Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do cro samochodem z leasingu.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysztof-11
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.06.2005
Do cro samochodem z leasingu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztof-11 » 18.06.2005 21:26

czy jadąc do cro samochodem z leasingu muszę mieć coś więcej niż dowód rejestracyjny
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 23.06.2005 02:02

było na forum - powinieneś mieć zgodę leasingu - zadzwoń do leasingodawcy - to takie proste...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004
Re: CHorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 23.06.2005 10:08

krzysztof-11 napisał(a):czy jadąc do cro samochodem z leasingu muszę mieć coś więcej niż dowód rejestracyjny


A w ogóle to nie tytułuj tu postów "Chorwacja", bo na tym forum wszystko to jest Chorwacja :)

Plumek
Kinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 15.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinia » 23.06.2005 10:27

Krzysztof teoretycznie powinienieś mieć zgodę leasingodawcy, z tym, że jedna podstawowa rzecz to taka, że musisz mieć je we wszystkich językach Państw przez które bedziesz przejeżdżał.
Powiem szczerze, że nie wiem co będzie jak nie będziesz tego miał, ale ja mam samochód w kredycie i mój bank jest w 40% właścicielem samochodu i podobno też musimy mieć taką zgodę. W zeszłym roku poprosiliśmy bank o taką zgodę (kosztowało nas to 20 zloty) ale było to pismo tylko w języku polskim i przez pośpiech zapomnieliśmy zabrać pismo z domu więc pojechaliśmy bez niego i nikt nigdzie nas o to nie pytał, więc w tym roku nie mamy zamiaru nawet o nie prosić.
Massetra
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Massetra » 23.06.2005 13:55

Też podróżowałem autem z leasingu i nikt o nic nie pytał.
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 23.06.2005 14:31

Nikt nie pyta bo nie masz na twarzy wypisane: "to nie moje auto..."

problemy zaczną się jak się nie daj boże coś stanie... i to może być głupota - ktoś ci drzwi porysuje na parkingu albo ty komuś.

Chociaż czesi np. podczas zwykłej kontroli (albo mandatu ;) nie pamiętam) powiedzieli: lizing? aha lizing... i to wszystko - warto mieć pozwolenie z leasingu w osobnym piśmie, gdzie dużymi bukwami napisane będzie ich nazwa i twoje nazwisko z paszportu np.

Marcin
FINESTRA
wotasz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wotasz » 23.06.2005 14:46

Musisz miec pisemne pozwolenie banku na wyjazd za granice w 3 jezykach-polski,niemiecki i angielski.W 2003 r też mialem ten sam problem.Zadzwoniłem do banku i odpowiedziano mi j/w.Jeżeli na granicy nie będą znali zadnego z tych jezyków to ich sprawa, a poza tym nikt tego nie kontroluje
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 26.06.2005 12:08

A podobne pytanko : jeżeli właścicielem samochcdu jest mój tata i on nie jedzie ze mną to muszę mieć jakieś upoważneinie, jeśli tak to w jakim języku ( ewentualnie czy potrzebne tłumaczenia tłumasza przysięgłego )???
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 26.06.2005 14:09

krzysztof-11 napisał(a):czy jadąc do cro samochodem z leasingu muszę mieć coś więcej niż dowód rejestracyjny


Zmieniłem tytuł tematu na bardziej odpowiedni.

pozdrav Karol
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 27.06.2005 11:36

Kinia napisał(a):Krzysztof teoretycznie powinienieś mieć zgodę leasingodawcy, z tym, że jedna podstawowa rzecz to taka, że musisz mieć je we wszystkich językach Państw przez które bedziesz przejeżdżał.
Powiem szczerze, że nie wiem co będzie jak nie będziesz tego miał, ale ja mam samochód w kredycie i mój bank jest w 40% właścicielem samochodu i podobno też musimy mieć taką zgodę. W zeszłym roku poprosiliśmy bank o taką zgodę (kosztowało nas to 20 zloty) ale było to pismo tylko w języku polskim i przez pośpiech zapomnieliśmy zabrać pismo z domu więc pojechaliśmy bez niego i nikt nigdzie nas o to nie pytał, więc w tym roku nie mamy zamiaru nawet o nie prosić.

Dzwoniłem do banku w którym mam kreskę na autko i mówili że nie trzeba brać dodatkowych dokumentów. jesteś wpisany w dowodzie rejestracyjnym i wystarczy
pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.06.2005 12:08

Wilokrotnie podróżowałam bez takich zaświadczeń, nigdy o nic mnie nie pytano. Tyle tylko, ze to nie oznaczna, że tak jest prawidłowo :wink: Jednak jeśli jedziemy nie swoim (czy to auto ojca czy w leasingu) autem to pełnomocnitwo powinniśmy mieć.

PZMOT, wydaje za odpowiednią opłatą stosowne pełnomocnitwa w trzech językach unijnych tj. angielskim, niemieckim i francuskim + na życzenie w wegierskim. Czyli płacąc dostajemy trzy lub cztery świstki. Nie liczyłabym na to, że ktoś zrozumie dokument wydany w języku polskim.

PZMOT wydaje taki wniosek od ręki i jako organ "wyspecjalizowany" daje większa gwarancję prawidłowości niż ktoś z banku - tak mi się przynajmniej wydaje.

Zajrzyjcie tutaj.
http://www.pzmot.katowice.pl/turystyka.html

Kliknąć -> pełnomocnitwa przy zonaczeniu Dokumenty Międzynarodowe. Tam znajduje się wzór wniosku a drobnym druczkiem na tym wzorze wskazane jest to co jest konieczne dla uzyskania pełnomocnitwa 9 czyli kogo przywlec ze sobą i jakie dokumenty sa konieczne).
piotrek17
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek17 » 01.08.2005 21:22

Witam

A czy umowa leasingu nie wystarczy???
Jest tam "imię i nazwisko"

pozdr

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone