Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolny Śląsk i nieco dalej... (Gochy)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.07.2013 18:55

Widzę, że górny bieg ciekawszy od tego co pływałem... :roll:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.07.2013 19:51

Tak sobie myślę, że ciekawiej byłoby jeszcze wyżej :), być może kiedyś się na to skusimy. Może nie od samego Świeszyna, ale od Trzyńca z pewnością dałoby się fajnie płynąć.
Użytkownik usunięty
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2013 20:40

Czasami lipcowy deszczowy dzień się przydaje. Udało mi się prześledzić Twoje/Wasze dreptania, pedałowania, ślizgania i wiosłowania. Kapitalny kawałek kraju pokazujesz. Szkoda, że tak rzadko jest okazja zajrzeć w te rejony. :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.07.2013 23:21

Danusiu , melduję nadrobienie zaległości :D
Pięknie , chociaż wolę szybkość na spływach :wink: , takie czysto rekreacyjne mają jednak przewagę - można kontemplować piękno krajobrazu aż do bólu :D


Pozdrawiam
Piotr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 16:30

Kenik napisał(a): Szkoda, że tak rzadko jest okazja zajrzeć w te rejony


Ja mam podobne odczucie niedosytu innych miejsc, których w naszym kraju nie brakuje. Wiele jest takich regionów, w które jeszcze wogóle nie dotrałam :( .

piotrf napisał(a): można kontemplować piękno krajobrazu aż do bólu


Cały spływ w szybkim tempie nie dla mnie, ale czasami robimy jakiś fragment :roll: w zabójczym tempie.
A przy kontemplowaniu żadnego bólu nie było :wink: :D
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 15.07.2013 16:31

Kenik napisał(a):Czasami lipcowy deszczowy dzień się przydaje. Udało mi się prześledzić Twoje/Wasze dreptania, pedałowania, ślizgania i wiosłowania. Kapitalny kawałek kraju pokazujesz. Szkoda, że tak rzadko jest okazja zajrzeć w te rejony. :D



Zapraszam :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 17:54

Obrazek

Obrazek

Do niedawna w Starej Brdzie przy rozdrożu był mały sklep - nasze ulubione :wink: miejsce przystankowe podczas rowerowych wycieczek (bo najbliższy piwopój i lodziki dopiero za ładnych kilka kilometrów)…

Obrazek (Z)

W 2011 (w ubiegłym roku zresztą również) sklepu już :? nie było…
Na szczęście jakieś zapasy mieliśmy w kajaku, a w związku z krótszą trasą spływu – wystarczyły :) .

Ciekawe, czy w tym roku sklepik działa :?:

Obrazek

W ramach odsapki od siedzenia, robimy sobie spacerek na leśny cmentarzyk.
Groby zniszczone przez czas , ale miejsce czyste, a po zniczach i sztucznych kwiatach widać, że nie jest całkiem zapomniane. Niektórzy miejscowi ( w pobliżu Starej Brdy przed II wojną światową była granica państwowa)
zapewne pamiętają jeszcze dawnych mieszkańców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 18:04

Kolejny śliczny 8) odcinek rzeki:

Obrazek

Obrazek (Z)

Obrazek

Przerwa na kurki i borówki :P :

Obrazek

Obrazek

Odcinek od mostu drogowego koło leśniczówki Pustowo do Żołny:

Obrazek (Z)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek (Z)

Obrazek

Obrazek

Obrazek (Z)

Obrazek (Z)

Obrazek (Z)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 18:11

Docieramy do miejsca, w którym w 2009 zaczynaliśmy spływ.

Obrazek (Z)

Obrazek

Obrazek

Ten fragment trasy już pokazywałam, a że przy gorszej pogodzie fotki takie sobie, więc w celu oglądnięcia jak wygląda rzeka, musicie się cofnąć do odcinków z 2009.

Obrazek

Obrazek

Nowa Brda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładujemy kajaki i odjeżdżamy.

Zapewne na jakiś czas damy sobie spokój z Brdą, a zajmiemy się odkrywaniem mniejszych rzek, których w pobliżu nie brakuje :) .
Użytkownik usunięty
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2013 19:42

Asiula1 napisał(a):
Kenik napisał(a):Czasami lipcowy deszczowy dzień się przydaje. Udało mi się prześledzić Twoje/Wasze dreptania, pedałowania, ślizgania i wiosłowania. Kapitalny kawałek kraju pokazujesz. Szkoda, że tak rzadko jest okazja zajrzeć w te rejony. :D



Zapraszam :)


Ale gdzie Ty Asiula zapraszasz bo u Ciebie widzę Północ w profilku ? :)

PS. Sorry Danusiu za OT
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 20:01

W związku z tym, że ja teraz gościnnie :wink: zawitałam nad Brdę, to Asia tam właśnie zaprasza :).
Już trochę się "wygadała" że dokładniej nad jezioro Końskie, ale wciąż jest dość tajemnicza :roll: :wink:

Asiu, :idea: pokaż nam trochę bliżej okolice Przechlewa i tamtejsze jeziora. Co prawda bywam od czasu do czasu w Przechlewie, ale zawsze tylko przejazdem, więc zupełnie go nie znam...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.07.2013 20:19

Spływ Chociną (2012)

Obrazek

Ubiegłoroczny spływ był uzupełnieniem przygody z Chociną, którą w 2010 poznaliśmy w jej dolnej części :) . Ten odcinek trasy pokażę nieco później, zaczniemy od góry :wink: .
Może nie od samych źródeł 45-kilometrowej rzeki, bo nawet nie wiem czy są tacy, co :roll: spływ zaczęli już we Wierzchocinie…

Wielokrotnie przejeżdżaliśmy tamtędy rowerami, jako że do Wierzchociny niedaleko jest od miejsca, w którym znajduje się nasze obozowisko.
Fotki źródeł rzeki nie mam, ale uwieczniłam kapliczkę w centrum wsi (oraz obelisk upamiętniający mieszkańców poległych w II wojnie światowej, jeden z nich zginął na Bałkanach), w pobliżu której właśnie rzeka się rozpoczyna :) .

Obrazek

Obrazek

Bardzo chcieliśmy wystartować koło leśniczówki Stary Most, gdyż wcześniejsze przejażdżki na kole dawały nadzieję, że będzie to możliwe. W ubiegłym roku jednakże ilość powalonych drzew przegradzających koryto rzeki od leśniczówki po most drogowy Upiłka – Lipczynek była :? tak wielka, że nie zdecydowaliśmy się na spuszczenie kajaków na wodę już w Starym Moście. Nie twierdzę, że płynięcie było niemożliwe, chociaż wszystko na to wskazywało... Nawet jeśli dałoby się zakajaczyć, to energia i czas poświęcony na częste przenoski, skutecznie obrzydziłyby nam spływ :(

Obrazek

Wobec powyższego, Superkajak dowiózł nam sprzęt :idea: na mostek przy szosie, skąd dość stromym ślizgiem trzeba było je przeciągnąć przez chaszcze na wodę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Brdą)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 16.07.2013 11:40

dangol napisał(a):W związku z tym, że ja teraz gościnnie :wink: zawitałam nad Brdę, to Asia tam właśnie zaprasza :).
Już trochę się "wygadała" że dokładniej nad jezioro Końskie, ale wciąż jest dość tajemnicza :roll: :wink:

Asiu, :idea: pokaż nam trochę bliżej okolice Przechlewa i tamtejsze jeziora. Co prawda bywam od czasu do czasu w Przechlewie, ale zawsze tylko przejazdem, więc zupełnie go nie znam...




Nie jestem tajemnicza ja osobiscie Brde lubie średnio :wink: .Wkleje zdjecia z Czernicy i Bialej rzeki ona się łaczy z Czernicą od Przechlewa to około 30km .Nie mieszkam w Przechlewie ale znam te rejony :lol:
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 16.07.2013 11:42

Rzeka dzika ale bezpieczna. Uboga infrastruktura turystyczna, Szlak ciekawy i mało uczęszczany. Bezpieczna dla rodzin z dziećmi.

Czernica - Najbardziej popularny dopływ Gwdy o długości około 50 km. Spływ Czernicą najwygodniej rozpocząć przy leśniczówce przed Sporyszem. Jednak ze względu na zakaz wjazdu do lasu optymalnym rozwiązaniem jest wodowanie kajaków przy moście na ruchliwej trasie - Człuchów- Biały Bór w Sporyszu.

Czernica - to rzeka upstrzona przeszkodami. Nie jest to woda leniwa a liczne bystrza czy przeszkody urozmaicają spływ. Trzeba niezłego wysiłku by pokonać cały szlak w jeden dzień. Najlepiej podzielić spływ na dwa etapy. Prawie przez całą długość płynie przez lasy. Czysta i mało uczęszczana. Brak typowych miejsc biwakowych czy wyznaczonych postojów. Przez zalesienie na brzegach i mnogość zwierzyny łatwo pokusić się o zrobienie ciekawych zdjęć. Pierwsze dobrze zorganizowane pole biwakowe jest na tak zwanym "Sarniaku" przed Czarnem. Jest wiata a zgodę na nocleg czy pozostawienie na pobliskim parkingu samochodów, wydaje Nadleśnictwo. Kolejne dobrze przygotowane pole biwakowe jest we wsi Lubnica (już po wpłynięciu na Gwdę trzeba popłynąć pod prąd około 300 metrów rzeką Gwdą). Spływy kajakowe Czernicą stają się coraz bardziej popularne. Woda przez cały rok jest zimna więc nawet w upalne dni można wychłodzić ciało. Coraz większa liczba zwalonych drzew (przed Czarnem) sprawia, że ryby a za nimi wędkarze wybrali ten właśnie odcinek. Dopływając do Czarnego, można zrobić zakupy (do sklepów kilkadziesiąt metrów) jak również odpocząć pod wiatami. W samym Czarnem kierujemy się lewą odnogą Czernicy.
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 16.07.2013 11:51

Rzeka Biała
Załączniki:
spływ 024.jpg
spływ 020.jpg
spływ 019.jpg
spływ 013.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Dolny Śląsk i nieco dalej... (Gochy) - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone