Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 25.09.2013 21:38

OK....w takim razie ja nie słucham :(
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 25.09.2013 22:17

Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija, a co dopiero wakacje :cry:

Ostatni raz w tej relacji zabieram Was na plażę - tym razem jest to ulubiona plaża Ivony, u której mieszkaliśmy. Czyli Guboka Draga. Malutka plaża z piaszczystym i bardzo długo płytkim dnem (hmmm, ciekawe, skąd w takim razie "Guboka" w nazwie...) :wink: Woda przy tej plaży jest wyjątkowo ciepła - a to ze względu na piaszczyste dno i niewielką wysepkę, która osłania zatokę od strony morza.

Żeby dotrzeć, trzeba o Gubokiej Dradze wiedzieć i trafić na zjazd. Może dlatego nie ma tu tłumów. Z drogi 106 (w ok. 1/3 odległości z Šimuni do Pagu) widać wysepkę - ale nie widać plaży.

DSC04277_mały.jpg


Jadąc w kierunku Pagu nie widać też zjazdu do plaży - widać tylko, że jest punkt widokowy.

DSC04919_mały.jpg

DSC04920_mały.jpg


Jak już znajdziecie drogę, to nie bójcie się tego ostrzeżenia, że wjazd na własną odpowiedzialność :wink:
Droga jest usypana solidnie z kamyków i niby wydaje się wąska, ale spokojnie minąłem się na niej z dostawczym vanem na ukraińskich numerach - tamten facet zjechał trochę w krzadyle przy drodze i minęliśmy się bezproblemowo.

Po około 10 minutach jazdy w dół i lekko w lewo jest parking, z którego przez gaik schodzi się do plaży. Tak to wygląda z góry:

DSC04917_mały.jpg

DSC04918_mały.jpg

DSC04894_mały.jpg

DSC04895_mały.jpg


Na plaży jest tak Obrazek

DSC04904_mały.jpg

DSC04898_mały.jpg

DSC04902_mały.jpg

DSC04911_mały.jpg

DSC04908_mały.jpg


Mała plaża, ludzi mogłoby być mniej, ale nie ma tłumu. Ciepła woda - zdecydowanie najcieplejsza spośród plaż od strony morza i chyba nawet cieplejsza niż w Paškim Zalevie. Niezłe życie podwodne, więc przyjemnie się snurkuje.

Zdecydowanie polecamy Guboką Dragę dla rodzin z dziećmi i żałujemy, że dotarliśmy tam dopiero ostatniego dnia wakacji.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 25.09.2013 22:29

ASIULA HK napisał(a):OK....w takim razie ja nie słucham :(

Oj, vox populi się obraził za dedykację dla zbanowanych... hmmm, no to dla tych, co jeszcze-nie-zbanowani :wink: proszę - inny kawałek Iron Maiden Obrazek

Ratujcie się, run for your lifes...

Iron Maiden - Run to the hills
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 26.09.2013 05:27

Vox populi rzutem na taśmę przeczytał odcinek relacji i ......poszedł spać :mrgreen:
Muzyki posłucha dziś :wink: :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.09.2013 20:16

Po problemach technicznych z komputerem... i, przezwyciężywszy opór głupiej maszyny... :lol:

...powracam :D

Na koniec wakacji w Cro na kilka słów zasłużyli nasi gospodarze i apartament - Villa Ankora w Mandre.

Z właścicielką apartamentów - Ivoną wymieniłem przed wakacjami sporo maili na temat muzyki lat 80-tych. Ivona pisała o jugosłowiańskiej New Wave, a ja jej o polskim punku :mrgreen:

Spodziewałem się, że Ivona i jej mąż Miko będą super ludźmi i właśnie tak było :D

Ze względu na Villę Ankora i dopasowanie się do wolnych terminów zmieniliśmy niektóre wakacyjne założenia - termin (nieznacznie) i miejsce (przed wyszukaniem w necie Villi Ankora miało nie być Mandre).

Kilka fotek apartamentu, tudzież z jego tarasu...

DSC04925_mały.jpg

DSC04877_mały.jpg

DSC04581_mały.jpg

DSC04580_mały.jpg

DSC04281_mały.jpg

DSC04280_mały.jpg


A to pierwsza piosenka, o której napisała mi Ivona...

Azra - Poljska u mome srcu

Wielu Polaków kocha Bałkany, ale tam też są ludzie, u których w sercu jest Polska.

Hvala, Ivona & Miko!
Użytkownik usunięty
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2013 21:15

Eee noo, bardzo fajna relacja :!: :lol: :!: :D :!: :) :!: :wink:

Miło sie czytało i dyskutowało

Teraz chodzi mi po głowie Pag :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.09.2013 21:44

Lednice napisał(a): Eee noo, bardzo fajna relacja :!: :lol: :!: :D :!: :) :!: :wink:

Miło sie czytało i dyskutowało

Hvala, dobar čovek, drago mi je :D

Ali... kade misliš da je kraj, ja kažem: ne, ne, ne :oczko_usmiech: :mrgreen:

Będzie jeszcze parę słów m.in. z drogi powrotnej, o Słowenii, Węgrzech, a także o ostatnim Uskoku, o którym tylko napomknąłem w poście o Nehaj, że był Polakiem.

Lednice napisał(a): Teraz chodzi mi po głowie Pag :wink:

Niech chodzi i... niech przyjdzie :D ...a gdyby Pag nie przyszedł do Ciebie, to Ty przyjdź do Pagu. I na Pag 8) Tego Ci życzę, bo to fajna wyspa.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2013 11:32

PabloX napisał(a):
Ratujcie się, run for your lifes...

Iron Maiden - Run to the hills


O, tutaj to jeden z ulubionych kawałków dziecięcia mojego :)

:devil: :hearts: :coool:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 30.09.2013 22:38

I ja pacholęciem byłem (ok. 10-letnim), kiedy uwielbiałem Iron Maiden, AC/DC, Saxon, Motorhead... :D :papa:

Nadal lubię posłuchać tej muzyki od czasu do czasu.

Dla wszystkich, niezależnie od wieku - klasyka klasyki 8)

AC/DC - For Those About To Rock
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.10.2013 21:31

Jeszcze kilka fotek z Mandre i okolicy (Kolan). Mandre doop nam nie pourywało, bardziej podoba się nam Šimuni.

Plaża by night...

DSC04583_mały.jpg

DSC04585_mały.jpg

DSC04586_mały.jpg


Kościół parafialny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Mandre. W niedzielę tylko jedna msza święta - o 19.

DSC04582_mały.jpg


Hajduk Split... :D

DSC04769_mały.jpg

DSC04768_mały.jpg


...i mały hajduczek. Apartmani Ankora są o dwie parcele od końca drogi, ruch minimalny, więc parę razy pokopaliśmy sobie na asfalcie Obrazek

20130719_190500_mały.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.10.2013 22:45



Na mojej składance do jazdy nocą jest zaraz za Crazy Train i przed Born to Raise Hell


Pozdrawiam
Piotr
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 03.10.2013 09:42

U mnie w samochodzie - o ile dzieci nie oglądają filmów - rządzi ThoMPson na zmianę z Pekinšką Patką, Elektricnim Orgazamem, Idolami i Bajagą Obrazek

No to na podniesienie energii w jesienne przedpołudnie mały secik Pekinškiej Patki z ich pierwszej płyty Plitka Poezija (1980) :D

Poderimo rok

Biti ruzan, pametan i mlad

Bolje da nosim kratku kosu
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 05.10.2013 21:32

Żegnamy się z Pagiem - tam, gdzie wielu się z wyspą wita, przy Moście :papa:

DSC04929_mały.jpg

DSC04935_mały.jpg

DSC04938_mały.jpg

DSC04937_mały.jpg


Dovidjenja, Hrvatsko! Ja sam bez Tebe ka bez duše.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2013 23:51

Dawno nie mixowałem u DJ PabloX :wink:

U vitar riči
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 07.10.2013 22:27

Podobnie jak rok temu, opuszczamy Chorwację przez Otok Virje/Ormož, w Słowenii jedziemy wśród winnic i pól kukurydzy, widzimy restaurację, w której jedliśmy obiad w trasie rok temu Obrazek

DSC04940_mały.jpg


Podobało się nam i było smacznie, więc i tym razem długo się nie zastanawiamy - tym bardziej, że pora zrobiła się obiadowa - parkujemy pod daszkiem z winorośli i na werandzie gostilnicy widzimy tego samego faceta, którego zapamiętaliśmy sprzed roku. Uśmiechnięty, elegancki pan Zvonko. Witamy się, mówię mu, że byliśmy tu rok temu, zamawiamy, czekamy. Zvonko przynosi napoje i zapytuje:
- Pracujesz w cro.pl?
- Nie - odpowiadam trochę zaskoczony
- Nie pracujesz, ale masz naklejkę na samochodzie?
- A, oczywiście! Nie pracuję, ale jestem użytkownikiem portalu, to jest forum podróżnicze...
- Pytam, bo kiedyś byli u mnie ludzie z cro.pl i opisali moją gostilnicę - mówi z dumą
- Pamiętasz, kto? Jak Cię opisali?
- Nie pamiętam, ale opisali dobrze, że im smakowało i że byli mile zaskoczeni. Wgooglowałem nazwę gostilnicy i znalazłem post na polskim forum, przetłumaczyłem automatycznym tłumaczem
- Wiesz, bo ja też opisałem Twój lokal... może to mój post czytałeś? Używam nicka PabloX

Ale Zvonko nie pamięta, kto opisał jego lokal na cro.pl. Podaje mi jednak hasło do wifi, odszukuję na smartfonie swój post sprzed roku i mu pokazuję... :lol:

Tak opisaliśmy to miejsce w relacji z wakacji A.D. 2012 :D

Słowenia poza autostradą znacznie zyskuje, i to nie tylko dzięki zaoszczędzeniu 15 euro... po prostu dopiero teraz widać, jaki to ładny i sympatyczny kraj. A obiad, na który zatrzymujemy się w:
Gostilna Tramsek, Zerovinci 25b, 2259 Ivanjkovci,
zasługuje na osobny wpis i taki wpis na pewno powstanie, zapewne w wątku "którędy jechać". Bardzo miłe zaskoczenie, bo nie spodziewaliśmy się, że w lokalnej, niepozornej restauracji w Słowenii można zjeść obiad jeszcze lepszy niż w chorwackich konobach - a nam chorwacka kuchnia smakuje bardzo


Zvonko śmieje się i mówi, że poznaje ten wpis...

...po zdaniu o 15 EUR za autostradę :wink:

Dzieci biegają po lokalu i posesji, jemy, rozmawiamy - Zvonko proponuje przejście z angielskiego na słoweński i polski, ale my nie rozumiemy słoweńskiego, a on polskiego, więc jest bardzo wesoło :lol:

DSC04948_mały.jpg

DSC04943_mały.jpg

DSC04945_mały.jpg

DSC04951_mały.jpg

DSC04941_mały.jpg


Tramšek jest spokojnym lokalem, bez wodotrysków, ale bardzo sympatycznym, poukładanym i z dobrym jedzeniem... i ogromnymi porcjami... ale nie pytajcie Zvonko o wielkość porcji, bo skromnie odpowie, że są dość małe i zamówicie niepotrzebnie drogie dodatki :wink: :lol:

Umówiliśmy się z panem Zvonko na obiad w jego lokalu za rok... :D ciekawe, czy tak się się stanie :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone