Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolny Śląsk i nieco dalej... (Gochy)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2013 17:31

Kenik napisał(a):No wiesz, patrząc na Twoją rzeźbę wydawałoby się, że dasz radę. :wink: Ale skoro twierdzisz, że nie to nie namawiam. :lol:

Zacytuj post w którym napisałem cokolwiek w temacie, że dałbym lub nie dałbym rady :) Zacytuj gdzie coś takiego twierdziłem. Umiesz? :roll: :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 17:53

Bocian napisał(a):Zacytuj post w którym napisałem cokolwiek w temacie, że dałbym lub nie dałbym rady :) Zacytuj gdzie coś takiego twierdziłem. Umiesz? :roll: :lol:


Choćbym i chciała to nie mogę ... dałam Danusi słowo ;) Co nie znaczy, że takiego posta bym nie znalazła chociaż nie w tym wątku. ;)

Ciiiii, Bociek, cicho szaaaaa... :lol:
Bez odbioru :lol: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2013 17:57

Kenik napisał(a):
Bocian napisał(a):Zacytuj post w którym napisałem cokolwiek w temacie, że dałbym lub nie dałbym rady :) Zacytuj gdzie coś takiego twierdziłem. Umiesz? :roll: :lol:


Choćbym i chciała to nie mogę ... dałam Danusi słowo ;) Co nie znaczy, że takiego posta bym nie znalazła chociaż nie w tym wątku. ;)

Ciiiii, Bociek, cicho szaaaaa... :lol:
Bez odbioru :lol: :lol:

To po co się udzielasz i mnie cytujesz? Dziecinada...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2013 18:06

Dangol, nocujecie na tych spływach czy to tylko jednodniowe przygody? Ewentualnie namioty czy pod chmurką? :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.07.2013 18:36

Ależ się dyskusja rozwinęła :wink: :lol: .

Kenik napisał(a): koniec zbaczania z tematu, już siedzę cicho


Toż to cały czas w temacie :) , więc wymiana zdań najzupełniej mi nie przeszkadza. Tak sobie tylko myślę, że dobrze pokazuję pływanie na kajakach w kolorze niebieskim :wink: .

Bocian napisał(a): Fajne te rzeczki ale dla mnie za krótkie


Fakt, na kilkudniowe kondycyjne spływy stanowczo za krótkie :) , no chyba że się dalej popłynie tą rzeką, do której mała rzeczka wpada :wink: .
Dla mnie małe rzeczki są idealne, no bo woda nie jest w nich za głęboka, a brzegi blisko :) . Zresztą niektóre z tych krótkich rzeczek i tak musimy brać na dwa razy, skoro zazwyczaj spływy robimy jednodniowe.

Bocian napisał(a): nocujecie na tych spływach czy to tylko jednodniowe przygody?


Na pytanie w zasadzie już opowiedziałam wyżej, ale w ramach uzupełnienia dodam, że te jednodniówki to taka tradycja na kaszubskich wakacjach, w ramach :idea: urozmaicenia pomiędzy wycieczkami rowerowymi i żaglówką czy (u niektórych, bo w to akurat nie wchodzę) windsurfingiem.
Nad "naszym" jeziorem śpimy sobie w namiotach (chociaż latka lecą, brezenty zaczynają przeciekać, więc chyba się przerzucimy w przyczepy do remontu), czasem też pod chmurką :) , na :idea: miejsce startu/mety spływu mamy zazwyczaj około 30-50 km, więc jednodniówki dla tych odległości dojazdowych są pasujęce.

Spływy z noclegiem zdarzają się sporadycznie (kiedyś :roll: bywały częściej), wówczas pakujemy w kajaki śpiwory i namioty - ale gdy pogoda sprzyja, to najlepiej jest wprost pod gwiazdami 8) .
Kilkudniowe spływy z noclegiem w jakimś urokliwym miejscu uskuteczniają co któryś rok nasi panowie podczas weekendu bożocielnego (wówczas zazwyczaj namiotu nie rozkładają), gdy baby w tym czasie realizują swoją opcję turystyki :) .

Z pomysłami na spływy (i nie tylko spływy ) oraz ich organizacją zawsze świetnie sobie sami radzimy :D , niemniej jednak :idea: wizualne podpowiedzi z kaszubskich rzek mile widziane, pomogą w planowaniu kolejnych przygód.

Asiula1 napisał(a): Wkleje zdjecia z Czernicy i Bialej rzeki ona się łaczy z Czernicą od Przechlewa to około 30km


Bystrza na Białej wyglądają zachęcająco :) . Całkiem prawdopodobne, że w któreś z kolejnych wakacji wybierzemy się na Białą i Czernicę, bo to „w granicach zasięgu” (mamy dodatkowe ok. 30 km do dojechania w okolice Przechlewa).

W tym roku gdy przyjadę na Kaszuby, zapewne termin i miejsce spływu będziemy już mieli przyklepane (większość naszej ekipy zaczyna wakacje tydzień wcześniej), na 99% będzie to Modra lub Ruda.

Asiula1 napisał(a): Chocina bardzo spokojny odcinek


Ten odcinek rzeki też pokażę :) , ale na razie jeszcze trzeba przepłynąć górną część Chociny :D .
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 16.07.2013 19:28

Tekst który wkleiłam z wujka google. Wyskoczyły mi firmy z Przechlewa ,nie jestem włascicielką zadnej z nich .Amen.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.07.2013 19:45

Już po kilku ruchach wiosłami wiedzieliśmy, że wybór był słuszny :) .

Obrazek

Górny bieg Chociny jest bardzo malowniczy i dziki niemalże aż do Bindugi. Nie przeszkadzały nam drzewa w korycie rzeki (w zasadzie tylko raz z tego powodu trzeba było przeciągać kajak łąką) ani kilka (chyba trzy?) niziutkich mostków, pod którymi przepłynąć nijak się nie dało…


Obrazek
Ostatnio edytowano 24.03.2020 21:16 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Asiula1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiula1 » 16.07.2013 19:57

Niezle przenoszki ,fajowo
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 16.07.2013 19:59

Obrazek

Dopłynęliśmy w pobliże leśniczówki Wieczywno, gdzie dawniej znajdowała się huta szkła założona w 1788 r, działała do 1860 r., potem zakład przeniesiono do Nowej Karczmy, gdzie funkcjonował do 1920 r. Na lokalizację huty wpływ miały duże zasoby drewna potrzebnego do palenia w piecach, węgla drzewnego niezbędnego do produkcji szkła oraz piasku kwarcowego, którego sporo było na bagniskach wokół Wieczywna i nad Chociną.
Wokół huty rozrosła się osada licząca ze 150 mieszkańców – dziś wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, jak się patrzy na otoczoną lasem łąkę :) . Po hucie ponoć nie ma już żadnych śladów (nie próbowaliśmy szukać)…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znów odcinek przez las…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2013 01:23

dangol napisał(a):
Obrazek

Obrazek



No, że też przy tych wszystkich ekwilibrystykach kapalonek z głowy nie zleci :wink: :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2013 10:59

dangol napisał(a): gdy pogoda sprzyja, to najlepiej jest wprost pod gwiazdami 8) .

Obrazek
:wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2013 14:06

Opisałem kiedyś swoją wycieczkę po Łupawie :) Gdzieś tu jest na forum...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2013 14:57

Też miewamy przeszkody :)
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2013 15:15

Bocian napisał(a):Opisałem kiedyś swoją wycieczkę po Łupawie :) Gdzieś tu jest na forum...


Troszkę skąpawa ta relacyjka ... ale, że bez mięcha to duży plus :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Dolny Śląsk i nieco dalej... ( spływ Chociną)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2013 15:17

Kenik napisał(a):
Bocian napisał(a):Opisałem kiedyś swoją wycieczkę po Łupawie :) Gdzieś tu jest na forum...


Troszkę skąpawa ta relacyjka ... ale, że bez mięcha to duży plus :lol:

Mysz piszczała? Czy okno zaskrzypiało? W sumie nic ważnego....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Dolny Śląsk i nieco dalej... (Gochy) - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone