięknie
:? Na szczęście ruch jest niewielki.
Tunelem pod Karawankami wjeżdżamy do Słowenii.
Obrazek
Obrazek
a ona wita nas piękną tęczą:

Obrazek
jesteśmy prawie u celu...
Ostatnio edytowano 31.07.2009 10:01 przez helen, łącznie edytowano 2 razy
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 28.07.2009 20:52

jak można przerwać w takim momencie?
nie masz serca!
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 28.07.2009 21:08

No właśnie - jak można :?: :!: :?:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.07.2009 22:16

Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

Tym bardziej, że za 4 tyg. my przy tym zjeździe też będziemy prawie u celu :) pierwszy tydzień wakacji spędzimy w miejscowości Lesce koło Bledu :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.07.2009 22:43

masmedia napisał(a):No właśnie - jak można :?: :!: :?:

Popieram, ciąg dalszy poprosimy pięknie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.07.2009 22:52

Bardzo fajne widoczki z południa Niemiec 8)
To jest właśnie ta część kraju , w której staram się jak najmniej poruszać autostradami :D
A co do golonki - najwspanialszą podają w Bad Wiessee , nad jeziorem :lol: :lol:
Czekam na ciąg dalszy
Pozdrawiam
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 29.07.2009 08:16

super relacja i zdjęcia siadam i czekam na więcej :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 29.07.2009 08:25

Cieszę się Helen, że znowu "tworzysz".
Bardzo lubię ciekawe teksty "z drogi", a twój właśnie taki jest i jeszcze dobrze wypasiony w zdjęcia :D .
Dzięki Tobie wiem, że ten Karawankentunel to nie jest taki "straszny" jak myślałem - tylko parę metrów więcej od Roka i Kapeli :D :wink: .
Czekam na C.D. :papa:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 29.07.2009 08:41

JoannaG napisał(a):Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :)

Tym bardziej, że za 4 tyg. my przy tym zjeździe też będziemy prawie u celu :) pierwszy tydzień wakacji spędzimy w miejscowości Lesce koło Bledu :)


W takim razie mam nadzieję, że moja relacja Ci się przyda. Mozolnie mi idzie, piszę od razu tutaj wklejając jednocześnie zdjęcia na "żółtą żabę", a nie idzie to tak sprawnie jak w fotosiku, pogniewałam się jednak na niego, bo zniszczył mi poprzednią relację.

Wracając do relacji, jadąc przez taki kawał Europy uważam, że należy to wykorzystać i coś po drodze zobaczyć. W zeszłym roku chwilę spędziliśmy zwiedzając starówkę w Grazu, Potem Jeziora Plitvickie, a wracając okolice Mostaru, same miasto a potem po drodze przez Bośnię zahaczyliśmy o Jajce. Teraz pokierowaliśmy swoją trasę trochę bardziej na zachód, nie żeby jechać na Istrię, to może kiedyś tam jeszcze zaplanujemy, postanowiliśmy spędzić trochę czasu właśnie tak jak Joanna w okolicach Bledu.

Poszukiwania apartamentu na 3 noce prowadziłam tu: http://www.sloveniaholidays.com/deu/unt ... ppartement
Apartamenty, które polecała Fiolek w swojej relacji, już były zajęte, niektóre inne również. W końcu przyszedł mail od Ivana z Bledu i mogliśmy jechać.

Zależało mi, żeby można było poruszać się również pieszo, dom Ivana znajdował się 500 m od jeziora, cena 50 euro za apartament mieściła się w granicach naszych możliwości. Ivan w mailu naliczył nam również opłatę klimatyczną, od wszystkiego odjął potem 10% rabatu i wyszło nam jakoś równe 150 euro za 3 doby.

Krótko przed wyjazdem, sprawdzając pocztę zajrzałam do SPAMU-u, znalazłam tam maila sprzed kilku dni od właścicieli tego apartamentu: http://www.sloveniaholidays.com/deu/appartement-ajda , był sporo tańszy, a jak się później okazało (pojechaliśmy zobaczyć), bardzo fajnie położony, chociaż dużo dalej, bo na osobnym osiedlu, tak jakby poza Bledem. Może ktoś skorzysta. Ja już nie chciałam Ivanowi mieszać, po kilku mailach, które wymieniliśmy.

Tak więc, Ivan oczekiwał nas i serdecznie powitał około 19-stej, razem z nim witał nas jego pies, Tara chyba miał na imię. Ivan mówi dość swobodnie po niemiecku, więc zupełnie komfortowo się zakwaterowaliśmy. Podam jego adres, miał mało gości, może mu się reklama przyda: http://www.sloveniaholidays.com/deu/app ... -bassanese .

Dzień był długi i męczący, pogoda nie chciała się poprawić, przez 2 tygodnie śledziłam obraz z kamerki w Bledzie i prognozy pogody, wciąż padało. Obawiałam się, że będziemy mieli takiego pecha jak Fiolek, ale prognozy na kolejne dni mówiły co innego...
Na razie jednak deszcz padał co chwilę, rozlokowaliśmy się, zrobiliśmy kolację i nie mieliśmy siły nawet iść na spacer, na szczęście rozpadało się na dobre, nie miałam więc wyrzutów sumienia idąc spać ok 21-szej... może prognozy jednak się sprawdzą i jutro będzie słońce? ;).
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.07.2009 08:53

Oczywiście i mnie nie może zabraknąć wśród czytelników Twojej relacji, a to że zaglądnęłaś w bliskie sercu okolice Alp Julijskich dodatkowo mnie cieszy :D .
Niestety jutro wyjeżdżamy i nie nie będę mógł śledzić na bieżąco Twoich niewątpliwie ciekawych opisów, ale mam nadzieję nadrobić wszystko po powrocie :roll: :cool:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 29.07.2009 08:56

Bardzo jestem ciekawa Waszych wrażeń z Bledu i okolic :) czekam :lol:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 29.07.2009 08:59

kulka53 napisał(a):Oczywiście i mnie nie może zabraknąć wśród czytelników Twojej relacji, a to że zaglądnęłaś w bliskie sercu okolice Alp Julijskich dodatkowo mnie cieszy :D .
Niestety jutro wyjeżdżamy i nie nie będę mógł śledzić na bieżąco Twoich niewątpliwie ciekawych opisów, ale mam nadzieję nadrobić wszystko po powrocie :roll: :cool:


Ty kulka jesteś jedną z osób, dzięki których słowom na forum pojechałam w okolice Bledu i potem dalej również ;) . Życzę Wam udanego wyjazdu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
"Drugie koty za płoty..."-Pag i trochę Słowenii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone