Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa Brać promem - Sumartin i jak dalej?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013
wyspa Brać promem - Sumartin i jak dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 13.04.2013 20:32

witam serdecznie
proszę o info: chcemy się wybrać na wyspę Brać promem z Makarskiej, prom przybija do Supeter, czy z supeter jeżdżą jakieś busiki, które obwożą po wyspie? czy można wypożyczyć samochód?
Ostatnio edytowano 30.04.2013 12:38 przez ewaz80, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 20:47

Supeter ? Z Makarskiej prom przybija do Sumartin 3 razy dziennie
Rozkład jazdy ( aktualny ): http://www.zlatni-bol.com/ferrybusbol/f ... martin.pdf
Na busiki bym nie liczył. Pozostaje skorzystanie z taksówki lub podróż własnym autem
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 20:50

No właśnie. Do supetaru to jedziemy ze Splitu. No jak z Makarskiej? Pierwsze słyszę:) :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: coś was chyba ktoś w błąd wprowadził. Osobiście jedziemy w sierpniu ze splitu równiez na Brac ale dobijamy do supetaru... tam juz się rozjezdza każdy do swojej przystani:) nie słyszałem o busach , autobusach tym bardziej o taxi które pewnie będzie nieopłacalne.
Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 21:00

Koszt taksówki 40 euro w jedną stronę, za podróż w jedną stronę. Tak piszą na stronach internetowych apartamentów w Bol. Na pewno taxi jest najszybciej, pół godzinki. :lol:
Autobusy kursują na wyspie bardzo rzadko
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 13.04.2013 21:02

Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 21:07

Jak chcecie zostać na wyspie dłużej, to chyba lepiej płynąć ze Splitu niż z Makarskiej. Jeśli interesuje was wycieczka jednodniowa z Makarskiej, to taksówka do Bol jest dobrym pomysłem, tyle że dość kosztownym. :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 21:09

Dokładnie...jestem tego samego zdania. W sumie z Makarskiej sa wycieczki jednodniowe na Bol. I kosztują jakieś 60-80kun??? Czy jakoś tak. Postuj na Bol 3-4 godziny:) i to by bylo chyba najlepsze rozwiązanie :papa:
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 13.04.2013 22:46

Niedzwiad, dziękuje:) nie wiedziałam, że z Makarskiej można promem bezpośrednio na Bol....przepraszam, że pomyliłam porty :oops: :oops: ja niedouczona :oops: dopiero zaczynam z Chorwacją....
Lednice, dziękuje za aktualny rozkład :D , baaardzo pomocne, mój mąż powiedział, że dojedzie do Makarskiej, zostawia samochód i o nim zapomina, tylko autobusy, promy...ale może go przekonam, aby na Brać wybrać się samochodem, trochę mi "szkoda" nie zobaczyć całej wyspy.

ps. podejrzewam ze jak zobaczy jakie są przepiękne widoki w Chorwacji ponownie wsiądzie do samochodu, dla mnie zostawił całą organizację, Chorwację widział kilka zdjęć na googole i stwierdził "jedziemy" i tyle :wink: ,
a tu Brać, Hvar, Dubrownik :mg: jestem zachwycona czytając wasze wpisy i recenzje z podróży!!, jeszcze się troszkę gubię, ale mam nadzieję że na początku czerwca umieszczę swoją foto-relację :D
pozdrawiam

czy mogę się jeszcze zapytać: układam plan podróży i z Makarskiej planuje wybrać się (wstępnie autobusem :wink: ) do Trogiru. W Trogirze ile godzin muszę zaplanować na zwiedzanie? z Trogiru zastanawiałam się także nad wyprawą promem do :
- Drenik maly, Drvenik Veli i powrót Trogir
czy bardziej polecacie
- trogi - slatine - split i ze splitu wrócilibyśmy autobusem do Makarskiej?

ślicznie dziękuje za pomoc:)
Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 23:09

No, chyba pozostaje ostre przekonywanie męża, żeby jednak usiadł za kółkiem i pojechał do Trogiru. :roll:
Autobusem obawiam się, że nie da rady. Tak samo z Dubrownikiem.
Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 23:12

:cry: A jak się ostatecznie zbuntuje
, to zostają wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży, powinni mieć i Trogir w ofercie
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 13.04.2013 23:49

Nasze pierwsze trzy wyjazdy do Chorwacji były jeszcze w latach 90-tych. Bez własnego samochodu. Dojazd na miejsce autokarem z czeskiego biura podróży. Wspominam te wakacje bardzo sympatycznie (jak wszystkie :) ). Niemniej jednak korzystanie z komunikacji publicznej na miejscu było trochę kłopotliwe. Czasy się oczywiście zmieniły. Teraz na pewno jest lepiej, ale jak chcecie pozwiedzać to radzę przekonać męża :wink:
Użytkownik usunięty
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2013 00:03

Jak jest duże miasto, to komunikacja miejska działa, np. są często autobusy z Rijeki do okolic miasta, tak w promieniu do 20 kilometrów.
Ale inaczej to już jest jak w Polsce, nie opłaca się. A jak są to połączenie są nieliczne, no i dość drogie
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 14.04.2013 00:17

ewaz80 napisał(a):Niedzwiad, dziękuje:) (...) mój mąż powiedział, że dojedzie do Makarskiej, zostawia samochód i o nim zapomina, tylko autobusy, promy...ale może go przekonam, aby na Brać wybrać się samochodem, trochę mi "szkoda" nie zobaczyć całej wyspy.
(...)
czy mogę się jeszcze zapytać: układam plan podróży i z Makarskiej planuje wybrać się (wstępnie autobusem :wink: ) do Trogiru. W Trogirze ile godzin muszę zaplanować na zwiedzanie? z Trogiru zastanawiałam się także nad wyprawą promem do :
- Drenik maly, Drvenik Veli i powrót Trogir
czy bardziej polecacie
- trogi - slatine - split i ze splitu wrócilibyśmy autobusem do Makarskiej?

ślicznie dziękuje za pomoc:)

Hej,
jeśli mogę to wtrącę swoje trzy grosze:
- nie warto planować zbyt wiele na jeden dzień, bo później nie będziesz pewna gdzie co było :), po co oglądać cała wyspę na raz? przyjemność warto sobie przedłużać, smakować każdy zakątek,
- przekonaj męża do automobila, bo szkoda mordęgi na miejscową komunikację, ponad to autobusy to strata czasu.
- na Braciu samochód jest po prostu najlepszym środkiem komunikacji, ale w miasteczkach są naprawdę waskie uliczki, więc czasem lepiej nie pchać się za daleko, bo może być problem, koniecznie sprawdzić ręczny hamulec, będzie potrzebny,
- Trogir jest malutki, może trochę większy od Starówki w Warszawie, a może i nie, więc jeśli tylko chcecie połazić, to nie będzie to długo trwało,
- podróż do Trogiru ze Splitu autobusem to koszmar, jakieś 25km autobus jedzie około godziny, lepiej poszukać stateczku w porcie, są takie "busiki wodne" ale w tym nie pomogę, bo sam nie znalazłem :) w mojej starej relacji Brać2009 jest zdjęcie z "peronu" w Trogirze, może pomoże :)

Jeszce moje ostatnie bardzo nieobiektywne sugestie i już się nie mądrze:
- warto pojechać do Splitu poszukać drogowskazu TRAJEKT (prom) i na Brać do Supetaru. Dalej już wg życzeń Waszmościów,
- zwiedzić warto Škrip, Pustelnię Blacę(raczej tylko z zewnątrz chyba), Postirę, Pucisce, Sumartin.
- warto się zakotwiczyć na dłużej w Povlji, Splitskiej,
- najczystsza woda była w Milnej i Povlji,
- najfajniejsza plaża była w Povlji,
- Bol nie jest takim cackiem z dziurką, jak je malują, dla mnie szkoda czasu.
- najspokojniejsza mieścina to Splitska,
- najlepsza trasa spacerowa to Splitska - Postira (przy morzu)
- najlepszy wybór - TWÓJ, co wybierzesz, będzie dobrze, bo na Braciu nie ma skuchy :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 07:23

Dokładnie tak jak Bury napisał. Treba się przeprosić z autem i jeżdzić ile się tylko da. Podziwiać widoczki i dojeżdzać tam gdzie nikt inny nie dojezdza. Ewentualnie wybierać taxi morską. S takie łódki które krąża od wyspy do wyspy. To też przygoda. ALe jak już zwiedzać to tylko autem. Rewelacyjna sprawa. Bo tak jak Kot napisał nawet dojechać do najładniejszej plaży na Bol potrzebne jest auto. Jak dla nas wyprawa i zwiedzanie autem , podziwianie widoków itd... jest podstawą w wyprawie autem do Cro. Widoki te zapierają dech w płucach. No i zawsze można poszukać coś dzikiego na własną rękę czego inni moze nie widzieli:) bo Bol faktycznie ładny ale oklepany. Może i robi wrażenie ale w poniedzialki gdzie jest mniej Ludzi. Unikaj weekendów na Bol. Mnóstwo ludzi , wycieczek i chyba w Polskim Władku jest mniej ludzi:) :mrgreen: :mrgreen:
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: wyspa Brać promem - a co z Supeter i dalej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 14.04.2013 07:55

Bardzo Wam dziękuje, dam mężowi do przeczytania:)ja wyznaczałam trasy w mapy google i mi wyszło że z Makarskiej do Trogir jest 1,20 h, zakładałam, że i tyle jedzie autobus :oops: :oops: i że uprzejmie poprosimy kierowce o zatrzymanie się blisko starego miasta....tak też myślałam o Dubrownik (2,20 h)
tak zwiedziliśmy Turcję! czasem miejscowi patrzali co biały robi w ich rozklekotanym busiku:)
bardzo dziękuje, planuje wszystko od początku :D zakładając samochód. :D :D
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
wyspa Brać promem - Sumartin i jak dalej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone