Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do zakochania jeden krok...Stanici 2013:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.08.2013 21:06

Witam wszystkich chętnych do oglądania mojej relacji:)

Krzychu oj było pięknie :D

Magdalena zapraszam:)

Jolu dziś kolejny odcinek:)

Marko dzięki....staram się :D

Banankochan w pierwszym dniu temperatura wody nie rozpieszczała,ale w następnych była coraz cieplejsza :D Cieszę się,że w czerwcu było tak ciepło,bo za rok właśnie w tym miesiącu mamy urlop:)

Mada byliśmy w Darłowie,ładna mieścinka,ciekawy most rozsuwany,polecam jak ktoś lubi Bałtyk:)

Chaciska namiary podam na priva :)

Tak jak pisałam wcześniej nasz tydzień to pełen luz,mało zwiedzania,choć plany były,żeby zawitać do Splitu,nad jeziorka,w końcu chyba 4 dnia postanowiliśmy wybrać się na twierdzę piracką w Omisiu:)
Dzieciom naopowiadałam,że dawno temu piraci tam stacjonowali...musiałam ich zachęcić,ponieważ nie za bardzo chcieli wchodzić na górę,gdy temperatura oscylowała w okolicach 32 stopni...

Od rana plażowanie,kąpiel i opalanko,w końcu przyszła pora obiadowa,czas wyruszyć do Omisia.
Tak się złożyło,że ani razu nie zjedliśmy nic a nic w Stanici,Omiś kusił restauracjami i kafejkami...
W ogóle nas zauroczył :D

Zawsze parkowaliśmy auto na parkingu bezpłatnym ,jest spory,więc zawsze znalazło się wolne miejsce:)

Obrazek

Starówka...

Obrazek

A to nasz cel wyprawy:)

Obrazek

Ciekawe,wąskie uliczki,można się pogubić:)

Obrazek

Idziemy....

Obrazek

Po drodze mijamy roślinność,która rośnie na skałach...

Obrazek

Wita nas chorwacki kotek:)

Obrazek


Obrazek

Wstęp kosztuje 30 kun za osobę,dostajemy bilety i dalej w górę:)

Obrazek

Rozgwiazdy nie udało się znaleźć w Adriatyku,chociaż mam na fotce...

Obrazek

Widoczki...

Obrazek

Okienko i super widok,ale do celu jeszcze sporo schodków:)

Obrazek

Coraz bliżej...

Obrazek


W końcu ...drabinka i jesteśmy wszyscy na górze:) Hurra udało się:)

Obrazek

Warto to zobaczyć;)

Obrazek

Obrazek

Domki poukładane jak klocki Lego:)

Obrazek

Hotel na skale

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy w dół pełni zadowolenia:)

Obrazek
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 20.08.2013 22:35

Loverosa- tak myślałam ,że to Darłowo (po stateczku)
miło ,że Ci się podobało ,pomijając pogodę i zimny Bałtyk ( w tym roku jest ciepły)-ja mieszkam w Darłowie :D

Twoje zdjęcia ,rozgrzewają-już się nie mogę doczekać w piątek rano wyruszamy do Cro :D :D :D :boss:
czekam na ciąg dalszy relacji :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.08.2013 23:14

Mada ale Ci zazdroszczę :D A można wiedzieć gdzie się wybierasz?
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 21.08.2013 13:25

planujemu Peljesac (pierwszy tydzień) i Makarska (mąż) a ja bym chciała drugi tydzień na Ciovo :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 21.08.2013 14:38

Półwysep jest piękny,nie byłam,ale relacje mówią same za siebie :D Super wybór...widzę,że mąż lubi tłok :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 16.09.2013 05:41

Dalsza część relacji...

Co drugi dzień jechaliśmy do Omisia,polubiliśmy to malutkie miasteczko,spacerowaliśmy wąskimi uliczkami,przyszedł dzień,kiedy mówię do męża..." Może dziś wreszcie spróbujemy kalmarów"? Podobno takie dobre :lol:
Mój mąż lekko się skrzywił,bo tak naprawdę to lubi zjeść porcję solidnego mięsa,ale być w Chorwacji i nie zjeść lignije na zaru to grzech....
Tak więc w porze obiadowej szukaliśmy dogodnego miejsca,aby móc spróbować tegoż dania :D

Przechodząc przez jedną z uliczek zauważyliśmy jak panowie kelnerzy stoją w drzwiach restauracji i ochoczo zapraszają do skorzystania z ich pyszności.Na każdym stoliku karta dla nowoprzybyłych turystów .Karta w języku polskim,więc siadamy,podoba nam się,że jest czysto:)

Restauracja Milo

Obrazek

Tak wyglądało danie w karcie...

Obrazek

A tak na talerzu...

Obrazek

Ja z dziećmi zamówiliśmy kurczaka w panierce z surówką i frytkami...
Szczerze mówiąc nam to w ogóle nie smakowało :? Guma,a nie mięso,nie powiem,przyprawione było,ale najeść się nie za bardzo można,frytek kilka ...no niewypał :mrgreen:
Najważniejsze,że spróbowaliśmy :D

Obrazek

A potem spacerek w stronę portu w Omisiu...fajne widoczki...

Obrazek

Obrazek
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 16.09.2013 05:55

Nie było dnia,żebym nie targała ze sobą aparatu ...dla takich widoczków warto było :D

Samotna łódeczka...
Obrazek

Kilkaset metrów od naszego miejsca na skałce znajdowała się słynna ławeczka...romantyczna po prostu musiałam na niej usiąść...często była zajęta,miałam farta hehe

Obrazek

Z daleka ...

Obrazek

Czystość wody mnie zachwycała codziennie :D

Obrazek

Widoczek...

Obrazek

Kolejna łódeczka...

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.09.2013 12:32

Z wielką przyjemnością usiadłbym teraz na tej ławeczce i zapatrzył się w morze 8)




Pozdrawiam
Piotr
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 16.09.2013 12:49

piotrf napisał(a):Z wielką przyjemnością usiadłbym teraz na tej ławeczce i zapatrzył się w morze 8)




Pozdrawiam
Piotr

Och... i ja też... :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 17.09.2013 06:39

piotrf napisał(a):Z wielką przyjemnością usiadłbym teraz na tej ławeczce i zapatrzył się w morze 8)




Pozdrawiam
Piotr


Piotrze tego mi właśnie brakuje :)
Aguś wiesz o czym piszę :D

Romantyczna ławeczka na skale,na twarzy powiew świeżego powietrza ech...pomarzę sobie :wink:
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 20.09.2013 16:10

Jak cudownie ogląda się Wasze fotki, z ukochanymi przez nas zakątkami i okolicami Omisa :D


Nad Omis góruje jeszcze jeden zamek, widoczny jest z plaży miejskiej i Jadranki jadąc od Stanici. Wchodzi się tam ulicą Put Borka, mniej więcej z rejonu Pogotowia w Omisu. Nie dotarłem tam ale mam kolejny cel na następny raz:) :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.09.2013 19:16

Witaj Greg :D

Cieszę się,że moją relacją wzbudziłam wspomnienia :)
Niestety nie byliśmy na drugiej twierdzy...wiele miejsc nie zwiedziliśmy w 7 dni nie ma szans,pogoda dopisywała cały tydzień,więc nie chcieliśmy tracić czasu na wycieczki tylko korzystać do woli ze słonecznych kąpieli i relaksu :D

Pewnego dnia na naszej plażyczce,gdzie rosły piniowe drzewka zauważyłam takiego oto stwora,chował mi się wszędzie,ale wreszcie dopadłam i jest na focie :D

Obrazek

Taki sobie widoczek:)

Obrazek

Pewnego wieczoru pobiegłam z aparatem,aby zrobić zachód słońca,ale z tej strony nie było to łatwe zadanie...
coś tam ustrzeliłam:)

Obrazek

Obrazek

Na noc wejście na plażę było zamykane...

Obrazek

Tęsknię za tarasem i tym widoczkiem :lol:

Obrazek
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 20.09.2013 19:45

loverosa robimy zdjęcia w podobnym klimacie hehe

Twoje:
26529728_800.0.jpg


moje

060.jpg


Twoje z góry
26529746_800.0.jpg


moje z dołu
251044_226179024176528_1060173960_n.jpg


:lol: :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.09.2013 20:20

Greg rzeczywiście :D Dzięki za pokazanie z innej perspektywy tych samych miejsc :lol:
angela7503
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) angela7503 » 28.09.2013 20:09

witam ! bardzo interesujaca relacja , super fotki i ta ławeczka!!!!! czy mogłabyś na mojego maila przesłać mi namiary na apartament .z góry dzięki(adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Do zakochania jeden krok...Stanici 2013:) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone